Рішення від 21.03.2025 по справі 200/869/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2025 року Справа№200/869/25

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши у спрощеному позовному провадженні (у письмовому провадженні) адміністративний позов ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИЛА:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до ТУ ДСА України в Донецькій області в якому просить суд:

визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області відповідно до листа (вих. №04-259 від 31.01.2025), згідно якого ТУ ДСА в Донецькій області відмовив у видачі вказаних довідок ОСОБА_1 за формою, встановленою додатком 2 до Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 25.01.2008, про суддівську винагороду, яка враховується при призначенні/перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці:

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2023 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 року № 2710-IX встановлено на 1 січня 2023 року у 2 684,00 грн, що складає 136 837 грн. з урахуванням складових суддівської винагороди: посадового окладу - 80 520 грн (2 684 грн. х 30 ), доплати за вислугу років (60%) - 48 312 грн., доплати за адміністративну посаду - 8 052 грн.(10%).

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2024 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" від 09.11.2023 року № 3460-IX встановлено на 1 січня 2023 року у 3 028,00 грн, що складає 154 428 грн. з урахуванням складових суддівської винагороди: посадового окладу - 90 840грн (3028 грн. х 30 ), доплати за вислугу років (60%) - 54 504грн., доплати за адміністративну посаду - 9 084 грн.(10%).

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2025 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11.2024 року № 4059-IX встановлено на 1 січня 2025 року у 3 028,00 грн, що складає 154 428 грн. з урахуванням складових суддівської винагороди: посадового окладу - 90 840 грн (3028 грн. х 30 ), доплати за вислугу років (60%) - 54 504грн., доплати за адміністративну посаду - 9 084 грн.(10%).

Зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації в Донецькій області видати судді у відставці ОСОБА_1 довідку за формою, встановленою додатком 2 до Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 25.01.2008, про суддівську винагороду, яка враховується при призначенні/перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці:

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2023 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 року № 2710-IX встановлено на 1 січня 2023 року у 2 684,00 грн, що складає 136 837 грн. з урахуванням складових суддівської винагороди: посадового окладу - 80 520 грн (2 684 грн. х 30 ), доплати за вислугу років (60%) - 48 312грн. , доплати за адміністративну посаду -8 052 грн.(10%).

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2024 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду- 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" від 09.11.2023 року № 3460-IX встановлено на 1 січня 2023 року у 3 028,00 грн, що складає 154 428 грн. з урахуванням складових суддівської винагороди: посадового окладу - 90 840грн (3028 грн. х 30 ), доплати за вислугу років (60%) - 54 504грн. , доплати за адміністративну посаду -9 084 грн.(10%).

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2025 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду- 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11.2024року № 4059-IX встановлено на 1 січня 2025 року у 3 028,00 грн, що складає 154 428 грн. з урахуванням складових суддівської винагороди: посадового окладу - 90 840грн (3028 грн. х 30 ), доплати за вислугу років (60%) - 54 504грн. , доплати за адміністративну посаду -9 084 грн.(10%).

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач є суддею у відставці та отримує щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці, яке на даний час виплачується ГУ ПФУ у Донецькій області.

27 січня 2025 року позивач звернувся до ТУ ДСА в Донецькій області із заявою про видачу довідки про розмір суддівської винагороди станом на 01.01.2023, 01.01.2024, 01.01.2025 року для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виходячи з базового посадового окладу судді місцевого суду, визначеного із застосуванням ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 року № 2710-IX, ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" від 09.11.2023 року № 3460-IX, ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11.2024року № 4059-IX.

Листом №04- 259 від 31.01.2025 відповідач у задоволенні вказаної заяви відмовив, посилаючись, що у 2021-2024 роках прожитковий мінімум для працездатних осіб який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді складає -2102 грн.

Позивач, вважаючи такі дії протиправними, звернувся до суду за захистом порушеного права.

Ухвалою суду від 12.02.2025 позовна заява залишалась без руху, у встановлений судом строк недоліки усунуті, шляхом надання суду доказів доплати судового збору.

Ухвалою суду від 25.02.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Визначено, що справа розглядатиметься у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами у строк, встановлений статтею 258 КАС України.

У встановлений судом строк ТУ ДСА у Донецькій області надано відзив на позовну заяву, де викладено прохання у позові відмовити, з огляду на таке.

