Справа № 826/13930/15
27 березня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пекного А.С., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження процесуальні питання в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві (далі - відповідач), у якому просить:
визнання неправомірними дій (бездіяльності) виконуючого обов'язки начальника державної податкової інспекції у Дарницькому районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві Лаврова О.С. по відмові фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 у наданні витягу з реєстру платників єдиного податку;
визнання неправомірними дій державної податкової інспекції у Дарницькому районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві по переведенню фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на загальну систему оподаткування;
відновлення становища фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , як платника єдиного податку, яке існувало до порушення її права.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.07.2015 відкрито провадження в адміністративній справі за вказаним позовом.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.07.2015 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.01.2016 зупинено провадження в адміністративній справі №826/13930/15 до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі №826/75/15.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» № 2825-ІХ, визначено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва.
На підставі Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 № 399, акту приймання-передачі від 29.01.2025, розпорядження керівника апарату Одеського окружного адміністративного суду №1 від 03.02.2025 «Про здійснення реєстрації та автоматизованого розподілу судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва» та протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 24.03.2025 справа № 826/13930/15 розподілена на суддю Пекного А.С.
Ухвалою від 27.03.2025 адміністративну справу № 826/13930/15 прийнято до провадження Одеського окружного адміністративного суду, розгляд справи призначений за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Прийнявши справу до свого провадження, Суд встановив, що постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.12.2016 у справі № 826/75/15 позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у місті Києві від 02 вересня 2014 року №0028311701.
Визнано протиправним та скасовано рішення державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФС у м. Києві про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 02 вересня 2014 року №0028501701.
Визнано протиправним та скасовано вимогу державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у місті Києві про сплату боргу (недоїмки) від 02 вересня 2014 року №Ф-0028511701.
Позов в іншій частині залишено без задоволення.
Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.12.2016 у справі № 826/75/15 набрала законної сили 22.03.2017.
Відповідно до ст. 237 КАС України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
Ураховуючи викладене й те, що відпали підстави, які викликали необхідність зупинення провадження у справі, воно підлягає поновленню.
Також судом встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» Державна податкова інспекція у Голосіївському районі Головного управління ДФС; Державна податкова інспекція у Дарницькому районі Головного управління ДФС; Державна податкова інспекція у Деснянському районі Головного управління ДФС; Державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління ДФС; Державна податкова інспекція в Оболонському районі Головного управління ДФС; Державна податкова інспекція у Печерському районі Головного управління ДФС; Державна податкова інспекція у Подільському районі Головного управління ДФС; Державна податкова інспекція у Святошинському районі Головного управління ДФС Державна податкова інспекція у Солом'янському районі Головного управління ДФС; Державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління ДФС були реорганізовані шляхом приєднання до Головного управління ДФС у м. Києві.
В подальшому відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України», від 19.06.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №682-р «Питання Державної податкової служби», наказу Державної податкової служби України від 12.07.2019 №14 «Про затвердження положень про територіальні органи ДПС», утворено Головне управління ДПС у м. Києві, про що внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено відповідний запис, присвоєно код ЄДРПОУ 43141267 і розпочато реорганізацію Головного управління ДФС у м. Києві.
Положенням про Головне управління ДПС у м. Києві, затвердженим наказом Державної податкової служби України від 12.12.2019 №14, визначено, що ГУ ДПС є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДФС у м. Києві.
Суд зазначає, що пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» визначено ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком (зокрема, Головне управління ДПС у м. Києві).
Згідно з абзацом четвертим пункту 3 Постанови №893, Державна податкова служба повинна забезпечити утворення територіальних органів Державної податкової служби відповідно до статті 21-1 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади».
Наказом ДПС України від 30.09.2020 №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» затверджено перелік територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються як відокремлені підрозділи Державної податкової служби, в якому міститься, зокрема, і Головне управління ДПС у м. Києві (ЄДРПОУ ВП - 44116011).
На виконання вимог наказу ДПС України №529, наказом ДПС України від 12.11.2020 №643 «Про затвердження положень про територіальні органи ДПС» затверджено Положення про Головне управління ДПС у м. Києві (ЄДРПОУ ВП - 44116011), пунктом 1 якого встановлено, що Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП - 44116011) є територіальним органом, утвореним на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України та забезпечує реалізацію повноважень на території м. Києва. Також Головне управління ДПС у м. Києві (код ВП - 44116011) є правонаступником майна, прав та обов'язків Головного управління ДПС у м. Києві (ЄДРПОУ 43141267).
Отже, Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП 44116011) є правонаступником майна, прав та обов'язків Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267), який в свою чергу був правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДФС у м. Києві (код ЄДРПОУ 39439980), який був правонаступником Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФС у місті Києві.
Відповідно до ст. 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для заміни відповідача у справі з Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФС у місті Києві на його правонаступника - Головне управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ ВП 44116011).
Керуючись ст. 52, ч. 1 ст. 237 КАС України, суд
ухвалив:
Поновити провадження в адміністративній справі № 826/13930/15 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
Замінити відповідача - Державну податкову інспекцію у Дарницькому районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на його правонаступника - Головне управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ ВП 44116011).
Встановити відповідачу строк для подання до суду відзиву на позовну заяву - п'ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали. Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч.4 ст.159 КАС України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.С. Пекний