Ухвала від 27.03.2025 по справі 461/74/25

Справа № 461/74/25

Провадження № 1-кс/461/1893/25

УХВАЛА

Іменем України

27.03.2025 року. м. Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , його захисника - ОСОБА_5 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно-

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Містки Пустомитівського району Львівської області, громадянина України, українця, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 раніше не судимого,

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.364, ч.2 ст.364, ч.2 ст.367 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області лейтенант поліції ОСОБА_6 , звернувся до слідчого суді з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42024140000000171, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.364, ч.2 ст.364, ч.2 ст.367 КК України, за погодженням із прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_7 про застосування відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 387 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 171 836, 00 грн., з покладенням на останнього процесуальних обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2023-2024 років, більш точний час органом досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_4 (далі - ОСОБА_4 ), перебуваючи у відповідності до рішення позачергової сесії ІХ демократичного скликання Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області №3446 ХL від 23.12.2022 року на посаді заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, яка відповідно до ст. 14 Закону України № 2493-III від 7 червня 2001 року відноситься до посади 5 категорії посадових осіб органів місцевого самоврядування, будучи службовою особою, не зважаючи на обов'язок забезпечення максимальної ефективності та використанням бюджетних коштів, законного виконання програм Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, діючи умисно, з корисливих мотивів, в інтересах ТОВ «Піранья Тех» (код ЄДРПОУ: 43260234), ТОВ «Асиметрика» (код ЄДРПОУ: 45111145), ТОВ «Бавовна Мілтек» (код ЄДРПОУ: 44941330), зловживаючи владою, всупереч інтересам служби, усвідомлюючи, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України: товарів оборонного призначення, визначених такими згідно з пунктом 29 частини першої статті 1 Закону України «Про оборонні закупівлі», що класифікуються у відповідних товарних позиціях згідно з УКТ ЗЕД; товарів, кінцевим отримувачем яких відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено правоохоронні органи, Міністерство оборони України, Збройні Сили України та інші військові формування, добровольчі формування територіальних громад, утворені відповідно до законів України, інші суб'єкти, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону та/або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, підприємства, які є виконавцями (співвиконавцями) державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель, в порушення вимог пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, посадової інструкції заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради, забезпечив проведення закупівель товарів оборонного призначення:

-ДК 021:2015:34710000-7: Вертольоти, літаки, космічні та інші літальні апарати з двигуном (Комплекс авіаційний безпілотний FPV "Grey Widow 1", або аналог) у кількості 40 одиниць на загальну суму 3 840 000, 00 грн. з ПДВ., ідентифікатор закупівлі - UA-2023-11-10-011941-a від 10.11.2023;

-ДК 021:2015:35730000-0: Електронні бойові комплекси та засоби радіоелектронного захисту (Комплекс направленої протидії PIRANHA 5Т, або аналог) у кількості 12 одиниць на загальну суму 6 000 000, 00 грн. з ПДВ, ідентифікатор закупівлі - UA-2023-11-10-005913-a від 10.11.2023;

-ДК 021:2015:34710000-7: Вертольоти, літаки, космічні та інші літальні апарати з двигуном (КОМПЛЕКС БЕЗПІЛОТНИЙ АВІАЦІЙНИЙ UAS Perun X-9, або еквівалент) у кількості 1 одиниці на загальну суму 1 024 000,00 грн. з ПДВ., ідентифікатор закупівлі - UA-2024-01-19-006174-a від 19.01.2024, за результатами яких протягом 2023-2024 років укладено договори щодо закупівлі вищевказаних товарів за завищеною вартістю, внаслідок безпідставного включення ПДВ в загальній сумі 1 810 666,67 грн, що призвело до заподіяння шкоди Солонківській сільській раді Львівського району Львівської області та мало місце за наступних обставин.

Так, з'ясовано, що згідно з рішенням позачергової сесії ІХ демократичного скликання Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області №3446 ХL від 23.12.2022 року, ОСОБА_4 призначено на посаду заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області.

Згідно посадової інструкції заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин затвердженої головою Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин працює в Солонківській сільській раді Львівського району Львівської області (далі - сільська рада) на постійній основі.

