Рішення від 17.03.2025 по справі 676/686/25

Номер провадження 2-а/676/52/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2025 року м. Кам'янець-Подільський

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі: головуючої судді - Семенюк В.В.

за участю секретаря судового засідання - Сенчишеної Р.М.

справа № 676/686/25,

розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування Постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною та скасування Постанови № 0144 від 20.01.2025 року, що винесена т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 полковником ОСОБА_2 щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку.

Ухвалою Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 28.01.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито справу в порядку спрощеного провадження.

Представник позивача ОСОБА_1 . Томашевська О.А., в обґрунтування позовних вимог вказує, що 20.01.2025 року помічником начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 лейтенантом юстиції ОСОБА_3 складено Протокол № 0144 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП. З Протоколу вбачається, що її довіритель у період з 18 травня 2024 року по 17 липня 2024 року не оновив військово-облікові дані згідно вимог абз.1 ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу».

За результатами розгляду Протоколу, 20.01.2025 року т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 полковником ОСОБА_2 винесено Постанову № 0144 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210 КУпАП у виді штрафу в розмірі 17 000,00 грн. Вважає, що вказана Постанова є протиправною та підлягає скасуванню з наступних підстав.

Так, в Протоколі про адміністративне правопорушення № 0144 від 20.01.2025 року відсутні посилання на будь-які документи, які до нього долучені та на підставі яких можливо б було зробити висновок про наявність або відсутність в діях її довірителя складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП. Також, до Протоколу про адміністративне правопорушення, не додано первинних документів обліку, які б свідчили про невиконання її довірителем Правил військового обліку, а також інших доказів, зокрема відомостей щодо здійснення перевірки функціонування системи військового обліку громадян України в органах державної влади, інших державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях з приводу відсутності у таких інформації щодо позивача, як такого, що не перебуває на військовому обліку у відповідному РТЦК та не виконує правила військового обліку.

Зі змісту оскаржуваної Постанови неможливо встановити, які саме персональні дані не оновив позивач, які з цих даних містяться в державних реєстрах, а також до яких даних державний орган в особі відповідача не має доступу (не є держателем). Водночас, представник зазначає, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , має відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, яка є чинною строком до 07.02.2025 року.

З огляду на викладене, представник вважає, що будь-які належні та допустимі докази відповідачем в обґрунтування правомірності, винесення оскаржуваної Постанови не надано.

Отже, вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП не підтверджується жодним доказом, окрім оскаржуваної Постанови у справі про адміністративне правопорушення, що є предметом оскарження тому, враховуючи викладене, просить суд, визнати протиправною та скасувати Постанову № 0144 від 20.01.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 17 000,00 грн.

Відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_4 , в особі помічника начальника, лейтенант юстиції ОСОБА_3 направив до суду Відзив на позов, у якому просив відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог та зазначив, що оскаржувана Постанова винесена відповідачем правомірно, оскільки позивач, перебуваючи на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_2 порушив правила військового обліку, які передбачені п.1 ч.2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 3633, згідно якого, під час дії Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» N 65/2022 від 24 лютого 2022 року, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» N 2105-IX від 3 березня 2022 року громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Отже, аналізуючи перелічені вище норми законодавства України ОСОБА_1 , перебуваючи на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_2 зобов'язаний був протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633 від 11.04.2024 року, тобто з 18.05.2024 року по 17.07.2024 року, уточнити персональні дані, при цьому законодавець чітко визначив механізм їх уточнення.

Згідно наявної інформації у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів ОСОБА_1 не виконав обов'язку, встановленого законодавством України щодо оновлення персональних даних протягом 60 днів.

У позовній заяві позивач стверджує, що вчинення ним адміністративного правопорушення не підтверджується жодним доказом, окрім оскаржуваної Постанови, однак із вказаним твердженням представник не погоджується, оскільки до матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучено Витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який містить інформацію про дату проведення ОСОБА_1 звірки даних.

З огляду на викладене, дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку, а саме за оновлення даних протягом 60 днів з моменту набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633 від 11.04.2024 року, вчинено на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України, тому позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

В судове засідання представник позивача Кривошеєва М.О. Томашевська О.А., не з'явилася, подала до суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутності та відсутності позивача, позов підтримують і просять його задовольнити.

Відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_4 , в особі помічника начальника лейтенанта юстиції ОСОБА_3 , в судове засідання не з'явився, у Відзиві просив розгляд справи проводити у його відсутності та відмовити позивачу у задоволені позову.

Суд розглядає справу у відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.

Згідно вимог ч.4 ст.229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, вивчивши матеріали адміністративної справи, а також докази по справі, встановив наступне.

20.01.2025 року помічником начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 лейтенантом юстиції ОСОБА_3 складено Протокол № 0144 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП.

З фабули Протоколу вбачається, що ОСОБА_1 , у порушення вимог абз.1 ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», згідно якого громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, у період з 18.05.2024 року по 17.07.2024 року, не оновив військово-облікові дані, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.210 КУпАП.

Також, вищевказаним Протоколом позивача було повідомлено, що розгляд справи щодо його притягнення до адміністративної відповідальності відбудеться о 16 год. 20.01.2025 року, що підтверджується його підписом.

В подальшому, 20.01.2025 року т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 полковником ОСОБА_2 винесено Постанову № 0144 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210 КУпАП у виді штрафу в розмірі 17 000,00 грн.

Так, відповідно до вказаної Постанови, ОСОБА_1 , у порушення вимог абз.1 ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», згідно якого громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, у період з 18.05.2024 року по 17.07.2024 року, не оновив військово-облікові дані, тому, своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210 КУпАП.

Отже, підставою притягнення позивача до адміністративної відповідальності є порушення ОСОБА_1 правил військового обліку, зокрема факт не оновлення своїх військово-облікових даних з 18.05.2024 року по 17.07.2024 року.

Так, особливий період в Україні розпочався із 17.03.2014 року, коли було оприлюднено Указ Президента України № 303/2014 від 17.03.2014 року «Про часткову мобілізацію».

У зв'язку з військовою агресією російської федерації, Указом Президента України «Про ведення воєнного стану в України», який затверджено Законом України № 2102-IX від 24.02.2022 року, введено в Україні воєнний стан, який продовжувався відповідними Указами Президента України та триває на момент розгляду справи.

Згідно із вимогами ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Суд виходить з того, що уточнення військових облікових даних є не правом, а обов'язком військовозобов'язаного, за порушення якого може наставати адміністративна відповідальність.

Зі змісту Протоколу про адміністративне правопорушення № 0144 від 20.01.2025 року вбачається, що позивач був присутній при розгляді справи; будь-яких заяв, клопотань під час розгляду справи не заявляв, в тому числі і про відкладення розгляду справи, а також про необхідність отримання правової допомоги. З Протоколом ознайомлений та повідомлений про час та дату розгляду, справи про що свідчать його підписи.

Згідно зі ст.235 КУпАП, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (ст.ст.210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).

Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Так, відповідно до вимог ч.1 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Отже, спірні правовідносини у даній справі склались з приводу правомірності притягнення позивача ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст.210 КУпАП.

Статтею 1 Закону України «Про оборону України» № 1932-XII від 06.12.1991 року визначено, що особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Згідно Указу Президента України № 303/2014 від 17.03.2014 року «Про часткову мобілізацію» прийнято рішення про оголошення та проведення часткової мобілізації, а отже з цього періоду в Україні діє особливий період.

Відповідно до Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 2102-ІХ від 24.02.2022 року, в Україні введено воєнний стан.

Приписами ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до ст.33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний. Військовий облік військовозобов'язаних та резервістів за призначенням поділяється на загальний і спеціальний. Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Як передбачено абз.5 ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Згідно з вимогами ст.42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та п.19 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів» № 1487, громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.

Частиною 3 ст.210 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність у випадку порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період.

Суд зазначає, що приміткою у ст.210 КУпАП визначено, що положення ст.210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

Відповідно до вимог ч.3 ст.13 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Закон № 1951-VIII) до Реєстру вносяться відомості, визначені ст.6 цього Закону, одержані від призовників, військовозобов'язаних та резервістів або шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені ч.3 ст.14 цього Закону.

Відповідно до ч.3 ст.14 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.

Перелік органів, від яких органи ведення Реєстру одержують відповідну інформації наведено у абзацах від третього до двадцятого ч.3 ст.14 Закону № 1951-VIII.

