Постанова від 12.03.2025 по справі 766/3683/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про продовження адміністративного нагляду

Справа №766/3683/25

Пров. №1-в/766/325/25

12.03.2025

Херсонський міський суд Херсонської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участі:

секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

особи, щодо якої вирішується питання про продовження адміністративного нагляду - ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Херсоні подання начальника управління Національної поліції в Херсонській області полковника поліції ОСОБА_4 про продовження адміністративного нагляду відносно

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,

ВСТАНОВИВ:

1. 12.03.2025 року начальник управління Національної поліції в Херсонській області полковника поліції ОСОБА_5 звернувся до суду із поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .

2. Подання обґрунтоване тим, що ОСОБА_3 перебуває в Херсонському районному управлінні поліції ГУНП в Херсонській області на обліку під адміністративним наглядом. Під час знаходження на обліку на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти правопорушення та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, зокрема, за порушення правил адміністративного нагляду. За місцем мешкання характеризується негативно, постійного місця роботи не має, підтримує стосунки з раніше судимими особами та особами, що ведуть антигромадський спосіб життя.

На підтвердження обґрунтування до подання додано копії протоколів про адміністративні правопорушення, складених відносно ОСОБА_3 та постанов суддів Херсонського міського суду Херсонської області, про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за вказаними протоколами.

3. Особа, що звернулася з цим поданням просить вирішити питання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 строком на один рік з такими обмеженнями:

- реєстрація в Херсонському РУП ГУНП в Херсонській області за адресою: м. Херсон, вул. Володимира Примаченка 10 два рази на місяць, а саме кожного першого та третього четверга місяця на протязі року з 09:00 години до 13:00 години;

- письмово повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, адреси проживання як в межах населеного пункту, так і за його межами;

- заборона залишати місце проживання з 21 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв.;

- заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;

- заборона виїзду за межі м. Херсон в особистих справах без дозволу працівників поліції Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;

- з'являтися за викликом працівників поліції Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

4. ОСОБА_3 про день, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, до суду з'явився, заперечень щодо задоволення клопотання не висловив.

5. Суд, розглянувши подання та додані до нього матеріали дійшов такого висновку.

6. Відповідно до частини другої ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Отже, підставою для продовження адміністративного нагляду є те, що особа, щодо якої встановлений адміністративний нагляд є небезпечною для суспільства, тобто такою, яка схильна або має бажання за певних умов до заподіяння або створення загрози заподіяння істотної шкоди фізичній, юридичній особі, суспільству або державі.

Зі змісту подання вбачається, що особа, яка його подала, вважає, що ОСОБА_3 є небезпечною для суспільства особою, оскільки не виконує правил адміністративного нагляду, продовжує вчиняти правопорушення.

8. Відповідно до ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, зобов'язані вести законослухняний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержуватись таких правил:

а) прибути у визначений установою виконання покарань термін в обране ними місце проживання і зареєструватися в органі Національної поліції;

б) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, місця проживання чи перебування, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

г) в разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.

9. Відповідно до ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:

а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);

в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);

г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.

Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.

10. Отже, з наведеного вбачається, що начальник органу Національної поліції при зверненні до суду з поданням про встановлення або продовження адміністративного нагляду може діяти тільки в межах ст. 10 названого Закону.

Обов'язки для осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, визначені Законом і не можуть визначатися Судом за поданням начальника органу Національної поліції.

11. Відповідно до частини першої ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:

1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);

5) нереєстрація в органі Національної поліції

12. Отже виходячи з викладеного Суд вважає за можливе задовольнити подання начальника Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області частково, а саме, продовжити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 із встановленням таких обмежень:

- реєстрація в Херсонському РУП ГУНП в Херсонській області за адресою: м. Херсон, вул. Володимира Примаченка 10 два рази на місяць, а саме кожного першого та третього четверга місяця на протязі року з 09:00 години до 13:00 години;

- заборона залишати місце проживання з 21 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв.;

- заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;

- заборона виїзду за межі м. Херсон в особистих справах без дозволу працівників поліції Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;

Керуючись ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 395, 532 Кримінального процесуального кодексу України,

ПОСТАНОВИВ:

1. Подання начальника Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області підполковника ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно м. Херсон, вул. 4-та Польова 61- задовольнити частково.

2. Продовжити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративний нагляд терміном на один рік, а саме до 12.03.2026 року включно.

3. Відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», застосувати до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час здійснення за ним адміністративного нагляду такі обмеження:

- реєстрація в Херсонському РУП ГУНП в Херсонській області за адресою: м. Херсон, вул. Володимира Примаченка 10 два рази на місяць, а саме кожного першого та третього четверга місяця на протязі року з 09:00 години до 13:00 години;

- заборона залишати місце проживання з 21 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв.;

- заборона відвідування торгівельних закладів, які проводять реалізацію алкогольних напоїв на розлив, з метою їх вживання та придбання;

- заборона виїзду за межі м. Херсон в особистих справах без дозволу працівників поліції Херсонського РУП ГУНП в Херсонській області;

4. В решті подання відмовити.

5. Ухвала може бути оскаржена протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.

6. Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

СуддяОСОБА_1

Попередній документ
126137698
Наступний документ
126137700
Інформація про рішення:
№ рішення: 126137699
№ справи: 766/3683/25
Дата рішення: 12.03.2025
Дата публікації: 28.03.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про установлення, припинення адміністративного нагляду
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (12.03.2025)
Дата надходження: 12.03.2025
Учасники справи:
головуючий суддя:
АРЧАКОВ ДМИТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ
суддя-доповідач:
АРЧАКОВ ДМИТРО ВАЛЕРІЙОВИЧ
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Пітомцев Євген Петрович