Справа № 953/756/23
н/п 1-кс/953/2328/25
"25" березня 2025 р. Київський районний суд м.Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові клопотання слідчого слідчого управління ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №420232200000000028 від 31.01.2023, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, -
встановив :
24 березня 2025 року до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого слідчого управління ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №420232200000000028 від 31.01.2023, за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, в якому він просить суд накласти арешт на майно, що належить підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на праві власності, шляхом заборони відчуження та розпорядження наступними об'єктами нерухомого майна: земельна ділянка із кадастровим номером 6325110700:00:008:0037 загальною площею 0,1 га.
Розгляд клопотання про арешт майна слідчий просив провести без повідомлення підозрюваного та його захисника, так як це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Клопотання погоджено з прокурором.
Слідчий в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримав, просив задовольнити.
Відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
З метою забезпечення арешту майна підозрюваного, суд вважає за необхідне розглядати клопотання без повідомлення власника майна та/або його представників враховуючи можливість його відчуження.
Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Частиною 1 ст. 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
У разі задоволення цивільного позову або стягнення з юридичної особи розміру отриманої неправомірної вигоди суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про арешт майна для забезпечення цивільного позову або стягнення з юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, доведеного розміру отриманої неправомірної вигоди до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.
Як вбачається з матеріалів клопотання, Головним Управлінням Національної поліції в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023220000000028 від 31.01.2023 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 19.11.2020 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі рішення I сесії Мереф'янської міської ради VIII скликання № 14/20 «Про затвердження на посаду першого заступника Мереф'янського міського голови» від 19.11.2020, відповідно до розпорядження Мереф'янського міського голови №162-ОС§1 від 19.11.2020 призначено на посаду першого заступника Мереф'янського міського голови Мереф'янської міської ради, код ЄДРПОУ 04058692, зареєстрованої за адресою: Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. Дніпропетровська, буд. 213.
Відповідно до розділу 1 посадової інструкції першого заступника Мереф'янського міського голови, затвердженої розпорядженням Мереф'янського міського голови № 1-ОС§14 від 04.01.2021 (далі - посадова інструкція), з якою ОСОБА_4 ознайомлений під підпис 04.01.2021, на нього були покладені наступні права та обов'язки: п. 1.3 - у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, іншими підзаконними нормативно - правовими актами, у тому числі розпорядженнями органів державної влади вищого рівня, рішеннями міської ради, рішеннями виконавчого комітету та розпорядженнями міського голови; відповідно до розділу 2 посадової інструкції: п. 2.5 посадової інструкції - здійснює організацію виконання рішень ради, виконавчого комітету, розпоряджень і доручень міського голови (за належністю); відповідно до п. 2.2 посадової інструкції - здійснює безпосереднє керівництво підпорядкованими відділами та сектором: відділу соціального захисту населення; відділу надання адміністративних послуг, сектору з питань культури, молоді та спорту; відповідно до п. 2.2 посадової інструкції - координує роботу відділу освіти Мереф'янської міської ради, Служби у справах дітей та сім'ї Мереф'янської міської ради, Центру надання адміністративних послуг Виконавчого комітету Мереф'янської міської ради, закладів дошкільної та шкільної освіти, закладів культури та соціальних установ комунальної власності; п. 2.4. посадової інструкції - здійснює підготовку і винесення на розгляд ради та виконавчого комітету пропозиції у формі проєктів рішень; п. 2.14 посадової інструкції - здійснює інші повноваження за розпорядженнями та дорученнями міського голови, що не суперечать чинному законодавству; п. 3.2. посадової інструкції - за дорученням керівництва представляє міську раду в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях з питань, що належать до його компетенції; п 3.7 посадової інструкції - в межах своєї компетенції підписувати та візувати документи, листи, тощо; розділу 5 посадової інструкції перший заступник міського голови повинен знати: п. 5.1 - Конституцію України; п. 5.2 - Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції» та інші Закони України з питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування; п. 5.3 - Укази і розпорядження Президента України, постанови Верховної Ради України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, інші підзаконні нормативно - правові акти, що регулюють розвиток відповідної сфери управління.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» основними обов'язками посадових осіб місцевого самоврядування є додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування; забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування та недопущення дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
Згідно з п. 16 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міський голова укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради.
Згідно з п. 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міський голова видає розпорядження у межах своїх повноважень.
