Справа № 420/35061/24
27 березня 2025 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бжассо Н.В.,
за участі секретаря судового засідання: Музики І.О.,
за участі представників ГУ ДПС в Одеській області: позивача: Причиненко Д.О. (згідно з Витягом), представника відповідача Согутовської О.В. (згідно з Витягом),
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Одеса за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до Громадської організації «Сирена» про стягнення податкового боргу та за зустрічним позовом Громадської організації «Сирена» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.02.2018 року №0005771406
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області до Громадської організації «Сирена», за результатом розгляду якого позивач просить суд:
стягнути з Громадської організації «Сирена», а саме: з усіх відкритих рахунків в банках, обслуговуючих підприємство суму заборгованості у розмірі 121302,95 грн., а саме: по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг - 121302,95 грн. на бюджетний рахунок -UA898999980313070104000015001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 37607526, отримувач коштів ГУК в Од. обл../Одеська обл./21080900.
В обґрунтування адміністративного позову представник позивача зазначає, що за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності у боржника ГО «Сирена» обліковується податковий борг на загальну суму 121302,95 грн. по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Докази погашення відповідачем заборгованості відсутні..
Ухвалою суду від 15.11.2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
09.12.2024 року від ГО «Сирена» надійшла зустрічна позовна заява, за результатом розгляду якої, ГО «Сирена» просить суд:
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 14.02.2018р. №0005771406.
В обґрунтування зустрічного позову представник ГО «Сирена» зазначає, що вид порушення, яке нібито вчинила ГО «Сирена» та передбачене п. 2.6 гл. 2 Положення «Про проведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. №637 , на момент винесення акту перевірки №34/15/53/ РРО/25832316 від 26.01.2018 р. та податкового повідомлення-рішення N? 0005771406 від 14.02.2018 року було скасовано. ГУ ДПС в Одеській області не мала права виносити податкове повідомлення-рішення N 0005771406 від 14.02.2018 року на підставі скасованого нормативно-правового акту.
Ухвалою суду від 12.12.2024 року прийнято до розгляду зустрічний позов Громадської організації «Сирена» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.02.2018 року № 0005771406. Об'єднано в одне провадження зустрічний позов Громадської організації «Сирена» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.02.2018 року № 0005771406 з первісним позовом Головного управління ДПС в Одеській області до Громадської організації «Сирена» про стягнення суми податкового боргу. Суд перейшов до розгляду справи № 420/35061/24 за правилами загального провадження та призначив підготовче засідання на 13.01.2025 року.
30.12.2024 року від представника ГУ ДПС в Одеській області надійшов відзив на зустрічний позов ГО «Сирена». На думку представника відповідача, втрата чинності Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року №637 на момент винесення податкового повідомлення-рішення № 0005771406 від 14.02.2018 рокуне скасовує та не спростовує встановлених порушень, так як на заміну п. 2.6 гл. 2 Положення «Про проведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року №637 викладено у новій редакції Положення «Про проведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148, в якому вказано, що готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.
Ухвалою суду від 13.01.2025 року, яка занесена до протоколу підготовчого засідання, суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті на 05.02.2025 року.
Під час судового розгляду справи представники ГУ ДПС в Одеській області просили первісний позов задовольнити та відмовити у зустрічному позові.
Представник ГО «Сирена» заперечувала щодо задоволення первісного позову та просила задовольнити зустрічний позов. Надала суду клопотання, в якому просила в подальшому розглядати справу за її відсутності. Наполягала на задоволенні зустрічного позову.
Суд вислухав представників ГУ ДПС в Одеській області, представника ГО «Сирена», розглянув матеріали справи, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності та робить наступні висновки.
