Роздільнянський районний суд Одеської області
Справа № 511/267/25
Номер провадження: 3/511/204/25
"21" березня 2025 р. Роздільнянський районний суд Одеської областів складі:
головуючого судді Теренчук Ж. В.,
секретаря судового засідання Ніколас С.О.,
за участю:
прокурора Мельніченко В.О.
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності : ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні м.Роздільна Одеської області матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи: директор Комунальна установа "Трудовий архів" Роздільнянської міської ради Одеської області за частиною 1 статті 172-7, частиною 2 статті 172-7, частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , розпорядженням голови Роздільнянської міської ради №291/од-2023 від 15.09.2023 ОСОБА_1 призначено на посаду директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради з 19.09.2023 та укладено контракт №1/Л від 15.09.2023 року.
Відповідно до контракту та статуту КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, директор установи здійснює поточне керівництво установою; організовує фінансово-госодарську діяльність установи; розпоряджається в установленому порядку майном і коштами установи, укладає угоди, видає у межах своїх повноважень накази і контролює їх виконання; приймає на роботу і звільняє з роботи та інше.
Виходячи з обсягів функцій ОСОБА_1 , як директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, відповідно до статуту та контракту, остання наділена адміністативно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями (обов'язками), ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому є суб'єктом відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та Примітки до ст.172-7 КУпАП і є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Так відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, особи зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до розпорядження Роздільнянської міської ради Одеської області від 15.09.2023 року №291/од-2023, ОСОБА_1 призначено директором Комунальної установи «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради», а також укладено контракт №1/Л з директором Комунальної установи «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради (а.с. 25, а.с. 26- 31)
Наказом КУ «Трудовий Архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 22.07.2021 року №4/01-04, затверджено положення про оплату праці та положення про преміювання працівників комунальної установи «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради (а.с 32)
Так будучи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради ОСОБА_1 , будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №280/01-23 від 06.11.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №70-2024 від 11.11.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №246/01-23 від 07.10.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №63-2024 від 08.10.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №227/01-23 від 04.09.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №57-2024 від 10.09.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №191/01-23 від 08.07.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №41-2024 від 11.07.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №158/01-23 від 10.06.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №33-2024 від 12.06.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №132/01-23 від 07.05.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №20-2024 від 21.05.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №103/01-23 від 09.04.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №13-2024 від 15.04.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №73/01-23 від 08.03.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №9-2024 від 14.03.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №53/01-23 від 15.02.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №4/2024 від 19.02.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила дію та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, керуючись положенням про преміювання та контрактом, підписала листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради №150/01-23 від 15.12.2023 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №110-2023 від 19.12.2023 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 80 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.172-7 КУпАП за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 280/01-23 від 06.11.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №70-2024 від 11.11.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 246/01-23 від 07.10.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №63-2024 від 08.10.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 227/01-23 від 04.09.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №57/2024 від 10.09.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 191/01-23 від 08.07.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №41-2024 від 11.07.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 158/01-23 від 10.06.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №33-2024 від 12.06.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 132/01-23 від 07.05.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №20-2024 від 21.05.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 103/01-23 від 09.04.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №13-2024 від 15.04.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 73/01-23 від 08.03.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №9-2024 від 14.03.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 150/01-23 від 15.12.2023 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №110-2023 від 19.12.2023 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 80 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» не повідомила Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час підписання листа на адресу управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради № 53/01-23 від 15.02.2024 року про надання їй премії, в якому самостійно визначила її відсотковий розмір, що стало підставою для видачі наказу №4-2024 від 19.02.2024 року, згідно якого ОСОБА_1 сплачено премію в розмірі 50 % від посадового окладу.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7 КУпАП за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність реального конфлікту інтересів.
Також ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради, будучи суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 17.11.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави та місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45,п.п. 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції»
Згідно до абз. 2 ч. 5 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» на директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради ОСОБА_1 , поширюється вимоги фінансового контролю, як на керівника закладу охорони здоров'я центрального значення.
Таким чином ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-6 КУпАП, на неї поширюється дія цього Закону, і вона є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» .