Положення статті 7 Законів № 1082-ІХ, №1928-ІХ, № 2710-ІХ, №3460-ІХ та №4059-ІХ якими визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді у розмірі 2102 гривні, є чинними, неконституційними не визнавались та не скасовувались, тому у відповідача не було законних підстав для оформлення довідок для перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці із розміром суддівської винагороди, зазначеної у заяві позивача.

13.03.2025 від третьої особи суду надійшли пояснення, де зазначено, що відповідно до частини 4 статті 142 Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

Відповідно до пункту 3 Розділу ІІ Порядку № 3-1 звернення за перерахунком щомісячного довічного утримання проводиться в разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді (в разі збільшення розміру винагороди судді Конституційного Суду України), який працює на відповідній посаді.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, не змінився в порівняні з розміром прожиткового мінімуму на 2020, 2021, 2022 роки, отже підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Позивачем надані відповіді на відзив та пояснення третьої особи, де висловлена незгода із викладеним, прохання відхилити поданні заперечення та задовольнити позов у повному обсязі.

Фактичні обставини, встановлені судом у справі, такі.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, паспорт серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .

Наказом голови Костянтинівського міськрайонного суду від 21.09.2016 р. № 56-к на підставі постанови Верховної Ради України від 08.09.2016 р. №1515-VIII «Про звільнення суддів», відраховано з займаної посади судді та голови Костянтинівського міськрайонного суду.

Позивач, 27.01.2025 звернувся до відповідача із заявою про видачу довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з розрахунку посадового окладу відповідного суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 01.1.2023, 01.01.2024, 01.01.2025.

Листом №04- 259 від 31.01.2025 відповідач у задоволенні вказаної заяви відмовив, посилаючись, що у 2021-2024 роках прожитковий мінімум для працездатних осіб який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді складає -2102 грн.

За встановлених фактичних обставин справи, правова позиція суду обґрунтована таким.

Організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд визначає Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VIII (далі - Закон №1402-VIII).

Статтею 135 Закону №1402-VIII установлено таке.

Пункт 1. Суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Пункт 2. Суддівська винагорода виплачується судді з дня зарахування його до штату відповідного суду, якщо інше не встановлено цим Законом. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за: 1) вислугу років; 2) перебування на адміністративній посаді в суді; 3) науковий ступінь; 4) роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.

Пункт 3. Базовий розмір посадового окладу судді становить:

1) судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Пункт 4. До базового розміру посадового окладу, визначеного частиною третьою цієї статті, додатково застосовуються такі регіональні коефіцієнти: 1) 1,1 - якщо суддя здійснює правосуддя у суді, що розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше сто тисяч осіб; 2) 1,2 - якщо суддя здійснює правосуддя у суді, що розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше п'ятсот тисяч осіб; 3) 1,25 - якщо суддя здійснює правосуддя у суді, що розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше один мільйон осіб.

У випадку, якщо суд розміщується в декількох населених пунктах, застосовується регіональний коефіцієнт за місцезнаходженням органу, який провів державну реєстрацію такого суду.

5. Суддям виплачується щомісячна доплата за вислугу років у розмірі: за наявності стажу роботи більше 3 років - 15 відсотків, більше 5 років - 20 відсотків, більше 10 років - 30 відсотків, більше 15 років - 40 відсотків, більше 20 років - 50 відсотків, більше 25 років - 60 відсотків, більше 30 років - 70 відсотків, більше 35 років - 80 відсотків посадового окладу.

Відповідно до ч.1 ст.142 Закону 1402-VIII, судді, який вийшов у відставку, після досягнення чоловіками віку 62 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виплачується пенсія на умовах, визначених зазначеним Законом, або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання.

Згідно ч.3 ст.142 Закону 1402-VIII, щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на 2 % грошового утримання судді.

Відповідно до ч.ч. 4-5 ст. 142 Закону №1402-VIII, у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання. Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), отримуваного суддею після виходу у відставку. Щомісячне довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України.

Отже, розмір отримуваного суддею у відставці щомісячного довічного грошового утримання залежить від розміру суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. При цьому, у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

Відповідно до ст.4 Закону №1402-VIII, судоустрій і статус суддів в Україні визначаються Конституцією України та законом. Зміни до цього Закону можуть вноситися виключно законами про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Частиною першою статті 135 Закону №1402-VIII передбачено, що суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до частини третьої статті 135 Закону №1402-VIII, базовий розмір посадового окладу судді місцевого суду становить 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Статтею 7 Закону України Про Держаний бюджет України на 2023 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2023 встановлено в розмірі 2684 грн.