Згідно з ч. 6 посадової інструкції, заступник несе персональну відповідальність за неналежне виконання службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, порушення спеціальних обмежень щодо посадових осіб місцевого самоврядування згідно статей 12,13,23 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Кодексу Законів про працю та Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, являвся особою, що здійснює функції представника орану влади та місцевого самоврядування, а отже мав статус службової особи в розумінні ч. 3 ст. 18 КК України та пункту 1 примітки до статті 364 КК України.

Рішенням Солонківської сільської ради №4196 від 07.12.2023 року затверджено програму заходів щодо підготовки місцевого населення до національного спротиву та територіальної оборони на території Солонківської сільської ради на 2023 рік.

Окрім цього, рішенням Солонківської сільської ради №4252 від 18.01.2024 року затверджено програму заходів щодо підготовки місцевого населення до національного спротиву та територіальної оборони на території Солонківської сільської ради на 2024 рік.

Метою даних програм є забезпечення державного суверенітету та незалежності України, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, зокрема забезпечення готовності до проведення заходів національного супротиву.

Програми розроблені для об?єднання зусиль органів місцевого самоврядування, органів військового управління та громадськості з метою забезпечення заходів щодо підготовки до територіальної оборони у Солонківській сільській раді, проведення навчань для забезпечення готовності мешканців громади до національного спротиву, вирішення комплексу завдань щодо підготовки до збройного захисту у разі збройної агресії або відкритого збройного конфлікту, укриття населення при надзвичайних ситуаціях.

На підставі Указу Президента України «Про введення воєнного стану в України» від 24.02.2022 №64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-IX, в Україні із 05.30 год. 24.02.2022 введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався Законами та триває до теперішнього часу.

Так, з метою забезпечення здійснення процедур закупівель Солонківською сільською радою відповідно до статті 11, розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі», Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.06.2021 №40 «Про затвердження Примірного положення про уповноважену особу», керуючись ст.ст. 25, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням ХХVІІ позачергової сесії ІХ демократичного скликання Солонківської сільської ради №2663 від 23.12.2021 року призначено на посаду уповноваженої особи відповідальної за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, закупівель без використання електронної системи закупівель, інспектора юридичного відділу Солонківської сільської ради ОСОБА_8 (далі - ОСОБА_8 ) та затверджено положення про уповноважену особу (надалі - Положення).

Разом з тим, з метою забезпечення здійснення процедур закупівель Солонківською сільською радою відповідно до статті 11, розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі», Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08.06.2021 №40 «Про затвердження Примірного положення про уповноважену особу», керуючись ст.ст. 25, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням LIV позачергової сесії ІХ демократичного скликання Солонківської сільської ради №4048 від 25.10.2023 року покладено обов'язки уповноваженої особи за організацію та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, закупівель без застосування електронної системи закупівель Солонківської сільської ради на інспектора з організаційних питань Солонківської сільської ради ОСОБА_9 (далі - ОСОБА_9 ).

Так, на підставі листа - звернення військової частини НОМЕР_1 №4541 від 21.11.2023 щодо надання допомоги, а також рішення сесії Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області №4188 від 07.12.2023, яким передбачено, що відповідно до вищевказаного листа необхідно провести відповідні процедури публічних закупівель про придбання необхідних товарів, укласти договір та в подальшому безоплатно передати «Комплекс авіаційний безпілотний FPV "Grey Widow 1"», у кількості 40 одиниць, у власність військової частини НОМЕР_1 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 10.11.2023, у заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_4 , який будучи обізнаним із вимогами законодавства про те, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, товари оборонного призначення та для потреб ЗСУ звільняються від оподаткування податком на додану вартість, виник злочинний умисел спрямований на зловживання владою в інтересах ТОВ «Асиметрика» (код ЄДРПОУ: 45111145), шляхом забезпечення проведення закупівлі «Комплекс авіаційний безпілотний FPV "Grey Widow 1", або аналог, у кількості 40 одиниць, за завищено вартістю, з безпідставним включенням податку на додану вартість.

Разом з тим, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_4 , з метою реалізації своїх протиправних дій залучив до організації процедури закупівлі товарів оборонного призначення за завищеною вартістю, з безпідставним включення ПДВ уповноважену особу Солонківської сільської ради відповідальну за організацію та проведення процедур закупівель, з яким перебував в робочих відносинах, а саме інспектора юридичного відділу Солонківської сільської ради ОСОБА_8 , який не був обізнаний в його протиправних діях.

