Постанова від 27.03.2025 по справі 723/1213/25

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/1213/25

Провадження № 3/723/2176/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2025 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Бужора В.Т. розглянувши справу про адміністративне правопорушення (протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №001352 від 15.03.2025 року), що надійшла від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , закордонний паспорт НОМЕР_2 , виданий 7323, місце проживання АДРЕСА_1 повіт сучава Румунія, не працюючу, громадянку України, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ст. 204-1 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 15.03.2025 року о 14 год. 20 хв. в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Красноїльськ", що розташований на території Красноїльської ОТГ, під час прогодження прикордонного контролю, на в'їзд в Україну, пред'явив паспортний документ громадянки Румунії серії НОМЕР_3 виданий 03.10.2022 на ім'я BOBISTEAN FLORIA прикордонним нарядом "Перевірка документів", який відповідно до ч.1 ст. 2 ЗУ «Про громадянство України» перебуває у правових відносинах України та визначається лише громадянином України, чим своїми діями порушив вимоги ст.ст.2,3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянами України», ст. 12 Закону України "Про державний кордон України", за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 204-1 КУпАП.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про державний кордон України" пропуск осіб, які перетинають державний кордон України, здійснюється органами Державної прикордонної служби України за дійсними документами на право в'їзду на територію України або виїзду з України.

Частиною 1 статті 204-1 КУпАП передбачена відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

Суб'єктивна сторона вказаного правопорушення характеризується наявністю прямого умислу у правопорушника на незаконний перетин державного кордону, а об'єктивна сторона цього адміністративного правопорушення полягає в діях щодо перетину або спроби перетину державного кордону України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади .

ОСОБА_2 обвинувачується в спробі незаконного перетинання державного кордону з України в Румунію без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади .

Отже, для наявності в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП необхідно встановити факт спроби перетинання ним державного кордону з України в Румунію без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади та наявність прямого умислу на незаконний перетин державного кордону.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами.

В даному випадку в якості доказування винуватості ОСОБА_2 до суду надано протокол про адміністративне правопорушення, який згідно ч.1 ст.256 КУпАП є процесуальним документом, що засвідчує факт неправомірності дій і повинен містити дані про місце, час вчинення, суть правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.

Вивчивши зазначений документ, який є єдиним документом, який можливо використати в якості фактичних даних на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, судом встановлено, що зазначений доказ не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, оскільки у ньому не зафіксовано конкретні дії ОСОБА_2 , які були вчинені з метою незаконного перетинання кордону, а сам по собі факт використання ним його паспорту громадянина Румунії для перетину державного кордону не свідчить про намір вчинити правопорушення передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП.

До протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів, які б підтвердили спробу незаконного перетину ОСОБА_2 державного кордону без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

Паспорт громадянина Румунії не є підробленим, в ньому зазначено достовірні відомості про особу ОСОБА_2 і він не є підробленим, виходячи з чого суд вважає, що інформація про спробу перетинання кордону без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади закладена у протоколі про адміністративне правопорушення, є припущенням, а відповідно сумнівом, який тлумачиться на користь особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі не може бути належним доказом винуватості ОСОБА_2 , оскільки зазначені в ньому обставини не підтверджуються іншими доказами.

Зважаючи на вказане, суд не знаходить доказів винуватості ОСОБА_2 в спробі незаконного перетину державного кордону з України в Румунію без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

Аналізуючи встановлені в ході розгляду справи фактичні дані, вважаю, недоведеним наявність умислу в діях ОСОБА_2 на спробу незаконного перетинання кордону без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.

Керуючись ст.ст.9, 204-1, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 на підставі п.1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.204-1 ч.1 КУпАП.

Постанова суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Сторожинецького районного суду Василь БУЖОРА