Ухвала від 17.03.2025 по справі 757/12217/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/12217/25-к

пр. 1-кс-12526/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання прокурора Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 62023000000000986, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд слідчого судді надійшло клопотання прокурора Бориспільської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_3 про накладення арешту на майно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме на:

- транспортний засіб - легковий автомобіль марки Tesla Model Y, 2022 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 ;

- транспортний засіб - легковий автомобіль марки BMW X6, 2024 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_4 , д.н.з. НОМЕР_5 ;

- квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 89,6 кв. м. (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2515604880000);

- машино-місце № 48 на підвальному поверсі в багатоповерховому житловому комплексі за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 12,6 кв. м. (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2761162880000).

Обґрунтовуючи клопотання, прокурор зазначає, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 6202300000000986 від 07.11.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 426-1 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 426-1 КК України та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України.

У ході досудового розслідування, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» та ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 з 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 року на всій території України введено воєнний стан, який діє по цей час.

Крім того, у зв'язку з уведенням правового режиму воєнного стану в Україні, Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 169 від 28.02.2022 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (надалі - Постанова № 169), якою визначено особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану.

Відповідно до підпунктів 1 та 2 пункту 1 Постанови № 169 оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі». Переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників/державних замовників, що здійснюють такі закупівлі.

У ході здійснення статутної діяльності, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2022 року, в уповноважених осіб Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України, у відповідності до Переліку та обсягів товарів, робіт і послуг на закупівлю військово-технічного майна в інтересах Збройних Сил України на 2022 рік за бюджетною програмою КПКВ 2101020/7 «Відновлення боєздатності, утримання, експлуатація, ремонт озброєння та військової техніки» виникла необхідність у закупівлі відповідно до ДК021:2015 - 35420000-4 - частини транспортних засобів військового призначення, зокрема трубок для системи охолодження двигунів транспортних засобів спеціального призначення типу ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_7.

Приблизно у цей самий час, у директора ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» (код ЄДРПОУ НОМЕР_11) ОСОБА_5 , який за невстановлених обставин дізнався про планування вищевказаної закупівлі, виник злочинний умисел на заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами, виділеними на закупівлю майна для потреб Збройних Сил України, зокрема трубок для системи охолодження двигунів транспортних засобів спеціального призначення типу ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_7, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом умисного завищення вартості такого майна.

З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на заволодіння державними коштами, шляхом здійснення поставки товарів військового призначення за явно завищеними цінами, ОСОБА_5 , будучи керівником ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», розуміючи, що у очолюваного ним підприємства відсутній досвід виробництва та постачання товарів вказаної вище номенклатури, вирішив скористатися своїми зв'язками серед представників Збройних Сил України та взяти участь у оборонній закупівлі товарів в умовах воєнного стану.

Достовірно знаючи, що згідно з вимогами Постанови № 169 від 28.02.2022 (зі змінами) для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, оборонні закупівлі здійснюються замовниками без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», при цьому мають бути дотримані такі принципи публічних закупівель, як: максимальна економія, ефективність, запобігання корупційним діям і зловживанням, своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони, ефективність використання коштів та результативність, ОСОБА_5 розробив план вчинення злочину.

Вказаний злочинний план полягав у залученні третіх осіб до виробництва товарів оборонного призначення та створення видимості, що такі товари можуть бути виконані та поставлені виключно ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником, відповідно до вимог Постанови № 169 від 28.02.2022, а також в умисному завищенні вартості товарів.

З цією метою, використовуючи технічну документацію на запасні частини до бронетехніки радянських часів, ОСОБА_5 , у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.05.2022 розробив та затвердив технічні умови НОМЕР_12 від 10.05.2022 «Трубки металеві системи охолодження та змащування двигунів транспортних засобів спеціального призначення», які перевірені та обліковані ДП «Тернопільстандартметрологія» 23.05.2022 за № 02568319/007294 та внесені до бази даних «Технічні умови України».

Крім того, ОСОБА_5 , достовірно знаючи та передбачаючи всі можливі витрати, пов'язані з виготовленням товарів оборонного призначення, які в подальшому планував поставляти до Командування Сил логістики Збройних Сил України, розрахував калькуляцію витрат.

Постановою Кабінету Міністрів України № 335 від 20.03.2022 «Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану» (надалі - Постанова № 335) встановлено, що на період воєнного стану договірна ціна на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони України визначається на підставі калькуляції витрат, сформованої виконавцем державного контракту (договору) з урахуванням економічних показників діяльності підприємства на момент укладення державного контракту. При цьому під час розрахунку ціни враховуються всі податки та збори, загальновиробничі, адміністративні, операційні та інші витрати виконавця, пов'язані з виготовленням товарів, виконанням робіт та наданням послуг.

Під час розрахунку та встановлення цін, положення щодо визначення ціни на основі розрахунково-калькуляційних матеріалів, встановлені Порядком формування та коригування очікуваної вартості товарів, робіт і послуг оборонного призначення, закупівля яких здійснюється за неконкурентною процедурою, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2021 № 309 та умови договорів, укладених відповідно до цього Порядку, не застосовуються.

Відмова від відшкодування витрат виконавця у складі ціни товарів (робіт, послуг), обґрунтованих технічною, технологічною документацією та обліковою політикою виконавця, не допускається. Погоджена сторонами ціна товарів (робіт, послуг) після укладення державного контракту (договору) не переглядається (крім контрактів на закупівлю за імпортом з вітчизняними суб'єктами господарювання, яким в установленому законодавством порядку надані повноваження на право здійснення імпорту товарів, робіт і послуг оборонного призначення).

Відповідальність за правильність розрахунку, обґрунтованість витрат за статтями калькуляції витрат несе виконавець державного контракту (договору).

Згідно з ч. ч. 3 - 5 ст. 180 Господарського кодексу України при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору. Умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості. Ціна у господарському договорі визначається в порядку, встановленому цим Кодексом, іншими законами, актами Кабінету Міністрів України. За згодою сторін у господарському договорі може бути передбачено доплати до встановленої ціни за продукцію (роботи, послуги) вищої якості або виконання робіт у скорочені строки порівняно з нормативними.

З метою реалізації свого злочинного плану, розуміючи норми Постанов № 169, № 335 та інших нормативно-правових актів України щодо проведення оборонних закупівель, переслідуючи на меті незаконне заволодіння чужим майном - державними грошовими коштами в особливо великих розмірах, шляхом зловживання ним своїм службовим становищем, під час воєнного стану, діючи умисно, з корисливих мотивів, ОСОБА_5 як директор ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», за невстановлених на цей час досудовим розслідуванням обставин, ігноруючи принципи здійснення публічних та оборонних закупівель, у тому числі щодо максимальної економії та ефективності, 09.05.2022, подав до Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України, що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , на ім'я начальника Центрального управління полковника ОСОБА_6 , комерційну пропозицію вих.№ 20 від 09.05.2022 щодо можливості виготовити та поставити для потреб Збройних Сил України протягом 2-3 кварталу 2022 року продукцію власного виробництва, а саме: трубок для системи охолодження двигунів транспортних засобів спеціального призначення типу ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_7 у кількості 36 (тридцяти шести) окремих номенклатурних позицій, по 200 одиниць кожної за явно завищеними цінами.

У подальшому, організація розгляду вищевказаної цінової пропозиції ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» здійснювалася начальником Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України ОСОБА_6 (надалі - начальник Центрального управління) та начальником відділу забезпечення військово-технічним майном управління забезпечення озброєнням Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України ОСОБА_7 (надалі - начальник відділу Центрального управління), на яких крім вищевказаних нормативних актів, покладався обов'язок дотримання вимог Постанов Кабінету Міністрів України № 169 від 28.02.2022 (зі змінами), № 309 від 17.03.2021 (зі змінами), № 363 від 03.03.2021 (зі змінами), наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 275 від 18.02.2020 (зі змінами), наказів ІНФОРМАЦІЯ_8 № 500 від 29.12.2020, № 757 від 31.12.2016.

