Справа № 686/6878/25
Провадження № 3/686/2368/25
25 березня 2025 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Порозова І.Ю., розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
Головним Управлінням ДПС у Хмельницькій області до Хмельницького міськрайонного суду Хмельницькій області направлено для розгляду матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Згідно протоколу №499/10/22-01-24-07 від 04.03.2025 року, ОСОБА_1 04.03.2025 року о 09 год. 20 хв. в м. Хмельницькому на ринку МКП «Ранковий» по вул. Геологів, 13/1, здійснювала підприємницьку діяльність, а саме продаж верхнього одягу, чим порушила ч. 2 ст. 50 ЦК України.
Справа підлягає поверненню до Головного Управління ДПС у Хмельницькій області для доопрацювання, виходячи із наступних підстав.
Приписами ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення (п. 2), а в разі неправильного їх складення повернути для належного оформлення (доопрацювання).
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, як документ, що засвідчує факти неправомірних дій, є основним джерелом доказів, складається по встановленій формі і повинен містити дані, необхідні для розгляду справи по суті, а саме: дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, всупереч вищевказаних вимог, у протоколі про адміністративне правопорушення не викладено суті вчиненого порушення, а саме обставин вчинення порушень п. 2 ст. 50 Цивільного Кодексу України.
З огляду на викладенене, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні.
За наведених обставин матеріали справи на підставі п. 2 ст. 278 КУпАП слід повернути до Головного Управління ДПС у Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
З урахуванням наведеного, з метою доступу особи до правосуддя, керуючись ст.ст. 7, 245, 278 КУпАП,
постановила:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного Управління ДПС у Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Порозова І.Ю.