Справа № 458/249/25
3/458/174/2025
25.03.2025 м.Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши матеріали справ, які надійшли від Відділення поліції №2 Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
-ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, раніше притягався до адміністративної відповідальності згідно з постановою Турківського районного суду Львівської області від 04.12.2024 за ч. 1 ст. 130 КУпАП із застосуванням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік; згідно з постановою поліцейського Відділення поліції № 3 Стрийського РАП ГУНП у Львівській області Пилипіва Н.І. від 11.09.2024 за ч. 2 ст. 126 КУпАП із застосуванням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 3400 грн,
- за ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КУпАП,
встановив:
24.02.2025 до Турківського районного суду Львівської області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП № 458/249/25 (провадження № 3/458/174/2025) та 05.03.2025 за ч. 2 ст. 130 КУпАП № 458/250/25 (провадження №3/458/154/2025).
Оскільки вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою і підлягають одночасному розгляду одним і тим же органом, тому зазначені справи необхідно об'єднати в одне провадження.
Обставини справи, які встановив суд.
24.02.2025 о 00.45 год в с. Матків, вул. Зелена, 1, Стрийського району Львівської області ОСОБА_1 повторно протягом року керував автомобілем "SKODA OCTAVIA" номерний знак НОМЕР_1 зявними ознаками алкогольного сп'яніння: різкого запаху спиртного з порожнини рота, хиткої ходи. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому порядку ОСОБА_1 відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Також, 24.02.2025 о 00.45 год в с. Матків, вул. Зелена, 1, Стрийського району Львівської області ОСОБА_1 повторно протягом року керував автомобілем "SKODA OCTAVIA" номерний знак НОМЕР_1 не маючи права керування таким транспортним засобом, чим порушив вимоги п. 2.1 а) Правил дорожнього руху.
Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Позиція особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 повторно не з'явився, хоч був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. Про причини неявки суд не повідомив, жодних заяв клопотань до суду не подав.
Згідно з отриманої інформаціїі про вручення поштового відправлення, штрихкод №0610239058283 та штрихкод №0610240278785 з офіційного сайту Укрпошти, вказані поштові відправлення повернено відправнику (за відмовою адресата).
Враховуючи те, що ОСОБА_1 до суду не з'явився, був належним чином повідомлений про час, день та місце розгляду справ, шляхом направлення судових повісток засобами поштового зв'язку, відмовився від їх отримання, достовірно знав, що відносно нього було складено адміністративні протоколи за ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КУпАП, а тому зобов'язаний з розумним інтервалом часу сам цікавитися провадженнями у його справах, при цьому, він не позбавлений можливості отримати інформацію про рух справ на офіційному веб-порталі судової влади України, беручи до уваги те, що чинний КУпАП не передбачає обов'язкової участі під час розгляду справ особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КУпАП, тому суд вважає за можливе розглянути справу без його участі.
Докази подані особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 254895 від 24.02.2025 за ч. 2 ст. 130 КУпАП:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР №1 № 254895 від 24.02.2025 відносно ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 130 КУпАП, з якого суд встановив, що 24.02.2025 о 00.45 год в с. Матків, вул. Зелена, 1, Стрийського району Львівської області ОСОБА_1 повторно протягом року керував автомобілем "SKODA OCTAVIA" номерний знак НОМЕР_1 зявними ознаками алкогольного сп'яніння: різкого запаху спиртного з порожнини рота, хиткої ходи. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому порядку ОСОБА_1 відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 130 КУпАП. Особа, яка притягається до відповідальності ОСОБА_2 зі змістом протоколу ознайомився, копію його отримав про що свідчить його особистий підпис у відповідній графі протоколу, від надання пояснення відмовився;
- Акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого видно, що огляд водія ОСОБА_2 проводився у зв'язку з виявленням поліцейським у водія ознак алкогольного сп'яніння: різкого запаху алкоголю з порожнини рота, хиткої ходи. Від проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння водій ОСОБА_2 відмовився;
- копія свідоцтва про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, з якого видно, що похибка газоаналізатора "Drager Alcotest 6820" в діапазоні вимірювань від 0,00 проміле до 0,4 проміле становить 0,04 проміле;
- копія сертифікату перевірки типу, який чинний до 05.10.2027;
- Направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння від 24.02.2025, з якого видно, що водій ОСОБА_1 був скерований інспектором СРПП ВП №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області старшим лейтенантом поліції Бринем М.О. для проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в медичний заклад - КНП "Турківська центральна міська лікарня";
- інформація з ІІПС "АРМОР" про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної та кримінальної відповідальності;
- інформація з ІІПС "АРМОР" щодо реєстраційних відомостей автомобіля "SKODA OCTAVIA" номерний знак НОМЕР_1 , з якої видно, що власником вказаного автомобіля є ОСОБА_3 ;
- довідка ВП № 2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області від 28.02.2025, з якої видно, що ОСОБА_1 згідно з постановою Турківського районного суду Львівської області від 04.12.2024 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП із застосуванням адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1рік. Згідно відомостей "ГСЦ Посвідчення водія" інформаційно-комунікаційної системи Інформаційний портал Національної поліції України посвідчення водія відсутнє.
