Справа № 500/6399/24
21 березня 2025 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі судді Мандзія О.П., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.
14.03.2025 на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення.
Відповідно до ч.3 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз'яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Дослідивши заяву про роз'яснення судового рішення, суд вважає за можливе розглянути таку у письмовому провадженні без повідомлення учасників справи.
Як передбачено ч.1 ст.254 КАС України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.
Із наведеної законодавчої норми слідує, що роз'ясненню підлягає судове рішення, яке набрало законної сили, судом, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, не змінюючи при цьому його змісту.
З матеріалів справи видно, що рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.
Порядок набрання рішенням суду законної сили визначений ст.255 КАС України. Так, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Як слідує з комп'ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду", ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 14.03.2025 апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 02.12.2024 у справі № 500/6399/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - залишено без руху Встановлено десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Відтак рішення суду у цій справі станом на 20.03.2025 не набрало законної сили, а тому не може бути роз'яснено передчасно.
Відповідно до ч.2 ст.167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
За таких обставин, суд вважає за необхідне повернути заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення, що не набрало законної сили, яка є очевидно безпідставною.
Керуючись ст.241, 248, 254 КАС України, суд
Заяву ОСОБА_1 про роз'яснення судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Мандзій О.П.