Провадження № 2/484/109/25
Справа № 484/5049/24
31.03.2025 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
в складі: головуючого - судді Шикері І.А.
розглянув в залі суду в м. Первомайську, в порядку спрощеного позовного провадження, без виклику учасників справи, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який був зареєстрований між ним та відповідачкою 03.05.2022 у Відділі ДРАЦС у м. Первомайську Первомайського району Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), актовий запис № 185.
В обгрунтування позову позивач зазначив, що з 03.05.2022 перебуває з відповідачкою у зареєстрованому шлюбі. Від шлюбу з відповідачкою неповнолітніх дітей немає. Шлюбні стосунки з відповідачем припинено через протилежні погляди на шлюб та сім'ю. У наданий судом строк сторони не примирились. На теперішній час, шлюб між ним та відповідачкою є формальним, примирення неможливе, а тому просить розірвати шлюб так як вже перебуває у відносинах з іншою людиною.
На підставі ст.ст. 274, 276 ЦПК України справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Ухвалою від 07.10.2024 було відкрите провадження у даній справі та прзначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, без виклику учасників справи на 29.10.2024 на 08.50 год.
Ухвалою суду від 29.10.2024, за клопотанням відповідачки, провадження у цивільній справібуло зупинене строком на п'ять місяців -до 31.03.2025 року, для примирення подружжя та призначено справу до розгляду на 31.03.2025 на 09.10 год.
Ухвалою від 31.03.2025 провадження у справі було поновлене, оскільки визначений судом строк для примирення сторін скінчився і сторони не примирились.
Вирішуючи справу на підставі наявних у ній письмових доказів, суд приходить до висновку про те, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 03.05.2022 у Відділі ДРАЦС у м. Первомайську Первомайського району Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), актовий запис № 185, між сторонами було укладено шлюб. Від даного шлюбу сторони неповнолітніх дітей не мають. Шлюбні стосунки між сторонами припинено через протилежні погляди на шлюб та сім'ю. У наданий судом строк сторони не примирились. На теперішній час, шлюб між ним та відповідачкою є формальним, на примирення позивач не згоден, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, що підтверджується позовною заявою (а.с.1-3), свідоцтвом про шлюб (а.с.4).
Тому, в силу ст.ст. 110,112 СК України, у суда є підстави для розірвання шлюбу між позивачем та відповідачкою, при цьому відповідачці після розірвання шлюбу слід залишити прізвище - ОСОБА_3 .
В силу ст. 141 ЦПК України, понесені позивачкою витрати по сплаті судового збору слід покласти на відповідачку.
Керуючись ст.ст. 3,4,5,141, 265,274-279 ЦПК України, суд,
Шлюб, зареєстрований 03.05.2022 у Відділі ДРАЦС у м. Первомайську Первомайського району Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), актовий запис № 185, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 залишити прізвище - ОСОБА_3 .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору, в сумі 1211,20 грн.
На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення рішення.
Відомості про сторін:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Представник позивача: Родіонов Артем Володимирович, просп. Миру, 19 каб.7, м. Южне Одеської області.
Відповідачка: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ,
Повний текст судового рішення складено 31.03.2025.
СУДДЯ: І.А.ШИКЕРЯ