У свою чергу, начальник Центрального управління ОСОБА_6 та начальник відділу Центрального управління ОСОБА_7 , які протягом тривалого часу обіймали посади, у тому числі керівні, у Командуванні Сил логістики Збройних Сил України, відповідно були достеменно обізнаними про постачальників бронетанкового майна для потреб Збройних Сил України, їх можливості та ринкові ціни на таке майно, діючи за попередньою змовою між собою та іншими невстановленими особами, в інтересах ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» та його директора ОСОБА_5 , дійшли згоди про перевищення ними як військовими службовими особами своїх службових повноважень, з метою забезпечення перемоги вищевказаного підприємства у закупівлі Центральним управлінням, відповідно до ДК021:2015 - 35420000-4 - частини транспортних засобів військового призначення та подальшого укладення державного договору (контракту) на поставку товарів оборонного призначення за державні кошти саме з ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за цінами, які значно перевищують ринкові.

На час розгляду комерційної пропозиції директора ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» ОСОБА_5 , у Командуванні Сил логістики Збройних Сил України діяла комісія з проведення переговорів щодо укладання державних контрактів (договорів) із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, яка була призначена наказом командувача Сил логістики Збройних Сил України від 15.02.2022 № 46, до складу якої входили представники різних структурних підрозділів ІНФОРМАЦІЯ_2 .

На засіданні вказаної комісії 16.05.2022, у відповідності до Переліку та обсягу товарів, робіт і послуг на закупівлю військово-технічного майна в інтересах Збройних Сил України на 2022 рік за бюджетною підпрограмою КПКВ 2101020/7 «Відновлення боєздатності, утримання, експлуатація, ремонт озброєння та військової техніки» призначення (35420000-4) було розглянуто питання закупівлі частин транспортних засобів військового призначення, а саме трубок для системи охолодження двигунів транспортних засобів спеціального призначення типу ІНФОРМАЦІЯ_6 та ІНФОРМАЦІЯ_7 за номенклатурою, кількістю та ціною, визначеними у комерційній пропозиції ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5».

За результатами засідання комісії складено протокол переговорів щодо закупівлі Частини транспортних засобів військового призначення (35420000-4) від 16.05.2022 № 717/2/3855, згідно якого цінову пропозицію ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» взято до уваги для прийняття відповідного рішення Комісією по розгляду пропозицій та визначенню виконавців робіт з відновлення озброєння та техніки і закупівлі військового майна у 2022 році.

Крім того, згідно протоколу визначення переможця пропозиції за результатами переговорів щодо закупівлі Частини транспортних засобів військового призначення (35420000-4) від 16.05.2022 № 717/2/3855/з вищевказаною Комісією враховано пропозиції ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» на виконання постачання Частини транспортних засобів військового призначення (35420000-4) на загальну суму 35 600 000,00 грн. (тридцять п'ять мільйонів шістсот тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ з терміном постачання виробів - до 31.10.2022 та наданням звітних документів - до 31.12.2022.

У подальшому, начальник відділу Центрального управління ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з начальником Центрального управління ОСОБА_6 , перевищуючи свої службові повноваження, діючи в умовах воєнного стану на користь директора ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» ОСОБА_5 , сприяючи останньому у незаконному заволодінні державними грошовими коштами в особливо великих розмірах, організував підготовку працівниками очолюваного ним відділу проєкту договору про закупівлю товарів за державні кошти з ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», до умов якого включено «пункт 3. Ціна договору», згідно якого ціна Договору становить 35 600 000,00 грн. (тридцять п'ять мільйонів шістсот тисяч грн., 00 коп.). ПДВ 0,00 грн. (нуль грн., 00 коп.), яка явно перевищує ринкові ціни на аналогічні товари та порушує принципи здійснення публічних та оборонних закупівель щодо максимальної економії та ефективності.

Також, ОСОБА_7 користуючись авторитетом серед колег та займаною посадою організував подальше погодження уповноваженими особами юридичного відділу, відділу договірної роботи фінансово-економічного управління та фінансово-економічного управління КСЛ ЗСУ вищевказаного проєкту договору та особисто погодив його, наклавши власний рукописний підпис з поміткою: «Правильність встановлення і застосування цін та обсяг товарів підтверджую».

Водночас, директор ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» ОСОБА_5 (надалі - Постачальник згідно Договору), продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, переслідуючи на меті незаконне заволодіння чужим майном - державними грошовими коштами в особливо великих розмірах, шляхом зловживання ним своїм службовим становищем, під час воєнного стану, діючи умисно, з корисливих мотивів, використовуючи факт перевищення службовими особами Командування Сил логістики Збройних Сил України службових повноважень на свою користь, у точно невстановленому досудовим розслідуванням місці, 17.05.2022 уклав з Міністерством оборони України (надалі - Замовник згідно Договору), в інтересах якого на підставі довіреності від 05.04.2022 № 220/141/д діяв начальник Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України ОСОБА_6 , договір про закупівлю товарів за державні кошти № 370/3/5/2/2/164 (надалі - Договір), який власноручно підписав та скріпив відтиском печатки підприємства.

Відповідно до умов п. 1.1 Договору, ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» зобов'язується до 31.10.2022 поставити Замовнику відповідно до ДК021:2015 - 35420000-4 - частини транспортних засобів військового призначення (трубка 675-08сб 108, трубка 675-08сб 109, трубка 675-08сб 128, трубка 675-08сб 131, трубка 675-08сб 132, трубка 765-06сб 198, трубка 765-06сб 204, трубка 765-06сб 323, трубка 765-06сб 411, трубка 765-06сб 412, трубка 765-06сб 419, трубка 765-06сб 420, трубка 765-08сб 253, трубка 765-08сб 373, трубка 765-08сб 376, трубка 765-08сб 377, трубка 765-08сб 379, трубка 765-08сб 383, трубка 765-08сб 389, трубка 765-08сб 391, трубка 765-08сб 395, трубка 765-08сб 410, трубка 765-08сб 422, трубка 765-08сб 427, трубка 765-08сб 471, трубка 765-08сб 473, трубка 765-08сб 477, трубка 765-08сб 478, трубка 765-08сб 484, трубка 765-08сб 552, трубка 774-08сб 104, трубка 765-08сб 511, трубка 675-08сб 261, трубка 765-08сб 288, трубка 675-08сб 110, трубка 765-08сб 480) (далі - Продукція) спеціального призначення за номенклатурою, у кількості, в терміни та за цінами, які зазначені у Специфікації, що є невід'ємною частиною цього Договору (Додаток № 1), а Замовник - прийняти і оплатити таку Продукцію.

Крім того, відповідно до п. 1.2. Договору підставою для укладення Договору відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 (зі змінами) «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами) є Протокол від 16.05.2022 № 717/2/3855 переговорів щодо закупівлі відповідно до ДК021:2015 - 35420000-4 - частини транспортних засобів військового призначення.

Згідно до п. 2.1. Договору Постачальник повинен поставити Замовнику передбачену цим Договором продукцію, якість якої відповідає Технічним характеристикам згідно додатку 1, в кількості, строки і за цінами, зазначеними у Специфікації, що є невід'ємною частиною цього Договору.

Відповідно до п. 3.1. Ціна цього Договору становить 35 600 000,00 грн. (тридцять п'ять мільйонів шістсот тисяч грн., 00 коп.). ПДВ 0,00 грн. (нуль грн., 00 коп.).