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Ухвалою суду від 27.02.2025 року матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7,ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в одне провадження об'єднані справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , а саме справу справа № 511/268/25, провадження №3/511/205/25, протокол № 251, справа № 511/269/25, провадження №3/511/206/25, справа № 511/270/25, провадження № 3/511/207/25, справа № 511/271/25, провадження №3/511/208/25, справа № 511/272/25, провадження № 3/511/209/25, справа № 511/273/25, провадження №3/511/210/25, справа № 511/274/25, провадження №3/511/211/25, справа № 511/275/25, провадження № 3/511/212/25, справа № 511/276/25, провадження № 3/511/213/25, справа № 511/277/25, провадження № 3/511/214/25, справа № 511/278/25, провадження № 3/511/215/25, справа № 511/279/25, провадження № 3/511/216/25, справа № 511/280/25, провадження №3/511/217/25, справа № 511/281/25, провадження № 3/511/218/25, справа № 511/282/25, провадження № 3/511/219/25, справа № 511/283/25, провадження № 3/511/220/25, справа № 511/284/25, провадження № 3/551/221/25, справа № 511/285/25, провадження № 3/511/222/25, справа № 511/286/25, провадження № 3/511/223/25, справа № 511/287/25, провадження № 3/511/224/25.
Позиція особи , яка притягається до відповідальності та прокурора.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даних правопорушень визнала повністю та щиро розкаялась.
Прокурор в судовому засіданні просив суд визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні вказаних правопорушень, притягнути його до відповідальності та накласти на неї стягнення у виді мінімального штрафу в межах санкції відповідних статтей, так як вина правопорушника повністю підтверджується матеріалами справи.
Заслухавши пояснення правопорушниці, думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 міститься склад корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч. 2. ст. 172-2, ч. 1 ст. 172-6 КупАП виходячи з наступного.
Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, встановлюється відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, встановлюється відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Відповідно до визначень зазначених в статті 1 Закону, приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Статтею 41 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено: особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, діють неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання.
Суд вважає, що крім визнавальни показів вина ОСОБА_1 у скоєнні вищенаведених правопорушень підтверджується також наявними у справі письмовими доказами:
- копією розпорядження Роздільнянської міської ради Одеської області від 15.09.2023 року за вх. №291/од-2023, відповідно до якого ОСОБА_1 призначено директором КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради та підписано контракт №1/Л (а.с. 25-26 Т.1);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 06.11.2024 року за вх. №280/01-23; (а.с. 15 Т.1);
- копією наказу КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 22.07.2021 року № 4/01-04 (а.с. 32 т.1);
- копією положення про преміювання працівників КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради (а.с.33 Т.1);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 08.11.2024 року за вх. №664; (а.с.15 Т.1)
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 11.11.2024 року за вх. № 70-2024 року (а.с. 16 т.1);
- копією розрахунку КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області відносно ОСОБА_1 , щодо нарахування їй заробітної плати; (а.с. 17 Т.1)
- відповіддю виконавчого комітету Роздільнянської міської ради Одеської області на запит №69314-2024 від 04.12.2024 року від Т.в.о. Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, повідомлень від ОСОБА_1 щодо виникнення у неї конфлікту інтересів не надходило ані в усній формі ані в письмовій формі (а.с. 18 Т.1);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 07.10.2024 року за вх. № 246/01-23 (а.с. 66 Т.1);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 07.10.2024 року №581 (а.с. 66 Т.1);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 08.10.2024 року №63-20224 (а.с. 67);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 04.09.2024 року за вх. № 227/01-23 (а.с. 105 Т.1);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 09.09.2024 року №512 (а.с. 105 Т.1);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 10.09.2024 року №57-2024 (а.с. 106 Т.1);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 08.07.2024 року за вх. № 191/01-23 (а.с. 143 Т.1);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 09.07.2024 року №392 (а.с. 143 Т.1);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 11.07.2024 року №41-2024 (а.с. 144 Т.1);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 10.06.2024 року за вх. № 158/01-23 (а.с. 182 Т.1);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 10.06.2024 року №322 (а.