Ухвала від 24.03.2025 по справі 360/520/25

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення її недоліків та відкриття провадження у справі

24 березня 2025 року м. ДніпроСправа № 360/520/25

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., перевіривши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

12.03.2025 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка полягає у відмові щодо видачі військово-облікового документа встановленої форми, з відповідною відміткою про виключення ОСОБА_1 з військового обліку, а також невнесення даних про визнання ОСОБА_1 непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 замінити ОСОБА_1 військово-обліковий документ встановленої форми, з відповідною відміткою про виключення ОСОБА_1 з військового обліку, та привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , шляхом внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про визнання ОСОБА_1 - непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що позивачем була отримана повістка № 403 від 03.02.2025, в якій зазначено про необхідність з'явитися 26.02.2025 о 08:00 до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою АДРЕСА_2 , для уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).

Після отримання повістки позивачем було направлено лист до ІНФОРМАЦІЯ_2 , яким повідомлено відповідача, що він перебував на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_5 та 13 вересня 2016 року медичною комісією при ІНФОРМАЦІЯ_5 , позивач був визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, та не є військовозобов'язаним з 13.09.2016.

Також позивачем було направлено заяву до ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якій він просив замінити виданий йому ІНФОРМАЦІЯ_6 , та наявний в нього військово-обліковий документ у вигляді «обліково-послужної картки», на новий військово-обліковий документ встановленої форми, з відповідною відміткою про виключення його з військового обліку. Також в цій заяві просив оновити данні у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних і резервістів «Оберіг», що підтверджують виключення з військового обліку.

На заяву про заміну військово-облікового документу, відповідач надав письмову відповідь, в якій зазначив, що на даний час ОСОБА_1 не перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_7 та його відділах, на архівному зберіганні у ІНФОРМАЦІЯ_2 документація військово-лікарської комісії, котра діяла до повномасштабного вторгнення російської федерації проти України при ІНФОРМАЦІЯ_2 не знаходиться. Тому посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 не мають можливості ввести зміни до персональних військово-облікових даних позивача у автоматизованій інформаційно - телекомунікаційній системі «Оберіг» та видати позивачу військово-обліковий документ на бланку.

Враховуючи зміст отриманої відповіді відповідача, позивач вважає, що має місце протиправна бездіяльність з боку відповідача, що стало підставою для звернення до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 17.03.2025 позов було залишено без руху для усунення недоліків. У встановлений судом строк недоліки позовної заяви було усунено.

Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов'язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вищевикладене суд вважає за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідно до частини першої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина третя статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України).

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження в справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

У разі заперечень учасників справи проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) встановити строк для подання відповідної заяви протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду:

- відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів;

- заяви ОСОБА_1 та відповіді на його звернення;

- повний, розгорнутий Витяг відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Справа розглядатиметься суддею Свергун І.О. одноособово.

Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяІ.О. Свергун