Справа №:755/4642/25
Провадження №: 2-а/755/147/25
"27" березня 2025 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Яровенко Н.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
До Дніпровського районного суду міста Києва звернувся позивач ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить суд:
- поновити строк на оскарження постанови про адміністративне правопорушення №Б/658 від 16.01.2025, складеної ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ).
- витребувати матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) у ІНФОРМАЦІЯ_1 для встановлення фактичних обставин.
- визнати протиправною та скасувати постанову №Б/658 від 16.01.2025, винесену начальником ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладення штрафу.
- закрити справу про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
- здійснити розподіл судових витрат
Вивчивши матеріали справи та зміст позовної заяви, приходжу до наступного.
Відповідно до приписів п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Нормами ч. 6 ст. 161 КАС України визначено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Отже, згідно вимог Кодексу адміністративного судочинства України заява про поновлення процесуального строку, подаються у вигляді окремого процесуального документу, відповідної форми і змісту, яка є додатком до позовної заяви, і не може бути заявлена як вимога у позовній заяві.
Також, позовна заява має відповідати вимогам статтям 160, 161 КАС України.
Разом з тим, згідно ч. 6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску..
Позивач в прохальній частині позову просить поновити строк на оскарження постанови про адміністративне правопорушення, однак в позові відсутні обґрунтування щодо причин поновлення строку звернення до суду.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на зазначене, наявні підстави для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову шляхом надання доказів та письмових пояснень в обґрунтування пропуску строку на оскарження постанови.
Згідно ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 160, 169 КАС України,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови залишити без руху та запропонувати позивачу строк в п'ять днів з дня отримання копії ухвали усунути вищезазначені недоліки.
У випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута позивачу відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Яровенко