Справа № 743/292/25
Провадження №3/743/170/25
31 березня 2025 року селище Ріпки
Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Макаревич Я.М., перевіривши матеріали справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною статтею 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи не повідомив,
У провадженні судді Ріпкинського районного суду Чернігівської області
Макаревича Я.М. знаходяться справи про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення ним 10.03.2025 адміністративних правопорушень, передбачених статтею 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справа
№ 743/292/25, провадження № 3/743/170/25), статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення (справа № 743/243/25, провадження № 3/743/171/25).
Вказані справи надійшли до Ріпкинського районного суду Чернігівської області від ЧРУП ГУНП в Чернігівській області.
Порядок накладення адміністративних стягнень у випадку вчинення особою кількох адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), визначено положеннями частини 2 статті 36 КУпАП.
Так, відповідно до частини 2 статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Проте КУпАП фактично не містить необхідного обсягу процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, як і безпосередньо не містить норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
Згідно практики Європейського Суду з прав людини деякі справи про адміністративні правопорушення за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (пункти 21, 22 рішення у справі «Надточій проти України», пункт 33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин у законі в частині процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, щодо врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, суддя робить висновок, що у випадку необхідності такого об'єднання правомірним і доцільним буде мати місце застосування аналогії процесуального закону, яким врегульовано схожі за своєю суттю правовідносини.
Відтак, при об'єднанні справ про адміністративні правопорушення, необхідно керуватись правилами щодо об'єднання справ, закріпленими у КПК України.
Таким чином дотримання порядку накладення адміністративних стягнень, передбаченого статтею 36 КУпАП, можливе у випадку об'єднання справ про адміністративні правопорушення, що були вчиненні однією і тією ж особою, за умови знаходження таких справ у провадженні одного судді.
Оскільки справи про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення ним двох адміністративних правопорушень знаходяться у провадженні одного судді, вони підлягають об'єднанню в одне провадження.
На підставі наведеного, керуючись статтями 36, 283 КУпАП, суддя
Справи про адміністративні правопорушення: № 743/292/25 (провадження
№ 3/743/170/25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 1224 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
№ 743/293/25 (провадження № 3/743/171//25) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення об'єднати в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер судової справи: 743/292/25.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Я.М. МАКАРЕВИЧ