Крім того, відповідно до п. 3.3. Ціна цього Договору залишається не змінною до повного виконання Сторонами зобов'язань за договором, крім випадків передбачених у ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі».

Згідно п. 4.1. вказаного Договору розрахунки за продукцію здійснюються за фактично поставлену продукцію протягом 30-ти банківських днів з дати отримання Замовником наданих Постачальником рахунків на оплату, за умови надходження бюджетних коштів на рахунок МОУ та проведення платежів ДКС України: рахунок-фактура; видаткові накладні; акт приймання-передачі, затверджений наказом Міністра оборони України від 17.08.2017 № 440.

Пунктом 4.4. Договору передбачено, що розрахунки з Постачальником за поставлену продукцію Замовник здійснює через відповідні реєстраційні рахунки, відкриті у Держаній казначейській службі України. При цьому кошти Замовником сплачуються за бюджетною програмою. КПКВ 2101020/7, КЕКВ 2260, код видатку 050/7/2 резервного фонду.

Відповідно до п. 5.1. Договору строк поставки Продукції, передбаченою Специфікацією, що є невід'ємною частиною цього Договору до 31.10.2022. Дозволяється дострокове постачання Продукції партіями. Місце поставок (передачі) Продукції є військова частина НОМЕР_6 ( АДРЕСА_4 ).

Відповідно до п. 10.1. Договору цей Договір набирає чинності з моменту підписання його двома Сторонами і діє до 31.12.2022, а з питань розрахунків - до повного виконання Сторонами зобов'язань по цьому Договору.

Згідно з п. 11.10. Договору, Продукція яка постачається за цим Договором є продукцією оборонного призначення та підпадає під положення п. 29 ст. 1 Закону України «Про оборонні закупівлі» та класифікується УКТ ЗЕД за кодом 8710 00 00 00 та постачається для використання в оборонних цілях при проведенні ООС та/або при запровадженні воєнного стану.

Продовжуючи вчинення вказаного кримінального правопорушення, переслідуючи на меті створення видимості, що вищевказані товари оборонного призначення можуть бути виконані та поставлені виключно ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за відсутності конкуренції з технічних причин, ОСОБА_5 , використовуючи раніше розроблені НОМЕР_12 від 10.05.2022, отримав висновок Житомирської торгово-промислової палати про визначення суб'єкта господарювання, як єдиного виробника товару, підприємством розташованим на території України № В-1849 від 16.06.2022.

Доводячи свій злочинний умисел до кінця, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», достовірно знаючи, що вартість товарів, які поставляє очолюване ним підприємство для потреб Збройних Сил України є явно завищеною та такою, що не відповідає ринковій вартості, у період часу з 31.05.2022 по 15.08.2022 здійснив поставку товарів партіями до військової частини НОМЕР_6 за адресою: АДРЕСА_4 .

Водночас, після поставки кожної окремої партії товару, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», власноручно підписав та проставив відтиски печаток на рахунках-фактурах та видаткових накладних, зокрема:

- № і-00000005 від 17.06.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 383 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 050 000, 00 грн. (один мільйон п'ятдесят тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000006 від 21.06.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 379 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 850 000, 00 грн. (вісімсот п'ятдесят тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000007 від 24.06.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 427 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 850 000, 00 грн. (вісімсот п'ятдесят тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000009 від 05.07.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 395 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 850 000, 00 грн. (вісімсот п'ятдесят тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000009 від 05.07.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 478 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 800 000, 00 грн. (вісімсот тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000010 від 08.07.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 377 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 850 000, 00 грн. (вісімсот п'ятдесят тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000011 від 13.07.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 422 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 600 000, 00 грн. (шістсот тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000012 від 19.07.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 389 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 750 000, 00 грн. (сімсот п'ятдесят тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000014 від 22.07.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 391 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 000 000, 00 грн. (один мільйон грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000018 від 05.08.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 480 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 400 000, 00 грн. (один мільйон чотириста тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000019 від 08.08.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 484 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 700 000, 00 грн. (один мільйон сімсот тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000020 від 10.08.2022 щодо поставки трубок 765-08сб 473 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 950 000, 00 грн. (один мільйон дев'ятсот п'ятдесят тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ,

чим засвідчив виконання умов Договору зі сторони ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» та надав їм офіційного значення.

Як наслідок, з рахунку платника - ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_13), відкритого в Державній казначейській службі UA428201720343100002000018611, на рахунок отримувача - ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» (код ЄДРПОУ НОМЕР_11), відкритого в АТ КБ «ПриватБанк» НОМЕР_7 у період часу з 06.06.2022 по 22.08.2022 перераховано грошові кошти на загальну суму 35 600 000,00 грн. (тридцять п'ять мільйонів шістсот тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ, відповідно до умов зазначеного вище Договору.

Водночас, у ході досудового розслідування встановлено завищення вартості військового майна, поставленого ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за договором про закупівлю товарів за державні кошти № 370/3/5/2/2/164 від 17.05.2022, зокрема, на підставі вищевказаних податкових накладних становить 7 146 978,00 (сім мільйонів сто сорок шість тисяч дев'ятсот сімдесят вісім грн., 00 коп.).

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», діючи умисно, з корисливих мотивів, в порушення норм Постанов № 169, № 335 та інших нормативно-правових актів України щодо проведення оборонних закупівель, переслідуючи на меті незаконне заволодіння чужим майном - державними грошовими коштами в особливо великих розмірах, шляхом зловживання ним своїм службовим становищем, під час воєнного стану, завищив вартість військового майна, поставленого ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за договором № 370/3/5/2/2/164 від 17.05.2022 про закупівлю товарів та заволодів державними коштами на загальну суму 7 146 978,00 (сім мільйонів сто сорок шість тисяч дев'ятсот сімдесят вісім грн., 00 коп.), що відповідно до ч. 4 примітки до ст. 185 КК України є сумою, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та кримінальне правопорушення є таким, що вчинено в особливо великих розмірах та в подальшому розпорядився вказаними грошовими коштами на власний розсуд.

Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Одночасно з цим, у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2022 року, в уповноважених осіб Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України, у відповідності до Переліку та обсягів товарів, робіт і послуг на закупівлю військово-технічного майна в інтересах Збройних Сил України на 2022 рік за бюджетною програмою КПКВ 2101020/7 «Відновлення боєздатності, утримання, експлуатація, ремонт озброєння та військової техніки» виникла необхідність у закупівлі частин транспортних засобів військового призначення (35420000-4), зокрема трубок для системи охолодження двигунів транспортних засобів спеціального призначення, а саме танків типу ІНФОРМАЦІЯ_9 та Т-72.

Приблизно у цей самий час, у директора ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» ОСОБА_5 , який за невстановлених обставин дізнався про планування вищевказаної закупівлі, виник злочинний умисел на повторне заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами, виділеними на закупівлю майна для потреб Збройних Сил України, зокрема трубок для системи охолодження двигунів транспортних засобів спеціального призначення, а саме танків типу ІНФОРМАЦІЯ_9 та ІНФОРМАЦІЯ_10 зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом умисного завищення вартості такого майна.

З урахуванням набутого досвіду вчинення кримінального правопорушення під час здійснення попередньої поставки товарів військового призначення та наявності набутих зав'язків серед військових службових осіб Командування Сил логістики Збройних Сил України, з метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на повторне заволодіння державними коштами, шляхом здійснення поставки товарів військового призначення за явно завищеними цінами, ОСОБА_5 , будучи керівником ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», розуміючи, що у очолюваного ним підприємства відсутній досвід виробництва та постачання товарів вказаної вище номенклатури, вирішив взяти участь у оборонній закупівлі товарів в умовах воєнного стану.

