Справа № 699/830/17
Номер провадження 1-в/699/10/25
щодо адміністративного нагляду
20.03.2025 м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника Відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , особи, щодо якої розглядається питання щодо встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника Відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Шевченко Мангишлацької області Казахстан, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, маючого не зняту та не погашену судимість, звільненого 25.03.2024 з ДУ «Старобабанівська ВК-92» у зв'язку з відбуттям покарання, призначеного вироком Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 25.09.2020 за ч. 2 ст. 185 КК України,
До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області звернувся т.в.о. начальника Відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 з метою запобігання вчиненню останнім кримінальних та адміністративних правопорушень.
Керуючись приписами частини 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» заявник у поданні просив встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд та застосувати до нього такі обмеження: заборонити залишати місце проживання у період з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня; заборонити перебувати в місцях, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив; заборонити виїзд в особистих справах за межі Черкаської області без дозволу органів Національної поліції; реєструватися в органах Національної поліції два рази на місяць.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді ОСОБА_1 .
У судовому засіданні представник органу поліції, начальник якого вніс подання, вцілому підтримала подання про встановлення адміністративного нагляду та просила його задовольнити. Зазначила, що ОСОБА_4 звільнений з місць позбавлення волі, проте не зважаючи на попередження про можливість установлення відносно нього адміністративного нагляду, він продовжує вчиняти дрібні адміністративні правопорушення. Адміністративний нагляд просила встановити на строк один рік.
ОСОБА_4 у судовому засіданні повідомив, що має зареєстроване та фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , місце проживання змінювати не планує. Проживає разом з мамою. Ніде не працює, бо не беруть. Працівники поліції дійсно його письмово попереджали про можливість встановлення адміністративного нагляду. Повідомив, що заперечує щоб відносно нього було встановлено адміністративний нагляд, проте лише на шість місяців.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думки учасників провадження, суд встановив таке.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - у судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З матеріалів, доданих до подання, вбачається, що ОСОБА_4 засуджений:
- вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 01.12.2015 за ч. 1 та ч. 2 ст. 309 КК України до 2 років 6 місяців позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням 2 роки;
- вироком Деснянського районного суду м. Києва від 12.07.2016 за ч. 1 ст. 186 КК України до 2 років позбавлення волі, на підставі ст. 71 КК України до вказаного покарання приєднано невідбуте покарання за вироком від 01.12.2015, остаточно визначивши покарання у виді позбавлення волі на строк два роки вісім місяців. Строк відбування покарання обчислювався з 23.04.2016 та до нього зараховано строк попереднього ув'язнення з часу затримання 23.04.2016 до дати ухвалення вироку 12.07.2016 включно з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі;
- вироком Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 25.09.2020 за ч. 2 ст. 185 КК України до двох років шести місяців позбавлення волі. На підставі ч. 1 ст. 71 КК України до даного покарання ОСОБА_4 приєднано невідбуту частину призначеного йому покарання по вироку Деснянського районного суду м. Києва від 12.07.2016 за ч. 1 ст. 186, ст. 71, ч. 5 ст. 72 КК України, яке згідно з ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 13.07.2017 становило 1 рік 2 місяці 21 день, визначивши її у вигляді одного року позбавлення волі, та остаточно визначено покарання у виді трьох років і шести місяців позбавлення волі. Початок строку відбуття покарання рахувався з дня взяття ОСОБА_4 під варту, тобто з 25 вересня 2020 року.
25.03.2024 ОСОБА_4 був звільнений з ДУ «Старобабанівська ВК-92» у зв'язку з відбуттям покарання. На даний час судимість ОСОБА_4 не знята та не погашена.
Зі змісту п. 6 роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» вбачається, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
З матеріалів справи вбачається, що 05.11.2024 відносно ОСОБА_4 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 334876 за ст. 173 КУпАП, за змістом якого 05.11.2024 близько 16 год. 10 хв. перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння (хитка хода, різкий запах алкоголю з порожнини рота) у громадському місці, а саме на центральній площі міста Корсунь-Шевченківський Черкаського району Черкаської області, на перехресті вулиць Ярослава мудрого та Шевченка, ОСОБА_4 висловлювався нецензурною лексикою в бік перехожих, чим порушив громадський порядок і спокій громадян.
Того ж дня ОСОБА_4 було письмово попереджено про можливість установлення відносно нього адміністративного нагляду у разі, якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян.
