Справа № 576/545/25
Провадження № 3/576/289/25
26 березня 2025 року м. Глухів
Суддя Глухівського міськрайонного суду Сумської області Колодяжний А.О., розглянувши матеріали, що надійшли з відділу поліції № 1 (м. Глухів) Шосткинського РУП ГУ НП в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
ОСОБА_1 05.03.2025 р. о 16-й годині 40 хвилин в АДРЕСА_1 , висловлював погрози (образи) у бік своєї співмешканки гр. ОСОБА_2 , яка проживає разом з ним, виражався нецензурною лайкою, чим вчиним психологічного характеру насильство в сім'ї, тим самим було завдано шкоду її психологічному здоров'ю.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав.
Заслухавши пояснення порушника, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП і його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, крім його пояснень, повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення ВАВ № 006846 від 05.03.2025 р., рапортом помічника чергового відділу поліції № 1 (м. Глухів) Старцева С.В. від 05.03.2025 р., протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 05.03.2025 р., а також письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 05.03.2025 р.
Обираючи вид і міру стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю за доцільним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією зазначеної статті, яке відповідно до вимог ст. 23 КУпАП є справедливим та буде достатнім і необхідним для виховання особи.
Згідно статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Відтак з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 173-2, 268, 283-289 КУпАП, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 340 (триста сорок) грн. 00 коп. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Глухівський міськрайонний суд Сумської області.
Суддя А.О. Колодяжний