Постанова від 26.03.2025 по справі 537/1603/25

Провадження № 3/537/725/2025

Справа № 537/1603/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.03.2025 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області Маханьков О.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомий, громадянин України, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 121, ч.5 ст. 126, ч.3 ст. 130 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

11.03.2025 року о 21:10 за адресою: м. Кременчук, набережна Лейтенанта Дніпрова, будинок 54Б, водій ОСОБА_1 керуючи ТЗ ЗАЗ 110307 з д.н.з. НОМЕР_1 , у якого відсутні передбачені конструкцією ТЗ бризковики. Правопорушення вчинено повторно протягом року. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 31.4.7 Е та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 121 КУпАП.

11.03.2025 року о 21:10 за адресою: м. Кременчук, набережна Лейтенанта Дніпрова, будинок 54Б, водій ОСОБА_1 керуючи ТЗ ЗАЗ 110307 з д.н.з. НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування транспортним засобами. Правопорушення вчинено повторно протягом року гр. ОСОБА_1 був притягнутий за ч. 2-4 ст. 126 КУпАП, чим порушив ст. 15 ЗУ «Про дорожній рух», чим порушив вимоги п. 2.1а та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.

11.03.2025 року о 21:10 за адресою: м. Кременчук, набережна Лейтенанта Дніпрова, будинок 54Б, водій ОСОБА_1 керуючи ТЗ ЗАЗ 110307 з д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме виражене тремтіння пальців рук, неприродна блідість, підвищена жвавість мови. Від проходження огляду на стан визначення наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку гр. ОСОБА_1 відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Суддя вважає, що відповідно до вимог частини 1 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, вищезазначені справи необхідно об'єднати і присвоїти справі №537/1603/25, номер провадження 3/537/725/2025, оскільки особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, які одночасно розглядаються судом.

В судовому засіданні поліцейський Голуб А.С. підтвердив обставини, які зазначені в протоколі.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду справи.

Згідно ст. 268 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.4 ст. 121,ч.5ст.126, ч. 3 ст. 130 КУпАП не відносяться до категорії справ, при розгляді яких присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності є обов'язковою.

Враховуючи викладене, суд вважає можливим проводити судовий розгляд справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч.3 ст. 130 та ч. 4 ст. 121 КУпАП підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 268904 від 11.03.2025 року, серії ЕПР1 № 268905 від 11.03.2025 року, серії ЕПР1 № 268900 від 11.03.2025 року; довідкою 12.03.2025 за підписом старшого інспектора відділення адміністративної практики БПП в м. Кременчук ДПП Світлани Чаплянко по обліковим базам Національної поліції громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчення водія НОМЕР_2 отримав 30.09.2022 року (категорія С), вилучене передано на зберігання до ТСЦ. Протягом року вчиняв адміністративне правопорушення за ч.1-3 ст.121 КУпАП, а саме: 28.04.2024 року працівниками БПП в м.Кременчук УПП в Полтавській області ДІІ було винесено постанову серії БАД №360385 за ч.1 ст.121 та накладено стягнення у вигляді штрафу 340 грн.; довідкою 12.03.2025 за підписом старшого інспектора відділення адміністративної практики БПП в м. Кременчук ДПП Світлани Чаплянко по обліковим базам Національної поліції громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчення водія НОМЕР_2 отримав 30.09.2022 року (категорія С), вилучене передано на зберігання до ТСЦ. Протягом року притягався до адміністративної відповідальності за ст.130 КУпАп, а саме: 06.04.2024 року було складено адміністративний протокол серії ААД №714170 за ч. 1 ст.130 КУПАП та протокол серії ААД №434737 за ч.5 ст.126 КУПАП, а 29.04.2024 року постановою №524/4133/24 Автозаводського РС м. Кременчука Полтавської області (ст.36 КУпАП) притягнуто гр. ОСОБА_2 до відповідальності у вигляді штрафу у сумі 40800 грн. та позбавлення права керування транспортними засобами строком на 5 років. 02.09.2024 року було складено адміністративний протокол серії ЕПР1 №121379 за ч. 2 ст.130 КУпАП та протокол серії ЕПР1 №121367 за ч.5 ст. 126 КУпАП, а 01.11.2024 року постановою № 524/10588/24 Автозаводського РС м. Кременчука Полтавської області (ст.36 КУпАП) притягнуто гр. ОСОБА_2 до відповідальності у вигляді штрафу у сумі 40800 грн. та позбавлення права керування транспортними засобами строком на 5 років. Відповідно до бази даних МВС України транспортний засіб ЗАЗ 1103 д.н.з. НОМЕР_3 належить гр. ОСОБА_3 . довідкою 12.03.2025 за підписом старшого інспектора відділення адміністративної практики БПП в м. Кременчук ДПП Світлани Чаплянко по обліковим базам Національної поліції громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчення водія НОМЕР_2 отримав 30.09.2022 року (категорія С), вилучене передано на зберігання до ТСЦ. 28.04.2024 року було складено адміністративний протокол серії ААД №714351 за ч. 5 ст.126 КУпАП, а 31.05.2024 року постановою №524/5231/24 Автозаводського РС м. Кременчука Полтавської області притягнуто гр. ОСОБА_2 до відповідальності у вигляді штрафу у сумі 40800 грн. та позбавлення права керування транспортними засобами строком на 5 років. Протягом року вчиняв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2-4 ст.126 КУпАП, а саме: 01.04.2024 року було винесено постанову серії БАД № 063683 за ч. 4 ст.126 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу 20 400 грн.; відеозаписом з бодікамер 476263, 470085 та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Диспозицією ст. 121 ч.4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч. 1-3ст. 121 КУпАП.

