Постанова від 20.03.2025 по справі 120/17502/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 120/17502/24

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Жданкіна Наталія Володимирівна

Суддя-доповідач - Сушко О.О.

20 березня 2025 року м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сушка О.О.

суддів: Залімського І. Г. Мацького Є.М. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 13 лютого 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій та рішення протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій в частині відмови перерахунку розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 ;

- скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області від 25.12.2024 №905090809 про відмову в перерахунку розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Вінницькій області здійснити з 01.01.2021 перерахунок ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно з довідкою Вінницького апеляційного суду від 17.12.2024 №04-20/88/2024 про судівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, у розмірі 78% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Вінницькій області здійснити з 01.01.2022 перерахунок ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно з довідкою Вінницького апеляційного суду від 17.12.2024 №04-20/89/2024 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, у розмірі 78% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01.01.2023 перерахунок ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно з довідкою Вінницького апеляційного суду від 17.12.2024 №04-20/90/2024 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, у розмірі 78% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01.01.2024 перерахунок ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно з довідкою Вінницького апеляційного суду від 17.12.2024 №04-20/91/2024 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, у розмірі 78% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді;

- стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області заборгованість, яка виникла у зв'язку з недонарахуванням довічного грошового утримання судді у відставці ( ОСОБА_1 ) з 01.01.2021 до 31.12.2024 або моменту набрання рішення законної сили на користь ОСОБА_1 .

Відповідно до рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 13 лютого 2025 року позов задоволено частково:

- визнано протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 25.12.2024 № 905090809;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023, 01.01.2024 перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 на підставі довідок Вінницького апеляційного суду від 17.12.2024 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці №04-20/88/2024, №04-20/89/2024, №04-20/90/2024, №04-20/91/2024 в розмірі 78% суддівської винагороди судді, із врахуванням проведених виплат. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним рішенням відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове, яким відмовити в задоволенні позову.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів апеляційної інстанції, дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що ОСОБА_1 є суддею Апеляційного суду Вінницького області у відставці та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, отримує щомісячне довічне грошове утримання відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 10.12.2021 у справі №120/452/21, крім іншого, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати до стажу роботи на посаді судді ОСОБА_1 половину строку на денній формі навчання, що становить 2 роки 4 місяці 27 днів та календарного періоду проходження строкової військової служби 2 роки 0 місяців 19 днів. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 19.02.2020 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання ОСОБА_1 із урахуванням стажу його роботи на посаді судді, що дає право на відставку та отримання довічного грошового утримання 34 роки 5 місяців 21 день, виходячи із 78% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді відповідно до довідки Вінницького апеляційного суду від 27.02.2020 № 05-27/115/2020 та здійснити з 19.02.2020 виплату з урахуванням раніше виплачених сум.

В подальшому, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 14.11.2024 у справі № 120/12403/24, крім іншого, зобов'язано Вінницький апеляційний суд видати ОСОБА_1 :

- довідку про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 1 січня 2024 року, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частини третьої статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2024 року із визначенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 3028 грн.;

- довідку про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 1 січня 2023 року, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції У країни, частини третьої статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2023 року" із визначенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 2684 грн.;

- довідку про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 1 січня 2022 року, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частини третьої статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус судців" та абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2022 року із визначенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 2481 грн.;

- довідку про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з 1 січня 2021 року, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції У країни, частини третьої статті 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2021 року із визначенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 2270 грн.

На виконання згаданих судових рішень Вінницьким апеляційним судом видано позивачу довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 17.12.2024 №04-20/91/2024, №04-20/90/2024, №04-20/89/2024, №04-20/88/2024. Розмір суддівської винагороди в довідках розраховано, виходячи з прожиткового мінімуму станом на 01.01.2021 - 2270,00 грн; 01.01.2022 - 2481,00 грн; 01.01.2023 - 2684,00 грн; 01.01.2024 - 3028,00 грн.

Позивач, звернувся до відповідача 1 із заявою про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці на підставі вказаних вище довідок.

За принципом екстериторіальності заява розглянута відповідачем 2.

Рішенням від 25.12.2024 за №905090809 ГУ ПФУ в Донецькій області відмовило у здійсненні відповідного перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 , вказавши з 01.01.2024 не відбулось змін розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, адже статтею 7 ЗУ "Про Державний бюджет на 2024 рік" передбачено, що у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу суддів становить 2102 грн, тобто на рівні 2020 року.

Суд першої інстанції при ухваленні оскарженого рішення виходив з обґрунтованості та доведеності позовних вимог, а відтак наявності підстав для задоволення адміністративного позову.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції у частині, яка оскаржується, з огляду на наступне.

Так, спеціальним законом, який визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд є Закон України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 № 1402-VIII (далі - Закон № 1402-VIII).

В силу частини 3 статті 142 Закону України від 02.06.2016 №1402-VIII щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді.

Частинами 4, 5 статті 142 Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII передбачено, що у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

Пенсія або щомісячне довічне грошове утримання судді виплачується незалежно від заробітку (прибутку), отримуваного суддею після виходу у відставку. Щомісячне довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України.