Достовірно знаючи, що згідно з вимогами Постанови № 169 від 28.02.2022 (зі змінами) для задоволення нагальних потреб функціонування держави в умовах воєнного стану, оборонні закупівлі здійснюються замовниками без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», при цьому мають бути дотримані такі принципи публічних закупівель, як: максимальна економія, ефективність, запобігання корупційним діям і зловживанням, своєчасність та відповідність прийнятим рішенням щодо захисту національних інтересів України, забезпечення потреб безпеки і оборони, ефективність використання коштів та результативність, ОСОБА_5 розробив план вчинення злочину.

Вказаний злочинний план полягав у залученні третіх осіб до виробництва товарів оборонного призначення та створення видимості, що такі товари можуть бути виконані та поставлені виключно ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником, яка має бути документально підтверджена відповідно до вимог Постанови № 169 від 28.02.2022, а також в умисному завищенні вартості товарів.

З цією метою, використовуючи технічну документацію на запасні частини до бронетехніки радянських часів, ОСОБА_5 , у точно невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.05.2022 розробив та затвердив технічні умови НОМЕР_12 від 10.05.2022 «Трубки металеві системи охолодження та змащування двигунів транспортних засобів спеціального призначення», які перевірені та обліковані ДП «Тернопільстандартметрологія» 23.05.2022 за № 02568319/007294 та внесені до бази даних «Технічні умови України».

Крім того, ОСОБА_5 , достовірно знаючи та передбачаючи всі можливі витрати, пов'язані з виготовленням товарів оборонного призначення, які в подальшому планував поставляти до Командування Сил логістики Збройних Сил України, розрахував калькуляцію витрат.

Постановою Кабінету Міністрів України № 335 від 20.03.2022 «Деякі питання здійснення оплати товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану» (надалі - Постанова № 335) встановлено, що на період воєнного стану договірна ціна на постачання товарів, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони України визначається на підставі калькуляції витрат, сформованої виконавцем державного контракту (договору) з урахуванням економічних показників діяльності підприємства на момент укладення державного контракту. При цьому під час розрахунку ціни враховуються всі податки та збори, загальновиробничі, адміністративні, операційні та інші витрати виконавця, пов'язані з виготовленням товарів, виконанням робіт та наданням послуг.

Під час розрахунку та встановлення цін, положення щодо визначення ціни на основі розрахунково-калькуляційних матеріалів, встановлені Порядком формування та коригування очікуваної вартості товарів, робіт і послуг оборонного призначення, закупівля яких здійснюється за неконкурентною процедурою, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2021 № 309 та умови договорів, укладених відповідно до цього Порядку, не застосовуються.

Відмова від відшкодування витрат виконавця у складі ціни товарів (робіт, послуг), обґрунтованих технічною, технологічною документацією та обліковою політикою виконавця, не допускається. Погоджена сторонами ціна товарів (робіт, послуг) після укладення державного контракту (договору) не переглядається (крім контрактів на закупівлю за імпортом з вітчизняними суб'єктами господарювання, яким в установленому законодавством порядку надані повноваження на право здійснення імпорту товарів, робіт і послуг оборонного призначення).

Відповідальність за правильність розрахунку, обґрунтованість витрат за статтями калькуляції витрат несе виконавець державного контракту (договору).

Згідно з ч. ч. 3 - 5 ст. 180 Господарського кодексу України при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору. Умови про предмет у господарському договорі повинні визначати найменування (номенклатуру, асортимент) та кількість продукції (робіт, послуг), а також вимоги до їх якості. Ціна у господарському договорі визначається в порядку, встановленому цим Кодексом, іншими законами, актами Кабінету Міністрів України. За згодою сторін у господарському договорі може бути передбачено доплати до встановленої ціни за продукцію (роботи, послуги) вищої якості або виконання робіт у скорочені строки порівняно з нормативними.

З метою реалізації свого злочинного плану, розуміючи норми Постанов № 169, № 335 та інших нормативно-правових актів України щодо проведення оборонних закупівель, переслідуючи на меті незаконне заволодіння чужим майном - державними грошовими коштами в особливо великих розмірах, шляхом зловживання ним своїм службовим становищем, під час воєнного стану, діючи умисно, з корисливих мотивів, ОСОБА_5 як директор ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», за невстановлених на цей час досудовим розслідуванням обставин, ігноруючи принципи здійснення публічних та оборонних закупівель, у тому числі щодо максимальної економії та ефективності, 23.06.2022, подав до Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України, що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , на ім'я начальника Центрального управління полковника ОСОБА_6 , комерційну пропозицію вих.№ 32 від 23.06.2022 щодо можливості виготовити та поставити для потреб Збройних Сил України протягом 3-4 кварталу 2022 року продукцію власного виробництва, а саме: трубок для системи охолодження двигунів транспортних засобів спеціального призначення, а саме танків типу ІНФОРМАЦІЯ_9 та Т-72 у кількості 63 (шістдесяти трьох) окремих номенклатурних позицій, по 200 одиниць кожної за явно завищеними цінами.

У подальшому, організація розгляду вищевказаної цінової пропозиції ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» здійснювалася начальником Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України ОСОБА_6 (надалі - начальник Центрального управління) та начальником відділу забезпечення військово-технічним майном управління забезпечення озброєнням Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України ОСОБА_7 (надалі - начальник відділу Центрального управління), на яких крім вищевказаних нормативних актів, покладався обов'язок дотримання вимог Постанов Кабінету Міністрів України № 169 від 28.02.2022 (зі змінами), № 309 від 17.03.2021 (зі змінами), № 363 від 03.03.2021 (зі змінами), наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства № 275 від 18.02.2020 (зі змінами), наказів ІНФОРМАЦІЯ_8 № 500 від 29.12.2020, № 757 від 31.12.2016.

У свою чергу, начальник Центрального управління ОСОБА_6 та начальник відділу Центрального управління ОСОБА_7 , які протягом тривалого часу обіймали посади, у тому числі керівні, у Командуванні Сил логістики Збройних Сил України, відповідно були достеменно обізнаними про постачальників бронетанкового майна для потреб Збройних Сил України, їх можливості та ринкові ціни на таке майно, діючи за попередньою змовою між собою та іншими невстановленими особами, в інтересах ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» та його директора ОСОБА_5 , дійшли згоди про перевищення ними як військовими службовими особами своїх службових повноважень, з метою забезпечення перемоги вищевказаного підприємства у закупівлі Центральним управлінням, відповідно до ДК021:2015 - 35420000-4 - частини транспортних засобів військового призначення та подальшого укладення державного договору (контракту) на поставку товарів оборонного призначення за державні кошти саме з ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за цінами, які значно перевищують ринкові.

На час розгляду комерційної пропозиції директора ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» ОСОБА_5 , у Командуванні Сил логістики Збройних Сил України діяла комісія з проведення переговорів щодо укладання державних контрактів (договорів) із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, яка була призначена наказом командувача Сил логістики Збройних Сил України від 15.02.2022 № 46, до складу якої входили представники різних структурних підрозділів ІНФОРМАЦІЯ_2 .

На засіданні вказаної комісії від 26.08.2022, у відповідності до Переліку та обсягу товарів, робіт і послуг на закупівлю військово-технічного майна в інтересах Збройних Сил України на 2022 рік за бюджетною підпрограмою КПКВ 2101020/7 «Відновлення боєздатності, утримання, експлуатація, ремонт озброєння та військової техніки» призначення (35420000-4) було розглянуто питання закупівлі частин транспортних засобів військового призначення, а саме трубок для системи охолодження двигунів транспортних засобів спеціального призначення, а саме танків типу ІНФОРМАЦІЯ_9 та Т-72 за номенклатурою, кількістю та ціною, визначеними у комерційній пропозиції ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5».