Відтак, з огляду на вимоги вказаного вище Закону, а також вимоги Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», можливість отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи не виключає обов'язку позивача актуалізувати свої облікові дані в ТЦК.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633 від 11.04.2024 року, який набрав чинності 18.05.2024 року визначено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, у разі перебування на території України, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).

Законодавством чітко визначено терміни для оновлення облікових даних: вони мали чіткі межі - з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року (60 днів) та способи уточнення: через центр надання адміністративних послуг (як підтвердження Витяг про уточнення); через оновлення в застосунку (витяг із «Резерву +») або особисто в ТЦК та СП (тоді в реєстрі «Оберіг» містилася б відмітка про уточнення/оновлення даних при особистій явці).

Отже, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, були зобов'язані уточнити свої облікові дані у період з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року, одним із вище перелічених способів.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 , всупереч вимогамабз.1 ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», не оновив дані у період з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року свої військово-облікові дані жодним із вище перелічених способів та не надав суду будь яких доказів на спростування зазначеного.

Суд вважає, що доводи представника позивача Кривошеєва М.О. Томашевської О.А. про порушення відповідачем вимог, щодо складання Протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема посилання в ньому, а також відсутність доданих первинних документів обліку, які б свідчили про невиконання її довірителем Правил військового обліку спростовуються доданим відповідачем Витягом з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо військовозобов'язаного ОСОБА_1 .

Також, суд вважає помилковими твердження представника позивача про те, що відповідачем в Постанові не вказано, які саме персональні дані не були оновлені позивачем і які з них містяться в державних реєстрах, а також до яких даних державний орган в особі відповідача не має доступу (не є держателем), оскільки позивача притягнуто до відповідальності за невиконання вимог Закону, саме щодо уточнення своїх персональних даних по 16.07.2024 року (включно), а не за порушення вимог ч.11 ст.38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», якою визначено обов'язок того, що призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

Згідно з п.1 ст.247 КУпАП, обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.

Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.

Згідно ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Із зазначеного слідує, що окрім доказування правових підстав для рішення (тобто правомірності), суб'єкт владних повноважень повинен доказувати фактичну підставу, тобто наявність фактів, з якими закон пов'язує можливість прийняття рішення, вчинення дії чи утримання від неї.

В силу принципу презумпції невинуватості, діючого в адміністративному праві, всі сумніви у винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості, що узгоджується з Постановою Верховного Суду від 26.04.2018 року у справі № 338/1/17.

Рішення суб'єкта владних повноважень повинно бути законним і обґрунтованим і не може базуватись на припущеннях та неперевірених фактах.

У свою чергу, наявність чи відсутність адміністративного правопорушення встановлюється уповноваженою особою на підставі доказів, перелік яких визначений ст.251 КУпАП.

Постанова, яка оскаржується, є правомірною, обвинувачення сформульовано у відповідності з законом, вина позивача є доведеною.

Відповідно до ч.3 ст.286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.

Аналізуючи наведені вище докази, суд прийшов до переконання, що позивач ОСОБА_1 будучи військовозобов'язаним, не оновив свої військово-облікові дані через мобільний застосунок РЕЗЕРВ+, або з'явитись в ЦНАП, або в РТЦК протягом 60 днів з 18.05.2024 року по 17.07.2024 року, тобто своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.210 КУпАП, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, будь яких доказів про те, що він вчасно оновив військово-облікові дані суду не надав, таким чином, за результатами встановлених обставин та досліджених доказів, доводів сторін, суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні позову ОСОБА_1 , оскільки жодним чином не встановлені обставини, які б свідчили про порушення ІНФОРМАЦІЯ_4 вимог чинного законодавства щодо фіксації адміністративного правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 , складання Протоколу № 0144 від 20.01.2025 року про адміністративне правопорушення, розгляду адміністративної справи щодо позивача, оформлення, складання та винесення Постанови № 0144 від 20.01.2024 року, щоби давало підстави для її скасування.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 62 Конституції України, ст.ст.7, 9, ч.3 ст.210, ст.ст.210, 235, 247, 251, 280 КУпАП, ст.ст.2, 9, 72, 76-79, 90, 139, 241-246, 293, 295 КАС України,Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу», суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування Постанови№ 0144 від 20.01.2025 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Рішення може бути оскаржено сторонами в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня його складення через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд до Сьомого апеляційного адміністративного суду

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Дата складення повного судового рішення - 17 березня 2025 року.

Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду: Семенюк В.В.