25.03.2025
ЄУН 389/5710/24
Провадження 1-в/389/19/25
(вступна та резолютивна частини)
25 березня 2025 року Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 за участю прокурора ОСОБА_3 , представника ВП №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_4 , особи, стосовно якої розглядається подання - ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу суду в місті Знам'янка Кіровоградської області подання начальника ВП №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області стосовно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Березняки Смілянського району Черкаської області, громадянина України, освіта середня, який проживає за адресою АДРЕСА_1 , раніше судимий: 06.05.2001 Кіровоградським обласним судом Кіровоградської області за п.і ст.93 КК України до 13 років позбавлення волі; 06.05.2016 Знам'янським міськрайонним судом Кіровоградської області за ч.3 ст.185 КК України із застосуванням ч.1 ст.71 КК України, до 4 років 6 місяців позбавлення волі,
про встановлення адміністративного нагляду, -
До Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області, 11.03.2025 року надійшло подання начальника відділу поліції №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області про вирішення питання щодо встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_5 терміном на дванадцять місяців зі встановленням обмежень: заборони виходу з дому (квартири) з 21.00 год. до 05.00 год.; заборони виїзду за межі району без дозволу керівництва Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області; заборони відвідування кафе-барів, з метою вживання алкогольних напоїв; зобов'язання кожної першої п'ятниці кожного місяця з'являтися до ВП №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області на реєстрацію, з 09.00 години до 12.00 години.
В обґрунтування подання вказано, що звільнившись з місць позбавлення волі 28.11.2020 року, ОСОБА_5 став на облік до ВП №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області як особа, яка формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» та був попереджений про те, що в разі вчинення адміністративних правопорушень стосовно нього буде встановлено адміністративний нагляд. Однак, ОСОБА_5 на шлях виправлення не став, вчиняв адміністративні правопорушення протягом 2004 року. Ухвалами Знам'янського міськрайонного суду стосовно нього був встановлений та продовдений адміністративний нагляд.
Незважаючи на встановлений та в подальшому продовжений адміністративний нагляд ОСОБА_5 порушував вимоги адміністративного нагляду та вчиняв адміністративні правопорушення за що був попереджений про можливість продовження дії адміністративного нагляду.
У судовому засіданні представник ВП №1 (м. Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області підтримав подання, вважаючи, що стосовно ОСОБА_5 необхідно продовжити адміністративний нагляд, оскільки він на шлях виправлення не став.
Прокурор у судовому засіданні підтримав подання і просив його задовольнити.
ОСОБА_5 у судовому засіданні проти продовження йому адміністративного нагляду не заперечував.
Суд, заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, встановив, що ОСОБА_5 був засуджений вироком від 06.05.2016 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, за яке йому призначено покарання із застосувнаням ст.71 КПК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі. З місць позбавлення волі звільнений 28.11.2020 по відбуттю строку покарання.
Ухвалою Знам'янського містькрайонного суду від 28.09.2021 стосовно ОСОБА_5 встановлено адміністративний нагляд. Ухвалою суду від 26.09.2022 стосовно ОСОБА_5 продовжено адміністративний нагляд.
Перебуває на обліку в відділі поліції №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області, як особа, яка формально підпадає під дію ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та попереджений про те, що в разі вчинення адміністративних правопорушень, стосовно нього буде продовжено адміністративний нагляд.
Проте, 12.07.2024, ОСОБА_5 притягнуто до адміністративної відповідальності за за ч.3 ст.178 КУпАП.
16.07.2024 ОСОБА_5 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.178 КУпАП.
16.07.2024 останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП.
Що разу, після вчинення ОСОБА_5 вказаних правоопрушень, його попереджено про можливість встановлення стосовно нього адміністративного нагляду.
Відповідно до ч.2 ст.6 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд, за поданням відповідного органу внутрішніх справ, може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Згідно зі ст.10 Закону України «Про встановлення адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі», до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Під час здійснення адміністративного нагляду, суд, за поданням начальника органу Національної поліції, з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки, може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Враховуючи викладене, те що ОСОБА_5 , після встановлення та продовження стосовно нього адміністративного нагляду, на шлях виправлення не став, перебуваючи під дією адміністративного нагляду неодноразово притягувався до відповідальності за вчинення різноманітних адміністративних правопорушень, при цьому свідомо вчиняв правопорушення, будучи неодноразово попередженим про можливість встановлення стосовно нього адміністративного нагляду, з урахуванням особи засудженого, даних, що його негативно характеризують, суд вважає, що подання начальника відділу поліції №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області підлягає задоволенню з визначенням терміну встновлення адміністративного нагляду на дванадцять місяців як визначено у поданні, тобто у межах строку встановленого згідно ч. 2 ст. 6 Закону України "Про встановлення адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі".
Керуючись ст.ст.3,4,5-7,10 Закону України “Про встановлення адміністративного нагляду за особами звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року, суд,
Подання задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на термін 12 (дванадцять) місяців, з наступними обмеженнями:
- заборонити вихід з дому (квартири) за місцем проживання з 21:00 години до 05:00 години;
- заборонити виїзд за межі району без дозволу керівництва ВП №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області;
- заборонити відвідування кафе-барів, з метою вживання алкогольних напоїв;
- зобов'язати кожної першої п'ятниці кожного місяця з'являтися на реєстрацію до ВП №1 (м.Знам'янка) Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області, з 09.00 години до 12.00 години.
На ухвалу суду може бути подана апеляція до Кропивницького апеляційного суду, через Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області, протягом семи днів.
Повний текст ухвали суду проголошено о 16.30 год. 25.03.2025 року.
Суддя Знам'янського
міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1