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік передбачено, що в 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 становить 3028 грн.

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2025 рік передбачено, що в 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 становить 3028 грн.

Крім того, у ст. 7 вказаних законів встановлено, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді становить 2102,00 грн.

Таким чином, ст. 7 Закону України «Про Держаний бюджет України на 2023 рік», «Про Державний бюджет України на 2024 рік», «Про Державний бюджет України на 2025 рік» разом із встановленням на 01.01.2023, 01.01.2024, 01.01.2025 прожиткового мінімуму для працездатних осіб застосовано окремий вид прожиткового мінімуму «для визначення базового розміру посадового окладу судді» розмір якого становить 2102,00 грн.

Позивач наполягає, що суддівську винагороду за 2023, 2024, 2025 рік має бути обчислено відповідачем із урахуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня відповідного календарного року, тобто у розмірах 2684 грн., 3 028,00 грн.

Суд вважає обґрунтованими такі доводи позивача, оскільки виплата суддівської винагороди регулюється статтею 130 Конституції України та статтею 135 Закону №1402-VIII. Норми інших законодавчих актів до цих правовідносин (щодо виплати суддівської винагороди) застосовуватися не можуть.

Даний висновок узгоджується із змінами до Конституції України, внесеними Законом України від 02.06.2016 №1401-VIII «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (далі - Закон №1401-VIII), що набрали чинності з 30.09.2016.

Цим Законом, серед іншого, статтю 130 Конституції України викладено в новій редакції, а саме: «Держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. У Державному бюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя. Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.».

Таким чином, Конституція України, у редакції Закону №1401-VIII, вперше містить положення, які закріплюють спосіб визначення розміру суддівської винагороди, а саме, що розмір винагороди встановлюється законом про судоустрій. З цією конституційною нормою співвідносяться норми частини першої статті 135 Закону №1402-VIII, які дають чітке розуміння, що єдиним нормативно-правовим актом, яким повинен і може визначатися розмір суддівської винагороди, є закон про судоустрій.

Крім того, суд зазначає, що такого виду прожиткового мінімуму, як «для визначення базового розміру посадового окладу судді» не передбачено у Законі України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 №966-XIV. Вказаним Законом судді не віднесені до соціальної демографічної групи населення, стосовно яких прожитковий мінімум повинен встановлюватися окремо.

Відповідні Закони України «Про Державний бюджет України» не повинні містити інакшого чи додаткового правового регулювання правовідносин, що охоплюються предметом регулювання інших законів України, особливо тієї сфери суспільних відносин, для яких діють спеціальні (виняткові) норми.

Таким чином, суд дійшов висновку щодо відсутності законних підстав для зменшення розміру прожиткового мінімуму, який встановлено для працездатних осіб на 1 січня календарного року, з метою визначення суддівської винагороди.

Визначені Конституцією України та спеціальним законодавчим актом, яким є Закон №1402-VIII, гарантії незалежності суддів є невід'ємним елементом їх статусу, поширюються на всіх суддів України та є необхідною умовою здійснення правосуддя неупередженим, безстороннім і справедливим судом. Конституційний принцип незалежності суддів означає також конституційно обумовлений імператив охорони матеріального забезпечення суддів від його скасування чи зниження досягнутого рівня без відповідної компенсації як гарантію недопущення впливу або втручання у здійснення правосуддя. Окреслену правову позицію стосовно гарантій незалежності суддів висловлено у низці рішень Конституційного Суду України, зокрема в рішеннях від 20.03.2002 №5-рп/2002, від 01.12.2004 №19-рп/2004, від 11.10.2005 №8-рп/2005, від 22.05.2008 №10-рп/2008, від 03.06.2013 №3-рп/2013, а також від 04.12.2018 №11-р/2018.

Водночас, зміст ст. 7 Закону України «Про Держаний бюджет України на 2023 рік», «Про Державний бюджет України на 2024 рік», «Про Державний бюджет України на 2025 рік» фактично змінив складову для визначення базового розміру посадового окладу судді, що порушує гарантії незалежності суддів, одна з яких передбачена частиною другою статті 130 Конституції України та частиною третьою статті 135 Закону №1402-VIII.