За результатами засідання комісії було складено протокол переговорів щодо закупівлі Частини транспортних засобів військового призначення (35420000-4) від 26.08.2022 № 717/2/7672, згідно якого цінову пропозицію ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» взято до уваги для прийняття відповідного рішення Комісією по розгляду пропозицій та визначенню виконавців робіт з відновлення озброєння та техніки і закупівлі військового майна у 2022 році.

Крім того, згідно протоколу визначення переможця пропозиції за результатами переговорів щодо закупівлі Частини транспортних засобів військового призначення (35420000-4) від 26.08.2022 № 717/2/7672/з вищевказаною Комісією враховано пропозиції ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» на виконання постачання Частини транспортних засобів військового призначення (35420000-4) на загальну суму 136 079 000,00 грн. (сто тридцять шість мільйонів сімдесят дев'ять грн., 00 коп.) без ПДВ з терміном постачання виробів - до 30.11.2022 та наданням звітних документів - до 30.11.2022.

У подальшому, начальник відділу Центрального управління ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з начальником Центрального управління ОСОБА_6 , перевищуючи свої службові повноваження, діючи в умовах воєнного стану на користь директора ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» ОСОБА_5 , сприяючи останньому у незаконному заволодінні державними грошовими коштами в особливо великих розмірах, організував підготовку працівниками очолюваного ним відділу проєкту договору про закупівлю товарів за державні кошти з ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», до умов якого включено «пункт 3. Ціна договору», згідно якого ціна Договору становить 136 079 000,00 грн. (сто тридцять шість мільйонів сімдесят дев'ять грн., 00 коп.). ПДВ 0,00 грн. (нуль грн., 00 коп.), яка явно перевищує ринкові ціни на аналогічні товари та порушує принципи здійснення публічних та оборонних закупівель щодо максимальної економії та ефективності.

Також, ОСОБА_7 користуючись авторитетом серед колег та займаною посадою організував подальше погодження уповноваженими особами юридичного відділу, відділу договірної роботи фінансово-економічного управління та фінансово-економічного управління КСЛ ЗСУ вищевказаного проєкту договору та особисто погодив його, наклавши власний рукописний підпис з поміткою: «Правильність встановлення і застосування цін та обсяг товарів підтверджую».

Водночас, директор ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» ОСОБА_5 (надалі -Постачальник згідно Договору), продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, переслідуючи на меті повторне незаконне заволодіння чужим майном - державними грошовими коштами в особливо великих розмірах, шляхом зловживання ним своїм службовим становищем, під час воєнного стану, діючи умисно, з корисливих мотивів, використовуючи факт перевищення службовими особами Командування Сил логістики Збройних Сил України службових повноважень на свою користь, у точно невстановленому досудовим розслідуванням місці, 24.08.2022 уклав з Міністерством оборони України (надалі -Замовник згідно Договору), в інтересах якого на підставі довіреності від 05.04.2022 № 220/141/д діяв начальник Центрального управління забезпечення наземними системами озброєння Озброєння Командування Сил логістики Збройних Сил України ОСОБА_6 , договір про закупівлю товарів за державні кошти № 370/3/5/2/2/289 (надалі - Договір), який власноручно підписав та скріпив відтиском печатки підприємства.

Відповідно до умов п. 1.1 Договору, ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» зобов'язується до 31.10.2022 поставити Замовнику відповідно до ДК021:2015 -35420000-4 - частини транспортних засобів військового призначення (трубка 172.2м32.004, трубка 176.32.003сб, трубка 175.32.043сб-1, трубка 175.32.080сб, трубка 175.32.039сб-1, трубка 175.32.071сб1, трубка 175.32.072сб1, трубка 175.32.044сб, трубка 175.66.005сб-2, трубка 175.31.019сб-1а, трубка 172.10.160, трубка 172.2м32.004, трубка 172.66.133сб, трубка 176.31.009сб, трубка 172.32.187сб, трубка 172.10.025сб-6, трубка 175.31.040сб-1, трубка 176.31.035сб, трубка 172.66.157сб, трубка 175.32.062сб, трубка 172.34.062сб1, трубка 176.34.009сб, трубка 175.31.061сб, трубка 176.31.024сб-1, трубка 175.31.051сб-1, трубка 176.33.026, трубка 172.31.109сб, трубка 175.85.013сб-3, трубка 172.2м31.003сб, трубка 175.32.028сб-2, трубка 175.36.038сб, трубка 175.33.050сб-а, трубка 175.33.160.2, трубка 175.82.007сб-2, трубка 175.82.019сб, трубка 172.82.089сб, трубка 172.82.068сб, трубка 172.86.051сб, трубка 175.45.010сб, трубка 175.45.008сб, трубка 172.60.098сб, трубка 175.33.103сб-2, трубка 172.40.055сб, трубка 176.33.027.1, трубка 172.2м32.004, трубка 175.66.012сб-1, трубка 176.33.030сб-1, трубка 175.80.004сб, трубка 172.60.117сб, трубка 175.86.008сб, трубка 175.37.013сб-4, трубка 172.60.138сб, трубка 172.60.055сб-3а, трубка 172.60.139сб, трубка 176.32.006сб, трубка 175.33.083сб, трубка 172.82.090сб, трубка 172.2м32.004, трубка 175.66.040сб-1, трубка 175.31.038сб-1, трубка 175.66.043сб, трубка 172.60.017сб) (далі - Продукція) спеціального призначення за номенклатурою, у кількості, в терміни та за цінами, які зазначені у Специфікації, що є невід'ємною частиною цього Договору (Додаток № 1), а Замовник - прийняти і оплатити таку Продукцію.

Крім того, відповідно до п. 1.2. підставою для укладення Договору відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 (зі змінами) «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами) є Протокол від 26.08.2022 № 717/2/7672 переговорів щодо закупівлі відповідно до ДК021:2015 - 35420000-4 - частини транспортних засобів військового призначення.

Відповідно до п. 2.1. Договору Постачальник повинен поставити Замовнику передбачену цим Договором продукцію, якість якої відповідає Технічним характеристикам згідно додатку 1, в кількості, строки і за цінами, зазначеними у Специфікації, що є невід'ємною частиною цього Договору.

Згідно до п. 3.1. Ціна цього Договору становить 136 079 000,00 грн. (сто тридцять шість мільйонів сімдесят дев'ять грн., 00 коп.). ПДВ 0,00 грн. (нуль грн., 00 коп.).

Крім того, відповідно до п. 3.3. Ціна цього Договору залишається не змінною до повного виконання Сторонами зобов'язань за договором, крім випадків передбачених у ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі».

Згідно п. 4.1. Договору розрахунки за продукцію здійснюються за фактично поставлену продукцію протягом 30-ти банківських днів з дати отримання Замовником наданих Постачальником рахунків на оплату, за умови надходження бюджетних коштів на рахунок МОУ та проведення платежів ДКС України: рахунок-фактура; видаткові накладні; акт приймання-передачі, затверджений наказом Міністра оборони України від 17.08.2017 № 440.

Пунктом 4.4. Договору передбачено, що розрахунки з Постачальником за поставлену продукцію Замовник здійснює через відповідні реєстраційні рахунки, відкриті у Держаній казначейській службі України. При цьому кошти Замовником сплачуються за бюджетною програмою. КПКВ 2101020/7, КЕКВ 2260, код видатку 050/7/2 резервного фонду.

Відповідно до п. 5.1. Договору строк поставки Продукції, передбаченою Специфікацією, що є невід'ємною частиною цього Договору до 30.11.2022. Дозволяється дострокове постачання Продукції партіями. Місце поставок (передачі) Продукції є військова частина НОМЕР_6 ( АДРЕСА_4 ).

