Справа № 931/179/25
Провадження № 3/931/143/25
26 березня 2025 року селище Локачі
Суддя Локачинського районного суду Волинської області Кідиба Т.О., за участю: прокурора Володимирської окружної прокуратури Вовка Р.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого трактористом у ТзОВ "Агідель", не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення,
за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
ОСОБА_1 , будучи в період з 08.09.2021 по 02.01.2023 майстром лісу Губинського лісництва Державного підприємства "Володимир-Волинське лісомисливське господарство" та відповідно до п.п. "е" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, у порушення вимог ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік "щорічна декларація (продовжується діяльність)", маючи обов'язок подати декларацію до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року, подав 29.03.2024 року.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи в період з 02.01.2023 по 03.04.2023 майстром лісу Губинського лісництва Державного підприємства "Володимир-Волинське лісомисливське господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" та відповідно до п.п. "е" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, у порушення вимог ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування "при звільненні", маючи обов'язок подати декларацію до 00 годин 00 хвилин 01.02.2024 року, подав 29.03.2024 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та пояснив, що пропустив строк подачі декларацій, у зв'язку з необізнаністю із строками їх подання.
Прокурор зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а тому він повинен бути притягнутий до відповідальності.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, встановлено наступне.
Відповідно до наказу директора ДП "Володимир-Волинське лісомисливське господарство" № 137-к від 07.09.2021 року ОСОБА_1 прийнято на посаду майстра лісу Губинського лісництва Державного підприємства "Володимир-Волинське лісомисливське господарство" з 08.09.2021 року.
Згідно з наказами №40-к від 30.12.2022 року та №345-к від 30.12.2022 року ОСОБА_1 зараховано на посаду майстра лісу Губинського лісництва в штат та переведено, за його згодою, в філію ДП "Володимир-Волинське лісомисливське господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" з 02.01.2023 року.
Згідно з наказом директора філії "Володимир-Волинське лісомисливське господарство" №98-к від 03.04.2023 року ОСОБА_1 переведено на посаду лісоруба 4 розряду з 03.04.2023 року, а відповідно до наказу 174-к від 09.06.2023 року на посаду лісоруба 5 розряду Губинського лісництва філії ДП "Володимир-Волинське лісомисливське господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" з 09.06.2023 року.
Відповідно до наказу директора філії ДП "Володимир-Волинське лісомисливське господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" № 248-к від 26.09.2023 року ОСОБА_1 звільнено з посади лісоруба 5 розряду Губинського лісництва 26.09.2023 року за згодою сторін.
За положеннями п.п. "е" п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Рахункової палати, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Пунктом 2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Відповідно до ч.2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларації осіб, упровноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 декларації, а саме: щорічну декларацію за 2022 рік та декларацю при звільненні, подав несвоєчасно - 29.03.2024 року.
Таким чином, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення №67 від 17.02.2025 року, №68 від 17.02.2025 року, наказами про призначення на посаду, переведення та звільнення; витягами із сайту Національного агенства з питань запобігання корупції (Єдиний державний реєстр декларацій); письмовими та усними поясненнями ОСОБА_1 .
Враховуючи наведене, а також те, що ОСОБА_1 не подано доказів поважності причин несвоєчасного подання декларацій, вважаю, що в його діях є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. У даному випадку стягнення необхідно накласти за правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зазначене в протоколі №67 від 17.02.2025 року, що надійшов до суду раніше, позаяк правопорушення є аналогічними.
Враховуючи характер вчинених адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, дані про особу порушника, ступінь його вини, те, що він вперше притягається до адміністративної відповідальності за аналогічні правопорушення, свою вину визнав, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, його майновий стан, вважаю, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.
У зв'язку з ухваленням відносно ОСОБА_1 постанови про накладення адміністративного стягнення, з останнього необхідно стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн.
Керуючись ст.ст. 36, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст.3, ч.1, 2 ст. 45, п.2-7 Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", ЗУ "Про судовий збір", суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/с.Затурці/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача - UA108999980313030106000003514, код класифікації доходів бюджету - 21081100.
У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн 60 коп., на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Локачинського районного суду Т. О. Кідиба