24 березня 2025 року справа № 640/26144/19
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши в залі суду в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Постійно діючої конкурсної комісії для конкурсного відбору кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектору економіки підпорядкованих Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
26.12.2019 ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Постійно діючої конкурсної комісії для конкурсного відбору кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектору економіки підпорядкованих Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01030, місто Київ, вул.Володимирська, буд.42) (далі - відповідач 1) про:
визнання протиправним та скасування рішення, оформленого протоколом № 6 від 06.12.2019;
зобов'язання відповідача допустити його до участі у конкурсі на посаду директора Комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ».
Обґрунтовуючи позов зазначив, що під час першого конкурсу відповідач 1 допустив його до участі, а у подальшому з незрозумілих причин змінив своє рішення та відмовив йому у такій участі. Вважає, що жодний нормативно-правовий акт не визначає обов'язку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як підстави для участі у конкурсі та такий обов'язок виникає перед призначенням/обранням на відповідну посаду.
Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 17 січня 2020 року відкрив провадження в адміністративній справі та вирішив розглянути її правилами спрощеного провадження.
Через канцелярію суду 12.02.2020 позивач подав заяву про збільшення позовних вимог, в якій додатково зазначив відповідача 2 - Київського міського голову Кличка Віталія Володимировича (01044, м.Київ, вул.Хрещатик, 36) та просив:
визнати протиправними та скасувати рішення, оформлені протоколами №6 від 06.12.2019 і від 27.12.2019 №7;
визнати протиправним і скасувати розпорядження Київського міського голови від 28.12.2019 №1148 «Про призначення ОСОБА_2 »;
зобов'язати відповідача допустити його до участі у конкурсі на посаду директора Комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ».
14.02.2020 від відповідача 1 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову. Обгрунтовуючи зазначив, що Конкурсна комісія 11.07.2019, зібравшись у нелегітимному складі, порушила як права новопризначених членів (Розпорядження Київського міського голови від 10.07.2019 №600), позбавивши їх можливості волевиявлення та голосування, так і ввела в оману потенційних кандидатів на заміщення вакатної посади директора КП "Житлоінвестбуд-УКБ". Протоколом №5 від 05.11.2019 на засіданні Конкурсної комісії вирішив, що у зв'язку із скасуванням рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади директора КП "Житлоінвестбуд-УКБ", оформленого протоколом засідання постійно діючої конкурсної комісії №3 від 11.07.2019, відхилити кандидатури, визначені у протоколі засідання Конкурсної комісії №4 від 19.09.2019 в участі у конкурсному відборі. У подальшому за наслідками перегляду поданих заяв вирішив відмовити у допуску до участі у конкурсі позивачу на підставі п. 9 ч. 2 та ч. 4 ст. 7 Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників господарювання комунального сектора економіки в місті Києві у зв'язку із неподанням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, встановленою Національним агентством з питань запобігання корупції.
25.02.2025 від відповідача 2 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову. Обгрунтовуючи зазначив, що за наслідками перегляду поданих заяв позивачу відмовлено у допуску до участі у конкурсі на підставі п. 9 ч. 2 та ч. 4 ст. 7 Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників господарювання комунального сектора економіки в місті Києві у зв'язку із неподанням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, встановленою Національним агентством з питань запобігання корупції.
11.03.2020 від відповідача 1 на адресу Окружного адміністративного суду міста Києва повторно надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову.
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) ліквідовано вказаний адміністративний суд. Так, відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
Тому Окружний адміністративний суд міста Києва супровідним листом від 04.12.2023 № 03-19/36068/23 «Про скерування за належністю справи» на виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2825-ІХ надіслав адміністративну справу №640/26144/19 до Київського окружного адміністративного суду. У подальшому Київський окружний адміністративний суд супровідним листом від 07.01.2025 вих. №01-19/93/25 на виконання Закону України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу ІІ «прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 №399, передав 244 судові справи Черкаському окружному адміністративному суду.
Справа №640/26144/19 надійшла до Черкаського окружного адміністративного суду 17.01.2025 вх.№ 2380/25. На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.01.2025 передана для розгляду судді Бабич А.М.
Ухвалою від 22.01.2025 суд прийняв до свого провадження адміністративну справу №640/26144/19, продовжив її розгляд у спрощеному проваджені, закрив провадження в частині позовної вимоги про визнання протиправним і скасування розпорядження Київського міського голови від 28.12.2019 №1148 «Про призначення ОСОБА_2 ». В іншій частині позовних вимог продовжив розгляд справи, а також залучив до адміністративної справи співвідповідача Департамент будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01030, м.Київ, вул.Володимирська, 42; код ЄДРПОУ 24378016) (далі - відповідач 2).