Відповідно до п. 10.1. Договору цей Договір набирає чинності з моменту підписання його двома Сторонами і діє до 31.12.2022, а з питань розрахунків - до повного виконання Сторонами зобов'язань по цьому Договору.

Згідно з п. 11.10. Договору, Продукція яка постачається за цим Договором є продукцією оборонного призначення та підпадає під положення п. 29 ст. 1 Закону України «Про оборонні закупівлі» та класифікується УКТ ЗЕД за кодом 8710 00 00 00 та постачається для використання в оборонних цілях при проведенні ООС та/або при запровадженні воєнного стану.

Крім того, 17.10.2022 у зв'язку з наявністю технічних помилок у вищевказаному Договорі, між директором ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» ОСОБА_5 та Міністерством оборони України, в особі начальника Центрального управління ОСОБА_8 , який діяв на підставі довіреності від ІНФОРМАЦІЯ_8 від 23.09.2022 № 220/223/д та не був обізнаним про злочинний план ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , укладено додаткову угоду № 1 до Договору, відповідно до умов якої, Сторони дійшли згоди щодо виправлення технічних помилок у найменуваннях та внесенні відповідних змін до п.п. 1.1., 1.2. та п.п. 12, 25, 45, 48, 58 Додатку № 1 (Специфікації) Договору, а саме: замість слів у тексті «трубка 172.2м32.004» викласти «трубка 175.66.009сб-2», замість слів у тексті «трубка 175.31.051сб-1» викласти «трубка 175.31.055сб-1», замість слів у тексті «трубка 172.2м32.004» викласти «трубка 175.60.020сб-3», замість слів у тексті «трубка 175.80.004сб» викласти «трубка 175.60.004сб», замість слів у тексті «трубка 172.2м32.004» викласти «трубка 172.60.099сб». Інші умови Договору залишаються без змін.

Продовжуючи вчинення вказаного кримінального правопорушення, переслідуючи на меті створення видимості, що вищевказані товари оборонного призначення можуть бути виконані та поставлені виключно ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за відсутності конкуренції з технічних причин, ОСОБА_5 , використовуючи раніше розроблені НОМЕР_12 від 10.05.2022, отримав висновок Житомирської торгово-промислової палати про визначення суб'єкта господарювання, як єдиного виробника товару, підприємством розташованим на території України № В-2256 від 17.10.2022.

Доводячи свій злочинний умисел до кінця, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», достовірно знаючи, що вартість товарів, які поставляє очолюване ним підприємство для потреб Збройних Сил України є явно завищеною та такою, що не відповідає ринковій вартості, у період часу з 05.09.2022 по 17.01.2023 здійснив поставку товарів партіями до військової частини НОМЕР_6 за адресою: АДРЕСА_4 .

Водночас, після поставки кожної окремої партії товару, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», власноручно підписав та проставив відтиски печаток на рахунках-фактурах та видаткових накладних, зокрема:

- № і-00000030 від 12.09.2022 щодо поставки трубок 176.31.009сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 374 000,00 грн. (один мільйон триста сімдесят чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000030 від 12.09.2022 щодо поставки трубок 172.32.187сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 950 000,00 грн. (дев'ятсот п'ятдесят тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000033 від 21.09.2022 щодо поставки трубок 175.31.038сб-1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 092 000,00 грн. (один мільйон дев'яносто дві тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000033 від 21.09.2022 щодо поставки трубок 176.31.035сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 374 000,00 грн. (один мільйон триста сімдесят чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000036 від 06.10.2022 щодо поставки трубок 175.33.083сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 142 000,00 грн. (один мільйон сто сорок дві тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000036 від 06.10.2022 щодо поставки трубок 175.45.008сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 468 000,00 грн. (один мільйон чотириста шістдесят вісім тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000037 від 10.10.2022 щодо поставки трубок 176.31.061сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 194 000,00 грн. (один мільйон сто дев'яносто чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000037 від 10.12.2022 щодо поставки трубок 176.31.024сб-1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 196 000,00 грн. (один мільйон сто дев'яносто шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000038 від 17.10.2022 щодо поставки трубок 175.33.030сб-1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 790 000,00 грн. (сімсот дев'яносто тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000038 від 17.10.2022 щодо поставки трубок 172.60.017сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 162 000,00 грн. (один мільйон сто шістдесят дві тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000039 від 24.10.2022 щодо поставки трубок 175.31.040сб-1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 148 000,00 грн. (один мільйон сто сорок вісім тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000039 від 24.10.2022 щодо поставки трубок 176.33.026 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 786 000,00 грн. (сімсот вісімдесят шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000039 від 24.10.2022 щодо поставки трубок 172.31.109сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 982 000,00 грн. (дев'ятсот вісімдесят дві тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000040 від 31.10.2022 щодо поставки трубок 175.32.071сб1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 3 522 000,00 грн. (три мільйони п'ятсот двадцять дві тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000040 від 31.10.2022 щодо поставки трубок 175.33.160.2 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 976 000,00 грн. (дев'ятсот сімдесят шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000040 від 31.10.2022 щодо поставки трубок 175.45.010сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 344 000,00 грн. (один мільйон триста сорок чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000040 від 31.10.2022 щодо поставки трубок 175.66.012сб-1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 996 000,00 грн. (дев'ятсот дев'яносто шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000040 від 31.10.2022 щодо поставки трубок 172.82.090сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 974 000,00 грн. (дев'ятсот сімдесят чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000042 від 07.11.2022 щодо поставки трубок 175.33.103сб-2 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 278 000,00 грн. (один мільйон двісті сімдесят вісім тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000042 від 07.11.2022 щодо поставки трубок 175.66.043сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 4 966 000,00 грн. (чотири мільйони дев'ятсот шістдесят шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000043 від 14.11.2022 щодо поставки трубок 175.32.028сб-2 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 3 484 000,00 грн. (три мільйони чотириста вісімдесят чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000043 від 14.11.2022 щодо поставки трубок 175.82.007сб-2 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 996 000,00 грн. (дев'ятсот дев'яносто шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000043 від 14.11.2022 щодо поставки трубок 175.82.019сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 082 000,00 грн. (один мільйон вісімдесят дві тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000043 від 14.11.2022 щодо поставки трубок 175.82.089сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 078 000,00 грн. (один мільйон сімдесят вісім тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000043 від 14.11.2022 щодо поставки трубок 175.60.098сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 154 000,00 грн. (один мільйон сто п'ятдесят чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000043 від 14.11.2022 щодо поставки трубок 175.37.013сб-4 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 148 000,00 грн. (один мільйон сто сорок вісім тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000043 від 14.11.2022 щодо поставки трубок 172.60.055сб-3а у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 344 000,00 грн. (один мільйон триста сорок чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000044 від 21.11.2022 щодо поставки трубок 175.32.039сб-1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 3 968 000,00 грн. (три мільйони дев'ятсот шістдесят вісім тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000044 від 21.11.2022 щодо поставки трубок 175.35.013сб-3 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 394 000,00 грн. (один мільйон триста дев'яносто чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000044 від 21.11.2022 щодо поставки трубок 172.60.117сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 978 000,00 грн. (дев'ятсот сімдесят вісім тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000044 від 21.11.2022 щодо поставки трубок 175.86.008сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 154 000,00 грн. (один мільйон сто п'ятдесят чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000045 від 28.11.2022 щодо поставки трубок 176.32.003сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 3 734 000,00 грн. (три мільйони сімсот тридцять чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000045 від 28.11.2022 щодо поставки трубок 175.32.043сб-1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 3 690 000,00 грн. (три мільйони шістсот дев'яносто тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000045 від 28.11.2022 щодо поставки трубок 175.32.044сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 3 766 000,00 грн. (три мільйони сімсот шістдесят шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000045 від 28.11.2022 щодо поставки трубок 172.60.138сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 394 000,00 грн. (один мільйон триста дев'яносто чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000045 від 28.11.2022 щодо поставки трубок 172.60.139сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 346 000,00 грн. (один мільйон триста сорок шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000046 від 08.12.2022 щодо поставки трубок 172.66.157сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 4 996 000,00 грн. (чотири мільйони дев'ятсот дев'яносто шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000046 від 08.12.2022 щодо поставки трубок 175.66.040сб-1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 4 974 000,00 грн. (чотири мільйони дев'ятсот сімдесят чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000048 від 12.12.2022 щодо поставки трубок 175.32.072сб1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 4 690 000,00 грн. (чотири мільйони шістсот дев'яносто тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000048 від 12.12.2022 щодо поставки трубок 175.32.062сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 2 946 000,00 грн. (два мільйони дев'ятсот сорок шість тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000048 від 12.12.2022 щодо поставки трубок 176.34.009сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 894 000,00 грн. (один мільйон сто сорок вісім тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000052 від 19.12.2022 щодо поставки трубок 172.66.133сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 7 988 000,00 грн. (сім мільйонів дев'ятсот вісімдесят вісім тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000052 від 19.12.2022 щодо поставки трубок 175.32.080сб у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 3 974 000,00 грн. (три мільйони дев'ятсот сімдесят чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000053 від 26.12.2022 щодо поставки трубок 175.66.005сб-2 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 9 794 000,00 грн. (дев'ять мільйонів сімсот дев'яносто чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000054 від 27.12.2022 щодо поставки трубок 175.31.019сб-1а у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 6 335 000,00 грн. (шість мільйонів триста тридцять п'ять тисяч грн., 00 коп.) без ПДВ;