Крім того, 13.11.2024 щодо ОСОБА_4 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 309909, за змістом якого 13.11.2024 о 10 год. 20 хв. в м. Корсунь-Шевченківський по вул. Корсунка водій ОСОБА_4 керував скутером Хонда б/н з явними ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці очей, що не реагують на світло). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився під нагрудну боді камеру 1424. Указаними діями ОСОБА_4 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
13.11.2024 ОСОБА_4 також було письмово попереджено про можливість установлення відносно нього адміністративного нагляду у разі, якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян.
Проте, відповідно до постанови від 14.11.2024 серія ЕНА № 3467506 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 121, ч. 1 ст. 126, ч. 6 ст. 121 КУпАП. Однак указана постанова не містить суми призначеного штрафу.
Постановою від 16.11.2024 серія ЕНА № 3490771 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126, ч. 2 ст. 126, ч. 1 ст. 121, ч. 6 ст. 121 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 грн.
Крім того, 17.11.2024 також щодо ОСОБА_4 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 312445, за змістом якого 17.11.2024 о 13 год. 39 хв. (в м. Корсунь-Шевченківський) по вул. Перемоги, с. Гарбузин водій ОСОБА_4 керував скутером Хонда б/н з явними ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці очей, що не реагують на світло). Від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законодавством порядку відмовився під безперервний відеозапис на нагрудну камеру поліцейського 1424. Указаними діями ОСОБА_4 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Постановою від 17.11.2024 серія ЕНА № 3495652 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 126, ч. 1 ст. 121-3 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу у розмірі 2380 грн.
Також постановою від 30.01.2025 серія ГБВ № 796441 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності у зв'язку з тим, що 30.01.2025 близько 17.20 год він, перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння, знаходився у приміщенні адміністративної будівлі за адресою: вул. Ярослава Мудрого у м. Корсунь-Шевченківський та курив сигарети невідомої марки, чим порушив громадський порядок та вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 175-1, ч. 2 ст. 178 КУпАП, за що на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 51 грн.
30.01.2025 ОСОБА_4 повторно письмово попереджено про можливість установлення відносно нього адміністративного нагляду.
Проте, у подальшому відділенням поліції отримано постанову судді Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 15.01.2025 по справі № 699/1909/24 про притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126 (протокол від 17.11.2024 серії ЕПР1 № 175764), ч. 1 ст. 130 (протокол від 17.11.2024 серії ААД № 312445), ч. 1 ст. 130 (протокол від 13.11.2024 серії ААД № 309909), ст. 173 (протокол від 05.11.2024 серії ВАВ № 334876) КУпАП та застосовано до ОСОБА_4 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день винесення постанови становить 40800,00 (сорок тисяч вісімсот) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Також у клопотанні зазначено, що 31.01.2025 відносно ОСОБА_4 направлено до суду обвинувальний акт за ч. 4 ст. 185 КК України.
Крім вказаного матеріали справи містять рапорт поліцейської ОСОБА_7 . Інші характеризуючі ОСОБА_4 матеріали у поданні відсутні.
На підставі вище описаних адміністративних правопорушень, вчинених ОСОБА_4 суд вважає, що він отримавши попередження щодо можливості встановлення відносно нього адміністративного нагляду, вчиняв адміністративні правопорушення, на нього були складені адміністративні матеріали і притягнуто до адміністративної відповідальності, а тому слід встановити останньому адміністративний нагляд.
Згідно із ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження:а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;
б) заборона перебування у визначених місцях району (міста);
в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста);
г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Ураховуючи характер вчинених ОСОБА_4 адміністративних правопорушень, суд уважає необхідним подання задовольнити, та встановити адміністративний нагляд строком на один рік та застосувати щодо нього наступі обмеження:
- заборонити виходити з будинку по АДРЕСА_1 , у період з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня;
- заборонити перебувати в місцях, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Черкаської області без дозволу органів національної поліції;
- реєструватися в органах національної поліції два рази на місяць.
Керуючись п. «в» ст. 3, ст.ст. 4-6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 537, 539 КПК України суд
Подання начальника Відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 - задовольнити.
Установити ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, який рахувати з дня оголошення цієї ухвали, та застосувати щодо нього такі обмеження:
- заборонити виходити з будинку по АДРЕСА_1 , у період з 22:00 год. до 06:00 год. наступного дня;
- заборонити перебувати в місцях, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Черкаської області без дозволу органів національної поліції;
- реєструватися в органах національної поліції два рази на місяць.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали складено та проголошено 25.03.2025.
СуддяОСОБА_1