Розпорядженням Мереф'янського міського голови №2-ОД§1 від 05.01.2021 «Про надання права першого та другого підпису фінансової документації платіжних та інших розрахункових документів Мереф'янської міської ради» першому заступнику Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 надано право першого підпису фінансової документації, платіжних та інших розрахункових документів.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» ОСОБА_4 , як перший заступник Мереф'янського міського голови, був посадовою особою місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_4 відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України був службовою особою та обіймав в органі місцевого самоврядування посаду, пов'язану з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій.
Відповідно до Додатку 1 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.07.2021 № 822-р «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» у 2021 році до бюджету Мереф'янської міської територіальної громади надано субвенцію у розмірі 4620 тис. грн. (код бюджету 20502000000) на виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа I-III ступенів № 6 Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го Вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область.
03.09.2021 Мереф'янською міською радою з використанням електронної системи публічних закупівель «Prozorro» оголошено закупівлю на виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6» Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го Вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область».
За результатами проведення відкритих торгів 26.10.2021 переможцем визначено ТОВ «Терра Проджект» (код ЄДРПОУ 38376988).
11.11.2021 між Мереф'янською міською радою (код ЄДРПОУ 04058692), в особі першого заступника Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 (далі - замовник), що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ТОВ «Терра Проджект» (код ЄДРПОУ 38376988), в особі директора ОСОБА_5 (далі - виконавець) укладено договір № 645 про розробку проектно-кошторисної документації «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область» на загальну суму 4 580 075 грн. 57 коп. (далі - Договір).
Відповідно до п. 2.2 договору виконавець бере на себе зобов'язання виконати роботи до 31 грудня 2021 року.
Відповідно до п. 2.1 Проектна документація (далі - Документація) повинна містити відповідні креслення, обґрунтування, пояснювальні записки та інші матеріали що визначають обсяг та зміст робіт, та повинна відповідати вимогам, встановленим Законами України «Про основи містобудування», «Про архітектурну діяльність», діючими державними будівельними нормами, правилами та іншими нормативно-технічними документами у галузі містобудування та архітектури.
Відповідно до п. 4.1 Виконавець виконує роботи, згідно з вимогами «Завдання на проектування» (Додаток № 2), чинних державних будівельних норм та іншими нормативно-технічними документами у галузі містобудування та архітектури.
Відповідно до п. 4.4 договору передача Замовнику Документації здійснюється із супроводжувальним листом Виконавця за адресою: 62472, Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. 5-го Вересня, 87. Виконавець направляє Замовнику підписаний Акт приймання-передачі виконаних робіт, який Замовник має підписати протягом 2 робочих днів, або надіслати мотивовану відмову від підписання акту.
У випадку одержання Виконавцем мотивованої відмови Замовника від приймання робіт Сторони складають Акт в якому зазначаються необхідні умови змін та доопрацювань. Виконавець протягом 15 днів з моменту складання Сторонами Акту доопрацювання, якщо інший термін не вказаний в даному Акті, повинен внести відповідні зміни у проектно-кошторисну документацію з урахуванням зауважень вказаних у даному Акті і надати Замовникові Документацію, і підписаний Виконавцем новий Акт приймання-передачі виконаних робіт. Якість та комплектність Документації повинна відповідати діючим в Україні нормативним актам на момент підписання цього Договору та на момент підписання Сторонами Акту приймання-передачі виконаних робіт, а також «Завданню на проектування», яке надається Замовником одночасно із підписанням Договору.
13.12.2021 між Мереф'янською міською радою (код ЄДРПОУ 04058692), в особі першого заступника Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 та ТОВ «Терра Проджект» (код ЄДРПОУ 38376988), в особі директора ОСОБА_5 укладено додаткову угоду №1 до договору, відповідно до якої внесено зміни до п. п. 2.2., 3.3., 10.4. договору, у зв'язку з чим їх викладено в наступній редакції: «п.2.2. Виконавець бере на себе зобов'язання виконати зазначені роботи до 31 березня 2022 року».
Після чого, перший заступник Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що він є службовою особою та виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, знаходячись у приміщенні службового кабінету Мереф'янської міської ради за адресою: Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. Дніпропетровська, буд. 213, в період часу з 11.11.2021 по 28.12.2021, точну дату в ході слідства не встановлено, підписав Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) №1 від 2021 року (дата відсутня) на суму 864 299 грн. 44 коп., про виконання наступних робіт (надання таких послуг): Виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область» (за показником ДК 021:2015:71320000-7 Послуги з інженерного проектування).
