Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
27 березня 2025 р. Справа № 520/5617/25
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду в спрощеному провадженні питання щодо прийняття уточненої позовної заяви позивача по справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду відкрито спрощене провадження по справі відповідно до статті 262 КАС України без виклику осіб в судове засідання.
26.03.2025 позивач подав до суду уточнену позовну заяву, в якій, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області оновленої довідки ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року з відображенням у ній як основних, так і додаткових видів грошового забезпечення;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 визначивши розміри посадового окладу та окладу за військовим званням відповідно до первинної редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців , осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 року (2684,00 грн.), встановленого Законом України "Про державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 року № 2710-ІХ, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1,12,13,14 до Постанови № 704, з урахуванням процентної надбавки за вислугу років та з обов'язковим зазначенням відомостей про розмірі додаткових видів грошового забезпечення (зокрема, надбавки за особливості проходження служби у розмірі не менше 65% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років), а також премії у розмірі не менше 260% посадового окладу, обчислених з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 у розмірі 2684,00 грн., для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.1 ст. 47 КАС України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч.2 ст. 262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
За таких підстав, суд вважає за необхідне прийняти до розгляду та приєднати до матеріалів справи уточнену позовну заяву, подану позивачем, в адміністративній справі.
На підставі викладеного, керуючись положеннями ст. ст. 47, 48, 162, 241, 248, 256, 261, 262 КАС України суд, -
Уточнену позовну заяву позивача - прийняти до розгляду та приєднати до матеріалів справи.
Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.В.Шевченко