Статтею 130 Конституції України передбачено, що Держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. У Державному бюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя.

Розмір винагороди судді встановлюється законом про судоустрій.

Аналогічні положення закріплені частиною 1 статті 135 Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII, згідно якої суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

У частинах 2, 3 статті 135 Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII передбачається, що суддівська винагорода виплачується судді з дня зарахування його до штату відповідного суду, якщо інше не встановлено цим Законом. Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за: 1) вислугу років; 2) перебування на адміністративній посаді в суді; 3) науковий ступінь; 4) роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.

За нормами п. 2 частини 3 статті 135 Закону № 1402-VIII базовий розмір посадового окладу судді апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду становить 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Таким чином, Конституцією України та Законом України «Про судоустрій і статус суддів» закріплюються правові положення щодо способу визначення розміру суддівської винагороди, а саме встановлення розміру винагороди законом про судоустрій.

Водночас розмір посадового окладу судді, який є складовим елементом суддівської винагороди, на пряму залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 46 Конституції України визначення прожиткового мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження тощо наведено у Законі України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 № 966-XIV.

За визначенням, наведеним у статті 1 Закону України від 15.07.1999 № 966-XIV, прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості.

Також, у цій статті Закону визначено, що прожитковий мінімум визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років; дітей віком від 6 до 18 років; працездатних осіб; осіб, які втратили працездатність.

У змісті наведеної норми Закону України від 15.07.1999 № 966-XIV закріплено вичерпний перелік основних соціальних і демографічних груп населення відносно яких визначається прожитковий мінімум.

Статтею 4 Закону України від 15.07.1999 № 966-XIV передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження.

Відповідно, Законом № 966-XIV не визначено такого виду прожиткового мінімуму, як «прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді». При цьому, судді Законом № 966-XIV не віднесені до соціальної демографічної групи населення, стосовно яких прожитковий мінімум повинен встановлюватися окремо.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" установлено з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 2189 гривень; працездатних осіб: з 1 січня - 2270 гривень; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді - 2102 гривні.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" установлено з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2393 гривень, працездатних осіб - 2481 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді - 2102 гривні.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" установлено з 1 січня 2023 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2589 гривень, працездатних осіб - 2684 гривні; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді - 2102 гривні.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2920 гривень, працездатних осіб - 3028 гривень; працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, - 2102 гривні.

Варто зазначити, що зміни до Закону України від 02.06.2016 № 1402-VIII в частині, яка регламентує розмір суддівської винагороди у спірному періоді, а також в Закон України від 15.07.1999 № 966-XIV щодо визначення прожиткового мінімуму, не вносилися.

Тому, для зменшення розміру прожиткового мінімуму, який встановлено для працездатних осіб на 01 січня календарного року, з метою визначення суддівської винагороди відсутні законні підстави.

Відтак, Законом України «Про судоустрій і статус суддів» закріплено, що для визначення розміру суддівської винагороди до уваги може братися лише прожитковий мінімум для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 01 січня календарного року. Вказана конституційна гарантія незалежності суддів не може порушуватися і змінюватися без внесення відповідних змін до закону про судоустрій.

Аналогічні висновки щодо обчислення суддівської винагороди (обрання розрахункової величини прожитковий мінімум для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 01 січня календарного року) сформовані у постановах Верховного Суду від 10 листопада 2021 року по справі № 400/2031/21, від 30 листопада 2021 року по справі № 360/503/21.

Також, виходячи з обставин цієї справи, слід враховувати, що право позивача на обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, виходячи з базового посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного із прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначеного станом на 01.01.2021 у розмірі 2270 грн, станом на 01.01.2022 у розмірі 2481 грн, станом на 01.01.2023 у розмірі 2684 грн, станом на 01.01.2024 у розмірі 3028 грн, встановлено судовим рішенням, яке набрало законної сили в адміністративній справі № 120/12403/24.

Слід зазначити, що відповідно до вимог статті 129-1 Конституції України, статті 14 КАС України судове рішення, що набрало законної сили, є обов'язковим до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними та юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Порядок подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці територіальними органами Пенсійного фонду України затверджений Постановою Пенсійного фонду України 25.01.2008 № 3-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 09 лютого 2023 року № 7-2), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 березня 2008 р. за №200/14891 (далі Порядок № 3-1).

Пунктом 1 розділу І Порядку № 3-1 визначено, що заява про призначення/ перерахунок щомісячного довічного грошового утримання (додаток 1) подається до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає щомісячне довічне грошове утримання) суддею особисто або через уповноважену особу суду за останнім місцем роботи.

У відповідності до пункту 6 розділу ІV Порядку № 3-1 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання проводиться органом, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, на підставі довідки про суддівську винагороду/довідки про винагороду судді Конституційного Суду України, надісланої відповідним органом (без звернення судді у відставці, судді Конституційного Суду України), або за зверненням судді у відставці, судді Конституційного Суду України.