В подальшому, внаслідок збройної агресії російської федерації проти України 17.03.2022 Мереф'янську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №6» Мереф'янської міської ради Харківської області з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область було зруйновано.
12.07.2022 між Мереф'янською міською радою в особі першого заступника Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 та ТОВ «Терра Проджект» (код ЄДРПОУ 38376988), в особі директора ОСОБА_5 укладено додаткову угоду № 2 до договору. Відповідно до п.1. зазначеної угоди: «в зв'язку зі знищенням 17 березня 2022 року внаслідок бойових дій об'єкта предмета закупівлі, а саме: «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область» та необхідністю зміни Замовником Завдання на проектування, введенням воєнного стану, керуючись п. 4 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», пунктами 2.4, 4.2 та 7.1 Договору, Сторони за взаємною згодою домовились внести зміни в пункти 2.2 та 10.4 Договору», відповідно до п. 1.1. додаткової угоди №2 від 12.07.2022 виконавець бере на себе зобов'язання виконати зазначені роботи до 31 грудня 2022 року.
Відповідно до завдання на проектування в новій редакції (Додаток №2 до Додаткової угоди №2 від 12.07.2022) п. 11 «основні архітектурно-планувальні вимоги і характеристики запроектованого об'єкта» - робочим проектом передбачити, в тому числі, додаткові роботи по реконструкції будівлі у зв'язку з його пошкодженням внаслідок бойових дій (рішення щодо додаткових робіт приймається згідно Звіту про проведення технічного обстеження). Згідно п. 14 «Визначення класу (наслідків) відповідальності, категорії складності та установленого строку експлуатації» - клас наслідків (відповідальності) - СС3 (уточнюється розрахунком, згідно ДСТУ 8855:2019 Будівлі та споруди. Визначення класу наслідків (відповідальності).
Відповідно до п. 2 завдання на проектування в новій редакції (Додаток №2 до Додаткової угоди №2 від 12.07.2022), підстава для проектування: договір на проектні роботи; містобудівельні умови і обмеження забудови земельної ділянки; технічні умови для підключення до інженерних мереж; відомості з державного реєстру речових прав на нерухоме майно; рішення про виділення коштів; звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій будинків та споруд (по будівлі А-2 обстеження проводиться з метою обґрунтування рішень замовника щодо подальшої експлуатації пошкодженого внаслідок бойових дій об'єкта); технічні паспорти БТІ на будинки та споруди.
Відповідно до п. 11 завдання на проектування в новій редакції (Додаток №2 до Додаткової угоди №2 від 12.07.2022) основні архітектурно-планувальні вимоги і характеристики запроектованого об'єкта, проектування об'єкту вести з врахуванням вимог ДБН А.2.2-3:2014, ДБН В.2.2-3:2018, ДБН В.2.2-4:2018, робочим проектом передбачити: при реконструкції з прибудовою будівлі А-2 передбачити розміщення: приміщення комбінованої майстерні (з обробки металу та деревини) та майстерні з обробки тканин для занять 15 учнів; бібліотеку у складі: читальний зал на 12 місць, приміщення абонементу з каталогом, книгосховище на 33998 книг; актового залу; двох спортивних залів з розмірами ігрових площадок 19мх32м та 20мх40м та додатковими приміщеннями; передбачити додаткові роботи по реконструкції будівлі у зв'язку з його пошкодженням внаслідок бойових дій (рішення щодо додаткових робіт приймається згідно Звіту про проведення технічного обстеження); двох одноповерхових складських будівель розмірами 24мх6м, поділених на три секції кожна; розміщення в будівлі Д-2 дошкільного навчального закладу; реконструкція внутрішніх інженерних мереж існуючих будівель комунального закладу; реконструкція зовнішніх інженерних мереж комунального закладу.
Відповідно до п. 28 завдання на проектування в новій редакції (Додаток №2 до Додаткової угоди №2 від 12.07.2022) перелік будинків та споруд, що проектуються у складі комплексу: будівля Мереф'янської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6 літ. А-2; котельня літ. Б-1; насосна літ. В-1; майстерні літ. Г-1; будівля Мереф'янської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6 літ. Д-2; сарай літ. Е; гараж літ. Ж-1; насосна літ. З-1; сарай літ. Л; сарай літ. М; вбиральня літ. У; погріб літ. О; вбиральня літ. П.
