Справа № 495/1801/25
Номер провадження 3/495/773/2025
25 березня 2025 рокум. Білгород-Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Гелла С.В.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
18.03.2025 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №705705 від 13.03.2025 ОСОБА_1 ставиться у провину вчинення адміністративного правопорушення передбаченого частиною другою статті 187 із таким формулюванням: 07.03.2025 року в період часу з 09:00 - 11:00 год. він перебуваючи під адміністративним наглядом не з'явився на реєстрацію до Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області, чим порушив правила адміністративного нагляду.
18.03.2025 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №617192 від 13.03.2025 ОСОБА_1 ставиться у провину вчинення адміністративного правопорушення передбаченого частиною другою статті 187 із таким формулюванням: 28.02.2025 року в період часу з 09:00 - 11:00 год. він перебуваючи під адміністративним наглядом не з'явився на реєстрацію до Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області, чим порушив правила адміністративного нагляду.
18.03.2025 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №617191 від 13.03.2025 ОСОБА_1 ставиться у провину вчинення адміністративного правопорушення передбаченого частиною другою статті 187 із таким формулюванням: 21.02.2025 року в період часу з 09:00 - 11:00 год. він перебуваючи під адміністративним наглядом не з'явився на реєстрацію до Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області, чим порушив правила адміністративного нагляду.
18.03.2025 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №617190 від 13.03.2025 ОСОБА_1 ставиться у провину вчинення адміністративного правопорушення передбаченого частиною другою статті 187 із таким формулюванням: 14.02.2025 року в період часу з 09:00 - 11:00 год. він перебуваючи під адміністративним наглядом не з'явився на реєстрацію до Білгород-Дністровського РВП ГУНП в Одеській області, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив чотири адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про місце слухання справи повідомлявся під час складання протоколу про адміністративне правопорушення та за допомогою направлень СМС повідомлень, причини неявки суду невідомі.
Відповідно до пояснень наявних у протоколах про адміністративні правопорушення в графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» ОСОБА_1 з протоколами згоден. Крім того у матеріалах справи містяться пояснення ОСОБА_1 , відповідно до яких останній підтвердив обставини викладені у протоколах про адміністративні правопорушення, провину свою визнав.
У силу дії статті 268 Кодексу при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Одним із принципів судочинства визнано пріоритет публічного інтересу над приватним. Безпідставне умисне затягування розгляду справи нівелює завдання Кодексу, яким є охорона прав і свобод громадян, зміцнення законності та виховання громадян.
Крім того, недотримання строків розгляду справ про адміністративні правопорушення порушує конституційне право на судовий захист і негативно впливає на ефективність та авторитет судової влади.
Таким чином, будучи достеменно обізнаним про час та дату розгляду справи, відомості які були прописані при складані адміністративного протоколу, про що у протоколі наявний підпис ОСОБА_1 , який жодних доказів та заперечень для спростування складеного відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення суду не надав, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив.
Відтак, розгляд справи здійснений судом на підставі наявних у матеріалах доказів.
Вина правопорушника підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №617190 від 13.03.2025; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №617191 від 13.03.2025; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №617192 від 13.03.2025; протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №7057705 від 13.03.2025; копією паспорта; ухвалою суду про встановлення адміністративного нагляду від 15.05.2024 року; довідкою «Армор»; рапортами; поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; журналом реєстрації; листком контролю за дотримання установлених обмежень дій піднаглядним; довідкою.
Відповідно до санкції ч.2 ст.187 КУпАП за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у виді штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Відповідно до положень ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Тобто, ОСОБА_1 необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн (сто сімдесят грн).
Вказаний вид покарання суд вважає справедливим, пропорційним, достатнім і співрозмірним характеру вчиненого адміністративного правопорушення.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП, ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 605 грн 60 коп.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 27, 33-35, 36, 187, 221, 283, 284 КУпАП, суд
постановив:
матеріали адміністративних справ №495/1801/25 (номер провадження 3/495/773/2025), №495/1803/25 (номер провадження 3/495/774/2025), №495/1804/25 (номер провадження 3/495/775/2025) та №495/1805/25 (номер провадження 3/495/776/2025) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 КУпАП - об'єднати в одне провадження та справі присвоїти номер №495/1801/25 (номер провадження 3/495/773/2025).
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.187 КУпАП.
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить - 170 грн (сто сімдесят грн).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету України судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп. (шістсот п'ять грн 60 коп.).
Згідно із ст. 307 КУпАП - штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно із ст. 308 КУпАП - у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання становить три місяці.
Суддя С.В. Гелла