Провадження №3/748/430/25
Єдиний унікальний № 748/734/25
26 березня 2025 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області
в складі:
головуючої судді Меженнікової С.П.,
при секретарі Орішко К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП не встановлено,
за частиною 2 статті 90 КУпАП,
19 лютого 2025 року о 15 годині 30 хвилин, ОСОБА_1 на річці Десна, поблизу с. Снов'янка Чернігівського району Чернігівської області, на території Киселівської ОТГ, здійснював лов риби вудкою, при цьому виловив 13 (тринадцять) штук йорж-носар, що належить до видів риб, занесених до Червоної книги України,чим порушив п.п. 3 п. 5 Розділу ІV Правил любительського рибальства, які затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 19.09.2022 № 700, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 90 КУпАП.
Належним чином повідомлений про час та місце розгляду адміністративної справи, ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Згідно пояснень, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 свою вину у скоєному адміністративному правопорушенні визнав повністю. Просив справу розглянути без його участі, про що зазначив в протоколі про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути дану справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 90 КУпАП.
Частиною 2 статті 90 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх із природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин зазначених видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження), інші порушення порядку охорони, використання і відтворення таких видів тварин і рослин.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЧН № 000744 від 19.02.2025, який є документом, що офіційно засвідчує факт вчинення неправомірних дій, і є одним з джерел доказів;описом об'єктів лову (добування), із якого вбачається, що у ОСОБА_1 вилучена риба свіжа йорж-носар в кількості 13 шт., вагою 0,5 кг; квитанцією № 0298 від 24.02.2025 про отримання речей і документів, вилучених по даній справі; розрахунком розміру шкоди, заподіяної незаконним виловом водних біоресурсів.
Враховуючи обставини вчиненого, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.2 ст.90 КУпАП, у виді штрафу на користь держави в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.
Завдана матеріальна шкода у сумі 2145,00 гривень у відповідності зі ст.40 КУпАП підлягає стягненню із ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір», з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 283, 284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.90 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) грн з конфіскацією незаконно добутого.
Конфіскувати на користь держави незаконно добуту рибу: йорж-носар в кількості 13 (тринадцять ) шт., вагою 0,5 кг.
Реквізити для сплати адміністративного штрафу: рахунок отримувача: ГУК у Черн.р-ні/Чернігів.р-н/21081100; Код ЄДРПОУ - 37972475; Рахунок - № UA678999980313000106000025522; Банк одержувача Казначейство України (ЕАП); Найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи та інші санкції, 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави заподіяну майнову шкоду в сумі 2145 (дві тисячі сто сорок п'ять ) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп. (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу «Стягнення судового збору»).
Роз'яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Оригінал квитанції про сплату штрафу необхідно надати Чернігівському районному суду або направити поштою за адресою: м. Чернігів, вул. Хлібопекарська, 4.
Постанова суду може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя : С.П. Меженнікова