Зокрема, ОСОБА_4 зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах ТОВ «АСИМЕТРИКА» та всупереч пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, переслідуючи корисливий мотив сформував заявку на проведення закупівлі товарів/робіт/послуг, а саме: комплексу авіаційного безпілотного FPV "Grey Widow 1", або аналог, в кількості сорока штук, з визначеною ним очікуваною вартістю предмету закупівлі, що становило 3 840 000,00 грн. з ПДВ, яку передав уповноваженій особі ОСОБА_8 , який не усвідомлюючи протиправних дій ОСОБА_4 , на підставі сформованої ОСОБА_4 заявки, оголосив відкриті торги з особливостями на закупівлю товару Комплекс авіаційний безпілотний FPV "Grey Widow 1", або аналог, у кількості 40 одиниць, очікуваною вартістю предмета закупівлі 3 840 000, 00 грн. з ПДВ, за результатами яких на електронному майданчику торгів «Прозорро» опублікував звіт про результати проведення закупівлі від 21.12.2023 в якому визначив переможця закупівлі ТОВ «АСИМЕТРИКА» з ціновою пропозицією 3 840 000,00 грн з ПДВ. та ухвалив рішення про намір укласти договір з переможцем закупівлі та опублікував відповідне повідомлення в системі «Прозорро».

За результатами проведення ОСОБА_8 процедури закупівлі UA-2023-11-10-011941-a, 19.12.2023 між Солонківською сільською радою Львівського району Львівської області в особі сільського голови ОСОБА_10 (замовник) та ТзОВ «Асиметрика» в особі директора ОСОБА_11 (постачальник) укладено договір №1100, загальною вартістю 3 840 000,00 грн. в тому числі ПДВ 640 000,00 грн.

Надалі на виконання умов договору №1100 від 19.12.2023 ТзОВ «Асиметрика» 25.12.2023 поставило у Солонківську сільську раду Львівського району Львівської області комплекс авіаційний безпілотний FPV «Grey Widow 1» у кількості 40 одиниць, які ОСОБА_4 відповідно до видаткової накладної отримав та 25.12.2023 Солонківською сільською радою Львівського району Львівської області здійснено перерахунок грошових коштів ТзОВ «Асиметрика» в загальній сумі 3 840 000,00 грн, з яких безпідставно включене ПДВ в сумі 640 000,00 грн., що призвело до завищення видатків та заподіяння шкоди Солонківській сільській раді, яка у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що відповідно до п. 4 примітки ст. 364 КК України є тяжкими наслідками та мало місце за вищевказаних обставин. В подальшому 27.12.2023 відповідно до акту прийому-передачі вищевказаний товар Солонківською сільською радою безоплатно передано військовій частині НОМЕР_1 .

Окрім цього, на підставі листа - звернення військової частини НОМЕР_1 №4542 від 21.11.2023 щодо надання допомоги, а також рішення сесії Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області №4188 від 07.12.2023, яким передбачено, що відповідно до вищевказаного листа необхідно провести відповідні процедури публічних закупівель про придбання необхідних товарів, укласти договір та в подальшому безоплатно передати комплексів направлених протидії PIRANHA 5Т, або аналог, у кількості 12 одиниць, у власність військової частини НОМЕР_1 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 10.11.2023, у заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_4 , який будучи обізнаним із вимогами законодавства про те, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, товари оборонного призначення та для потреб ЗСУ звільняються від оподаткування податком на додану вартість, виник злочинний умисел спрямований на зловживання владою в інтересах ТОВ «Піранья Тех» (код ЄДРПОУ: 43260234), шляхом забезпечення проведення закупівлі «Комплексів направлених протидії PIRANHA 5Т, або аналог, у кількості 12 одиниць, за завищено вартістю, з безпідставним включенням податку на додану вартість.

Разом з тим, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_4 , з метою реалізації своїх протиправних дій залучив до організації процедури закупівлі товарів оборонного призначення за завищеною вартістю, з безпідставним включення ПДВ уповноважену особу Солонківської сільської ради відповідальну за організацію та проведення процедур закупівель, з яким перебував в робочих відносинах, а саме інспектора юридичного відділу Солонківської сільської ради ОСОБА_8 , який не був обізнаний в його протиправних діях.

