Справа №705/5165/16-к
1-в/705/186/25 УХВАЛА
25 березня 2025 року м.Умань
Уманський міськрайонний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 ,
особи, відносно якої внесене подання, - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає по АДРЕСА_1 , раніше судимий, останній раз 20.09.2016 Уманським міськрайонним судом Черкаської області за ч. 2 ст. 185 КК України, із застосуванням ч. 1 ст. 71 КК України, до 3 років 2 місяців позбавлення волі,
Начальник Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
У поданні вказано, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 прибув на постійне місце проживання, за адресою: АДРЕСА_1 , протягом тривалого часу офіційно не працевлаштовувався, та почав вчиняти адміністративні правопорушення. 06.05.2024 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн. 17.05.2024 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. 30.01.2025 ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 грн. При цьому він три рази був попереджений про те, що відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд. З вищевикладеного видно, що ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, на попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду не реагує, тому начальник Уманського РУП ГУНП в Черкаській області звернувся до суду з даним поданням та просить встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном 1 рік та встановити такі обмеження адміністративного нагляду: заборонити перебування у визначених місцях міста (де продаються алкогольні напої на розлив) кафе, бари, ресторани; заборонити виїзд за межі Уманського району, без дозволу ОВС; заборонити вихід з будинку - квартири за місцем проживання з 22 години до 5 години ранку наступного дня; реєстрація в ОВС чотири рази на місяць.
Представник Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 у судовому засіданні подання підтримав, просив суд його задовольнити.
ОСОБА_4 у судовому засіданні вказав, що проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду не заперечує, з усіма обмеженнями згоден.
Вислухавши представника Уманського РУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, суддя доходить такого висновку.
Згідно з п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Стаття 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначає, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Суддею встановлено, що ОСОБА_4 20 вересня 2016 року засуджений вироком Уманського міськрайонного суду Черкаської області за ч. 2 ст. 185 КК України, із застосування ч. 1 ст. 71 КК України, до 3 років 2 місяців позбавлення волі. Звільнений з місць позбавлення волі 24.02.2020 умовно-достроково на невідбутий строк 1 рік 6 місяців 6 днів.
Згідно із постановою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 04.06.2024 визнано ОСОБА_4 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень.
Відповідно до постанови Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 27.06.2024 визнано ОСОБА_4 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 173-2, ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 гривень.
Згідно із постановою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 06.03.2025 визнано ОСОБА_4 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-2 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1020 гривень.
Після вчинення вказаних правопорушень ОСОБА_4 попереджався про те, що у разі не припинення порушення громадського порядку та прав інших громадян, щодо нього буде встановлено адміністративний нагляд.
Згідно зі статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі обмеження.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 систематично вчиняв адміністративні правопорушення в період, коли судимість за вироком Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 20 вересня 2016 року не була погашена, тому суд вважає, що є достатні підстави для встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду терміном на 1 рік.
Суддя вважає за доцільне встановити обмеження, які запропоновані у поданні начальником Уманського РУП ГУНП в Черкаській області.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя
Подання задовольнити.
Установити стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік, який відраховувати з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі обмеження:
- заборона перебування у визначених місцях міста (де продаються алкогольні напої на розлив) - кафе, бари, ресторани;
- заборона виїзду за межі Уманського району, без дозволу ОВС;
- заборона виходу з будинку - квартири за місцем проживання з 22 години до 5 години ранку наступного дня;
- реєстрація в ОВС чотири рази на місяць.
Копію ухвали після набрання нею законної сили направити для виконання до Уманського РУП ГУНП в Черкаській області.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 7 днів з дня оголошення ухвали.
Суддя ОСОБА_1