Справа №687/141/25
№3/687/69/2025
26 березня 2025 року селище Чемерівці
Чемеровецький районний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді - Борсука В.О., з участю секретаря - Снігур А.І., з участю прокурора - Садовського А.М., з участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Чемерівці матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Вишнівчик Чемеровецького району Хмельницької області та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, працюючого депутатом Кам'янець-Подільської районної ради, за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин 21.08.2024 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 з'явився, щиро розкаявся.
Прокурор у судовому засіданні висловив думку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП.
З досліджених судом матеріалів справи вбачається, що згідно постанови Кам'янець-Подільської районної Територіальної виборчої комісії №77 від 24.11.2020 року, зареєстровано депутатом Кам'янець-Подільської районної ради ОСОБА_1 ..
Ч.2 ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
У відповідності до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік в термін до 01.04.2024 року, однак останній в порушення вимог закону подав декларацію лише 21.08.2024 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Окрім того, до матеріалів справи долучено копію посвідчення серії НОМЕР_1 , відповідно до якого ОСОБА_1 є інвалідом (2 групи) війни.
Оцінюючи докази з точки зору їх належності та допустимості, а сукупність доказів з точки зору їх достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні, відповідальність за вчинення якого визначена ч.1 ст.172-6 КУпАП - доведена.
При призначенні стягнення суд враховує ступінь вини ОСОБА_1 , його щире розкаяння як обставину, що пом'якшує відповідальність, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, негативних наслідків від вчиненого правопорушення, а також шкоди для інших.
Разом з тим, беручи до уваги, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується, щиро розкаявся у вчиненому, є інвалідом війни, відсутні обставини, які б обтяжували відповідальність за адміністративне правопорушення, його дії через малозначність не становлять суспільної небезпеки, тобто не заподіяли істотної шкоди суспільним інтересам та державі, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 на підставі ст. 22 КУпАП від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Суд приходить до висновку, що вчинене ОСОБА_1 діяння є малозначним, а тому вважає за можливе застосувати положення ст. 22 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності й обмежитись усним зауваженням.
Згідно з ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. ст. 22, 27, 30, 33-35, 248, 249, 251, 252, 276, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та звільнити його від адміністративної відповідальності на підставі статті 22 КУпАП, обмежитись усним зауваженням, а провадження по справі закрити.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу на протязі десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга на постанову подається через суд першої інстанції до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя Борсук В.О.