Звернення судді за перерахунком щомісячного довічного грошового утримання здійснюється шляхом подання до органу, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, заяви про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання та довідки про суддівську винагороду судді у відставці / довідки про винагороду судді Конституційного Суду України, в тому числі через вебпортал або засобами Порталу Дія з використанням суддею електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів), або надсилання поштою.

Заява про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання приймається органом, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, за наявності в судді всіх необхідних документів та оформляється відповідно до вимог розділу III цього Порядку.

Днем звернення за перерахунком щомісячного довічного грошового утримання вважається день прийняття органом, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, заяви про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання та довідки про суддівську винагороду / довідки про винагороду судді Конституційного Суду України.

За нормами пунктів 7-9 Порядку № 3-1 документи про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання розглядає орган, що призначає щомісячне довічне грошове утримання, та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку щомісячного довічного грошового утримання.

Орган, що приймає рішення про перерахунок щомісячного довічного грошового утримання, не пізніше 10 днів після винесення рішення інформує особу про перегляд щомісячного довічного грошового утримання із зазначенням його розміру або про відмову в перегляді щомісячного довічного грошового утримання із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.

Перерахунок щомісячного довічного грошового утримання проводиться з дня виникнення права на відповідний перерахунок.

Зважаючи на наведене, слід зауважити, що правові норми Порядку № 3-1 не наділяють повноваженнями територіальні органи Пенсійного фонду України на перевірку складових довідки про розмір суддівської винагороди для визначення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці.

У ході судового розгляду судом встановлено, а відповідачами не спростовано, що позивач звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії на підставі довідок Вінницького апеляційного суду від 17.12.2024 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці №04-20/91/2024, №04-20/90/2024, №04-20/89/2024, №04-20/88/2024.

За результатами розгляду зазначеної заяви відповідач 2 відмовив у перерахунку пенсії позивача у рішенні від 25.12.2024 №905090809, вказавши про відсутність підстав для перерахунку довічного грошового утримання судді у відставці, оскільки з 01.01.2024 не відбулось зміни розміру суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді.

Надаючи оцінку спірному рішенню, слід зауважити, що відповідач 2 фактично відмовив у перерахунку довічного грошового утримання судді у відставці Нікушина лише з 01.01.2024 на підставі довідки №04-20/91/2024.

Разом з тим, надання права позивача на перерахунок на підставі інших доданих до заяви від 20.12.2024 довідок вказане рішення не містить. З огляду на наведене, слід зауважити, що спірне рішення не відповідає основним критеріям до рішення суб'єкта владних повноважень, визначених у частині 2 статті 2 КАС України.

Зазначене свідчить, що оскаржуване рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 25.12.2024 №905090809 є протиправним та підлягає скасуванню.

Поряд з цим, визначаючись щодо зобов'язальної частини заявлених позовних вимог, варто враховувати, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області де отримує щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці, і, тому, з урахуванням встановлених обставин по справі саме Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повинно здійснити перерахунок та проводити виплати щомісячного грошового утримання судді у відставці на підставі довідок Вінницького апеляційного суду від 17.12.2024 за №04-20/91/2024, №04-20/90/2024, №04-20/89/2024, №04-20/88/2024.

Стосовно позовних вимог в частині встановлення відсоткового значення суддівської винагороди, на рівні 78%, то слід зазначити, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 10.12.2021, яке набрало законної сили, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області зарахувати до стажу роботи на посаді судді ОСОБА_1 половину строку на денній формі навчання, що становить 2 роки 4 місяці 27 днів та календарного періоду проходження строкової військової служби 2 роки 0 місяців 19 днів. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити з 19.02.2020 перерахунок щомісячного довічного грошового утримання ОСОБА_1 із урахуванням стажу його роботи на посаді судді, що дає право на відставку та отримання довічного грошового утримання 34 роки 5 місяців 21 день, виходячи із 78% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді відповідно до довідки Вінницького апеляційного суду від 27.02.2020 № 05-27/115/2020 та здійснити з 19.02.2020 виплату з урахуванням раніше виплачених сум.

Тобто, зазначеним рішенням визначено право ОСОБА_1 на отримання виплати довічного утримання у розмірі 78% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді.

Отже, є обґрунтованими доводи позивача наведені в позовній заяві щодо необхідності зазначення в судовому рішенні відсоткового значення (78%) для врахування відповідачем-1, при здійсненні ним перерахунку на виконання рішенням суду.

Беручи до уваги зазначене, порушене право позивача підлягає судовому захисту та поновленню шляхом зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, як орган до якого звернувся з заявою позивач, здійснити з 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023, 01.01.2024 перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці на підставі довідок Вінницького апеляційного суду від 17.12.2024 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці №04-20/91/2024, №04-20/90/2024, №04-20/89/2024, №04-20/88/2024 в розмірі 78% суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, з урахуванням проведених виплат.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області залишити без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 13 лютого 2025 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Сушко О.О.

Судді Залімський І. Г. Мацький Є.М.