21 березня 2025 року Справа № 640/29251/21 Провадження: ЗП/280/619/25 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Лазаренко М.С., перевіривши матеріали адміністративної справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Оранж-Буд» (03045, м. Київ, вул. Новопирогівська, буд. 50; код ЄДРПОУ 39169716)
до Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 33/19; код ЄДРПОУ 43141267),
до Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8; код ЄДРПОУ 43005393)
про визнання протиправними та скасування рішень, -
18.10.2021 до Окружного адміністративного суду м. Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Оранж-Буд» (далі - позивач) до Головного управління ДПС у м. Києві (далі - відповідач 1), Державної податкової служби України (далі - відповідач 2) в якій просить суд:
- визнати протиправними та скасувати рішення комісії ГУ ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, а саме: Рішення про відмову № 2888184/39169716 від 21.07.2021 року (дата складання Податкової накладної - 16.06.2021 року, податкова накладна № 129); Рішення про відмову № 2888185/39169716 від 21.07.2021 року (дата складання Податкової накладної - 16.06.2021 року, податкова накладна № 132); Рішення про відмову № 2876987/39169716 від 16.07.2021 року (дата складання Податкової накладної - 16.06.2021 року, податкова накладна № 133); Рішення про відмову № 2903278/39169716 від 27.07.2021 року (дата складання Податкової накладної - 18.06.2021 року, податкова накладна № 134); Рішення про відмову № 2903279/39169716 від 27.07.2021 року (дата складання Податкової накладної - 22.06.2021 року, податкова накладна № 135); Рішення про відмову № 2898509/39169716 від 26.07.2021 року (дата складання Податкової накладної - 29.06.2021 року, податкова накладна № 141);
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати (вважати зареєстрованими) в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні: Податкову накладну № 129 датою її фактичного надходження, якою є 16.06.2021 року; Податкову накладну № 132 датою її фактичного надходження, якою є 16.06.2021 року; Податкову накладну № 133 датою її фактичного надходження, якою є 16.06.2021 року; Податкову накладну № 134 датою її фактичного надходження, якою є 18.06.2021 року; Податкову накладну № 135 датою її фактичного надходження, якою с 22.06.2021 року; Податкову накладну № 141 датою її фактичного надходження, якою с 29.06.2021 року;
- стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби в місті Києві на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 27 240,00 грн. (двадцять сім тисяч двісті сорок гривень 00 коп.).
Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 20.10.2021 відкрив провадження в адміністративній справі та вирішив здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Законом України від 13.12.2022 № 2825-IX «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (далі - Закон № 2825-IX) ліквідовано вказаний адміністративний суд. Так, відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних Закону № 2825-IX з дня набрання чинності цим Законом Окружний адміністративний суд міста Києва припиняє здійснення правосуддя. Інші адміністративні справи, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, у тому числі ті, що передані до Київського окружного адміністративного суду до набрання чинності Законом України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ», але не розподілені між суддями (крім справ, підсудність яких визначена частиною першою статті 27, частиною третьою статті 276, статтями 289-1, 289-4 Кодексу адміністративного судочинства України), передаються на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України шляхом їх автоматизованого розподілу між цими судами з урахуванням навантаження за принципом випадковості та відповідно до хронологічного надходження справ у порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.
На виконання вимог Закону № 3863-ІХ наказом ДСА України від 16.09.2024 № 399 затверджено Порядок передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва (далі - Порядок № 399).
Пунктом 22 Порядку № 399 встановлено, що на підставі отриманих примірників протоколу та переліку судових справ відповідальною особою протягом семи робочих днів після завершення автоматизованого розподілу судових справ передаються судові справи до судів, визначених за результатами автоматизованого розподілу.
На виконання положень Закону № 2825-IX та відповідно до Порядку № 399 справу передано на розгляд до Запорізького окружного адміністративного суду.
20.03.2025 зазначена справа надійшла до Запорізького окружного адміністративного суду, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції суду на супровідному листі, та за результатом автоматизованого розподілу судової справи між суддями остання передана для розгляду судді Лазаренку М.С., присвоєно номер провадження ЗП/280/619/25.
Частиною другою статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Відповідно до частини 2 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне прийняти зазначену адміністративну справу до свого провадження.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно відповіді №1218057 від 20.03.2025 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зазначений в позовній заяві код ЄДРПОУ 39169716 сторони позивача належить Товариству з обмеженою відповідальністю "БУМ ІН БЕП", юридичною адресою якого є: 65012, Одеська обл., місто Одеса, вул. Канатна, будинок 62.
Проте, в позовній заяві зазначено сторону позивача, як Товариство з обмеженою відповідальністю «Оранж-Буд» (03045, м. Київ, вул. Новопирогівська, буд. 50; код ЄДРПОУ 39169716)
Отже, для усунення вказаних недоліків позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву, зазначивши актуальну назву та місцезнаходження.
Відповідно до частини 13 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
За вищенаведених обставин позов підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 241, 243, 248 КАС України, суд
Прийняти адміністративну справу №640/29251/21 (ЗП/280/617/25) до провадження.
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Оранж-Буд» до Головного управління ДПС у м. Києві, Державної податкової служби України, про визнання протиправними та скасування рішень - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали, а саме: надати уточнену позовну заяву із зазначенням актуальної назви та місцезнаходження юридичної особи позивача;
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, суд повертає позовну заяву у відповідності до пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.
Роз'яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде залишена без розгляду відповідно до пункту 7 частини першої статті 240 з урахуванням частини п'ятнадцятої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту прийняття.
Суддя М.С. Лазаренко