Справа № 724/438/25
Провадження № 3/724/254/25
25 березня 2025 року м. Хотин
Суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Ахмедов Різван Ахмед огли, розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції №2 (м.Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,-
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП ,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №189345 від 24 січня 2025 року вбачається, що, ОСОБА_1 , 18 січня 2025 року о 22:15 годині перебуваючи під адміністративним наглядом, під час нічної перевірки був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив п.1 постанови Хотинського районного суду Чернівецької області від 12 квітня 2024 року та Закон України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №189346 від 24 січня 2025 року вбачається, що, ОСОБА_1 , 20 січня 2025 року о 22:10 годині перебуваючи під адміністративним наглядом, під час нічної перевірки був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив п.1 постанови Хотинського районного суду Чернівецької області від 12 квітня 2024 року та Закон України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №189347 від 30 січня 2025 року вбачається, що, ОСОБА_1 , 28 січня 2025 року о 22:58 годині перебуваючи під адміністративним наглядом, під час нічної перевірки був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив п.1 постанови Хотинського районного суду Чернівецької області від 12 квітня 2024 року та Закон України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №356355 від 10 лютого 2025 року вбачається, що, ОСОБА_1 , 05 лютого 2025 року о 22:40 годині перебуваючи під адміністративним наглядом, під час нічної перевірки був відсутній за місцем проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив п.1 постанови Хотинського районного суду Чернівецької області від 12 квітня 2024 року та Закон України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз'яснено його права та обов'язки передбачені ст.ст.10, 63 Конституції України, ст.268 КУпАП, вину у вчиненному правопорушенні визнав, у скоєному розкаявся, в подальшому зобов'язується не порушувати обмеження адміністративного нагляду.
Згідно ст.36 КУпАП справи відносно ОСОБА_1 про вчинені ним адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст.187 ч.1, 187 ч.1, 187 ч.1, 187 ч.1 КУпАП, підлягають об'єднанню в одне провадження, оскільки вони розглядаються судом одночасно.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частиною першою статті 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема, за порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу (п.3).
Дослідивши матеріали справи та оцінивши надані суду докази в їх сукупності та взаємозв'язку, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджена протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАД №№189345, 189346, 189347, 356355 від 24.01.2025 року, 30.01.2025 року, 10.02.2025 року; копією постанови Хотинського районного суду Чернівецької області від 12 квітня 2024 року про встановлення адміністративного нагляду терміном на один рік відносно ОСОБА_1 , пунктом 1 резолютивної частини якої останньому заборонено виходити з житлового приміщення по місцю проживання ( АДРЕСА_1 ) з 22.00 години вечора до 06.00 години ранку, за виключенням роботи в даний період часу; рапортом посадової особи СРПП ВП №2 (м.Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області; довідкою характеристикою №132 від 04.02.2025 року виданою Клішковецькою сільською радою Дністровського району Чернівецької області на ОСОБА_1 , згідно якої останній характеризується негативно; довідкою ВП №2 (м.Хотин) Дністровського РВП ГУНП в Чернівецькій області, згідно якої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 до адміністративної відповідальності за ст.187 КУпАП протягом року не притягувався; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , та його особистими поясненнями наданими в судовому засіданні.
Проаналізувавши зазначені вище докази, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення доведена, у зв'язку з чим він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП.
Обставиною, яка пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 , судом визнано розкаяння у скоєному.
Обставиною, яка обтяжує відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
Враховуючи вищенаведене, а також особу правопорушника, сукупності пом'якшуючих та відсутність обтяжуючих обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення відповідальність за яке, передбачена ст.187 ч.1 КУпАП та до нього слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Суд вважає, що стягнення у вигляді штрафу буде достатнім та необхідним для виховання правопорушника і запобігання вчинення ним нових правопорушень.
Згідно із ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» №3671-17 від 08 липня 2011 року, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 01.01.2025 року цей розмір становить 605,60 грн. (3028х0,2=605,60).
Оскільки на ОСОБА_1 постановою суду накладено адміністративне стягнення, то з нього підлягає стягненню судовий збір у сумі 605,60 грн. в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.187 ч.1, 280, 283, 284, 294, 303 ч.1, 40-1 КУпАП, суддя, -
Справи про адміністративні правопорушення №724/438/25 за ст.187 ч.1 КУпАП, №724/439/25 за ст.187 ч.1 КУпАП, №724/440/25 за ст.187 ч.1 КУпАП, №724/441/25 за ст.187 ч.1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 об'єднати в одне провадження та присвоїти єдиний номер 724/438/25, провадження 3/724/254/25.
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення: штраф у розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Платіжні реквізити для сплати штрафа: Отримувач коштів - Чернів. ГУК/Хотинська ТГ Код 21081100, ЄДРПОУ 37836095, № рахунку: UA338999980313080106000024365.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно зі ст.307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніше, ніж через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення адміністративного стягнення, а в разі оскарження такої постанови не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про накладення адміністративного стягнення буде надіслана для примусового виконання до органу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна.
У разі сплати штрафу у строки, передбачені ст.307 КУпАП, оригінал платіжного документа необхідно подати до Хотинського районного суду Чернівецької області.
З урахуванням ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, при примусовому виконанні цієї постанови органами державної виконавчої служби з правопорушника стягнути у примусовому виконанні подвійний розмір штрафу, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору: Отримувач коштів: Чернів. ГУК / Хотинська ТГ / 22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37836095, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача (номер рахунку IVAN): UA448999980313171206000024365, Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Хотинський районний суд Чернівецької області.
Суддя: Р. А. АХМЕДОВ