- № і-00000055 від 29.12.2022 щодо поставки трубок 175.32.062сб1 у кількості 200 (двісті) шт., загальною вартістю 1 894 000,00 грн. (один мільйон вісімсот дев'яносто чотири тисячі грн., 00 коп.) без ПДВ,

чим засвідчив виконання умов Договору зі сторони ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» та надав їм офіційного значення.

Як наслідок, з рахунку платника - ІНФОРМАЦІЯ_8 (код ЄДРПОУ НОМЕР_13), відкритого в Державній казначейській службі UA428201720343100002000018611, на рахунок отримувача - ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» (код ЄДРПОУ НОМЕР_11), відкритого в АТ КБ «ПриватБанк» НОМЕР_7 у період часу з 12.09.2022 по 17.01.2023 перераховано грошові кошти на загальну суму 136 079 000,00 грн. (сто тридцять шість мільйонів сімдесят дев'ять грн., 00 коп.) без ПДВ, відповідно до умов зазначеного вище Договору.

Водночас, у ході досудового розслідування встановлено завищення вартості військового майна, поставленого ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за договором про закупівлю товарів за державні кошти № 370/3/5/2/2/289 від 24.08.2022, зокрема, на підставі вищевказаних податкових накладних становить 75 859 738,00 (сімдесят п'ять мільйонів вісімсот п'ятдесят дев'ять тисяч сімсот тридцять вісім грн., 00 коп.).

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», діючи умисно, повторно, з корисливих мотивів, в порушення норм Постанов № 169, № 335 та інших нормативно-правових актів України щодо проведення оборонних закупівель, переслідуючи на меті незаконне заволодіння чужим майном - державними грошовими коштами в особливо великих розмірах, шляхом зловживання ним своїм службовим становищем, під час воєнного стану, завищив вартість військового майна, поставленого ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» за договором № 370/3/5/2/2/289 від 24.08.2022 про закупівлю товарів та заволодів державними коштами на загальну суму 75 859 738,00 (сімдесят п'ять мільйонів вісімсот п'ятдесят дев'ять тисяч сімсот тридцять вісім грн., 00 коп.), що відповідно до ч. 4 примітки до ст. 185 КК України є сумою, яка в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та кримінальне правопорушення є таким, що вчинено в особливо великих розмірах та в подальшому розпорядився вказаними грошовими коштами на власний розсуд.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, вчиненому повторно, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Враховуючи вищевикладене, 20.01.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України.

Крім того, у ході досудового розслідування встановлено, що після отримання бюджетних коштів ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5», здійснило ряд фінансових операцій по перерахунку частини бюджетних коштів на рахунки пов'язаних між собою юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з ознаками фіктивності, які у подальшому обготівковувалися та витрачалися учасниками протиправної схеми на придбання рухомого та нерухомого майна.

Зокрема, у період надходження бюджетних коштів від ІНФОРМАЦІЯ_8 на рахунки ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» на підставі вищевказаних державних договорів (контрактів), родина директора вказаного підприємства - ОСОБА_5 придбала майна майже на 17 млн. грн.

Так, 16.06.2022 між ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» в особі директора ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_9 укладено договір про надання зворотної безпроцентної фінансової допомоги на суму 3 500 000,00 (три мільйони п'ятсот тисяч) грн. 00 коп.

Водночас, ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (РНОКПП НОМЕР_8 ) на підставі договору № 13-06/22 від 13.06.2022, укладеного з ТОВ «Олмакс груп» (код ЄДРПОУ 40922047) придбала транспортний засіб - легковий автомобіль марки Audi E-tron S Sportback, 2022 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_9 , д.н.з. НОМЕР_10 за 3 271 200,00 (три мільйони двісті сімдесят одна тисяча двісті) грн. 00 коп., оплата за який здійснювалася ОСОБА_9 у період з 13.06.2022 по 06.07.2022.

Також, ОСОБА_9 на підставі договору купівлі-продажу від 14.07.2022 придбала земельну ділянку площею 1,9925 га, кадастровий номер 3222789200:00:016:0047, що розташована за адресою: Київська обл., Макарівський р-н., Ясногородська сільрада за 150 000,00 (сто п'ятдесят тисяч) грн. 00 коп.

Крім того встановлено, що донька ОСОБА_5 - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі договору № 01-09/22 від 01.09.2022, укладеного з ТОВ «Олмакс груп» (код ЄДРПОУ 40922047) придбала транспортний засіб - легковий автомобіль марки Tesla Model Y, 2022 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 за 2 535 272,00 (два мільйони п'ятсот тридцять п'ять тисяч двісті сімдесят дві) грн. 00 коп., а також на підставі договору купівлі-продажу квартири від 29.06.2023 придбала двокімнатну квартиру, площею 89,6 м2 за адресою: АДРЕСА_5 за 5 500 000,00 (п'ять мільйонів п'ятсот тисяч) грн. 00 коп.

Також ОСОБА_4 на підставі договору купівлі-продажу майнових прав №48/ПН від 30.06.2023 придбала машино-місце АДРЕСА_6, 20/82 за 446 405,40 (чотириста сорок шість тисяч чотириста п'ять) грн. 40 коп.

Крім того, ОСОБА_4 на підставі договору купівлі-продажу № KU24-81 від 29.07.2024, укладеного з ТОВ «АВТ Баварія Київ» придбала транспортний засіб - легковий автомобіль марки BMW X6, 2024 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_4 , д.н.з. НОМЕР_5 за 4 701 451,33 (чотири мільйони сімсот одну тисячу чотириста п'ятдесят одну) грн. 33 коп.

Вищевказані витрати значно перевищують офіційні доходи ОСОБА_5 та членів його родини, про що свідчать відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. Так, у період з 1998 року по 2024 рік підозрюваний ОСОБА_10 отримав доходів в сумі 2 939 022,41 грн. Зокрема, за період з 2022 по 2024 роки ОСОБА_5 отримав доходи у вигляді заробітної плати та доходів від підприємницької діяльності на загальну суму 1 521 306,89 грн.

