Рішення від 25.03.2025 по справі 280/8106/24

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

25 березня 2025 року Справа № 280/8106/24 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Сацький Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощенного позовного провадження адміністративну справу

за позовом - ОСОБА_1

до - ІНФОРМАЦІЯ_1

про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Представник позивача звернулася до суду з позовом, в якому просить:

1) визнати бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (Запорізька область, м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка полягає у не постановці на військовий облік ОСОБА_1 , не видачі військово-облікового документу та не внесенні відомостей до електронного кабінету призовників, військовозобов?язаних та резервістів стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

2) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (Запорізька область, м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) поставити на військовий облік ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

3) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) внести відомості до електронного кабінету призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

4) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) видати військово-обліковий документ ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

5) стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на користь ОСОБА_1 судові витрати за послуги з правової допомоги у розмірі 18 000 (вісімнадцять тисяч) грн 00 коп. та судовий збір 1 250 (одна тисяча двісті п'ятдесят) грн 00 коп.

Позов мотивовано тим, що 17.12.2015 ОСОБА_1 внаслідок окупації м. Донецька Донецької області змінив місце проживання та став на облік, як внутрішньо-переміщена особа у м. Запоріжжі, що підтверджується довідкою № 2301-4042 виданою Управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради.

В подальшому ОСОБА_1 зареєструвався у мобільному застосунку «Резерв+», однак згідно даних було встановлено, що останній на обліку в жодному центрі комплектування та соціальної підтримки не перебуває.

12.07.2024, ОСОБА_1 прибув до ІНФОРМАЦІЯ_1 написав заяви про взяття на військовий обліку та заміну військово-облікового документу. Останньому було видано направлення для проходження військово-лікарської комісії КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради, а також повістка № 3006 для проходження комісії.

17.07.2024 за результатами медичного огляду ОСОБА_1 на підставі рішення військово-лікарської комісії КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради № 2685 ОСОБА_1 визнано придатним до військової служби у військових часинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони.

22.07.2024 ОСОБА_1 прибув до ІНФОРМАЦІЯ_1 надав довідку ВЛК № 2685 від 17.07.2024, однак останньому не було видано військово-обліковий документ та до теперішнього часу не внесені відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Наказом МО України від 28.03.2022 № 94.

Позивач стверджує, що в діях ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачається бездіяльність та порушення законодавства про військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, яка полягає у не видачі військово-облікового документу та не внесенні відомостей до електронного кабінету призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно ОСОБА_1 .

Ухвалою судді Запорізького окружного адміністративного суду від 29.08.2024 відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

02.01.2025 на адресу суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшов відзив на позовну заяву. Однак, суд не приймає до увагу вказані доводи оскільки відзив подано з порушенням визначеного строку в ухвалі суду від 29.08.2024.

Дослідивши докази долучені до позовної заяви, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що 12.07.2024, ОСОБА_1 подано заяву до ІНФОРМАЦІЯ_1 про взяття на військовий обліку та одночасно заяву про заміну військово - облікового документу.

ОСОБА_1 спрямований для проходження військово - лікарської комісії до КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради.

17.07.2024 за результатами медичного огляду ОСОБА_1 на підставі рішення військово-лікарської комісії КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради № 2685 ОСОБА_1 визнано придатним до військової служби у військових часинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони.

22.07.2024 ОСОБА_1 прибув до ІНФОРМАЦІЯ_1 та надав довідку ВЛК № 2685 від 17.07.2024, однак останньому не було видано військово-обліковий документ та не внесені відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 2232 захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Згідно з ч. 2 ст. 1 Закону № 2232 військовий обов'язок встановлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Частиною 3 ст. 1 Закону № 2232 передбачено, що військовий обов'язок включає підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

За змістом ч. 9 ст. 1 Закону № 2232-ХІІ щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць; призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період.

Відповідно до статті 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» встановлено, що військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Статтею 37 Закону України «Про військовий обов?язок і військову службу» визначено, взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього. На військовий облік військовозобов'язаних: які звільнені з військової служби в запас та не зараховані до військового оперативного резерву; призовники, які пройшли базову загальновійськову підготовку з додержанням умов, передбачених частиною одинадцятою статті 1 цього Закону; які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу" та підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних; військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання; які набули громадянство України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних; зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України; які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від направлення для проходження базової військової служби; які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників; які звільнені із служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування в запасі; які старші 25 років і раніше не перебували на військовому обліку; які прибули після відбування покарання з установ виконання покарань.

Порядок ведення військового обліку передбачений «Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (надалі - Постанова № 1487), визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації).

Відповідно до п.9 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154:

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань:

ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам;

Пунктом 20 Постанови № 1487 встановлено, що військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

Згідно п. 81 Постанови № 1487 визначено, що взяття на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 151 цього Порядку та підпункті 101 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 101 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.

Відповідно до п.1 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ від 16.05.2024 № 559 (далі Порядок № 559) встановлено, що військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа».

Згідно п. 2 Порядку № 559 зазначено, що військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється): в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації); у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

Відповідно до абз. 1 п. 17 Порядку № 559 встановлено, що для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов'язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.