Оскільки, Законом №1402-VIII закріплено, що для визначення розміру суддівської винагороди до уваги може братися лише прожитковий мінімум для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, то вказана конституційна гарантія незалежності суддів не може порушуватися або змінюватися без внесення відповідних змін до закону про судоустрій.

Аналогічна правова позиція, викладена у постановах Верховного Суду від 10.11.2021 у справі № 400/2031/21, від 30.11.2021 у справі № 360/503/21, 22.06.2023 року у справі №400/4904/21, від 12.07.2023 у справі № 140/5481/22, від 24.07.2023 у справі №280/9563/21 та від 13.09.2023 у справі № 240/44080/21.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позивач, відповідно до статті 135 Закону №1402-VIII, має право на отримання довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого на 01.01.2023 становить - 2684 грн., на 01.01.2024, 01.01. 2025 становить - 3 028,00 грн.

Щодо вимог про доплату за вислугу років.

У постанові Верховного Суду від 07.06.2021 у справі № 420/4001/20 зазначено, що оскільки розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці визначається відповідно до розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, доплата за вислугу років повинна також враховуватися при визначенні розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, як невід'ємної складової грошового забезпечення судді у відставці.

Крім того ,суд вважає за належне звернути увагу, що визначення окремих складових, які повинні ураховуватися при обчисленні розміру довічного щомісячного грошового утримання судді у відставці не є втручанням у дискреційні повноваження відповідача, оскільки відповідна дискреція у останнього відсутня, про що свідчить зміст ч. 3 ст. 142 та ст. 135 Закону № 1402-VIII.

Разом із тим, щодо зазначення в рішенні суду конкретних сум окремих складових, суд зазначає, що встановлення судом конкретного відсоткового розміру довічного грошового утримання та розмірів окремих складових позивача не здійснюється. Зазначені дії повинен вчинити відповідач, до повноважень якого належить розрахунок в цілях складання довідки про розмір довічного грошового утримання.

Окрім, того між сторонами немає спору щодо визначення конкретних складових розміру довічного грошового утримання, оскільки відповідач заперечує виключно щодо застосовуваного розміру прожиткового мінімуму, що використовуються для обрахунку розміру довічного грошового утримання судді у відставці.

Ураховуючи викладене, позов належить задовольнити частково.

Судовий збір, сплачений позивачем підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача (ч. 1 ст. 139 КАС України). Про інші судові витрати суду не заявлено.

Керуючись статями 9, 19, 72-79, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (84112, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Незалежності 2, ЄДРПОУ 26288796) третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84116, Донецька область, місто Слов'янськ, площа Соборна, будинок 3, код ЄДРПОУ 13486010 ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області щодо відмови у видачі довідок ОСОБА_1 за формою, встановленою додатком 2 до Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 25.01.2008, про суддівську винагороду, яка враховується при призначенні/перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці з урахуванням окремих складових, які повинні ураховуватися при обчисленні розміру довічного щомісячного грошового утримання судді у відставці:

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2023 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 року № 2710-IX встановлено на 1 січня 2023 року у 2 684,00 грн;

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2024 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" від 09.11.2023 року № 3460-IX встановлено на 1 січня 2023 року у 3 028,00 грн;

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2025 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11.2024 року № 4059-IX встановлено на 1 січня 2025 року у 3 028,00 грн.

Зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації в Донецькій області видати судді у відставці ОСОБА_1 довідку за формою, встановленою додатком 2 до Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 25.01.2008, про суддівську винагороду, яка враховується при призначенні/перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці з урахуванням окремих складових, які повинні ураховуватися при обчисленні розміру довічного щомісячного грошового утримання судді у відставці:

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2023 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 року № 2710-IX встановлено на 1 січня 2023 року у 2 684,00 грн;

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2024 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду- 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" від 09.11.2023 року № 3460-IX встановлено на 1 січня 2023 року у 3 028,00 грн;

про суддівську винагороду станом на 01 січня 2025 року, виходячи з базового розміру посадового окладу судді місцевого суду - 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11.2024року № 4059-IX встановлено на 1 січня 2025 року у 3 028,00 грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області (84112, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 2, ЄДРПОУ 26288796) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 2906 (дві тисячі дев'ятсот шість) грн. 88 коп.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Повний текст судового рішення складено 21.03.2025.

Суддя І.В. Буряк