Справа №592/4961/25
Провадження №1-в/592/206/25
28 березня 2025 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми ОСОБА_1 , за участю представника Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області - ОСОБА_2 , особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Суми справу за поданням т.в.о. начальника Сумського РУП ГУНП в Сумській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця ст. Бісер Гірнозаводського району Пермської області, не працюючого, не одруженого, мешканця АДРЕСА_1 , раніше судимого,
встановив:
До Ковпаківського районного суду м. Суми надійшло подання, яке обґрунтоване тим, що звільнившись, відбувши термін покарання 25.10.2024 року гр. ОСОБА_3 прибув до обраного місця мешкання та був поставлений на облік як формально - підпадаючий під адміністративний нагляд. Під час перебування на профілактичному обліку гр. ОСОБА_3 не довів своє виправлення та залишився бути небезпечним для суспільства, а також неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за дрібне викрадення чужого майна, розпивання алкогольних напоїв в громадському місці, придбання самогону для власного вживання та порушення громадського порядку.
Також відносно гр. ОСОБА_3 , надходили скарги від сусідів, щодо негативної поведінки за місцем мешкання та антисоціального способу життя.
27.01.2025 року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 177 КУпАП - накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 грн. на користь держави Сумським РУП.
29.01.2025 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 182 КУпАП - накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. на користь держави УПП в Сумській області.
31.01.2025 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП - накладено стягнення у вигляді попередження Поліція охорони.
06.02.2025 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2, ст. 51 КУпАП - матеріали направлені до Ковпаківського районного суду м. Суми.
16.02.2025 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2, ст. 51 КУпАП - матеріали направлені до Ковпаківського районного суду м. Суми.
17.02.2025 року притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2, ст. 178 КУпАП - накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн. на користь держави Сумським РУП.
Просить встановити адміністративний нагляд терміном на один рік з встановленням обмежень.
У судовому засіданні представник Сумського РУП ГУНП в Сумській області подання підтримав.
У судовому засіданні ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення подання.
Згідно ст.2 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Також в матеріалах справи наявна вимога СІП Сумського РУП ГУ НП в Сумській області та довідки про звільнення ОСОБА_3 .
Адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закон.
Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції (стаття 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі»).
Відповідно до ст. 2 цього Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Статтею 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» визначено осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Враховуючи, що ОСОБА_3 був засуджений до позбавлення волі за тяжкий злочин, після відбування покарання незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок та вчиняє інші правопорушення, тому відповідно до пункту «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», щодо нього необхідно встановити адміністративний нагляд з встановленням обмежень, передбачених у ст. 10 цього Закону строком на 1 рік.
Слід зазначити, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження, зокрема заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
З огляду на викладене подання т.в.о. начальника Сумського РУП ГУ НП в Сумській області підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. 2, 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя
постановив:
Подання т.в.о. начальника Сумського РУП ГУНП в Сумській області - задовольнити частково.
Встановити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік та встановити такі обмеження:
1. Зобов'язати прибувати в період нагляду 1,2,3,4 суботу кожного місяця з 09.00 до 12.00 годин на реєстраційну відмітку до Сумського РУП за адресою: м. Суми, вул. Магістратська, 21.
2. Заборонити виходити з квартири чи домоволодіння після 21.00 години до 05.00 години наступної доби без отримання на те письмового дозволу керівництва ОВС. При виході на роботу в години цієї заборони піднаглядний повинен попередити керівництво ОВС і надати відповідну довідку з місця роботи.
3. Заборонити виїзд за межі пункту проживання на постійне чи тимчасове перебування без письмового дозволу керівництва ОВС. В разі необхідності виїзду за територію пункту проживання, піднаглядний зобов'язаний письмово повідомити керівництво ОВС про мету, термін та точну адресу знаходження, отримати дозвіл, маршрутний листок, в якому зробити відповідні реєстраційні відмітки.
4. Заборонити знаходитись в ресторанах, барах, кафе, магазинах та інших громадських місцях, де алкогольні напої реалізуються на розлив, а також на вокзалах та аеропортах за місцем проживання.
На постанову може бути подана апеляція до Сумського апеляційного суду протягом семи днів з дня її винесення.
Суддя ОСОБА_1