про участь в режимі відеоконференції
26 березня 2025 року м. Кропивницький Справа № 640/9922/19
провадження № 2-іс/340/175/25
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Казанчук Г.П., розглянувши заяву представника відповідача у адміністративній справі за позовом Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Велика Васильківська, буд.104, м. Київ, 03150; код ЄДРПОУ 22869098) до комунального підприємства «Київський метрополітен» (проспект Перемоги, буд.35, м. Київ, 03056) про стягнення коштів,
Київське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративними позовом до комунального підприємства «Київський метрополітен», в якому просить:
- стягнути з Комунального підприємства «Київський метрополітен» на користь Київського МВФСЗІ адміністративно-господарські санкції у розмірі 20 261 166,12 грн.;
- стягнути з Комунального підприємства «Київський метрополітен» на користь Київського МВФСЗІ пеню у розмірі 547 051,05 грн.
Рух справи:
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.06.2019 відкрито загальне провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.07.2019 закрито підготовче провадження у цій справі, розгляд справи призначено по суті на 04.07.2019.
В судовому засіданні 04.07.2019 суд усною ухвалою прийняв рішення про перехід до стадії письмового провадження.
На виконання вимог пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону №2825-IX та Порядку №399 на підставі Акта приймання-передачі судових справ, не розглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва від 05.03.2025, згідно супровідного листа Київського окружного адміністративного суду від 05.03.2025 №01-19/3049/25 до Кіровоградського окружного адміністративного суду передано 689 судових справ.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.03.2025 головуючою суддею у вказаній справі визначено суддю Казанчук Г.П.
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24.03.2025 року адміністративну справу №640/9922/19 прийнято до провадження суддею Казанчук Г.П.
25.03.2025 канцелярією суду зареєстровано заяву від представника відповідача - адвоката Мірошниченко Т.О., подану через систему «Електронний суд», в якій просить надати можливість брати участь в розгляді цієї справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
В заяві повідомила, що вона зареєстрована в системі «Електронний суд» з використанням електронного підпису, як адвокат - представник КП «Київський метрополітен», та має електрону довіреність.
Надаючи правову оцінку поданій заяві, суд зазначає наступне.
Частини 3 статті 195 КАС України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до частини 2 статті 195 КАС України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
З огляду на викладене, суд вважає за можливе задовольнити подану заяву представника відповідача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись статтями 195, 243, 325, 328, 329 КАС України, суд, -
Заяву представника комунального підприємства «Київський метрополітен» задовольнити.
Забезпечити участь представника комунального підприємства «Київський метрополітен» в судових засіданнях, в тому числі й призначеному на 07 квітня 2025 року об 09 год. 30 хв. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Роз'яснити представнику відповідача, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов'язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз'яснити представнику відповідача, що ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали суду направити сторонам.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.П. КАЗАНЧУК