Офіційні доходи ОСОБА_9 за період з 1998 року по 2024 рік складають 9 191 899,67 грн., а за період з 2022 по 2024 роки ОСОБА_9 отримала дохід від підприємницької діяльності на загальну суму 5 147 145,75 грн.

Офіційні доходи ОСОБА_4 з 2018 року по 2024 рік складають 1 298 226, 19 грн., а за період з 2022 по 2024 роки ОСОБА_4 отримала доходи у вигляді заробітної плати та інших матеріальних благ на загальну суму 1 069 857,68 грн., у зв'язку з чим остання не могла придбати вказане майно самостійно.

Разом з тим, спосіб життя ОСОБА_5 та членів його родини свідчить про щоденні витрати грошових коштів, у зв'язку з чим доводи останніх щодо заощадження та отримання фінансової допомоги від сторонніх осіб (у тому числі щодо надання ОСОБА_4 навіть частини грошових коштів для придбання нею квартири та автомобіля її співмешканцем ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , дохід якого за 2022-2024 роки складає 3 768 008,11 грн) критично розцінюються стороною обвинувачення.

Зокрема, у ході досудового розслідування установлено, що ОСОБА_5 у період 2022-2023 років неодноразово користувався оборотними коштами ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» для купівлі коштовних речей, комп'ютерної техніки, мобільних телефонів для членів своєї сім'ї, а також залучав коши інших пов'язаних підприємств, таких як ТОВ «Національна інвестиційно-будівельна група», ТОВ «Юкрейн холдінг центр» для безготівкового розрахунку.

Серед іншого, вищевказане може свідчити про можливість легалізації (відмивання) суб'єктами підприємницької діяльності грошових коштів, одержаних злочинним шляхом від завідомо збиткових для держави контрактів (договорів) про поставку майна, шляхом здійснення фінансової операції, а саме перерахування грошових коштів на банківські рахунки підконтрольних юридичних та фізичних осіб та подальше їх обготівкування, вчинене в особливо великому розмірі.

Постановою слідчого від 27.02.2025 вищевказане рухоме майно, яке на праві приватної власності належить ОСОБА_4 визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 62023000000000986 від 07.11.2023.

Отже, сторона обвинувачення зобов'язана зберігати майно, яке є речовим доказом у стані, придатному для використання у кримінальному провадженні.

Таким чином, оскільки офіційні та підтверджені доходи ОСОБА_4 не дозволяють останній придбати легковий автомобіль марки Tesla Model Y, 2022 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 за 2 535 272,00 (два мільйони п'ятсот тридцять п'ять тисяч двісті сімдесят дві) грн. 00 коп., легковий автомобіль марки BMW X6, 2024 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_4 , д.н.з. НОМЕР_5 за 4 701 451,33 (чотири мільйони сімсот одну тисячу чотириста п'ятдесят одну) грн. 33 коп., двокімнатну квартиру, площею 89,6 м2 за адресою: АДРЕСА_5 за 5 500 000,00 (п'ять мільйонів п'ятсот тисяч) грн. 00 коп. та машино-місце № АДРЕСА_7 за 446 405,40 (чотириста сорок шість тисяч чотириста п'ять) грн. 40 коп., у органу досудового розслідування є підстави вважати, що вказане майно набуто кримінально протиправним шляхом.

Зокрема, сторона обвинувачення вважає, що вищевказане майно було придбано виключно та за ініціативи ОСОБА_5 за грошові кошти, отримані ним як директором ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_5» від здійснення фінансово-господарської діяльності, пов'язаної з постачанням запчастин до військової техніки за завищеними цінами за державними договорами (контактами), укладеними з Міністерством оборони України у період 2022-2023 років.

Разом з тим, у разі перебування вищевказаного майна у володінні та розпорядженні ОСОБА_4 існує обґрунтований ризик відчуження, переоформлення такого на інших осіб.

Крім того, прокурор, з метою забезпечення арешту майна, керуючись ч. 2 ст. 172 КПК України, просив розглядати дане клопотання без повідомлення власників майна, оскільки майно, на яке необхідно накласти арешт не було тимчасово вилучене у кримінальному провадженні та може бути реалізоване (відчужено, подаровано, продано тощо) володільцем до прийняття рішення по суті.

Слідчий в кримінальному провадженні №6202300000000986 - ОСОБА_12 подав до суду заяву про розгляд клопотання без участі слідчого та прокурора, клопотання підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.

На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України розгляд клопотання здійснено без повідомлення власника майна, оскільки це необхідно з метою забезпечення арешту майна (повідомлення власника майна, його представників може призвести до відчуження об'єктів нерухомого майна, зокрема перереєстрації на інших осіб).

Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя надходить до наступних висновків.

Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генерального прокурора, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №6202300000000986 від 07.11.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України, ОСОБА_6 , ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 426-1 КК України, та за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Статтею 98 КПК України визначено, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до актового запису про народження №509 від 12.06.1999, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є донькою підозрюваного ОСОБА_5 /а. м. 217/.

Відповідно реєстраційної картки на транспортний засіб, автомобіль марки Tesla Model Y, 2022 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 , з 18.10.2022 на праві власності належать ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /а. м. 218/.

Відповідно реєстраційної картки на транспортний засіб, автомобіль марки BMW X6, 2024 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_4 , д.н.з. НОМЕР_5 , з 30.07.2024 на праві власності належать ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /а. м. 229/.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно квартира АДРЕСА_1 , загальною площею 89,6 кв. м. (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2515604880000) з 29.06.2023 на праві власності належить ОСОБА_4 /а. м. 230-231/.

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно машино-місце № 48 за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 12,6 кв. м. (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2761162880000) з 04.07.2023 на праві власності належить ОСОБА_4 /а. м. 233-234/.

З огляду на обставини правопорушення, викладені в клопотанні прокурора, та досліджені матеріали справи, є достатні підстави вважати, що вказані автомобілі та об'єкти нерухомості набуті кримінально протиправним шляхом, були знаряддям вчинення злочину, зберігають на собі його сліди та містить інформацію щодо обставин, які розслідуються у вказаному кримінальному провадженні, а отже мають доказове значення у провадженні та відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Крім того, постановою слідчого ГСУ ДБР ОСОБА_12 від 27.02.2025 вказані земельну ділянку та автомобіль визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №6202300000000986, оскільки останні набуті ОСОБА_4 у період 2022-2024 років та можуть бути набуті кримінально протиправним шляхом /а. м. 201-203/.

Таким чином, слідчим прийнято процесуальне рішення про визначення статусу вилученого майна як речового доказу, вказане процесуальне рішення оформлене у відповідності до ст. 110 КПК України.

Отже, вивчивши клопотання та матеріали, що долучені в його обґрунтування, надавши їм оцінку, слідчий суддя вважає наявними достатні підстави для задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на об'єкти нерухомості та транспортні засоби з метою збереження речових доказів та недопущення приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження цього майна.

Таке обмеження права власності є розумним та співмірним завданням кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на майно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:

- транспортний засіб - легковий автомобіль марки Tesla Model Y, 2022 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_2 , д.н.з. НОМЕР_3 ;

- транспортний засіб - легковий автомобіль марки BMW X6, 2024 року випуску, сірого кольору, VIN: НОМЕР_4 , д.н.з. НОМЕР_5 ;

- квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 89,6 кв. м. (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2515604880000);

- машино-місце № 48 на підвальному поверсі в багатоповерховому житловому комплексі за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 12,6 кв. м. (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2761162880000), шляхом заборони відчуження та розпорядження зазначеним майном.

Про накладення арешту повідомити заінтересованих осіб шляхом направлення копії ухвали слідчого судді.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1