25 березня 2025 року справа № 160/980/24
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючий суддя Суховаров А.В.
судді Головко О.В., Ясенова Т.І.,
переглядаючи в апеляційному порядку адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про виключення відомостей про недоїмку з єдиного внеску
ОСОБА_1 з 13.01.1994 зареєстрований як фізична особа підприємець та перебуває на обліку ГУ ДПС у Дніпропетровській області на загальній системі оподаткування.
ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийнята вимога №0535541305 від 16.10.2018 про сплату ОСОБА_1 недоїмки єдиного внеску в сумі 174' 506гр33к.
ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0535551305 від 16.10.2018 про застосування до ОСОБА_1 штрафних санкцій в сумі 26418гр76к за донарахування єдиного внеску.
Рішенням ДПС України №18478/Д/99-99-11-02-02-25 від 26.11.2018 залишена без розгляду скарга ОСОБА_1 на вимогу №0535541305 від 16.10.2018 та податкове повідомлення-рішення №0535551305 від 16.10.2018.
ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийнята вимога Ф-6892-57 від 06.06.2019 про сплату ОСОБА_1 недоїмки з єдиного внеску основний платіж 174' 506гр33к, штрафні санкції 26418гр76к, всього 200' 925гр09к на підставі даних інформаційної системи.
ГУ ДПС у Дніпропетровській області 10.10.2019 пред'явлена до примусового виконання до Тернівського відділу Державної виконавчої служби в місті Кривому Розі вимога Ф-6892-57 від 06.06.2019 на суму 200' 925гр09к.
Постановою державного виконавця Тернівського відділу Державної виконавчої служби в місті Кривому Розі від 06.11.2019 відкрито виконавче провадження №60513882 про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості в сумі 200' 925гр09к на підставі вимоги Ф-6892-57 від 06.06.2019.
ГУ ДПС у Дніпропетровській області прийнята вимога Ф-6892-57 від 02.02.2022 про сплату ОСОБА_1 недоїмки з єдиного внеску основний платіж 174' 506гр33к, штрафні санкції 7608гр31к, всього 182' 114гр64к на підставі даних інформаційної системи по інтегрованій картці платника податків, в якій відображені несплачені нарахування з єдиного внеску.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 27.09.2022 у справі №160/3911/22 скасована вимога Ф-6892-57 від 02.02.2022 про сплату недоїмки з єдиного внеску основний платіж 174' 506гр33к, штрафні санкції 7608гр31к, всього 182' 114гр64к. Суд зазначив що є протиправним поновлення 29.05.2019 скасованого в минулих роках донарахованого єдиного внеску згідно вимоги №0535541305 від 16.10.2018 про сплату недоїмки єдиного внеску в сумі 174' 506гр33к за рахунок донарахувань на суми заниженого чистого оподаткованого доходу за 2016 рік на 89681гр26к, за 2017 рік на 84825гр07к згідно акту перевірки №59631/04-36-13-05/211510997 від 05.10.2018.
Постановою державного виконавця Покровського відділу Державної виконавчої служби в місті Кривому Розі від 24.10.2023 виконавчий документ у виконавчому провадженні №60513882 повернутий стягувачу в зв'язку відсутності у боржника майна, на яке може бути звернено стягнення.
ГУ ДПС у Дніпропетровській області 22.07.2024 пред'явлена до примусового виконання до Покровського відділу Державної виконавчої служби в місті Кривому Розі вимога Ф-6892-57 від 06.06.2019 на суму 179' 620гр77к.
Постановою державного виконавця Покровського відділу Державної виконавчої служби в місті Кривому Розі від 20.08.2024 відкрито виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_1 179' 620гр77к на підставі вимоги Ф-6892-57 від 06.06.2019.
Відповідно до статті 71 Податкового Кодексу України, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання, використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.
Відповідно до статті 74 Податкового Кодексу України, податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Внесення інформації до баз даних інформаційних систем та її опрацювання здійснюються контролюючим органом, визначеним пунктом 41.1.1 статті 41 цього Кодексу, а також контролюючим органом, визначеним пунктом 41.1.2 статті 41 цього Кодексу, в порядку інформаційної взаємодії відповідно до пункту 41.2 статті 41 цього Кодексу. Перелік інформаційних систем визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової політики.
Відповідно до абзаців 7, 8 пункту 2 розділу І Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №5 від 12.01.2021, інтегрована картка платника - форма оперативного обліку за визначеними параметрами, яка містить інформацію щодо облікових даних платника та призначена для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування, узагальнення інформації з реквізитів первинних документів, оброблених засобами інформаційно-комунікаційної системи Державної податкової служби (податкових декларацій, звітності з єдиного внеску, податкових повідомлень-рішень, рішень податкового органу, повідомлень економічних операторів, отриманих з електронної системи обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, про розраховану (зменшену) суму акцизного податку за сформовані (деактивовані) унікальні ідентифікатори, вимоги про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску, рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу, даних казначейства про надходження платежів тощо). Інформація в інформаційно-комунікаційній системі ґрунтується на показниках первинних документів, оброблених інформаційно-комунікаційною системою Державної податкової служби.
Відповідно до абзацу 15 пункту 2 розділу І Порядку, обліковий показник - показник, який автоматично утворюється або змінюється в інформаційно-комунікаційній системі в результаті застосування облікової операції до первинного показника оперативного обліку. Обліковий показник характеризує стан розрахунків платника з бюджетом, фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування (надміру сплачені грошові зобов'язання та суми платежів, які сплачені та будуть нараховані в наступному звітному періоді, податковий борг, нарахована/сплачена пеня, залишок заявлених та невідшкодованих сум бюджетного відшкодування, надміру сплачені суми єдиного внеску, заборгованість (недоїмка) з єдиного внеску тощо);
Відповідно до абзацу 16 пункту 2 розділу І Порядку, оперативний облік - це систематизований процес фіксації та відображення в інформаційно-комунікаційній системі первинних показників оперативного обліку, утворення/зміни абсолютного значення облікового показника. Оперативний облік ґрунтується на принципах бухгалтерського обліку та методологічних засадах, встановлених Податковим Кодексом України та Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до абзаців 1, 2 пункту розділу І 3 Порядку, оперативний облік платежів здійснюється податковими органами в інформаційно-комунікаційній системі. Метою ведення оперативного обліку і складання звітності податкових органів є забезпечення користувачів повною, достовірною, неупередженою інформацією щодо стану розрахунків платників з бюджетами, фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування для прийняття оптимальних управлінських рішень.
Відповідно до абзацу 6 пункту 3 розділу І Порядку, повне висвітлення - звітність податкових органів має містити інформацію, яка всебічно характеризує стан розрахунків платників податків з бюджетами, фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування.
Відповідно до абзаців 1, 2 пункту 1 підрозділу 1 розділу ІІ Порядку, для забезпечення ведення оперативного обліку податків, зборів, платежів, єдиного внеску в інформаційно-комунікаційній системі відкриваються інтегрована картка платника за кожним кодом класифікації доходів бюджету / технологічним кодом єдиного внеску щодо кожного платника, територіального органу державної податкової служби, що відповідає місцю обліку платника або обліку об'єкта оподаткування, коду території територіальної громади. Інтегрована картка платника містить інформацію про первинні показники оперативного обліку, облікові операції, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами, фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за видом платежу та адміністративно-територіальною одиницею.
Відповідно до абзацу 6 пункту 1 підрозділу 1 розділу ІІ Порядку, первинні показники оперативного обліку в інтегрованій картці платника відображаються в хронологічному порядку. Водночас кожний первинний показник оперативного обліку фіксується в окремому рядку із зазначенням коду та його короткого опису з посиланням на реквізити первинних документів, дати його проведення з подальшим автоматичним розрахунком в інтегрованій картці платника первинних показників оперативного обліку.
Відповідно до абзацу 1 пункту 3 підрозділу 1 розділу ІІ Порядку, територіальні органи Державної податкової служби України формують відомості про відсутність/наявність заборгованості зі сплати податків і зборів та відомості про відсутність/наявність заборгованості зі сплати єдиного внеску за формами, визначеними Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011 та Порядком обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України №1162 від 24.11.2014 та проводять заходи, пов'язані з ліквідацією або реорганізацією платників податків.
Відповідно до пункту 1 підрозділу 4 розділу V Порядку, працівники підрозділів адміністративного/судового оскарження податкового органу, до компетенції яких належать розгляд скарг під час проведення процедури адміністративного оскарження або супроводження справ в судах, під час проведення процедури судового оскарження прийнятих податкових повідомлень-рішень, рішень, вимог, рішень щодо єдиного внеску, вносять дані до інформаційно-комунікаційних систем, які забезпечують відображення результатів адміністративного/судового оскарження, в день отримання чи складання відповідних документів або отримання інформації з подальшим збереженням даних та встановленням зв'язків записів інформаційно-комунікаційних систем із записами підсистеми, що відображає результати контрольно-перевірочної роботи. Відображенню в інформаційно-комунікаційних системах підлягають матеріали, що забезпечують відображення результатів адміністративного/судового оскарження, та мають безпосередній зв'язок з матеріалами, внесеними до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи в ході виконання її функцій. Такими матеріалами є: скарга, заява платника податків; рішення про результати розгляду скарги, заяви; ухвала суду про відкриття провадження; рішення суду, прийняте по суті.
Відповідно до абзаців 2, 8, 9 підпункту 4 пункту 2 підрозділу 4 розділу V Порядку, статус податкових повідомлень-рішень, рішень, вимог, рішень щодо єдиного внеску змінюється відповідно до суті судового рішення, постанови. Інформація, внесена та збережена працівниками підрозділів адміністративного/судового оскарження до інформаційно-комунікаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, щоденно автоматично відображається в реєстрі «апеляційне та судове оскарження» підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи. Працівники підрозділів, які проводять контрольно-перевірочні заходи, щоденно опрацьовують інформацію, завантажену в підсистему, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи з інформаційно-комунікаційною системою, які забезпечують відображення результатів адміністративного/судового оскаржень.
Відповідно до пункту 1 підрозділу 5 розділу V Порядку, для забезпечення повноти та своєчасності відображення показників грошових зобов'язань, визначених за результатами контрольно-перевірочної роботи, підрозділом, що здійснює контрольно-перевірочні заходи разом з підрозділом, що здійснює супроводження адміністративного та судового оскарження, підрозділом, до компетенції яких належить супроводження і збереження баз даних, щодекадно проводиться попередній контроль. В інформаційно-комунікаційній системі в автоматичному режимі формується реєстр співставлення сум, визначених за результатами контрольно-перевірочної роботи, з них узгоджених та неузгоджених (за результатами адміністративного/судового оскарження), та первинних показників оперативного обліку, відображених в інтегрованій картці платника щодекадно та станом на 01 число місяця, наступного за звітним. Реєстр співставлення донарахованих сум формується на підставі занесеної до інформаційно-комунікаційної системи інформації щодо узгоджених/неузгоджених грошових зобов'язань / фінансових санкцій (недоїмки, штрафних санкцій, пені з єдиного внеску); зменшення суми бюджетного відшкодування; зменшення від'ємного значення податку на додану вартість, вказаних у податкових повідомленнях-рішеннях, рішеннях, вимогах, рішеннях щодо єдиного внеску та не відображеної в інтегрованій картці платника.
Відповідно до пункту 1 підрозділу 6 розділу V Порядку, за результатами проходження попереднього контролю в інформаційно-комунікаційній системі станом на 01 число місяця, наступного за звітним, забезпечується генерування модуля контролю за показниками, визначеними за результатами контрольно-перевірочної роботи (в тому числі за результатами адміністративного/судового оскарження). Якщо модуль контролю за донарахованими сумами не згенеровано, підрозділ, що здійснює облік платежів, не пізніше третього робочого дня після спливу терміну генерування модуля повідомляє структурні підрозділи, які здійснюють контрольно-перевірочні заходи, супроводження адміністративного та судового оскарження, про необхідність усунення розбіжностей в такому реєстрі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 підрозділу 1 розділу VI Порядку, первинними документами, на підставі яких в інтегрованій карті платника здійснюється погашення, зменшення податкового боргу, заборгованості зі сплати платежів до бюджетів, заборгованості зі сплати єдиного внеску, є: інформація казначейства про надходження; подана платниками звітність; декларація з податку на додану вартість із заявленою сумою від'ємного значення в рахунок погашення боргу, сумою до відшкодування з державного бюджету на поточний рахунок платника податків; скарга, заява платника податків або ухвала суду про відкриття провадження у справі, інформацію про які внесено після настання граничного строку сплати грошових зобов'язань / сум єдиного внеску, визначених податковим органом; рішення податкового органу, прийняте за результатами оскарження в адміністративному порядку податкового повідомлення-рішення, вимог, рішень щодо єдиного внеску, яким скасовується або зменшується сума грошового зобов'язання, пені, єдиного внеску; рішення суду про вирішення питання по суті (скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування грошового зобов'язання, пені, єдиного внеску за результатами судового оскарження), яке набрало законної сили; договір про розстрочення/відстрочення грошових зобов'язань, податкового боргу, графік погашення розстрочених/відстрочених сум заборгованості зі сплати єдиного внеску, платежів до бюджетів на підставі рішення суду або відповідно до закону, яким передбачено розстрочення/відстрочення; рішення про списання безнадійного податкового боргу, прийняте за наявності підстав, визначених статтею 101 Податкового Кодексу України; рішення про списання безнадійного податкового боргу, прийняте за наявності підстав, визначених статтею 97 Податкового Кодексу України; рішення про прощення/списання податкового боргу, заборгованості з платежів до бюджетів; рішення про списання боргу з єдиного внеску; рішення про скасування пені.
Відповідно до пункту 13 підрозділу 2 розділу VI Порядку, відображення в інтегрованій картці платника погашення податкового боргу, заборгованості зі сплати платежів до бюджетів, заборгованості зі сплати єдиного внеску відбувається на підставі первинних документів, зазначених в пункті 2 підрозділу 1 цього розділу, шляхом зменшення значення суми такого боргу згідно встановленої черговості датою проведення відповідної операції.
Відповідно до пункту 1 підрозділу 2 розділу VII Порядку, первинними документами, на підставі яких вносяться первинні показники до інформаційно-комунікаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, є: ухвала суду про відкриття провадження; ухвала суду про забезпечення позову; ухвала суду про відкриття апеляційного провадження; ухвала суду про відкриття касаційного провадження; ухвала суду касаційної інстанції про зупинення виконання рішення; рішення суду, прийняте по суті, що набрало законної сили. До первинних показників належать такі дані первинних документів: учасники процесу; номер і дата ухвали про відкриття провадження; номер і дата ухвали про забезпечення позову; номер і дата рішення суду, прийнятого по суті; сума позову; сума, визначена рішенням суду, що набрало законної сили.
Відповідно до пункту 2 підрозділу 2 розділу VII Порядку, до базового запису про відкриття провадження у справі в інформаційно-комунікаційній системі, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, приєднуються оскаржені документи, що внесені в інформаційно-комунікаційну систему, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи шляхом встановлення зв'язку із записами зазначеної підсистеми (перенесення атрибутів документів, суміжних до інформаційно-комунікаційної системи, яка відображає результати судового оскарження).
Відповідно до абзаців 7 - 11, 17, 19 - 22, 24 пункту 2 підрозділу 3 розділу VII Порядку, сума позову, яка відображена в рішенні суду про визнання недійсними податкового повідомлення-рішення, рішення, вимоги, рішення щодо єдиного внеску, та відповідає сумі податкового повідомлення-рішення, рішення, вимоги, рішення щодо єдиного внеску заноситься юристом до інформаційно-комунікаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження. Інформація, яка відображена у рішенні суду про оскарження частини суми податкового повідомлення-рішення, рішення, вимоги, рішення щодо єдиного внеску, заноситься юристом до інформаційно-комунікаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження. З метою забезпечення контролю за повнотою внесення інформації до інформаційно-комунікаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, за первинними документами засобами інформаційно-комунікаційної системи щоденно формується реєстр справ, де суми в загальному результаті не співпадають із сумами податкових повідомлень-рішень, рішень, вимог, рішень щодо єдиного внеску, та звіт щодо кількості помилок, допущених працівниками територіальних органів Державної податкової служби під час занесення до інформаційно-комунікаційної системи, яка забезпечує відображення результатів судових оскаржень, що знаходяться на розгляді, щодо яких зупинено або закінчено провадження у звітному періоді. Інформація, внесена та збережена юристом в інформаційно-комунікаційній системі, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, щодня автоматично відображається в реєстрі «апеляційне та судове оскарження» підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи. На основі первинних документів та первинних показників засобами інформаційно-комунікаційної системи щоденно формується загальний реєстр про стан судового оскарження (початок процедури, стан, результати розгляду судового оскарження). З метою забезпечення контролю за повнотою передачі інформації, внесеної в інформаційно-комунікаційну систему, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, до підсистеми, що забезпечує відображення результатів контрольно-перевірочної роботи, щодекадно та станом на 01 число місяця, наступного за звітним, формується реєстр співставлення донарахованих сум. При виконанні рішення суду, прийнятого по суті, що набрало законної сили, не пов'язаного з контрольно-перевірочною роботою, структурними підрозділами територіальних органів Державної податкової служби за напрямами роботи забезпечується датою поточного місяця зміна базового запису первинного документа з посиланням на номер та дату такого документа. Для забезпечення повноти та своєчасності відображення в підсистемах інформаційно-комунікаційної системи резолютивної частини рішень судів, прийнятих по суті, що набрали законної сили, не пов'язаних з контрольно-перевірочною роботою, структурним підрозділом судового оскарження щодекадно проводиться попередній контроль. В інформаційно-комунікаційній системі в автоматичному режимі формується реєстр контролю виконання рішень судів, прийнятих по суті, що набрали законної сили, не пов'язаних з контрольно-перевірочною роботою, щодекадно та станом на 01 число місяця, наступного за звітним. Відпрацювання наявних записів у реєстрі контролю виконання рішень судів здійснюється підрозділом судового оскарження спільно зі структурними підрозділами за напрямами роботи в період з дня, наступного за днем формування такого реєстру, до третього робочого дня місяця, наступного за звітним, включно. Моніторинг повноти та своєчасності відпрацювання наявних записів у реєстрі контролю виконання рішень судів забезпечується керівником підрозділу, що здійснює судове оскарження.
Таким чином, інтегрована картка платника є складовою інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності податкової служби та містить в собі повну інформацію про платника податків, зокрема щодо первинних документів, оброблених засобами інформаційно-комунікаційної системи, податкових декларацій, звітності з єдиного внеску, податкових повідомлень-рішень, податкових вимог, стан розрахунків з бюджетом, фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, наявність боргу (недоїмки) в темпоральному оперативному режимі систематизованого процесу фіксації та відображення первинних показників оперативного обліку податків, зборів, платежів, єдиного внеску в інформаційно-комунікаційній системі починаючи від дня взяття на облік платника податків.
Інтегрована картка кожного платника має містити повну, всебічну, достовірну, неупереджену інформацію щодо стану розрахунків з бюджетами, фондами загальнообов'язкового державного страхування за кожним кодом класифікації доходів бюджету в хронологічному порядку з описом кожної операції з посиланням на реквізити первинних документів з подальшим автоматичним розрахунком первинних показників оперативного обліку про відсутність/наявність заборгованості зі сплати податків, зборів, єдиного внеску.
Окремі обов'язки щодо повноти, всебічності, достовірності відображення інформації в інтегрованих картках платників покладені на працівників юридичних підрозділів, які здійснюють супроводження справ в судах та які зобов'язані вносити до інтегрованих карток платників дані про судові рішення, які набрали законної сили, таки чином, щоб інформація в інтегрованій картці платника була узгодженою, синхронізованою, пов'язаною зі змістом судового рішення по суті.
Відповідно до статті 124 Конституції України, судові рішення є обов'язковими для виконання на всій території України. Відповідно до частини 2 статті 14 КАС України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Відповідно до частини 1 статті 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Відповідно до частини 2 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Як зазначалось вище, постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 27.09.2022 у справі №160/3911/22 скасована вимога Ф-6892-57 від 02.02.2022 про сплату недоїмки з єдиного внеску основний платіж 174' 506гр33к, штрафні санкції 7608гр31к, всього 182' 114гр64к. Суд зазначив що є протиправним поновлення 29.05.2019 скасованого в минулих роках донарахованого єдиного внеску згідно вимоги №0535541305 від 16.10.2018 про сплату недоїмки єдиного внеску в сумі 174' 506гр33к.
Працівники юридичної служби ГУ ДПС у Дніпропетровській області були зобов'язані здійснити синхронізацію судового рішення, яке набрало законної сили, з інтегрованою карткою ОСОБА_1 та виключити недоїмку з єдиного внеску в сумі 174' 506гр33к, штрафні санкції 26418гр76к. Працівники підрозділу, які проводять контрольно-перевірочні заходи, не перевірили відповідність інтегрованої картки позивача прийнятому рішенню суду, не забезпечили генерування модуля контролю за показниками за результатами судового оскарження, не усунули розбіжності, внаслідок чого в інтегрованій картці протиправно містяться записи: « 29.05.2019 платіж 7071040000000 назва податку для фізичних осіб підприємців, в тому числі які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, назва операції поновлено в поточному році виключеного/скасованого в минулих роках донарахованого єдиного внеску за актами ап.ріш №0535541305 від 16.10.2018 по рішенню про підтвердження податкового повідомлення-рішення по розгляду скарги по суті №18478/Д/99-99-11-02-02-25 від 26.11.2018 в сумі 174' 506гр33к» та « 20.11.2018 платіж 7071040000000 назва податку для фізичних осіб підприємців, в тому числі які обрали спрощену систему оподаткування, та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, назва операції 05.10.2018 донараховані штрафні санкції з єдиного внеску за актом поточного року №0535551305 від 16.10.2018 в сумі 26418гр76к».
Оскільки постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 27.09.2022 у справі №160/3911/22 визнано відсутність недоїмки з єдиного внеску 174' 506гр33к та протиправність нарахування штрафних санкцій на цю недоїмку, ГУ ДПС у Дніпропетровській області протиправно пред'явило до примусового виконання до Покровського відділу Державної виконавчої служби в місті Кривому Розі вимогу Ф-6892-57 від 06.06.2019.
При направлені вимоги Ф-6892-57 від 06.06.2019 посадовими особами ГУ ДПС у Дніпропетровській області були грубо порушені конституційні норми про обов'язковість судових рішень оскільки вже тривалий час набрало законної сили судове рішення, яким визнано протиправність пред'явлення вимоги до ОСОБА_1 сплачувати єдиний внесок.
Більш того, знаючи про судове рішення у справі №160/3911/22, яким визнана протиправною вимога про сплату недоїмки з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, посадовими особами ГУ ДПС у Дніпропетровській області пред?явлена до примусового виконання вимога Ф-6892-57 від 06.06.2019.
Таким чином, внаслідок неналежного, безвідповідального ставлення посадових осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області до виконання своїх посадових обов?язків, ігнорування конституційних приписів про обов?язковість судових рішень, вимога Ф-6892-57 від 06.06.2019 була незаконно звернута до примусового виконання.
Керуючись статтею 249 КАС України, суд
Про виявлені факти інформувати начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області для вжиття заходів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, які не внесли до інтегрованої картки ОСОБА_1 дані про судове рішення, яким визнана відсутність недоїмки з єдиного внеску та які незаконно пред'явили до примусового виконання вимогу Ф-6892-57 від 06.06.2019.
Начальнику Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про вжиті заходи повідомити Третій апеляційний адміністративний суд не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
Окрема ухвала може бути оскаржена особами, яких вона стосується, до Верховного Суду протягом 30 днів.
Головуючий суддя А.В. Суховаров
суддя О.В. Головко
суддя Т.І. Ясенова