Зокрема, ОСОБА_4 зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах ТОВ «Піранья Тех» та всупереч пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, переслідуючи корисливий мотив сформував заявку на проведення закупівлі товарів/робіт/послуг, а саме: комплексів направленої протидії PIRANHA 5Т, або аналог) у кількості 12 одиниць, з визначеною ним, очікуваною вартістю предмета закупівлі 6 000 000 грн з ПДВ, яку передав уповноваженій особі ОСОБА_8 , який не усвідомлюючи протиправних дії ОСОБА_4 , оголосив відкриті торги з особливостями на закупівлю товару (комплексів направлених протидії PIRANHA 5Т, або аналог) у кількості 12 одиниць, очікуваною вартістю 6 000 000 грн з ПДВ, за результатами яких, на електронному майданчику торгів «Прозорро» опублікував звіт про результати проведення закупівлі від 19.12.2023 в якому визначив переможця закупівлі ТОВ «Піранья Тех» з ціновою пропозицією 6000000, 00 грн з ПДВ та ухвалив рішення про намір укласти договір з переможцем закупівлі та опублікував відповідне повідомлення в системі «Прозорро».

За результатами проведення ОСОБА_8 процедури закупівлі UA-2023-11-10-005913-a, 18.12.2023 між Солонківською сільською радою Львівського району Львівської області в особі сільського голови ОСОБА_10 (замовник) та ТзОВ «Піранья Тех» в особі директора ОСОБА_12 (постачальник) з іншої сторони укладено договір №1063, загальною вартістю 6 000 000,00 грн, в тому числі ПДВ 1 000 000,00 грн.

Надалі на виконання умов договору №1063 від 18.12.2023 ТзОВ «Піранья Тех» 20.12.2023 поставило у Солонківську сільську раду Львівського району Львівської області комплекс РЕБ направленої протидії «Piranha 5T», у кількості 12 одиниць, які ОСОБА_4 відповідно до видаткової накладної отримав та 20.12.2023 Солонківською сільською радою Львівського району Львівської області здійснено перерахунок грошових коштів ТзОВ «Піранья Тех» в загальній сумі 6 000 000, 00 грн., з яких безпідставно включене ПДВ в сумі 1 000 000, 00 грн., що призвело до завищення видатків та заподіяння шкоди Солонківській сільській раді, яка у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, що відповідно до п. 4 примітки ст. 364 КК України є тяжкими наслідками та мало місце за наступних обставин. В подальшому відповідно до акту прийому-передачі вищевказаний товар Солонківською сільською радою безоплатно передано 27.12.2023 військовій частині НОМЕР_1 .

Окрім цього, на підставі листа - звернення військової частини НОМЕР_2 №1837/1829 від 20.12.2023 щодо надання допомоги, а також рішення сесії Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області №4256 від 18.01.2024, яким передбачено, що відповідно до вищевказаного листа необхідно провести відповідні процедури публічних закупівель про придбання необхідних товарів, укласти договір та в подальшому безоплатно передати комплекс безпілотний авіаційний UAS Perun X-9, у кількості 1 комплекту, у власність військової частини НОМЕР_2 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше 19.01.2024, у заступника голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_4 , який будучи обізнаним із вимогами законодавства про те, що тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, товари оборонного призначення та для потреб ЗСУ звільняються від оподаткування податком на додану вартість, виник злочинний умисел спрямований на зловживання владою в інтересах ТОВ «Бавовна Мілтек» (код ЄДРПОУ: 44941330), шляхом забезпечення проведення закупівлі комплексу безпілотного авіаційного UAS Perun X-9, у кількості 1 одиниці, за завищено вартістю, з безпідставним включенням податку на додану вартість.

Разом з тим, заступник голови з питань діяльності виконавчих органів та міжнародних відносин Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області ОСОБА_4 , з метою реалізації своїх протиправних дій залучив до організації процедури закупівлі товарів оборонного призначення за завищеною вартістю, з безпідставним включення ПДВ уповноважену особу Солонківської сільської ради відповідальну за організацію та проведення процедур закупівель, з якою перебував в робочих відносинах, а саме інспектора з організаційних питань Солонківської сільської ради ОСОБА_9 , яка не була обізнана в його протиправних діях.