03.03.2025 від відповідача 2 на адресу суду надійшло письмове пояснення, в якому просив відмовити у задоволенні позову. Обґрунтовуючи зазначив, що 06.12.2019 відбулося чергове засідання Комісії, оформлене Протоколом № 6, на якому розглядалися заяви кандидатів щодо участі у конкурсі. За наслідками перегляду поданих заяв вирішено відмовити у допуску до участі у конкурсі позивачу на підставі п. 9 ч. 2 та ч. 4 ст. 7 Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників господарювання комунального сектора економіки в місті Києві у зв'язку із неподанням декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, встановленою Національним агентством з питань запобігання корупції. 27.12.2019 Комісія прийняла рішення, оформлене протоколом № 7, в якому вирішила обрати двох кандидатів для подання Київському міському голові для призначення на вакантну посаду директора КП «Житлоінвестбуд УКБ», а саме ОСОБА_2 та ОСОБА_3 . Пунктом 1 розпорядження Київського міського голови від 28.12.2019 №1148 «Про призначення ОСОБА_2 » вирішено призначити ОСОБА_2 на посаду директора комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд УКБ» з 02.01.2020, шляхом укладення контракту за результатами конкурсу. Звертає увагу суду, що надані до позовної заяви, а також заяви про збільшення позовних вимог докази, не містять жодного документа щодо оскарження позивачем безпосередньо рішення Київської міської ради від 21.07.2016 № 786/786, яким затверджено Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників господарювання комунального сектора економіки в місті Києві і яким передбачено подання декларації кандидатом на зайняття вакантної посади. Строк дії договору, який укладено за наслідками проведення конкурсу на зайняття вакантної посади від 06.11.2019 закінчився. Подальше перебування особи на займаній посаді регулюється Законом України «Про правовий режим воєнного стану» та не може бути предметом розгляду у спорі про оскарження розпорядження про призначення кандидата на вакантну посаду за наслідками проведення конкурсу.
Оскільки обґрунтованих клопотань від учасників спору про розгляд справи у судовому засіданні з їх викликом суду не надходило, зважаючи на відсутність необхідності призначити у справі експертизу або викликати та допитати свідків, суд дійшов висновку розглянути справу без виклику сторін у судове засідання за наявними письмовими доказами (у письмовому провадженні).
Оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Згідно з паспортом форми ID № НОМЕР_2 позивач є громадянином України, ІНФОРМАЦІЯ_1 15.01.2019 отримав довідку №3006-5000012737 про взяття на обліку внутрішньо переміщеної особи.
З метою взяти участь у конкурсі на посаду директора Комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків “Житлоінвестбуд-УКБ», позивач надав відповідачу 1 документи для допуску.
Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектора економіки в місті Києві затверджене рішенням Київської міської ради від 21.07.2016 №786/786 (далі - Положення).
Відповідача 1 створено на постійній основі в складі 13 фізичних осіб розпорядженням Київського міського голови від 26.12.2017 №1026.
Конкурс на посаду директора Комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків “Житлоінвестбуд-УКБ» проводився неодноразово, у т.ч. до виникнення спірних правовідносин у цій справі.
Для розгляду заяв кандидатів щодо участі у вказаному конкурсі та відповідного голосування за 8 кандидатів (у т.ч. позивача) 06.12.2019 складено протокол №6 засідання відповідача 1, в якому, як зазначено, взяло участь 9фізичних осіб-членів відповідної комісії. Під час обговорення кандидатури позивача враховано, що він не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, встановленою Національним агентством з питань запобігання корупції. Тому проголосували (6-за, 3-проти) за відмову в допуску до такої його участі, про що внесли протокольне рішення.
27.12.2019 на засіданні відповідача 2, оформленого протоколом №7, розглянула питання оцінки конкурсних пропозицій кандидатів на вказану вище посаду, проведення співбесіди з ними, голосування щодо обраних двох кандидатів та оприлюднення на офіційному веб-сайті конкурсних пропозицій кандидатів. У результаті оцінені пропозиції ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , обрано пропозиції перших двох, проведено співбесіди та вирішено внести Київському міському голові цих двох кандидатів для призначення на вакантну посаду.
Розпорядженням Київського міського голови від 28.12.2019 №1148 призначено ОСОБА_2 .
Тому позивач звернувся в суд позовною заявою.
Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Діяльність суб'єктів місцевого самоврядування регулюється Законом України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - ЗУ №280/97-ВР). Водночас діяльність таких суб'єктів у столиці України - місті Києві унормована положеннями Закону України від 15 січня 1999 року № 401-XIV «Про столицю України - місто-герой Київ» (далі - ЗУ № 401-XIV).