- постанова Турківського районного суду Львівської області від 04.12.2024 (справа № 453/1563/24), якою до ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КупАП застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік. Постанова суду набрала законної сили 17.12.2024;
- відеозапис, який міститься на компакт-диску, з якого видно, що 24.02.2025 о 00.45 год в с. Матків, вул. Зелена, 1, Стрийського району Львівської області ОСОБА_1 керував автомобілем "SKODA OCTAVIA" номерний знак НОМЕР_1 , на вимогу поліцейських під час дії комендантської години тривалий час не зупинявся. Після зупинки, водій ОСОБА_1 не пред'явив посвідчення водія та пояснив, що такого документу не має. Після виявлення ознак сп'яніння у водія ОСОБА_1 поліцейський запропонував йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального засобу, в медичному закладі та роз'яснив його право на відмову від проходження такого огляду, наслідки такої відмови. Водій ОСОБА_1 відмовився від проходження такого огляду як на місці зупинки транспортного засобу, так і в закладі охорони здоров'я. Після цього працівник поліції склав щодо ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 130 КУпАП, так як останній протягом року притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 230 КУпАП.
Оцінка судом доказів та норми права, які суд застосував, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР № 254895 від 24.02.2025 відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до абз. 1 ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху;
Відповідно до п. 1.1 Розділу І «Загальні положення» Правил дорожнього руху України
ці Правила відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.
Згідно з п. 1.9 Розділу І Правил особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього рух, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За повторне протягом року керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
У відповідності до положень ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Процедура проведення, проходження та направлення водіїв транспортних засобів на огляд, зокрема щодо стану алкогольного сп'яніння визначена:
- Інструкцією "Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735 (далі по тексту Інструкція);
- Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1103 зі змінами затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 № 57 (далі по тексту Порядок).
Так, відповідно до п. 3 Розділу І Інструкції ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Згідно з п. 2 Розділу І Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Відповідно до п. 6 Розділу І Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 26 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я). (п. 7 Розділу І Інструкції).
Також, згідно з п. 6 Порядку водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Відповідно до п. 8 Порядку, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Як видно з матеріалів справи водій ОСОБА_1 притягався протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, тому поліцейським щодо нього правомірно складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
На підставі фактичних даних, які встановлені дослідженими та перевіреними в ході розгляду справи доказами, суд встановив наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП та винуватість ОСОБА_1 в його вчиненні.
ОСОБА_1 не подав до суду жодних доказів, які б спростовували чи доводили б його непричетність до скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Відтак, повно, всебічно та об'єктивно розглянувши справу, оцінивши всі докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, вчинена такою особою повторно протягом року після вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Докази подані особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 254885 від 24.02.2025 за ч. 5 ст. 126 КУпАП:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР №1 № 254885 від 24.02.2025 відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП, з якого суд встановив, що 24.02.2025 о 00.45 год в с. Матків, вул. Зелена, 1, Стрийського району Львівської області ОСОБА_1 повторно протягом року керував автомобілем "SKODA OCTAVIA" номерний знак НОМЕР_1 немаючи права керування таким транспортним засобом, чим порушив вимоги п. 2.1 а) Правил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП;
- інформація з ІІПС "АРМОР" про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної та кримінальної відповідальності;
- інформація з ІІПС "АРМОР" щодо реєстраційних відомостей автомобіля "SKODA OCTAVIA" номерний знак НОМЕР_1 , з якої видно, що власником вказаного автомобіля є ОСОБА_3 ;
- копія постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА № 3028206 від 11.09.2024, згідно з якою до ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП, застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 грн;
- довідка ВП № 2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області від 28.02.2025, згідно з якою 11.09.2024 ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 із застосуванням адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 3400 грн. Згідно відомостей "ГСЦ Посвідчення водія" інформаційно-комунікаційної системи Інформаційний портал Національної поліції України посвідчення водія відсутнє;
- відеозапис, який міститься на компакт-диску, з якого видно, що 24.02.2025 о 00.45 год в с. Матків, вул. Зелена, 1, Стрийського району Львівської області ОСОБА_1 керував автомобілем "SKODA OCTAVIA" номерний знак НОМЕР_1 з порушенням Правил дорожнього руху. При перевірці документів ОСОБА_1 повідомив поліцейському, що не отримував посвідчення водія. Поліцейським було виявлено, що ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом не маючи права керування таким транспортним засобом. Після цього працівник поліції склав щодо ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
- рапорт інспектора СРПП ВП №2 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області старшого лейтенанта поліції Бриня М. від 10.03.2025, в якому вказано, що ОСОБА_1 11.09.2024 року притягався до адміністративної відповдальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП.