Зокрема, ОСОБА_4 зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах ТОВ «Бавовна Мілтек» та всупереч пункту 32 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, переслідуючи корисливий мотив сформував заявку на проведення закупівлі товарів/робіт/послуг, а саме: комплексу безпілотного авіаційного UAS Perun X-9, у кількості 1 одиниці, з визначеною ним очікуваною вартістю предмету закупівлі, що становила 1 024 000,00 грн. з ПДВ., яку передав уповноваженій особі ОСОБА_9 , яка не усвідомлюючи протиправних дії ОСОБА_4 , 19.01.2024 на підставі сформованої ОСОБА_4 заявки, оголосила відкриті торги з особливостями на закупівлю товару комплексу безпілотного авіаційного UAS Perun X-9, або еквівалент, у кількості 1 одиниці, очікуваною вартістю предмета закупівлі 1 024 000,00 грн. з ПДВ, за результатами яких, на електронному майданчику торгів «Прозорро» опублікувала звіт про результати проведення процедури закупівлі від 08.02.2024, в якому визначила переможця торгів ТзОВ «Бавовна Мілтек» з ціновою пропозицією 1 024 000,00 грн. з ПДВ та ухвалила рішення про намір укласти договір з переможцем торгів та опублікувала відповідне повідомлення в систему «Прозорро».

За результатами проведення ОСОБА_9 процедури закупівлі UA-2024-01-19-006174-a, 08.02.2024 між Солонківською сільською радою Львівського району Львівської області в особі сільського голови ОСОБА_10 (замовник) та ТзОВ «Бавовна Мілтек» в особі директора ОСОБА_13 (постачальник) з іншої сторони укладено договір №08/02, загальною вартістю 1 024 000, 00 грн., в тому числі ПДВ 170 666, 67 грн.

Надалі на виконання умов договору №08/02 від 08.02.2024 ТзОВ «Бавовна Мілтек» 27.02.2024 поставило у Солонківську сільську раду Львівського району Львівської комплекс безпілотний авіаційний «UAS Perun X-9», у кількості 1 одиниці, які ОСОБА_4 відповідно до видаткової накладної отримав та 28.02.2024 Солонківською сільською радою Львівського району Львівської області здійснено перерахунок грошових коштів ТзОВ «Бавовна Мілтек» в загальній сумі 1 024 000,00 грн, з яких безпідставно включене ПДВ в сумі 170 666,67 грн., що призвело до завищення видатків та заподіяння шкоди Солонківській сільській раді на суму 170 666,67 грн. В подальшому на підставі акту прийому-передачі вищевказаний товар Солонківською сільською радою безоплатно передано 18.01.2024 військовій частині НОМЕР_2 .

Таким чином за викладених обставин, 26 березня 2025 року в порядку ст. 135 КПК України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у зловживанні владою, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи іншої юридичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди державним інтересам, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України та у зловживанні владою, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи іншої юридичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що завдало тяжких наслідків державним інтересам, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України, зазначене кримінальне правопорушення відноситься до категорії тяжких злочинів.

Обґрунтованість підозри пред'явленої ОСОБА_4 підтверджується зібраними на цей час досудовим розслідуванням доказами, а саме:

-протоколом огляду мобільного телефону гр. ОСОБА_4 ;

-висновком експерта за результатами проведення судової економічної експертизи;

-довідкою спеціаліста Західного офісу Держаудитслужби;

-заявками на проведення закупівлі товарів/робіт/послуг за підписом останнього;

-видатковими накладними, щодо отримання товарів оборонного значення;

-висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи;

-іншими матеріалами кримінального провадження.

З урахуванням викладених ризиків, зокрема про те, що останній може переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків чи інших підозрюваних у даному кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому вона підозрюється, та особи підозрюваної, обставин вчинення ним злочинних дій, досудове слідство приходить до висновку про необхідність обрання підозрюваному ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави.

Проведеним аналізом інформації з загальнодоступних джерел, а саме з Єдиного державного реєстру декларацій, встановлено, що ОСОБА_4 за період 2023 року отримав заробітну плату у розмірі 934 521,00 грн. з основного місця праці - Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, окрім цього на праві власності володіє автомобілем марки «Infinity Q50» 2017 року випуску, середньо - ринкова вартість якого становить близько 700 000 грн.

Також у ОСОБА_4 наявні грошові активи у вигляді грошових коштів у національній та іноземній валюті, на суму понад 800 000 гривень, що свідчить задовільний майновий стан останнього.

Слідчий у клопотанні зазначає, що ураховуючи викладене вище, в органу досудового розслідування є всі достатні та обґрунтовані підстави вважати, що будь-який інший запобіжний захід, окрім як застава у 387 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 171 836,00 грн., не здатен забезпечити належної поведінки підозрюваного, відтак, просить клопотання задовольнити повністю.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_14 вимоги клопотання підтримала з підстав, викладених у фабулі клопотання, просила його задовольнити.