Зокрема, відповідно до ст.4 цього Закону органи місцевого самоврядування і виконавчої влади у місті Києві забезпечують в межах своїх повноважень, визначених законами України, здійснення містом таких функцій:
1) створення належних умов для діяльності у місті Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, центральних органів державної влади, офіційних представництв іноземних держав і міжнародних організацій, установ і закладів науки, освіти, охорони здоров'я, культури і спорту, місцем розташування яких відповідно до законодавства визначено місто Київ;
2) вирішення питань щодо розміщення центральних органів, які утворюються Президентом України, Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України, а також дипломатичних представництв, консульств іноземних держав та представництв міжнародних організацій в Україні;
3) надання на договірних засадах комунальних, інженерних, соціально-культурних, транспортних, інформаційних та інших послуг державним органам, дипломатичним представництвам іноземних держав, представництвам міжнародних організацій, розміщеним у місті Києві;
4) взаємодія з Президентом України, Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів України при розробленні та здійсненні ними заходів, програм та проектів, що зачіпають інтереси столиці;
5) здійснення заходів щодо збереження та відновлення пам'яток історії, культури, релігії, архітектури та містобудування, заповідних та природних зон і ландшафтів, що мають національне значення;
6) виконання інших функцій міста Києва, передбачених у законодавстві України, специфічних для функціонування Києва як столиці держави, в межах законодавства України.
Здійснення столичних функцій забезпечується органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у місті Києві та гарантується державою.
Місцеве самоврядування у місті Києві згідно зі ст.6 ЗУ № 401-XIV здійснюється територіальною громадою міста як безпосередньо, так і через Київську міську раду, районні в місті ради (у разі їх утворення) та їх виконавчі органи.
Система місцевого самоврядування у місті Києві відповідно до ст.7 ЗУ № 401-XIV включає: територіальну громаду міста, міського голову, міську раду, виконавчий орган міської ради, районні ради (у разі їх утворення), виконавчі органи районних у місті рад, органи самоорганізації населення.
Згідно з ч.1 ст.23 ЗУ № 401-XIV органи і посадові особи місцевого самоврядування та державних адміністрацій міста Києва та районів несуть відповідальність за наслідки своєї діяльності (бездіяльності) в порядку, встановленому ЗУ №280/97-ВР та іншими законами України.
Відповідно до ч.3 ст.25 ЗУ № 401-XIV органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади Київської області сприяють здійсненню містом Києвом функцій столиці України шляхом участі у:
1) розробленні і реалізації цільових програм розвитку міста Києва, дія яких поширюється на територію Київської області;
2) будівництві, реконструкції і утриманні на території Київської області об'єктів, необхідних для здійснення містом Києвом столичних функцій;
3) утриманні і розвитку систем зв'язку, державних автомобільних шляхів загального користування та інших транспортних систем на території Київської області, пов'язаних із здійсненням містом Києвом столичних функцій;
4) вирішенні питань щодо розширення меж міста Києва, якщо це необхідно для здійснення містом Києвом столичних функцій;
5) розвитку об'єктів соціально-культурного та комунального призначення на території Київської області, необхідних для потреб міста Києва і Київської області;
6) забезпеченні міста продовольством;
7) забезпеченні дотримання режиму приміської зони;
8) проведенні спільних природоохоронних заходів у місті Києві і Київській області;
9) вирішенні інших питань, передбачених законодавством.
Як встановлено вище, спірні правовідносини виникли щодо участі в конкурсі на посаду керівника комунального підприємства. Положення, що регулює його процедуру чинне.
Згідно з п. 9 ч. 2 ст.7 Положення декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, встановленою Національним агентством з питань запобігання корупції, є обов'язковим документом, який має подати особа, що бажає взяти участь у відповідному конкурсі.