Згідно п. 13 Порядку № 559 визначено, що бланк військово-облікового документа у паперовій формі виготовляється самостійно районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки або їх відділами (відповідними органами СБУ, підрозділами розвідувальних органів) згідно з вимогами, зазначеними у додатку 1.

Пунктом 14 Порядку № 559 визначено, що військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках: взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов'язаного або резервіста; якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов'язаний та резервіст - військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов'язаного; зміни категорії щодо військового обов'язку; відсутності місця для внесення змін; невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку; втрати (зіпсування); виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

Відповідно до п. 18 Порядку № 559 встановлено, що військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п'яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

Як встановлено судом, 12.07.2024 ОСОБА_1 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 з заявою про видачу військово-облікового документу. В подальшому, 22.07.2024 позивач прибув до зазначеного центру комплектування та соціальної підтримки, однак в порушення 5-денного строку визначеного Порядком № 559 військово-обліковий документ не отримав. Вказаний факт свідчить про протиправну бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Також, відповідно до п. 5 Постанови № 1487 встановлено, що з метою ведення військового обліку в державі створюється система військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - система військового обліку).

Системою військового обліку є сукупність узгоджених за завданнями державних органів, підприємств, установ та організацій, які ведуть військовий облік та забезпечують її функціонування із застосуванням засобів автоматизації процесів та використанням необхідних баз даних (реєстрів), визначених законодавством.

Головною вимогою до системи військового обліку є забезпечення повноти та достовірності даних, що визначають кількісний склад та якісний стан призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» встановлено, що Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Згідно ст. 3 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» визначено, що основними засадами ведення Реєстру є:

1) обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

2) повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

3) захищеність Реєстру та внесених до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу та зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного чи програмного забезпечення, а також гарантує дотримання законодавства щодо захисту персональних даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наявних у Реєстрі.

2. Оформлення документів військового обліку громадян України здійснюється з використанням засобів Реєстру.

Відповідно п. 16 Розділу 2 Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов?язаних та резервістів, затвердженого наказом МО України від 28.03.2022 № 94 (далі порядок № 94) визначено, що органами ведення Реєстру є ТЦК та СП, Центральне управління СБУ та регіональні органи СБУ, відповідні підрозділи СЗРУ.

Згідно п.п. 17, 18 Розділу 2 Порядку № 94 визначено, що орган ведення Реєстру для виконання функцій ведення Реєстру призначає відповідальних осіб за ведення Реєстру. Призначена відповідальна особа за ведення Реєстру відповідно до покладених на неї обов'язків здійснює:

внесення відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку, взяття (зняття) на військовий облік з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів з існуючими обліковими даними;

внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, ТЦК та СП, військових частин, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними та резервістами;

верифікацію персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних або резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію;

перегляд та друк облікових документів, звітів та статистичних відомостей Реєстру відповідного ТЦК та СП, Центрального управління СБУ та відповідного регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу СЗРУ;

знищення повторного запису з Реєстру.

Відповідно до п. 3 Порядку № 559 встановлено, що відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Суд зазначає, що нормативно-правовими актами визначено 3 складові для взяття на військовий облік та видачу військово-облікового документу:

Подання заяви військовозобов?язаною особою про взяття на військовий облік;

Подання заяви військовозобов?язаною особою про видачу (заміну) військово-облікового документу;

Внесення відомостей стосовно військовозобов?язаного територіальним центром комплектування та соціальної підтримки до електронного кабінету призовників, військовозобов?язаних та резервістів та видача паперового військово-облікового документу протягом 5 днів з моменту звернення з відповідною заявою.

Однак, ІНФОРМАЦІЯ_1 обов?язок щодо належного обліку та видачі військово-облікового документу порушено.

Згідно з частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд звертає увагу, що ця справа є справою незначної складності, яка розглядалася в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, вона не містить великої кількості документів, які потребують вивчення та їх аналізу.

Виходячи з принципу обґрунтованості та пропорційності розміру судових витрат до предмета спору, співмірності розміру судових витрат зі складністю справи та наданих адвокатом послуг, часом, витраченим адвокатом на надання відповідних послуг, обсягом наданих послуг, ціною позову та значенням справи для сторони, суд дійшов висновку про стягнення з відповідача на користь позивача витрат на правничу допомогу у розмірі 3 000 грн.

Відповідно до частина 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Як вбачається з часина 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, позовні вимоги належить задовольнити повністю.

Керуючись ст. 6, 14, 90, 134, 243 - 246, 250 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) про визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо не взяття на військовий облік ОСОБА_1 , не видачі військово-облікового документу та не внесенні відомостей до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно ОСОБА_1 - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо не взяття на військовий облік ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не видачі військово-облікового документу та не внесенні відомостей до Єдиного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів стосовно ОСОБА_1 .

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 взяти на військовий облік ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , видати військово - обліковий документ та внести відомості до Єдиного реєстру резервістів, військовозобов'язаних та резервістів стосовно ОСОБА_1 .

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_4 за рахунок її бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 витрати на правничу допомогу у розмірі 3 000 (три тисячі) грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення виготовлене у повному обсязі та підписане суддею 25 березня 2025 року.

Суддя Р.В. Сацький