Ухвала від 24.03.2025 по справі 300/1836/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"24" березня 2025 р. Справа № 300/1836/25

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап'юк С.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю “УКРІНСТАЛ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК» до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

18.03.2025 Товариство з обмеженою відповідальністю “УКРІНСТАЛ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК» звернулось в суд з адміністративним позовом до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України “Про судовий збір».

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України “Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", який вступив в дію з 01.01.2025, встановлено, що прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2025 року складає 3 028 гривень.

Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлюються ставки судового збору, зокрема, відповідно підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 зазначеного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, за подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру, судовий збір повинен становити 3 028 гривень.

Частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Як наслідок, за подання до адміністративного суду юридичною особою адміністративного позову немайнового характеру в електронній формі судовий збір повинен становити 2422,40 гривні.

Суд встановив, що позивач на виконання вимог 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додав документ про сплату судового збору - квитанцію за № 3 від 17.03.2025 на суму 3 028, 00 гривень.

Стаття 9 Закону України "Про судовий збір" визначає зарахування судового збору до Державного бюджету України, відповідно до якої судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України (частина 1). Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (частина 2).

Суд, перевіряючи на відповідність позовну заяву вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, на виконання вимоги статті 9 Закону України "Про судовий збір" та перевіряючи зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України встановив, що квитанція за № 3 від 17.03.2025 в сумі 3 028, 00 гривень вже була долучена позивачем при зверненні ним 18.03.2025 до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, зареєстрованою за №300/1834/25. Вказані обставини підтверджуються довідкою відділу документального забезпечення-канцелярія Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.03.2025.

Тому, квитанція № 3 від 17.03.2025 в сумі 3 028, 00 гривень не підтверджує сплату позивачем судового збору, при його зверненні з даним адміністративним позовом.

Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно додати до позовної заяви документ про сплату судового збору в розмірі встановленому підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 "Про судовий збір" (3 028, 00 гривень), з врахуванням частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (2 422, 40 гривні).

За наявності вказаних недоліків, позовна заява не відповідає вимогам статтей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі наведеного та керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю “УКРІНСТАЛ ІВАНО-ФРАНКІВСЬК» до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії- залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом долучення документу про сплату судового збору в розмірі встановленому підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 "Про судовий збір" (3 028, 00 гривень), з врахуванням частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (2 422, 40 гривні).

Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.

Ухвала окремо оскарженню не підлягає, у відповідності до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею.

Суддя Остап'юк С.В.