Справа № 506/93/25
Провадження № 3/493/187/25
25 березня 2025 року м. Балта Одеської області
Балтський районний суд Одеської області в складі:
головуючої-судді Мясківської І.М.,
за участю секретаря Пінул І.Б.,
прокурора Баюша В.В.,
правопорушника ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Балта в режимі відео конференції справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої присяжним Красноокнянського районного суду Одеської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи присяжним Красноокнанського районного суду Одеської області, являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 08.04.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45 абз. 4 п.п. 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини не визнала, пояснивши, що прострочила подання декларації лише на 8 днів, оскільки не знала про необхідність її подання. Просила не застосовувати відносно неї адміністративне стягнення, обмежившись усним попередженням.
Прокурор Подільської окружної прокуратури Одеської області Баюш В.В., доводячи обставини, які наведені в протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язаних з корупцією, вказав про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що є підставою для притягнення її до адміністративної відповідальності.
Суд, заслухавши учасників справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, дійшов до наступного висновку.
Рішенням Окнянської селищної ради Одеської області 389/5-VІІІ від 24.03.2021 року ОСОБА_1 затверджено присяжним Красноокнянського районного суду Одеської області.
ОСОБА_1 виконувала обов'язки присяжного у Красноокнянському районному суді Одеської області у 2023 році, що підтверджується інформацією Красноокнянського районного суду Одеської області за №01-11/56/2024 від 10.09.2024 року.
Згідно п.п. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», на ОСОБА_1 поширюється дія цього Закону, як на присяжного Красноокнянського районного суду Одеської області, і вона є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пункту 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 роки, в термін не пізніше 31 січня 2024 року.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій, ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік о 15:04 годині 08.04.2024 року.
Поважні причини несвоєчасної подачі декларації у ОСОБА_1 відсутні.
Таким чином, матеріалами проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік несвоєчасно без поважних причин.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому підтверджується наступними доказами.
Копією рішення Окнянської селищної ради Одеської області № 389/5-VІІІ від 24.03.2021 року «Про затвердження списку присяжних у Красноокнянському районному суді Одеської області.
Витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій;
Листом заступника керівника Управління - керівника відділу контролю за своєчасністю подання декларацій № 47-10/57396-24 від 06.08.2024 року.
Рапортом о/у УСР Одеської області ДСР НПУ Бойченка С. щодо встановлення порушення вимог ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» присяжним Красноокнянського районного суду Одеської області Берін В.В.
Письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає за доцільне застосувати відносно неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкцій ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» ставка судового збору становить 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.. ст..23, 33, 172-6, 283, 284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок).
(Реквізити для сплати штрафу: населений пункт: Балтська міська ТГ; Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./отг м. Балта/21081100, ЄДРПОУ: 37607526; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA228999980313060106000015572; Призначення платежу: 21081100; 25.03.2025 року; Справа № 506/93/25).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 копійок).
(Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (стандарт IBAN): UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: 22030106; 25.03.2025 року, справа № 506/93/25).
Згідно ст.. 307 КУпАП - штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Відповідно до ст.. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскарженою до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.