Україна
Донецький окружний адміністративний суд
26 березня 2025 року Справа№640/12110/22
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зінченка О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління державної охорони України (юридична адреса: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 8, код ЄДРПОУ 00037478) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 із позовною заявою до Управління державної охорони України в якій просить суд:
- визнати протиправними дії Управління державної охорони України щодо відмови в оформленні та направленні необхідних документів до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві для проведення нарахування пенсії ОСОБА_1 за посадою офіцера з особливих доручень І категорії Департаменту особистої охорони, яка порівнюється до посади заступника директора Департаменту Управління державної охорони України;
- зобов'язати Управління державної охорони України оформити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві необхідні документи для проведення нарахування пенсії ОСОБА_1 за посадою офіцера з особливих доручень І категорії Департаменту особистої охорони, яка порівнюється до посади заступника директора Департаменту Управління державної охорони України.
В обґрунтування вимог позивачем зазначено, що він проходив службу в Управлінні державної охорони України та звільнений з посади офіцера з особливих доручень І категорії Департаменту особистої охорони. На даний час позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за вислугу років. На думку позивача, на момент його звільнення посада офіцера з особливих доручень І категорії Департаменту особистої охорони дорівнювалась до посади заступника директора Департаменту Управління державної охорони України.
На даний час позивачу нараховують та сплачують пенсію по посаді як офіцеру з особливих доручень І категорії Департаменту особистої охорони.
Позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив оформити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві необхідні документи для проведення нарахування ОСОБА_1 за посадою офіцера з особливих доручень І категорії Департаменту особистої охорони, яка дорівнюється до посади заступника директора Департаменту Управління державної охорони України, проте відповідач йому відмовив в оформленні таких документів.
Вважаючи свої права порушеними, звернувся до суду із даним позовом.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 серпня 2022 року (суддя Вєкуа Н.Г.) відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Законом України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13.12.2022 № 2825-IX (далі - Закон № 2825-IX) Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідовано, утворено Київський міський окружний адміністративний суд із місцезнаходженням у місті Києві.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя; до початку роботи Київського міського окружного адміністративного суду справи, підсудні окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, розглядаються та вирішуються Київським окружним адміністративним судом.
Разом з цим, на виконання вимог Закону України “Про внесення зміни до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (далі - Закон) та визначає порядок передачі нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративних судових справ іншим окружним адміністративним судам України - наказом ДСА України від 16.09.2024 №399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок №399).
Пунктами 4-7 Порядку №399 визначено, що на розгляд та вирішення судам підлягають передачі судові справи, які нерозглянуті ОАСК та передані до КОАС, але до набрання чинності Законом, не розподілені між суддями. Матеріали щодо розгляду та вирішення окремих процесуальних питань у межах нерозглянутих судових справ підлягають передачі до судів, визначених у результаті автоматизованого розподілу судових справ між судами, проведеного відповідно до правил, установлених цим Порядком. Судові справи, вказані у переліку, які підлягають передачі судам, мають бути зареєстровані в базі даних. Перелік складається відповідальною особою протягом семи робочих днів після опублікування цього Порядку за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку, та формується в електронній формі із застосуванням КЕП.
На виконання вимог пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX та Порядку №399 на підставі Акту приймання-передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва від 15.01.2025, згідно супровідного листа КОАС від 15.01.2025 №01-19/474/25 до Донецького окружного адміністративного суду передано 4132 судові справи, у тому числі адміністративну справу № 640/12110/22.
В результаті автоматизованого розподілу судової справи між суддями було визначено суддю Зінченка О.В. для розгляду адміністративної справи №640/12110/22.
Ухвалою суду від 31 січня 2025 року прийнято до свого провадження адміністративну справу № 640/12110/22 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позивач був звільнений з військової служби з правом на пенсію з посади офіцера з особливих доручень 1 категорії Департаменту особистої охорони УДО України відповідно до наказу УДО України від 08.12.2013 № 226-ос «По особовому складу». Проте, звільняючись з посади офіцера з особливих доручень 1 категорії Департаменту особистої охорони УДО України з врахуванням заявлених позовних вимог та посилань на висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 03.03.2021 у справі № 805/3923/18-а щодо застосування принципу юридичної визначеності до спірних правовідносин позивач очікував, що пенсійне забезпечення йому буде обраховуватить з посадового окладу заступника директора Департаменту. На думку відповідача, що для подібних очікувань позивача немає жодних правових підстав, а пенсію йому перераховано з 01.01.2018 відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, Постанови КМУ № 704 та Постанови КМУ № 103 на підставі довідки від 13.04.2018 № 2/6-1224 та з 05.03.2019 та на підставі довідки від 10.08.2020 № 2/6-1436 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 із зазначенням посадового окладу за посадою офіцера з особливих доручень 1 категорії (з якої звільнено позивача на пенсію) та відповідно до якої посадовий оклад складає 9440,00 грн. Відповідач зауважив, що посада заступника директора департаменту ніколи не була та не є рівнозначною до посади офіцера з особливих доручень 1 категорії, адже посадовий оклад за посадою заступника директора департаменту відповідає тарифному розряду 57 з тарифним коефіцієнтом 5,52, а не 55 тарифному розряду з тарифним коефіцієнтом 5,36, як це зазначено Схемою тарифних розрядів для посади офіцера з особливих доручень І категорії.
Просив відмовити у задоволення позовних вимог в повному обсязі.