Оцінка судом доказів та норми права, які суд застосував, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 254885 від 24.02.2025 відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Відповідно до абз. 1 ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху.
Відповідно до п. 1.1 Розділу І «Загальні положення» Правил дорожнього руху України ці Правила відповідно до Закону України «Про дорожній рух» встановлюють єдиний порядок дорожнього руху на всій території України.
Згідно з п. 1.9 Розділу І Правил особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Відповідно до п. 2.1 а) Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
За повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом передбачена адміністративна відповідальність за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Як видно з матеріалів справи водій ОСОБА_1 притягався протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП, тому поліцейським щодо нього правомірно складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
На підставі фактичних даних, які встановлені дослідженими та перевіреними в ході розгляду справи доказами, суд встановив наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП та винуватість ОСОБА_1 в його вчиненні.
ОСОБА_1 не подав до суду жодних доказів, які б спростовували чи доводили б його непричетність до скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Відтак, повно, всебічно та об'єктивно розглянувши справу, оцінивши всі докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП - повторне протягом року керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
За обставин у цій справі стягнення до ОСОБА_4 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КУпАП, необхідно застосувати в межах санкції ч. 5 ст. 126 КУпАП, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При накладенні адміністративного стягнення, суд бере до уваги характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , який притягався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення, а тому з урахуванням вимог ч. 2 ст. 36 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КУпАП ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню в межах санкції ч. 5 ст. 126 КУпАП у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 грн, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки такий не перебуває у його приватній власності.
У відповідності до ч. 2 ст. 30 КУпАП позбавлення наданого даному громадянинові права керування транспортними засобами застосовується на строк до трьох років за грубе або повторне порушення порядку користування цим правом або на строк до десяти років за систематичне порушення порядку користування цим правом.
Згідно з ч. 3 ст. 30 КУпАП, якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті (10 років).
Постановою Турківського районного суду Львівської області від 04.12.2024 до ОСОБА_1 застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 1 (один) рік.
Постанова суду набрала законної сили 17.12.2024.
Таким чином, на підставі ч. 3 ст. 30 КУпАП, до стягнення за вчинення нових правопорушень ОСОБА_1 необхідно приєднати невідбуту частину стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами за постановою Турківського районного суду Львівської області від 04.12.2024, яка станом на час розгляду справи становить 8 місяців 23 дні.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. 30, 40-1, ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130, 251, 283, 284 КУпАП,
постановив:
Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КУпАП № 458/249/25 (провадження № 3/458/174/2025) та за ч. 2 ст. 130 КУпАП № 458/250/25 (провадження №3/458/154/2025) - об'єднати в одне провадження.
Справі присвоїти № 458/249/25 (провадження № 3/458/174/2025).
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 2 ст. 130 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років без оплатного вилучення транспортного засобу.
На підставі ч. 3 ст. 30 КУпАП до адміністративного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років приєднати невідбуту частину стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами за постановою Турківського районного суду Львівської області від 04.12.2024 у справі №453/1563/24 та остаточно застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять (5) років вісім (8) місяців 23 (двадцять три) дні без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штаф має бути сплачений за реквізитами: Отримувач коштів ГУК Львiв/Турківська тг/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294, Код банку отримувача Казначейство України(ел. адм. одат.), Рахунок отримувача UA588999980314000542000013919, Код платежу 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок), який необхідно сплатити за реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу - Судовий збір.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом та відповідно до вимог ст. 308 цього Кодексу з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Турківський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено.
Суддя О.І. Кшик