Згідно з наказом ГУ ДФС в Одеській області від 18.01.2018 року № 260 та направленнями на перевірку № 27 та № 28 від 18.01.2018 року, посадовими особами ГУ ДФС в Одеській області проведено фактичну перевірку ГО «Сирена», за адресою господарської одиниці (автостоянка): м. Одеса, вул. Базарна, буд. 49 та в присутності голови Розіна О.М., з метою здійснення контролю щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичних осіб-підприємців відповідно до закону, ліцензій, патентів, свідоцтв на підставі ст.20, п.п.80.2.2 п.80.2 ст.80 Податкового кодексу України.
Перевірку проведено з 18.01.2018 року тривалістю 10 днів, перевіряємий період з 01.01.2016 року.
За результатами перевірки складено акт про результати фактичної перевірки від 26.01.2018 року № 34/15/53/РРО/25832316, згідно з яким встановлено порушення: - п. п.2.6 гл.2 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в України затвердженого» постановою правління НБУ від 15.12.2004 №637 (зі змінами та доповнення).
Перевіркою встановлено, що ГО «Сирена» являється неприбутковою організацією та для здійснення господарської діяльності використовує кошти членських внесків, які надходять від членів організації. На автостоянці здійснюється стоянка та паркування автотранспорту членів ГО «Сирена». Перевіркою наданих банківських квитанцій встановлено, що ГО «Сирена» за період 2017 року до установ було сплачено готівкою платежів за використану електроенергію та збору за місця для паркування, тощо на загальну суму 24 255,59 грн. Вказана сума готівки неоприбуткована до каси (у день одержання готівкових коштів).
26.01.2018 року посадовими особами ГУ ДФС в Одеській області складено акт № 81 про відмову голови правління ГО «Сирена'від підписання та отримання акту про результати фактичної перевірки.
На підставі акту про результати фактичної перевірки від 26.01.2018 року № 34/15/53/РРО/25832316, ГУ ДФС в Одеській області 14.02.2018 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0005771406 про застосування до ГО «Сирена'штрафних санкцій 121277,95 грн. за порушення п.2.6 гл.2 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в України затвердженого» постановою правління НБУ від 15.12.2004 №637 (зі змінами та доповнення).
Вказане податкове повідомлення-рішення направлене ГУ ДФС в Одеській області на податкову адресу ГО «Сирена»: вул. Базарна, 92, м. Одеса, 65011, яка вказана у податковій декларації збору за місця паркування транспортних ГО «Сирена» №108142 від 23.10.2017 року, свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи ГО «Сирена» серія А00 № 268721 від 24.12.2002 року.
У зв'язку із несплатою податкових зобов'язань за вказаним податковим повідомленням-рішенням, ГУ ДПС в Одеській області виставило податкову вимогу № 0017570-1305-1532 від 28.08.2023 року, яка направлена на адресу ГО «Сирена»: вул. базарна, 58, м. Одеса, 65011.
Відповідно до пп.20.1.4 п. 20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Згідно з п. 75.1, пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Приписами п. 80.1, п.п. 80.2.2, п. 80.2 ст. 80 ПК України передбачено, що фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:
80.2.2. у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів.
Згідно з п. п. 80.4, 80.5 ст. 80 ПК України, перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами контролюючих органів на підставі підпункту 20.1.10 пункту 20.1 статті 20 цього Кодексу може бути проведена контрольна розрахункова операція.
Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення фактичної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.
Суд зазначає, що відповідно до п. 81.1 ст. 81 ПК України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:
направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;
копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;
службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.
Суд встановив, що ГУ ДФС в Одеській області дотримано вимоги ПКУ в частині порядку проведення перевірки.
Суд зазначає, що згідно з п.2.6 гл.2 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в України затвердженого» постановою правління НБУ від 15.12.2004 №637 (зі змінами та доповнення), уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" ( 265/95-ВР ) надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в України затвердженого» постановою правління НБУ від 15.12.2004 №637 втратило чинність 05.01.2018 року з прийняттям Постанови Національного банку № 148 від 29.12.2017 року.
Тобто, у 2017 році Положення № 637 від 15.12.2004 року було чинним та обов'язковим до виконання підприємствами, на які поширюється його дія.
