про закриття провадження в справі
м. Вінниця
28 березня 2025 р. Справа № 640/27342/20
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Крапівницької Н. Л.,
розглянувши матеріали справи
за позовом Головного управління ДПС у Сумській області
до ОСОБА_1
про стягнення податкового боргу
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшли матеріали позовної заяви Головного управління ДПС у Сумській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що за відповідачем рахується податковий борг на суму 217901,17 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.12.2020 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.06.2021 зупинено провадження в адміністративній справі № 640/27342/20 до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 480/1984/21, яка перебуває в провадженні Сумського окружного адміністративного суду.
Законом України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" від 13.12.2022 року № 2825-IX (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
На момент набрання чинності цим Законом дана адміністративна справа не була розглянута судом.
На виконання положень пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2825 (в редакції Закону України від 16.07.2024 № 3863-ІХ "Про внесення змін до пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" щодо забезпечення розгляду адміністративних справ" (далі - Закон № 3863), який набрав чинності 26.09.2024), дана справа передана на розгляд та вирішення Вінницькому окружному адміністративному суду.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.03.2025 зазначену справу було передано на розгляд судді Вінницького окружного адміністративного суду Крапівницькій Н.Л.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 10.03.2025 справу №640/27342/20 прийнято до свого провадження та вирішено проводити її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Цією ж ухвалою запропоновано сторонам у визначений строк надати суду письмові пояснення щодо актуальності цього спору та процесуальної позиції по суті заявлених позовних вимог.
11.03.2025 від представника позивача надійшла заява про закриття провадження у справі. Представник позивача вказав, що Окружний адміністративний суд м. Києва, до якого був поданий позов ГУДПС у Сумській області своєю ухвалою від 10.06.2021 року зупинив провадження в справі до розгляду справи № 480/1984/21 Сумським окружним адміністративним судом.
Вказав, що 22.02.2022 року Сумським окружним адміністративним судом постановлено рішення, яким позовні вимоги задоволено в повному обсязі, а саме скасовано податкові повідомлення-рішення, на підставі яких ГУДПС у Сумській області звернулось до суду з цим позовом, що підтверджується копією судового рішення.
З викладеного вище слідує, що в даному випадку відсутні підстави для звернення ГУДПС у Сумській області з цим позовом, а, як наслідок, існують підстави для закриття провадження у справі відповідно до п.7 ч.1 ст. 238 КАС України, оскільки, оскаржувані податкові повідомлення-рішення, в яких була визначена сума боргу, скасовано судом і рішення суду набрало законної сили.
25.03.2025 від Головного управління ДПС у Сумській області надійшла заява про відмову від позову, оскільки податковий борг, який був заявлений до стягнення у даній справі виключений з інтегрованої картки платника податків на підставі рішення Сумського окружного адміністративного суду у справі №480/1984/21.
Ухвалою від 28.03.2025 поновлено провадження у справі.
Розглянувши заяву про закриття провадження у справі, суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом
Згідно із ч. 1 ст. 189 КАС України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Частиною 3 ст. 189 КАС України встановлено, що про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.
Згідно із ч. 5 ст. 189 КАС України, суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
В силу п. 2 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
Відтак, за результатами розгляду процесуального питання про закриття провадження у справі, суд дійшов висновку, що за своєю правовою природою заява позивача є заявою про відмову від позову.
З огляду на викладене та беручи до уваги відсутність визначених законом перешкод для прийняття відмови позивача від позову, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню, наслідком чого є закриття провадження у справі, що узгоджується із положеннями ч. 3 ст. 189 та п. 2 ч. 1 ст. 238 КАС України.
Керуючись ст.ст. 238, 248, 256, 294 КАС України, -
1. Заяву Головного управління ДПС в Сумській області про закриття провадження в адміністративній справі №640/27342/20 - задовольнити.
2. Провадження в адміністративній справі №640/27342/20 за позовом Головного управління ДПС в Сумській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу на підставі п. 2 ч. 1 ст. 238 КАС України - закрити.
3. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя підпис Крапівницька Н. Л.
Згідно з оригіналом Суддя:
Секретар: