27 березня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/4339/24-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-
І. РУХ СПРАВИ
1.1. ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (далі - відповідач-1 або ГУ ПФУ в Чернівецькій області), Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач-2 або ГУ ПФУ у Вінницькій області), в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку довічного грошового утримання судді у відставці з 01.01.2024 року на підставі довідки № 02-11/57/2024 від 04 вересня 2024 року про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 01 січня 2024 року виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частини третьої статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та абзацу 4 статті 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" в розмірі 3028 грн.;
- зобов'язати Головного управління Пенсійною фонду України в Чернівецькій області здійснити з 01.01.2024 перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 на підставі довідки Чернівецького апеляційного суду № 02-11/57/2024 від 04 вересня 2024 року про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці із врахуванням проведених виплат.
1.2. Ухвалою суду від 30.09.2024 року даний позов залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків.
1.3. Ухвалою суду від 23.10.2024 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА АРГУМЕНТИ СТОРІН
Позиція позивача
2.1. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.07.2024 року у справі №600/1146/24-а Чернівецьким апеляційним судом видано довідку про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, яка є підставою для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.
2.2. Однак, листом ГУ ПФУ в Чернівецькій області повідомило про відсутність підстав для здійснення перерахунку. Такі дії пенсійного органу позивач вважає протиправними, оскільки вважає, що має право на обчислення щомісячного довічного грошового утримання, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного із прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2024, у зв'язку з чим просить задовольнити позовні вимоги.
Позиція відповідача-1
2.3. Представник відповідача-1, згідно відзиву на позовну заяву, заперечує щодо задоволення позову з огляду на наступне.
2.4. Зазначає, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні та є отримувачем щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці відповідно до Закону України »Про судоустрій і статус суддів» від 04.06.2016 №1402-VІІІ зі змінами (далі - Закон №1402-VІІІ) з 14.06.2009.
2.5. 04.09.2024 ОСОБА_1 звернулася до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявою щодо перерахунку довічного грошового утримання судді у відставці відповідно до Закону №1402-VІІІ.
2.6. За принципом екстериторіальності заява від 04.09.2024 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 була передана на розгляд до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області. За результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про перерахунок пенсії, 11.09.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області прийнято рішення за № 977260193913 про відмову в проведенні перерахунку у зв'язку з відсутністю правових підстав.
2.7. Наголошує, що про наявність підстав для перерахунку щомісячного довічного грошового утримання (зміну розміру складових суддівської винагороди працюючого судді, винагороди працюючого судді Конституційного Суду України) Пенсійний фонд України повідомляється, зокрема, Державною судовою адміністрацією України - щодо суддів місцевих та апеляційних судів, судів, що перебувають в процесі ліквідації, у місячний строк з дня виникнення таких підстав. У зв'язку з чим, зауважує, що органам Пенсійного фонду України у 2024 році не повідомлялось про наявність підстав для перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям апеляційного суду.
2.8. Вказує на те, що у 2024 році відповідно до абзацу 5 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 №3460-ІХ 03.11.2022 №2710-ІХ установлено розмір прожиткового мінімуму працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді: з 1 січня - 2102 гривні. Положення абз.5 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» та абз.5 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» є чинними та неконституційними не визнані. Отже, починаючи з січня 2021 року розмір прожиткових мінімумів для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, становить 2102 грн. Таким чином, представник відповідача-1 наполягає на тому, що підстави для перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 відсутні.
Позиція відповідача-2
2.9. Представник відповідача-2, згідно відзиву на позовну заяву, заперечує щодо задоволення позову з огляду на наступне.
2.10. Зазначає, що Пунктом 1 роздiлу IV Порядку подання документів для призначення (перерахунку) i виплати щомісячного довiчного грошового утримання суддi у вiдставцi, суддi Конституційного Суду України територiальними органами Пенсiйного фонду України, затвердженого постановою правлiння Пенсiйного фонду України від 25.01.2008 № 3-1 (у редакцiї постанови правлiння Пенсiйного фонду України вiд 09.02.202З № 7-2) (далі - Порядок № 3-1), передбачено, що перерахунок щомiсячного довiчного грошового утримання проводиться вiдповiдно до частини четвертої статті l42 Закону №1402-VІІІ органами, що призначають щомiсячне довiчне грошове утримання.
2.11. Про наявність підстав для перерахунку щомісячного довічного грошового утримання (зміну розміру складових суддівської винагороди працюючого судді Пенсійний фонд України повідомляється, зокрема, Верховним Судом у місячний строк з дня виникнення таких підстав.
2.12. Статтею 135 Закону №1402-VІІІ передбачено, що базовий розмiр посадового окладу суддi встановлюється в залежностi вiд розмiру прожиткового мінімуму для працездатних осiб, розмiр якого встановлено на l сiчня календарного року. Починаючи з сiчня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осiб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, становить 2102 гривні. Статтею 7 Закону України від 09.11.2023р. №3460-ІХ «Про державний бюджет на 2024 рік» передбачено, що у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для базового розміру посадового окладу судді становить 2102 грн., тобто на рівні 2020 року.
2.13. Відповідно до листів Верховного Суду від 22.01.2024 № 321/0/2-24 та від 25.01.2024 № 471/0/2-24 встановлено, що з 27.12.2023 підлягає перерахунку щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, яким призначено щомісячне довічне грошове утримання відповідно до положень Закону України від 07.07.2010 № 2453- VI “Про судоустрій і статус суддів».
2.14. Отже, на даний час пiдстави для перерахунку у зв'язку зi змiною розмiру складових суддiвської винагороди вiдсутнi.
ІІІ. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
3.1. Дослідженням матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Чернівецькій області як отримувач щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці відповідно до Закону України »Про судоустрій і статус суддів» від 04.06.2016 №1402-VІІІ зі змінами (далі - Закон №1402-VІІІ) з 14.06.2009 року.
3.2. 04.09.2024 року позивач звернулась до ГУ ПФУ в Чернівецькій області із заявою щодо перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 01 січня 2024 р. на підставі довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці №02-11/57/2024 від 04.09.2024 року, виданої Чернівецьким апеляційним судом на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.07.2024 року у справі №600/1146/24-а.
За принципом екстериторіальності заява ОСОБА_1 про перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці була передана на розгляд до ГУ ПФУ у Вінницькій області.
3.2. За результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 04.09.2024 року про перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, ГУ ПФУ у Вінницькій області прийнято рішення від 11.09.2024 року №977260193913 про відмову в перерахунку пенсії.
Згідно змісту вказаного рішення ГУ ПФУ у Вінницькій області повідомлено, що починаючи з січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, становить 2102 гривні. Статтею 7 Закону України від 09.11.2023р. №3460-ІХ «Про державний бюджет на 2024 рік» передбачено, що у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102 грн, тобто на рівні 2020 року. Таким чином на даний час підстави для перерахунку у зв'язку зі зміною розміру складових суддівської винагороди відсутні.
ІV. ПОЗИЦІЯ СУДУ
4.1. Згідно із статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення.
4.2. Водночас у пункті 5 рішення № 8-рп/2005 від 11.10.2005 року Конституційний Суд України зазначив, що право на пенсійне забезпечення є складовою конституційного права на соціальний захист.
4.3. За приписами пунктів 1, 6 частини першої статті 92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
4.4. Спеціальним законом, який визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд є Закон України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 року № 1402-VIII (Закон № 1402-VIII).
4.5. Згідно ч. 3 ст. 142 Закону №1402-VIII щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді.
4.6. Відповідно до частин 4, 5 ст. 142 Закону № 1402-VIII у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.
Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), отримуваного суддею після виходу у відставку. Щомісячне довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України.
4.7. Статтею 130 Конституції України передбачено, що Держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. У Державному бюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя.
Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.
4.8. Аналогічні положення закріплені ч. 1 ст. 135 Закону № 1402-VIII, згідно якої суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.
4.9. Так, суддівська винагорода виплачується судді з дня зарахування його до штату відповідного суду, якщо інше не встановлено цим Законом. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за: 1) вислугу років; 2) перебування на адміністративній посаді в суді; 3) науковий ступінь; 4) роботу, що передбачає доступ до державної таємниці (частини 2, 3 ст. 135 Закону № 1402-VIII).
4.10. При цьому, згідно п. 2 ч. 3 ст. 135 Закону № 1402-VIII базовий розмір посадового окладу судді апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду становить 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.
4.11. Отже, Конституцією України та Законом України «Про судоустрій і статус суддів» закріплюються правові положення щодо способу визначення розміру суддівської винагороди, а саме встановлення розміру винагороди законом про судоустрій.
4.12. Разом з тим, розмір посадового окладу судді, який є складовим елементом суддівської винагороди, на пряму залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
4.13. Відповідно до ст. 46 Конституції України визначення прожиткового мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження тощо наведено у Законі України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 № 966-XIV.
4.14. Згідно ст. 1 Закону України від 15.07.1999 № 966-XIV прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.
Також, у даній статті Закону визначено, що прожитковий мінімум визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років; дітей віком від 6 до 18 років; працездатних осіб; осіб, які втратили працездатність.
4.15. Отже, нормами Закону № 966-XIV закріплено вичерпний перелік основних соціальних і демографічних груп населення відносно яких визначається прожитковий мінімум.
4.16. Статтею 4 Закону № 966-XIV передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження.
4.17. Відповідно, Законом № 966-XIV не визначено такого виду прожиткового мінімуму, як «прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді». При цьому, судді Законом № 966-XIV не віднесені до соціальної демографічної групи населення, стосовно яких прожитковий мінімум повинен встановлюватися окремо.
4.18. Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" установлено з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 2189 гривень; працездатних осіб: з 1 січня - 2270 гривень; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді - 2102 гривні.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" встановлено з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2393 гривень, працездатних осіб - 2481 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді - 2102 гривні.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" установлено з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2589 гривень, працездатних осіб - 2684 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді - 2102 гривні.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 3028 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді - 2102 гривні.
4.19. Зміни до Закону № 1402-VIII в частині, яка регламентує розмір суддівської винагороди у спірному періоді, а також в Закон України від 15.07.1999 № 966-XIV щодо визначення прожиткового мінімуму, не вносилися.
4.20. Відтак, для зменшення розміру прожиткового мінімуму, який встановлено для працездатних осіб на 01 січня календарного року, з метою визначення суддівської винагороди відсутні законні підстави.
4.21. Отже, Законом України «Про судоустрій і статус суддів» закріплено, що для визначення розміру суддівської винагороди до уваги може братися лише прожитковий мінімум для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 01 січня календарного року. Вказана конституційна гарантія незалежності суддів не може порушуватися і змінюватися без внесення відповідних змін до закону про судоустрій.
4.22. Аналогічні висновки щодо обчислення суддівської винагороди (обрання розрахункової величини прожитковий мінімум для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 01 січня календарного року) сформовані у постановах Верховного Суду від 10 листопада 2021 року по справі № 400/2031/21, від 30 листопада 2021 року по справі № 360/503/21.
4.23. Крім того, право позивача на щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці, виходячи із суддівської винагороди судді, виходячи із прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн, визначеного станом на 1 січня 2024 року, встановлено судовим рішенням, яке набрало законної сили в адміністративній справі №600/493/2№600/1146/24-а.
4.24. Суд також враховує, що подібного висновку дійшов Сьомий апеляційний адміністративний суд у постанові від 11 грудня 2024 року у справі №600/3791/24-а.
V. ВИСНОВКИ СУДУ
5.1. Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На розвиток зазначених положень Конституції України частиною 2 статті 2 КАС України визначені критерії законності рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, яким є відповідач.
5.2. Дослідженням матеріалів справи встановлено, що відповідач-2, відмовляючи позивачу у перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 01 січня 2024 р. на підставі довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці №02-11/57/2024 від 04.09.2024 року, діяв не на підставі Конституції та законів України. Натомість, з матеріалів справи вбачається порушення прав позивача.
5.3. Однак, суд звертає увагу на те, що спосіб захисту порушеного права позивачем обрано не вірно. Позивач просить суд визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку довічного грошового утримання судді у відставці з 01.01.2024 року на підставі довідки №02-11/57/2024 від 04 вересня 2024 року.
5.4. Водночас, судом встановлено, що права позивача не порушені з боку ГУ ПФУ в Чернівецькій області, адже за принципом екстериторіальності заява ОСОБА_1 про перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці була передана на розгляд до ГУ ПФУ у Вінницькій області, яке і прийняло протиправне рішення.
5.5. Відтак, враховуючи положення частини 2 статті 9 КАС України щодо права суду вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, суд вважає за необхідним у цій справі вийти за межі позовних вимог та визнати протиправним та скасувати саме рішення ГУ ПФУ у Вінницькій області від 11.09.2024 року №977260193913 про відмову в перерахунку пенсії.
5.6. Окрім цього, щодо належного структурного підрозділу Пенсійного фонду України, якому належить вчинити дії щодо перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, то суд зазначає, що рішення про призначення чи перерахунок пенсії/ щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці приймає той орган, що визначений за принципом екстериторіальності. Тобто всі дії щодо призначення чи перерахунок пенсії/ щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці вчиняє саме даний територіальний підрозділ Пенсійного фонду України. Натомість на територіальний підрозділ Пенсійного фонду України за місцем реєстрації (проживання) особи, після прийняття рішення про призначення чи перерахунок пенсії/ щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці та отримання електронної пенсійна справи через засобами програмного забезпечення, покладається обов'язок лише здійснення виплати пенсії/ щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці
5.7. Таким чином, дії щодо перерахунку позивачу щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці належить вчинити саме ГУ ПФУ у Вінницькій області, якому за принципом екстериторіальності передано на розгляд заяву позивача від 04.09.2024 року. призначення пенсії.
5.8. За таких обставин суд прийшов до висновку, що зазначений позов підлягає задоволенню частково повністю з підстав, викладених у його мотивувальній частині.
VІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
6.1. Згідно частини 1 статті 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі. Статтею 139 КАС України визначені правила розподілу судових витрат. В силу частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
6.2. З матеріалів справи встановлено, що при зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн., що підтверджується квитанцією №9397-6165-9628-6101 від 25.09.2024 року.
6.3. Суд звертає увагу на те, що позов задоволено частково, відтак, на користь позивача необхідно стягнути судові витрати (судовий збір) у сумі 605,60 грн. (пропорційно задоволеним вимогам) за рахунок бюджетних асигнувань відповідача-2, який і порушив права позивача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 73-77, 90, 241-246, 250 КАС України, суд -
1. Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 11.09.2024 року №977260193913 про відмову в перерахунку пенсії.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01.01.2024 року перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 на підставі довідки Чернівецького апеляційного суду № 02-11/57/2024 від 04 вересня 2024 року про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці із врахуванням проведених виплат.
4. В іншій частині у задоволенні позову відмовити.
5. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області судові витрати у вигляді сплаченого згідно квитанції №9397-6165-9628-6101 від 25.09.2024 року судового збору у розмірі 605,60 грн.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач-1 - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (м. Чернівці, площа Центральна, буд. 3, код ЄДРПОУ 40329345).
Відповідач-2 - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (м. Вінниця, вул. Зодчих, буд. 22, код ЄДРПОУ 13322403).
Суддя О.В. Анісімов