Справа № 331/6414/24
Провадження № 2/331/2922/2024
про продовження строку
для усунення недоліків позовної заяви
19 грудня 2024 року місто Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Яцун О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в особі представникаОСОБА_3 , до Концерну «Міські теплові мережі» про визнання відмови від проведення перевірки підключення до теплопостачання частки нежитлового приміщення незаконною, визнання акту про відключення опалення дійсним та визнання нежитлового приміщення таким, що від'єднане від теплопостачання,
До Жовтневого районного суду міста Запоріжжя через підсистему «Електронний суд» надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в особі представникаОСОБА_3 , яка діє на підставі ордерів на надання правничої допомоги серії АР № 1199991 від 01.10.2024 року і серії АР № 1191512 від 07.08.2024 року, до Концерну «Міські теплові мережі» про визнання відмови від проведення перевірки підключення до теплопостачання частки нежитлового приміщення незаконною, визнання акту про відключення опалення дійсним та визнання нежитлового приміщення таким, що від'єднане від теплопостачання.
Ухвалою судді Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 25 жовтня 2024 року позовну заяву було залишено без руху та надано позивачам строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачами копії ухвали.
16 грудня 2024 року, на виконання вимог ухвали суду від 25 жовтня 2024 року, представником позивачів - адвокатом Усковою І.І. було подано до суду через підсистему «Електронний суд» клопотання про усунення недоліків позовної заяви, до якого долучено квитанції про сплату судового збору:
квитанція ID: 6525-6457-3614-4952 від 22.10.2024 року, згідно якої ОСОБА_1 сплачено судовий збір у сумі 1211 грн. 20 коп.;
квитанція ID: 0024-2607-3741-5670 від 22.10.2024 року, згідно якої ОСОБА_2 сплачено судовий збір у сумі 1211 грн. 20 коп.
Разом з тим, судовий збір сплачено сторонами по справі не у повному обсязі, оскільки позивачами заявлено три вимоги немайнового характеру, то при зверненні до суду з позовною заявою позивачі повинні були сплатити судовий збір у розмірі 968 грн. 96 коп. за кожну вимогу, при цьому, загальна сума судового збору, яка підлягає сплаті, становить 2906 грн. 88 коп.
Враховуючи, що позивачами сплачено судовий збір у розмірі 2422 грн. 40 коп. (1211 грн. 20 коп. х 2), то недоплачена сума судового збору становить 484 грн. 48 коп.
Таким чином, зазначені вище обставини перешкоджають відкриттю провадження у цивільній справі.
За правилами ч. 2 ст. 127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Таким чином, враховуючи, що в зазначений строк та на момент постанови цієї ухвали вказані вище вимоги так і не було виконано у повному обсязі, суддя, відповідно до ч. 2 ст. 127 ЦПК України, вважає за необхідне продовжити позивачам строк для усунення недоліків заяви.
Суд звертає увагу, що позивачам необхідно сплатити судовий збір у повному обсязі та надати суду квитанцію про сплату судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 127, 175, 177, 185, 187,258, 260, 353 ЦПК України,
Продовжити позивачам ОСОБА_1 і ОСОБА_2 строк для сплати судового збору та надання квитанції про сплату судового збору , який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачами копії даної ухвали, попередивши, що у випадку невиконання зазначених вимог позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Яцун