Справа № 289/298/25
Номер провадження 3/289/222/25
26.03.2025 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Кириленко О.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Відділення поліції №2 Житомирського районного управління поліції №2 ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , помічника рибовода ТОВ «Інтеррибгосп», РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
09.02.2025 о 13 годині 45 хвилин по вул. Русанівській, 25, в м. Радомишль, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «GEELY JL7152», державний номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме запахом алкоголю з порожнини рота, вираженим тремтінням пальців рук, блідим забарвленням шкіри обличчя. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в установленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, повідомив, що працівники поліції йому не запропонували пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки, не заперечував, що ставив підпис у акті огляду на стан сп'яніння, про те що відмовився від огляду на стан сп'яніння за допомогою алкотестера Драгер, однак в той момент не розумів за що розписується. Вказав, що працівники поліції чинили на нього тиск, але зі скаргами на їх дії не звертався до відповідних органів, так як і не оскаржував постанову про притягнення до відповідальності, яку було винесено відносно нього цього ж дня.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд дійшов, що у діях останнього наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. При розгляді справи необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлений Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001.
Як регламентовано п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні наведеного адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №242545 від 09.02.2025, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, містить виклад суті вчиненого правопорушення та є джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу, яка його вчинила;
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння в КНП «Радомишльська лікарня»;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, зі змісту якого вбачається, що такий огляд не проводився;
- відеозаписами з відеореєстратора патрульного автомобіля та іншими відеозаписами, відповідно до яких на пропозицію поліцейського пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився, при цьому повідомив, що вживав днем раніше алкоголь. Останньому були роз'яснені його права, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України, а згодом ознайомлено зі змістом адміністративного протоколу.
Суд критично оцінює пояснення ОСОБА_1 , оскільки вони спростовуються оглянутими в судовому засіданні відеозаписами з нагрудних камер, згідно яких працівники поліції пропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп'яніння, однак той відмовився. Зокрема на відеозаписі, на якому зафіксовано момент ознайомлення останнього з адміністративним прококолом, він запитав у поліцейського, яке стягнення на нього буде накладено судом за його відмову від огляду на стан сп'яніння, що підтверджує усвідомлення вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. Будь-яких зауважень з приводу порушення процедури огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 не висловлював.
До того ж, з оглянутих відеозаписів не вбачається того, що поліцейські чинили будь-який вплив або тиск на ОСОБА_1 з метою притягнення його до адміністративної відповідальності.
Відповідно до довідки начальника відділення поліції №2 ОСОБА_1 отримував посвідчення водія на право керування транспортними засобами.
Згідно з вимогами ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення суддею враховуються обставини справи, характер правопорушення, особа ОСОБА_1 , відсутність обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність, тому суд дійшов висновку, що до останнього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» із ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.
Керуючись ст. ст. 33-35, 40-1, 130, 252, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000,00 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.
Штраф належить стягнути на рахунок: Отримувач: ГУК у м. Житомирській обл. / Житомир. 21081300; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; р/р: UA368999980313060149000006001, код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», стягувачем є Відділення поліції №2 Житомирського районного управління поліції №2 ГУНП в Житомирській області.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605,60 гривень на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з моменту її винесення.
Строк звернення постанови суду до виконання протягом трьох місяців з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Олег КИРИЛЕНКО
Постанова набирає законної сили ______________ 202__