Ухвала від 24.03.2025 по справі 944/5876/24

Справа № 944/5876/24

Провадження №2-а/944/32/25

УХВАЛА

24.03.2025 рокум.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Матвіїва І.М.

з участю секретаря судового засідання Леньо Б.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Яворові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення №509 від 14 жовтня 2024 року.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надіслав до суду клопотання про заміну неналежного відповідача, в якому просить замінити відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 на ІНФОРМАЦІЯ_2 , заяву просить розглядати у їх відсутності.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав до суду клопотання про залучення ІНФОРМАЦІЯ_2 в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог, заяву просить розглядати у їх відсутності.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 205 КАС України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні у разі неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання.

У зв'язку із неявкою у судове засідання всіх учасників справи фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно із вимогами ч.4 ст. 229 КАС України.

Суд, дослідивши та вивчивши матеріали справи, письмове клопотання про заміни первісного відповідача на належного відповідача, та залучення неналежного відповідача в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, встановив наступне.

За визначеннями, наведеними у п.7 ч.1 ст.4 КАС України визначено, що суб'єкт владних повноважень це орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, орган військового управління, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Відповідно до п.1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022р. № 154 (далі Положення) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Згідно з п. 3 Положення районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, м.Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.

п.7 Положення передбачає, що Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м.Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, м.Києва та Севастополя.

Відповідно до ч.2 ст.235 КУпАП, від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Аналіз наведених норми права свідчить про те, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, керівник відповідного органу діє не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а від імені територіальному центру комплектування та соціальної підтримки області.

Приймаючи до уваги, що оскаржуване рішення було прийнято посадовою особою ІНФОРМАЦІЯ_3 , а юридичною особою у даному випадку є ІНФОРМАЦІЯ_4 , залучення співвідповідача не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Ч.3,4 ст.48 КАС України передбачено якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.

Отже, визначення відповідачів, предмета та підстав спору є правом позивача. Натомість, встановлення належності відповідачів й обґрунтованості позову - обов'язком суду, який виконується під час розгляду справи. При цьому обов'язком суду є встановлення належності відповідачів та їх заміна у разі необхідності.

Згідно правил ст.19 КАС України (предметна юрисдикція) та ст.25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Яворівським районним судом Львівської області.

Керуючись ст. 48, 49, 205, 229 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Залучити до участі у справі у якості співвідповідача ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 . Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Відкласти розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення на 09 год 50 хв 06 травня 2025 року.

Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.

Зобов'язати позивача або його представника невідкладно направити співвідповідачу позовну заяву та додані до неї документи та надати до суду докази направлення.

Визначити відповідачу строк для подачі заперечень щодо розгляду справи в порядку спрощеного провадження, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження.

Роз'яснити позивачу та відповідачу, що вони можуть досягнути примирення на будь якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження у справі, та мають право позивач відмовитися від позову, відповідач має право визнати позов повністю або частково на будь-якій стадії судового процесу; позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог, змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі; відповідач, який не є суб'єктом владних повноважень, може пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Відповідач має право надіслати: суду - відзив на позовну заяву і всі письмові докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи. Надати відповідачу строк для подання відзиву на позов - 5 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Копію ухвали надіслати учасникам справи разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя І.М.Матвіїв