Суд встановив, що ГУ ДФС в Одеській області під час перевірки встановлено, що ГО «Сирена» не оприбуткувало готівку отриману за період 2017 року, а тому відповідачем правомірно зроблено висновки про порушення позивачем вимог з п.2.6 гл.2 Положення «Про ведення касових операцій у національній валюті в України затвердженого» постановою правління НБУ від 15.12.2004 №637 (зі змінами та доповнення).
Доводи представника ГО «Сирена» з приводу того, що станом на час перевірки Положення № 637 втратило чинність, як на підставу задоволення зустрічного позову, є помилковими, оскільки контролюючий орган здійснює перевірку дотримання організацією норм законодавства, яке є чинним в період здійснення діяльності, яка перевіряється.
Відповідно до п. 15.1 ст.15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Приписами пп.14.1.175, п.14.1 ст.14 ПК України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Згідно положень пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи
Відповідно до п.36.1, п.36.2, п.36.3 ст.36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Приписами п. 59.1, п.59.3 ст.59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Згідно з п. 59.5 ст.59 ПКУ, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пп. 20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового Кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно з п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що з дня надіслання контролюючим органом відповідачу податкової вимоги минуло 30 календарних днів, в першу чергу вживаються заходи щодо погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення коштів, які перебувають у його власності, з рахунків платника податків у банках за рішенням суду.
Станом на час розгляду справи, ГО «Сирена» не надало суду доказів щодо самостійної сплати податкового боргу.
При цьому, суд не приймає до уваги посилання представника ГО «Сирена» на те, що податкове повідомлення-рішення та податкова вимога направлені не за податковою адресою ГО «Сирена», оскільки як встановив суд, податкове повідомлення-рішення від 14.02.2018 року №0005771406 направлене ГУ ДФС в Одеській області на податкову адресу ГО «Сирена»: вул. Базарна, 92, м. Одеса, 65011, яка вказана у податковій декларації збору за місця паркування транспортних ГО «Сирена» №108142 від 23.10.2017 року, свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи ГО «Сирена» серія А00 № 268721 від 24.12.2002 року.
Податкова вимога № 0017570-1305-1532 від 28.08.2023 року направлена на адресу ГО «Сирена»: вул. Базарна, 58, м. Одеса, 65011, що відповідає адресі ГО «Сирена», яка вказана у виписці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб,фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 28.11.2023 року.
Суд встановив, що лише у 2024 році адреса місцезнаходження ГО «Сирена» змінена на: вул. Єврейська, буд. 22, м. Одеса, 65045.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З урахуванням вищевикладеного суд робить висновок про наявність підстав для задоволення адміністративного позову ГУ ДПС в Одеській області та відмову у задоволенні зустрічного позову ГО «Сирена».
Керуючись ст.ст. 2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 139, 173-183, 177, 192-228, 243, 245, 246, 255, 295 КАС України, суд
Задовольнити адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області до Громадської організації «Сирена» про стягнення податкового боргу.
Стягнути з Громадської організації «Сирена», а саме: з усіх відкритих рахунків в банках, обслуговуючих підприємство суму заборгованості у розмірі 121302,95 грн. по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на бюджетний рахунок -UA898999980313070104000015001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 37607526, отримувач коштів ГУК в Од. обл../Одеська обл./21080900.
Відмовити у задоволенні зустрічного позову Громадської організації «Сирена» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 14.02.2018 року №0005771406.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Позивач за первісним позовом та відповідач за зустрічним позовом - Головне управління ДПС в Одеській області (адреса: вул. Семінарська, буд. 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ ВП 44069166).
Відповідач за первісним позовом та позивач за зустрічним позовом - Громадська організація «Сирена» (вул. Єврейська, 22, м. Одеса, 65045, код ЄДРПОУ: 25832316).
Повний текст рішення складений та підписаний судом 27 березня 2025 року.
Суддя Н.В. Бжассо