Стаття 121 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил керування або експлуатації транспортного засобу, правил користування ременями безпеки або мотошоломами.

Відповідно доп.31.4.7Е Правил дорожнього руху України, забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством у яких відсутній передбачений конструкцією бампер або задній захисний пристрій, грязезахисні фартухи і бризковики.

Згідно п. 2.1а ПДР України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Відповідно до ст. 15 ЗУ «Про дорожній рух» забороняється керування транспортними засобами особам, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.

Відповідно до ч. 1 ст. 126 керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред'явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов'язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ч. 2 керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ч. 3 керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами, - тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців. Ч. 4 керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ч. 5 повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

В діях ОСОБА_1 вбачається порушення ст. 15 ЗУ «Про дорожній рух», п. 2.1а ПДР України, що призвело до вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за що передбачена ч. 5 ст. 126 КУпАП.

Відповідно до п.2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Частиною 1 ст. 130 КУпАП передбачено відповідальність, зокрема, за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ч. 2 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП, а ч. 3 ст. 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дії, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Порядок огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначено ст. 266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015№1452/735 та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, що затверджений Постановою КМУ №1103 від 17.12.2008.

Відповідно до ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 6, п. 7 Розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої Наказом МВС України від 09.11.2015 №1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858, огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 КУпАП (далі заклад охорони здоров'я).

Аналогічні вимоги зазначені і в п. 6 Постанови №1103, відповідно до якого водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

У відповідності до п. 8 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції затвердженої Наказом МВС України від 09.11.2015 №1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за №1413/27858, форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.

З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення. (п. 9 Інструкції № 1452/735).

Таким чином, законодавством визначений порядок направлення водія на огляд, форма цього направлення.

Дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 5 ст. 126, ч. 3 ст. 130 та ч.4 ст. 121 КУпАП та його вина доведена.

Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, суд вважає за необхідне ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу. Вважаю, що саме таке адміністративне стягнення буде необхідним і справедливим з метою запобігання вчинення правопорушень в подальшому.

Вирішуючи питання стосовно накладення адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами, суд зазначає таке.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права. Наведене вказує на те, що зазначене вище правопорушення повинне розглядатись за процедурою кримінального судочинства. У зв'язку із цим, при розгляді даної справи, при наданні оцінки доказам та вирішенні питання про законність та обґрунтованість судового рішення суд вважає за необхідне застосовувати відповідні положення кримінального процесуального закону, в тому числі і щодо сутності адміністративного правопорушення, яке за своєю юридичною природою фактично є обвинуваченням.

Суд вважає за необхідне до даних правовідносин застосувати правовий висновок, викладений у постанові об'єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 04.09.2023 у справі № 702/301/20, згідно з яким, особі, яку визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого відповідною частиною статей 286, 286-1 КК, суд може призначити додаткове покарання у виді позбавлення права керувати транспортними засобами незалежно від того, чи мала така особа на момент вчинення кримінального правопорушення отримане у передбаченому законом порядку посвідчення на право керування транспортними засобами.

За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 додаткового покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 5 ст. 126, ч.3 ст. 130 та ч. 4 ст. 121 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 51000 гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк десять років.

Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 40-1,ч. 4 ст. 121, ч. 5 ст. 126 ч. 3 ст. 130, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу № 537/1603/25, провадження № 3/537/725/2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справу № 537/1604/25, провадження № 3/537/726/2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справу № 537/1606/25, провадження № 3/537/727/2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення об'єднати в одне провадження та присвоїти справі № 537/1603/25, провадження № 3/537/725/2025.

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП невідомий, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статтею 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі 40800 гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років, за частиною 3 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти на нього стягнення у виді адміністративного штрафу в розмірі, що становить 51000 гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керуванням на строк десять років, за частиною 4 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення накласти на нього стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень 00 коп, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три місяці та накласти на нього остаточне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення (ч. 2 ст. 36 КУпАП) у виді адміністративного штрафу в розмірі, що становить 51000 гривень 00 копійок в дохід держави з позбавленням права керуванням на строк десять років.

Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у зазначений строк, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу в розмірі 102000 (сто дві тисячі) гривень 00 копійок.

Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК Полтав.обл/Полтавська/21081300, рахунок отримувача № UA048999980313050149000016001, Код отримувача за ЄДРПОУ: 37959255, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП невідомий, на користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок судового збору.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача № UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу 101 __________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, стягнутий з ___________(ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору). При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Маханьков О.В.