Вимога подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вказана в ст.45 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції». Суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, відповідно до ч.1 ст.3 є:
1) особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:
а) Президент України, Голова Верховної Ради України, його Перший заступник та заступник, Прем'єр-міністр України, Перший віце-прем'єр-міністр України, віце-прем'єр-міністри України, міністри, інші керівники центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, та їх заступники, Голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор, Голова Національного банку України, його перший заступник та заступник, Голова та інші члени Рахункової палати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений із захисту державної мови, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим;
б) народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови;
в) державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування;
г) військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій;
ґ) судді, судді Конституційного Суду України, Голова, заступник Голови, члени, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя, керівник служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя та його заступник, посадові особи секретаріату Вищої ради правосуддя, Голова, заступник Голови, члени, інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, посадові особи секретаріату цієї Комісії, посадові особи Державної судової адміністрації України, присяжні (під час виконання ними обов'язків у суді);
д) особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, особи начальницького складу служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України;
е) посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Рахункової палати, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику;
є) Голова, заступник Голови Національного агентства з питань запобігання корупції;
ж) члени Центральної виборчої комісії;
з) поліцейські;
и) посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду, органів влади Автономної Республіки Крим;
і) члени державних колегіальних органів, у тому числі уповноважені з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель;
ї) Керівник Офісу Президента України, його Перший заступник та заступники, уповноважені, прес-секретар Президента України;
й) Секретар Ради національної безпеки і оборони України, його помічники, радники, помічники, радники Президента України (крім осіб, посади яких належать до патронатної служби та які обіймають їх на громадських засадах);
к) члени правління Фонду соціального страхування України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Пенсійного фонду, Наглядової ради Пенсійного фонду;
л) службовці Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
2) особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування:
а) посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, Фонду розвитку підприємництва, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, члени Ради нагляду за аудиторською діяльністю Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, які не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті, посадові особи та інспектори Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, члени Ради Аудиторської палати України, посадові особи Аудиторської палати України та працівники комітету з контролю якості аудиторських послуг Аудиторської палати України та комітетів з контролю якості аудиторських послуг професійних організацій аудиторів та бухгалтерів, Голова, заступники Голови, інші члени Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, крім обраних з числа здобувачів вищої освіти та представників всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців, а також посадові особи секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
б) особи, які не є державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, але надають публічні послуги (аудитори, нотаріуси, приватні виконавці, оцінювачі, а також експерти, арбітражні керуючі, незалежні посередники, члени трудового арбітражу, третейські судді під час виконання ними цих функцій, інші особи, визначені законом);
в) представники громадських об'єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інші особи, які входять до складу конкурсних та дисциплінарних комісій, утворених відповідно до Закону України "Про державну службу", Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", інших законів (крім іноземців-нерезидентів, які входять до складу таких комісій), Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", і при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої цієї статті;
г) особи, визнані такими, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами) відповідно до Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)";
ґ) голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті;
3) особи, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків у юридичних особах приватного права незалежно від організаційно-правової форми, а також інші особи, які не є службовими особами та які виконують роботу або надають послуги відповідно до договору з підприємством, установою, організацією, - у випадках, передбачених цим Законом;
4) кандидати на пост Президента України та кандидати у народні депутати України, зареєстровані в порядку, встановленому законом.
Зокрема, відповідно до ч.3 ст.45 вказаного Закону особа, яка претендує на зайняття посади, зазначеної у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, та особа, зазначена у пункті 4 (крім осіб, які балотуються кандидатами у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, на посади сільських, селищних, міських голів) частини першої статті 3 цього Закону, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому цим Законом порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік. Особа, обрана депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою, подає таку декларацію впродовж п'ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень відповідно депутата, сільського, селищного, міського голови.
Тобто, декларування проводять як особи, що перебувають на посаді, так і ті, що лише претендують на них. Тому протилежні доводи позивача не обґрунтовані.
Згідно з ч. 4 ст. 7 Положення Конкурсна комісія на засіданні ухвалює рішення про допуск або відмову в допуску до участі в конкурсі, про що має бути зазначено в протоколі.
Нормами ч.ч.5-10 ст.7 та ст.8 приписано обов'язок відповідача 1 оцінити конкурсні пропозиції, провести співбесіди та за результатами подати обрані кандидатури на розгляд суб'єкту призначення.
Відповідачі, приймаючи оскаржувані рішення діяли з дотриманням вимогу закону та правомірно не допустили позивача до участі в конкурсі із-за невиконання ним передбаченого законом та Положенням обов'язку з подачі декларації, позаяк він безпідставно не дотримався вимог до комплектності документів для участі. Спірні рішення обґрунтовані та його прав не порушують.
Посилання позивача на те, що в попередній конкурс на ту ж посаду його було допущено, не враховано, оскільки правовідносини не заявлені предметом спору та не спростовують невиконання ним вказаного вище обов'язку.
Тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають, як і не підлягають розподілу судові витрати відповідно до ст.ст.132-139 КАС України.
Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 132-139, 241-250, 255, 292-295 КАС України, суд
1. Відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Постійно діючої конкурсної комісії для конкурсного відбору кандидатур на посади керівників суб'єктів господарювання комунального сектору економіки підпорядкованих Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01030, місто Київ, вул.Володимирська, буд.42), Департаменту будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01030, м.Київ, вул.Володимирська, 42; код ЄДРПОУ 24378016) про:
визнання протиправними і скасування рішень, оформлених протоколами №6 від 06.12.2019 і №7 від 27.12.2019;
зобов'язання допустити його до участі у конкурсі на посаду директора Комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ».
2. Судові витрати розподілу не підлягають.
3. Копії рішення направити сторонам.
4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.
Суддя Анжеліка БАБИЧ
Рішення ухвалене, виготовлене в повному обсязі та підписане 24.03.2025.