12.10.2022 між Мереф'янською міською радою (код ЄДРПОУ 04058692), в особі першого заступника Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 та ТОВ «Терра Проджект» ЄДРПОУ 38376988, в особі директора ОСОБА_5 , мотивуючи помилкою при виконанні преамбули укладено додаткову угоду № 3 до Договору, якою скасовано Додаткову угоду № 2 до вказаного Договору. Відповідно до п. 2 додаткової угоди № 3 «в зв'язку з необхідністю внесення змін Замовником в Завдання на проектування внаслідок руйнування 17.03.2022 року в результаті бойових дій одного з об'єктів предмета проектування, а саме: будівлі літ. А-2 Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа I-III ступенів № 6» Мереф'янської міської ради Харківської області, розташованої за адресою: вул. 5-го Вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область, введенням в Україні воєнного стану, керуючись п. 4 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», пунктами 2.2 та 10.4 Договору, Сторони за взаємною згодою домовились внести зміни в пункти 2.2. та 10.4 Договору». Викладені в додатковій угоді № 3 Додатки № 2 «Завдання на проектування» № 3 «Кошторис» та Додаток № 4 «Календарний графік» залишились без змін.
В подальшому, директор ТОВ «Терра Проджект» ОСОБА_5 , діючи в порушення умов договору, не організував належне виконання робіт з розробки проектно-кошторисної документації «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область» (за показником ДК 021:2015:71320000-7 Послуги з інженерного проектування) з урахуванням змін викладених в Додатковій угоді № 3 від 12.10.2022, а саме в п. 11 де робочим проектом необхідно передбачити, в тому числі, додаткові роботи по реконструкції будівлі у зв'язку з його пошкодженням внаслідок бойових дій (рішення щодо додаткових робіт приймається згідно Звіту про проведення технічного обстеження).
За результатом виконаних робіт з розробки проектно-кошторисної документації «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область» (за показником ДК 021:2015:71320000-7 Послуги з інженерного проектування) директором ТОВ «Терра Проджект» ОСОБА_5 складено акти здачі-приймання виконаних робіт (надання послуг) № 1 від 2021 року (дата відсутня), № 2 від 12.10.2022, № 3 від 21.11.2022, які направлено для подальшого підпису першому заступнику Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 .
В подальшому, перший заступник Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що він є службовою особою, що виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, знаходячись у приміщенні службового кабінету Мереф'янської міської ради за адресою: Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. Дніпропетровська, буд. 213, в період часу з 11.11.2021 по 23.11.2022, точну дату в ході слідства не встановлено, достовірно знаючи, що в завданні на проектування викладеному в новій редакції відповідно до умов додаткових угод № 2 від 12.07.2022, № 3 від 12.10.2022 ТОВ «Терра Проджект» повинно було передбачено в проектно-кошторисній документації, в тому числі, додаткові роботи по реконструкції будівлі у зв'язку з його пошкодженням внаслідок бойових дій (рішення щодо додаткових робіт приймається згідно Звіту про проведення технічного обстеження), маючи реальну можливість перевірити якість та комплектність розробленої ТОВ «Терра Проджект» проектно-кошторисної документації, неналежно виконав свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, не перевірив якість та комплексність проектно-кошторисної документації, підписав Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 1 від 2021 року (дата відсутня) на суму 864 299 грн. 44 коп. про виконання наступних робіт (надання таких послуг): Виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область» (за показником ДК 021:2015:71320000-7 Послуги з інженерного проектування), Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 2 від 12 жовтня 2022 року на суму 1189267 грн. 20 коп., про виконання наступних робіт (надання таких послуг): Виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область» (за показником ДК 021:2015:71320000-7 Послуги з інженерного проектування), а також Акт здачі-приймання робіт (надання послуг) № 3 від 21 листопада 2022 року на суму 2526508 грн. 93 коп., про виконання наступних робіт (надання таких послуг): Виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» Мереф'янської міської ради Харківської області» з прибудовою нового корпусу, розташованих за адресою: вул. 5-го вересня, 87, м. Мерефа Харківський район Харківська область» (за показником ДК 021:2015:71320000-7 Послуги з інженерного проектування).
На підставі підписаних першим заступником Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 . Актів здачі-приймання робіт (надання послуг) № № 1, 2, 3 на рахунок ТОВ «Терра Проджект» №UA953052990000026001016706516 за договором № 645 від 11.11.2021, відкритому в АТ КБ «Приватбанк» Мереф'янською міською радою перераховано бюджетні грошові кошти наступними платежами: 28.12.2021 у сумі 864 299 грн. 44 коп., 19.11.2022 у сумі 1 189 267 грн. 20 коп., 23.11.2022 у сумі 2 526 508 грн. 93 коп., загальною сумою 4 580 075 грн. 57 коп.