Підозрюваний ОСОБА_4 та його захисник ОСОБА_15 у судовому засіданні проти обрання запобіжного заходу у вигляді застави заперечили. Сторона захисту зазначила, що ОСОБА_4 вважає оголошену підозру необґрунтованою та запропонований розмір застави необґрунтовано завищеним. Крім того, захисник вказує, що ОСОБА_4 одружений, має на утриманні малолітню доньку ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та батьків пенсійного віку, тобто є особою з міцними соціальними зв'язками, одружений, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався. Просили суд обрати запобіжний захід у виді застави у розмірі 80 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Заслухавши думку сторін кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає до частково задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Відповідно до ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке 30.07.2024 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024140000000171, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.364, ч.2 ст.364, ч.2 ст.367 КК України.

26 березня 2025 року в порядку ст. 135 КПК України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у зловживанні владою, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи іншої юридичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди державним інтересам, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України та у зловживанні владою, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для себе чи іншої юридичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що завдало тяжких наслідків державним інтересам, тобто у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відповідно до ч. 5 ст. 12 КК України, зазначене кримінальне правопорушення відноситься до категорії тяжких злочинів.

Обґрунтованість підозри пред'явленої ОСОБА_4 підтверджується зібраними на цей час досудовим розслідуванням доказами, а саме:

-протоколом огляду мобільного телефону гр. ОСОБА_4 ;

-висновком експерта за результатами проведення судової економічної експертизи;

-довідкою спеціаліста Західного офісу Держаудитслужби;

-заявками на проведення закупівлі товарів/робіт/послуг за підписом останнього;

-видатковими накладними, щодо отримання товарів оборонного значення;

-висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи;

-іншими матеріалами кримінального провадження.

Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваного ОСОБА_4 із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому кримінальному провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.

Оцінюючи особу підозрюваного та інкримінований йому злочин, слідчий суддя приходить до переконання в наявності передбачених ст.177 КПК України підстав для застосування щодо нього запобіжного заходу, з огляду на наявність обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення та ризиків, а саме: наявні докази вчинення підозрюваною кримінального правопорушення є вагомими та допустимими, отриманими у встановленому КПК України порядку. Підозрюваний Переховуватися від органів досудового розслідування та суду. Злочин, який інкримінується ОСОБА_4 є тяжким кримінальним правопорушенням і передбачає призначення покарання у вигляді позбавленням волі від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вищевказані обставини, дають підстави вважати, що ОСОБА_4 усвідомлюючи тяжкість та невідворотність покарання за вчинення корупційного кримінального правопорушення може переховуватись від органів досудового розслідування та має реальні можливості покинути територію України з цією метою, як і в межах пункту пропуску через державний кордон України так і поза межами таких, а також переховуватись на території України враховуючи його суспільні зв'язки набуті під час роботи у Солонківській сільській раді. Разом з цим, ОСОБА_4 , володіючи документами для виїзду за кордон, може змінити місце свого проживання, у тому числі шляхом виїзду за кордон, або на тимчасово непідконтрольну територію України. Також, підозрюваний може незаконно впливати на свідків, експертів, спеціалістів у цьому ж кримінальному провадженні. У випадку не застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави, останній матиме змогу незаконно впливати на учасників провадження, а саме працівників та депутатів Солонківської сільської ради та інших відомих йому свідків, місця проживання яких йому також відомі, з метою дачі ними неправдивих показів, або відмови від добровільно наданих показань свідків та експертів у цьому кримінальному провадженні, а тому існує ризик, передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України. Зокрема ОСОБА_4 з урахуванням відомих йому обставин кримінального правопорушення та матеріалів кримінального провадження зможе шляхом погроз застосування фізичного та психологічного насильства вступати у поза процесуальні відносини із як вже допитаними свідками та із особами, яких заплановано допитати, та схиляти їх до зміни показань або взагалі відмови від надання викривальних показань та надання інших показань, які не відповідають фактичним обставинам справи. Аналогічним чином ОСОБА_4 зможе впливати на ще невстановлених та недопитаних по обставинах кримінального провадження свідків, а також на понятих, експертів та спеціалістів, які будуть залучені у кримінальному провадженні до проведення необхідних судових експертиз. Крім того, підозрюваний ОСОБА_4 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та

вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється. ОСОБА_4 , користуючись відомими йому обставинами кримінального провадження зможе впливати на викривлення значимих даних для кримінального провадження шляхом підкупу, погроз, тиску на учасників/сторін кримінального провадження, з метою уникнення кримінальної відповідальності, що є способом перешкоджання досудовому розслідуванню. Крім того, ОСОБА_4 може перешкоджати кримінальному провадженню іншим способом, зокрема, підшуковувати осіб, що можуть надати вигідні для нього неправдиві показання, а також вчинити інше правопорушення, в тому числі службове кримінальне правопорушення, з метою уникнення кримінальної відповідальності шляхом створення недостовірних доказів його невинуватості, розуміючи, що в разі визнання його винним у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення до нього може бути застосовано покарання у виді позбавлення волі. Окрім того, ОСОБА_4 використовуючи знайомих йому депутатів та працівників Солонківської сільської ради, може продовжити зловживання владою та службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої фізичної або юридичної особи, використання службового становища всупереч інтересам служби. До того ж, 11.12.2024 відносно гр. ОСОБА_4 року народження, до Пустомитівського районного суду Львівської області скеровано обвинувальний акт за вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.369-2 ККУ в межах кримінального провадження №120241400000000713 від 09.07.2024 за фактом одержання неправомірної вигоди поєднаному із вимаганням у розмірі 1 000 доларів США, за здійснення впливу на депутатів Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, що є особами, уповноваженими на виконання функцій місцевого самоврядування, для прийняття позитивного рішення щодо передачі у власність земельної ділянки.

Відповідно до ст. 178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу слідчий суддя зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: наявні докази вчинення підозрюваним інкримінованого йому кримінального правопорушення є вагомими та допустимими, отриманими у встановленому КПК України порядку; у разі визнання винним, ОСОБА_4 загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; вік та стан здоров'я підозрюваного дозволяє застосування щодо нього запобіжного заходу у вигляді застави.

З урахуванням викладених ризиків, зокрема про те, що останній може переховуватися від органу досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків чи інших підозрюваних у даному кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому він підозрюється, та особи підозрюваного, який одружений, має на утриманні малолітню дитину ОСОБА_16 , 28.03.2022 року, та батьків пенсійного віку, тобто має міцні соціальні зв'язки, раніше не судимий, обставин вчинення ним злочинних дій, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність обрання підозрюваному ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави.

У відповідності до ч.4 ст.182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

Згідно з ч.5 ст.182 КПК України, щодо особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого злочину, розмір застави визначається в межах від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи особу підозрюваної, а також те, що розмір застави повинен достатньо мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього, приходжу до висновку, що необхідним для забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 покладених на нього КПК України обов'язків, слід обрати заставу в розмірі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 242 240,00 гривень.

Абзацом 2 ч.3 ст.183 КПК України встановлено, що в ухвалі судді зазначаються, які обов'язки з передбачених ст.194 цього Кодексу будуть покладені на підозрюваного, обвинуваченого у разі внесення застави, наслідки їх невиконання.

На підставі вказаного, вважаю необхідним визначити, передбачені ст.194 КПК України, обов'язки підозрюваному ОСОБА_4 у випадку внесення ним або іншою фізичною чи юридичною особою (заставодавцем) визначеної цією ухвалою застави.

Керуючись ст.ст.176-178, 181, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

клопотання задоволити частково.

Застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді застави, визначивши її у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 242 240,00 гривень.

Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , його право внести або забезпечити внесення іншою фізичною чи юридичною особою (заставодавцем) застави у будь-який момент з часу винесення ухвали на депозитний рахунок №UA598201720355219002000000757, банк отримувача ДКСУ, м.Київ, МФО 820172, ЄДРПОУ 26306742, одержувач ТУ ДСА України у Львівській області.

Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі обов'язки:

прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;

- не відлучатися за межі Львівської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватися від спілкування із свідками: ОСОБА_10 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_9 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 та іншими свідками у даному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Роз'яснити підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що в разі невиконання вищезазначених обов'язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Строк дії ухвали становить два місяці, тобто до 27.05.2025 року.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_6 .

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'яти діб з дня її проголошення.

Повний текст ухвали виготовлено 27.03.2025 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1