Справа № 159/1764/25
Провадження № 3/159/901/25
27 березня 2025 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Денисюк Т.В., розглянувши матеріали, що надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; військовослужбовець (військовий квиток серії НОМЕР_2 виданий 13.06.1988 ІНФОРМАЦІЯ_3 ), солдат, гранатометник, військовослужбовець взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_4 , учасник бойових дій,
за вчинення правопорушення передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП,
Військовослужбовець взводу охорони ІНФОРМАЦІЯ_4 , солдат ОСОБА_1 24.03.2025 о 16.00 годині під час виконання службових обов'язків в умовах особливого періоду, перебував в пункті постійної дислокації на території ІНФОРМАЦІЯ_4 в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджено консультативним висновком спеціаліста Ковельського МТМО від 24.03.2025 №153, вчинивши тим самим адміністративне правопорушення передбачене частиною третьою статті 172-20 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, у заяві від 24.03.2025 клопотав про розгляд справи у його відсутності, провину у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП, визнав повністю, просив суворо не карати.
Керуючись положеннями статті 268 КУпАП, враховуючи клопотання ОСОБА_1 , суддя вважає можливим розглянути справу у відсутності особи.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшов такого висновку.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (стаття 280 КУпАП).
Частина третя статті 172-20 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність, зокрема, за виконання військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами обов'язків військової служби в нетверезому стані в умовах особливого періоду.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (стаття 251 КУпАП).
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Окрім визнання вини, провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною третьою статі 172-20 КУпАП, доводиться зібраними у справі письмовими доказами, а саме: протоколом про військове адміністративне правопорушення серії ЛВЛ №136 від 24.03.2025, в якому вказані дата, час та місце вчинення правопорушення, та в якому у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» ОСОБА_1 надав пояснення, в яких визнав факт вживання 24.03.2025 алкогольних напоїв та перебування в цей день під час виконання службових обов'язків на території ІНФОРМАЦІЯ_4 у стані алкогольного сп'яніння; консультативним висновком спеціаліста №153 від 24.03.2025, в якому лікарем ОСОБА_2 зафіксований стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 24.03.2025 о 16.43 годині, заявою ОСОБА_1 від 24.03.2025, в якій останній визнав провину, копією військового квитка ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 від 13.06.1988.
Зазначені вище докази не викликають жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку.
Доказів, які б спростовували вказані обставини суду не надано.
Таким чином, у суду немає обґрунтованих сумнівів у доведеності вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП.
Визначаючи вид стягнення для ОСОБА_1 враховую конкретні обставини вчинення правопорушення, особу порушника, який має статус учасника бойових дій, його вік та майновий стан, обставини, що пом'якшують (визнання вини) та обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно останнього необхідно обрати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вказаний вид покарання суд вважає справедливим, пропорційним, достатнім і співрозмірним характеру вчиненого адміністративного правопорушення.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Разом з тим, відповідно до пункту 12 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
За матеріалами справи ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, яке ставиться йому у провину, під час виконання службових обов'язків як військовослужбовець (військовий квиток серії НОМЕР_2 виданий 13.06.1988 Ковельським ВК Волинської області), а тому він підлягає звільненню від сплати судового збору.
Керуючись статтями 33, 40-1, 172-20, 221, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень (штраф підлягає сплаті за такими реквізитами - Отримувач: ГУК у Волин.обл/м.Ковель/21081100, Номер рахунку (IBAN) UA308999980313080106000003564, Код отримувача (ЄДРПОУ): 38009371. Справа №159/1764/25, протокол серії ЛВЛ №136 від 24.03.2025).
Штраф має бути сплачений добровільно протягом 15 днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу. У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, відповідно до ч.2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови штраф підлягає стягненню в подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанову звернути до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
СуддяТ. В. Денисюк