Згідно з висновком судової будівельно-технічної експертизи №17541 від 22.12.2023 розроблена проектно-кошторисна документація не містить документації щодо демонтажу будівлі літ. «А-2» (організація будівельного (демонтажного) майданчика, технології, організації, послідовності, методів, умов та строків виконання будівельних (демонтажних) робіт тощо), а також архітектурно-будівельних рішень з відновлення зруйнованих конструкцій будівлі літ. «А-2» (фундаменти, вертикальні несучі та огороджувальні елементи, міжповерхові перекриття, сходи, тощо). Крім того, розроблена ТОВ «Терра Проджект» проектно-кошторисна документація в кошторисній частині містить перелік будівельних робіт по будівлі літ. «А-2» (яка зазначена, як існуюча), які не можливо виконати у зв'язку з руйнуванням будівлі і відсутності у проекті рішень з відновлювання даних конструкцій.
Таким чином проектно-кошторисна документація, розроблена ТОВ «Терра Проджект» на об'єкті «Реконструкція будівель Комунального закладу «Мереф'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6» з прибудовою нового корпусу, розташованої за адресою: Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. 5-го вересня, №87» не відповідає завданню на проектування.
Отже, внаслідок неналежного виконання першим заступником Мереф'янського міського голови ОСОБА_4 своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, спричинено тяжкі наслідки державним інтересам у вигляді матеріальної шкоди Мереф'янській міській раді Харківської області в розмірі 4 580 075 грн. 57 коп., яка у 250 та більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
25.02.2025 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Мерефа Харківської області, громадянину України, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало тяжкі наслідки державним інтересам.
Розмір спричиненої матеріальної шкоди, завданої вищевказаними протиправними діями підозрюваного ОСОБА_4 склав
4 580 075 грн. 57 коп., що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам.
Від прокурора відділу Харківської обласної прокуратури надійшов цивільний позов у кримінальному провадженні про стягнення з ОСОБА_4 на користь Мереф'янської міської ради Харківської області ( код ЄДРПОУ 04058692) матеріальної шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням у розмірі 4580075 грн. 57 коп.
Встановлено, що згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно підозрюваний ОСОБА_4 має у власності наступні об'єкти нерухомого майна: земельна ділянка із кадастровим номером 6325110700:00:008:0037 загальною площею 0,1 га.
З огляду на зазначене, у зв'язку з наявністю у кримінальному провадженні цивільного позову прокурора відділу Харківської обласної прокуратури, розмір якого є обґрунтований, зважаючи на те, що ОСОБА_4 має статус підозрюваного в зазначеному кримінальному провадженні, а отже в силу закону може понести цивільну відповідальність за шкоду, завдану кримінальним правопорушенням у вчиненні якого підозрюється, суд приходить до висновку про доцільність накладення арешту на майно, яке належить підозрюваному ОСОБА_4 з метою забезпечення цивільного позову.
Арешт майна у цьому випадку необхідний для забезпечення ефективності кримінального провадження, а таке втручання у право власності є пропорційним.
Крім того, зважаючи на розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя виходить з того, що критерії розумності та співрозмірності є оціночними поняттями та визначаються на розсуд слідчого судді. Відповідно до статті 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися, зокрема, на умовах, передбачених законом. При цьому, обмеження права власності має переслідувати законну мету за допомогою засобів, які є пропорційними меті (Beyeler проти Італії (Рішення Великої Палати від 5 січня 2000 року, заява № 33202/96, параграф 107). При цьому, будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечувати «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи (серед інших, James та інші проти Сполученого Королівства (Рішення від 21 лютого 1986 року, заява № 8793/79, параграф 50).
Отже, на виконання вимог ч. 1 ст. 173 КПК України слідчий довів слідчому судді необхідність арешту майна, а також наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 170 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170 - 173, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Накласти арешт у кримінальному провадженні № 142023220000000028 від 31.01.2023 року, шляхом встановлення заборони на відчуження та розпорядження майном, що належить на праві власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , код РНОКПП: НОМЕР_1 , а саме на земельну ділянку із кадастровим номером 6325110700:00:008:0037 загальною площею 0,1 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1