479/366/25
3/479/184/25
27 березня 2025 року смт.Криве Озеро
Суддя Кривоозерського районного суду Миколаївської області Репушевська О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої в АДРЕСА_1 , громадянки України, паспорт НОМЕР_1 , виданого Кривоозерським РВ УМВС України в Миколаївській області, депутата 8-го скликання Кривоозерської селищної ради, ФОП, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,
- за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
- за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №77 від 18 лютого 2025 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Кривоозерської селищної ради Первомайського району Миколаївської області, тобто у відповідності до пп. "Б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме щодо несвоєчасного подання без поважних причин, щорічної декларації за 2022 рік, а саме подала таку декларацію 24 березня 2024 року, хоча зобов'язана була подати до 31 січня 2024 року, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №76 від 18 лютого 2025 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом 8-го скликання Кривоозерської селищної ради Первомайського району Миколаївської області, тобто у відповідності до пп. "Б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме щодо несвоєчасного подання без поважних причин, щорічної декларації за 2021 рік, а саме подала таку декларацію 24 березня 2024 року, хоча зобов'язана була подати до 31 січня 2024 року, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 визнала вину у скоєнні адміністративного правопорушення, просила суворо не карати.
Прокурор Кучеренко М.О., вбачаючи в діях ОСОБА_1 склад адміністративних правопорушень за ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив притягнути її до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
В провадженні судді Кривоозерського районного суду Миколаївської області Репушевської О.В. одночасно знаходяться дві справи про адміністративне правопорушення відносно однієї особи, тому для повного та всебічного розгляду справ №479/366/25 (3/479/184/25), №479/367/25 (3/479/185/25), їх слід об'єднати в одне провадження про адміністративне правопорушення та присвоїти об'єднаній справі №479/366/25 (3/479/184/25).
Відповідно до п.9 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п.п. "Б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до п.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і VI пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону(тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: - протоколами про адміністративне правопорушення, пов'язані з корупцією №76,77 від 18 лютого 2025 року; - Протоколом Кривоозерської селищної ради І сесії восьмого скликання від 30 листопада 2020 року; - рішенням І сесії восьмого скликання Кривоозерської селищної ради Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Кривоозерської селищної ради восьмого скликання від 30 листопада 2020 року №1; - попередження про вимоги, заборони та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції", із підписом ОСОБА_1 ; - скріншотом з реєстру декларації НАЗК.
Відтак, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме, будучи депутатом 8-го скликання Кривоозерської селищної ради Первомайського району Миколаївської області, тобто у відповідності до пп. "Б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно подала без поважних причин, щорічну декларацію за 2021, 2022 роки, а саме подала таку декларацію 24 березня 2024 року, хоча зобов'язана була подати не пізніше 31 січня 2024 року.
Згідно положень ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно положень ст.23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Суд, дослідивши матеріали справи, надаючи оцінку всім зібраним доказам в їх сукупності, враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу винного, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, щире каяття у вчиненому, відсутність обтяжуючих відповідальність порушника обставин, дійшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, дійшов висновку про необхідність накладення стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП України, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що буде необхідним і достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.33, 36, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Об'єднати справи №479/366/25 (3/479/184/25), №479/367/25 (3/479/185/25), в одне провадження про адміністративне правопорушення та присвоїти об'єднаній справі №479/366/25 (3/479/184/25).
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення в виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн., які стягнути на користь держави (отримувач: Миколаїв. ГУК/тгсмтКриве Озеро/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37992030, номер рахунку (IBAN) UA058999980314080542000014462, код кваліфікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн. на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код кваліфікації доходів бюджету: 22030106).
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.
Роз'яснити особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, що за положеннями ч.1 ст.307 КУпАП штраф правопорушником повинен бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду.
Суддя :