За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд установив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , наказом УДО України від 08.12.2013 № 226-ос «По особовому складу» звільнений з військової служби у запас Служби безпеки України (згідно з підпунктом «б» пункту 6 статті 26 (за станом здоров'я) Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
У квітні 2018 року Головним управління Пенсійного фонду України в м. Києві позивачу перераховано пенсію з 01.01.2018 відповідно до статті 63 Закону № 2262-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ № 103) на підставі довідки від 13.04.2018 № 2/6-1224 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії згідно з постановою КМУ від 21.02.2018 № 103, що листом від 13.04.2018 № 2/6-268 було направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для перерахунку пенсії позивачу.
Відповідно до вищевказаної довідки розмір грошового забезпечення позивача є наступним: посадовий оклад за посадою офіцера з особливих доручень 1 категорії складає 9440,00 грн, оклад за військовим званням - 1480,00 грн, надбавка за вислугу років (50 %) - 5460,00 грн. Усього - 16380,00 грн.
У серпні 2020 року з урахуванням висновків Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладених у рішенні від 17.12.2019 у зразковій справі № 160/8324/19, що залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020, УДО України підготовлено нову Довідку від 10.08.2020 № 2/6-1436 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 05.03.2019, що містить основні та додаткові види грошового забезпечення за посадою офіцера з особливих доручень 1 категорії, яку листом від 10.08.2020 № 2/6-821, яку направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві для перерахунку пенсії Позивачу.
З урахуванням вказаної довідки розмір грошового забезпечення позивача є наступним: посадовий оклад за посадою офіцера з особливих доручень 1 категорії - 9440,00 грн, оклад за військовим званням - 1480,00 грн, надбавка за вислугу років (50%) - 5460,00 грн, надбавка за особливості проходження служби (53 %) - 8681,40 грн, надбака за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 1416, 00 грн, премія (54%) - 5097,60 грн. Усього 31575,00 грн.
Зазначені обставини не є спірними між сторонами.
16 червня 2022 року позивач звернувся до відповідача із заявою щодо оформлення та направлення до ГУ ПФУ в м. Києві необхідних документів для проведення нарахування ОСОБА_1 за посадою офіцера з особливих доручень І категорії Департаменту особистої охорони, яка дорівнюється до посади заступника директора Департаменту Управління державної охорони України.
Листом від 19.07.2022 № 2/20-500 відповідач повідомив, що тарифні розряди та посадові оклади за посадами в УДО України визначені Схемою тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу, рядового, сержантського і старшинського складу Управління державної охорони України, затвердженого наказом УДО України від 29.01.2018 № 29/ДСК, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.02.2018 за № 235/31687 та Схемою окладів грошового забезпечення осіб офіцерського складу, рядового, сержантського і старшинського складу Управління державної охорони України, затвердженого наказом УДО України від 28.02.2018 № 88/ДСК.
Відповідно до довідки Служби фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УДО України від 12.09.2022 № 133, копія якої наявна в матеріалах справи, Схемою тарифних розрядів посада офіцера з особливих доручень І категорії віднесена до 55 Тарифного розряду, тарифному розряду 55 відповідає тарифний коефіцієнт 5,36.
Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду.
Вирішуючи спірні правовідносини суд виходить з наступного.
Частиною 3 статті 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ (далі за текстом Закон №2262-ХІІ) визначено, що пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частин 1, 2 та 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонери згодом подають додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, пенсіонерам підлягає здійснювати перерахунки пенсії на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набрала чинності 1 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Зокрема, цією постановою установлено такі додаткові види грошового забезпечення:
- надбавка за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 Постанови № 704);
- надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (підпункт 6 пункту 6 Постанови № 704).
Пунктом 4 Постанови КМУ № 704 зазначено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.
Відповідно до Схеми тарифних розрядів посада офіцера з особливих доручень І категорії віднесена до 55 тарифного розряду.
Відповідно до Тарифної Сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, наведеної у Додатку 1 до Постанови КМУ № 704, тарифному розряду 55 відповідає тарифний коефіцієнт 5,36.
Приписами п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до Постанови №704.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Пункт 5 Порядку № 45 до внесення змін Постановою № 103 був викладений в наступній редакції: “для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.
Пункт 3 Порядку № 45, в редакції постанови Кабінету Міністрів України №847 від 28.10.2015 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
При цьому, суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії. Згідно з пункту 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Отже, з аналізу зазначених правових норм вбачається, що на відповідача покладено обов'язок складання довідок про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій встановленої форми та подачі їх головним управлінням Пенсійного фонду України при чому, зокрема, але не виключно, у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами).
Судом встановлено, що позивача звільнено з посади офіцера з особливих доручень 1 категорії та відповідачем складено довідки від 13.04.2018 № 2/6-1224 та 10.08.2020 № 2/6-1436 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2018 та 05.03.2019 відповідно, в яких визначений посадовий оклад ОСОБА_1 за посадою офіцера з особливих доручень 1 категорії, тобто за посадою, за якою позивача звільнено з військової служби.
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд не приймає посилання позивача на правові висновки, викладені в постанові Верховного Суд у складі суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду по справі 805/3923/18 від 03.03.2021, оскільки у вказаній справі та у справі, що розглядається правовідносини не є подібними.
Отже, в розглядуваному випадку відсутні правові підстави для задоволення позову.
Розподіл судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.
Керуючись статтями 2-17, 19, 20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління державної охорони України (юридична адреса: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 8, код ЄДРПОУ 00037478) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Повний текст рішення складено та підписано 26 березня 2025 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.В. Зінченко