с. 182 Т.1);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 12.06.2024 року №33-2024 (а.с. 183 Т.1);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 07.05.2024 року за вх. № 132/01-23 (а.с. 220 Т.1);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 20.05.2024 року №276 (а.с. 220 Т.1);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 21.05.2024 року №20-2024 (а.с. 221 Т.1);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 09.04.2024 року за вх. № 103/01-23 (а.с. 15 Т.2);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 10.04.2024 року №191 (а.с. 15 Т.2);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 15.04.2024 року №13-2024 (а.с. 16 Т.2);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 08.03.2024 року за вх. № 73/01-23 (а.с. 53 Т.2);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 11.03.2024 року №109 (а.с. 53 Т.2);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 14.03.2024 року №9-2024 (а.с. 54 Т.2);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 15.02.2024 року за вх. № 53/01-23 (а.с. 91 Т.2);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 16.02.2024 року №74 (а.с. 91 Т.2);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 19.02.2024 року №4-2024 (а.с. 92 Т.2);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 15.12.2023 року за вх. № 150/01-23 (а.с. 129 Т.2);
- копією рішення Роздільнянської міської ради Одеської області VI сесії VIII скликання, про створення КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради (а.с. 151 Т.2);
- копією статуту КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради (а.с. 153 Т.2) ;
- копією колективного договору на 2021-2023 роки та копією наказу про затвердження колективного договору (а.с. 164, а.с. 181 Т.2);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 19.12.2023 року №110-2023 (а.с. 130 Т.2);
- копією положення про оплату праці КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради (а.с. 149 Т.2);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 06.11.2024 року за вх. № 280/01-23 (а.с. 210 Т.2);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 08.11.2024 року №664 (а.с. 210 Т.2);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 11.11.2024 року №70-2024 (а.с. 211 Т.2);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 07.10.2024 року за вх. № 246/01/23 (а.с. 15 Т.3);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 07.10.2024 року №581 (а.с. 15 Т.3);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 08.10.2024 року №63-2024 (а.с. 16 Т.3);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 04.09.2024 року за вх. № 227/01-23(а.с. 53 Т.3);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 09.09.2024 року №512 (а.с. 53 Т.3);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 10.09.2024 року №57-2024 (а.с. 54 Т.3);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 08.07.2024 року за вх. № 191/01-23 (а.с. 91 Т.3);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 09.07.2024 року №392 (а.с. 91 Т.3);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 11.07.2024 року №41-2024 (а.с. 92 Т.3);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 10.06.2024 року за вх. № 158/01-23 (а.с. 129 Т.3);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 10.06.2024 року №322 (а.с. 129 Т.3);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 12.06.2024 року №33-2024 (а.с. 130 Т.3);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 07.05.2024 року за вх. № 132/01-23 (а.с. 167 Т.3);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 20.05.2024 року №276 (а.с. 167 Т.3);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 21.05.2024 року №20-2024 (а.с. 168 Т.3);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 09.04.2024 року за вх. № 103/01-23 (а.с. 205 Т.3);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 10.04.2024 року №191 (а.с. 205 Т.3);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 15.04.2024 року №13-2024 (а.с. 206 Т.3);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 08.03.2024 року за вх. № 73/01-23 (а.с. 15 Т.4);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 11.03.2024 року №109 (а.с. 15 Т.4);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 14.03.2024 року №9-2024 (а.с. 16 Т.4);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 15.12.2023 року за вх. № 150/01-23 (а.с. 53 Т.4);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 19.12.2023 року №110-2023 (а.с. 54 Т.4);
- копією листа КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради Одеської області від 15.02.2024 року за вх. № 53/01-23 (а.с. 91 Т.4);
- копією листа Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради від 16.02.2024 року №74 (а.с. 91 Т.4);
- копією наказу Управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Роздільнянської міської ради Одеської області від 19.02.2024 року №4-2024 (а.с. 92 Т.4);
- копією витягу щорічної декларації за 2023 рік, яка була подана 17.11.2024 року ОСОБА_1 (а.с. 147 Т.4)
Вищенаведеними доказами підтверджено, що виходячи із обсягів функцій ОСОБА_1 , як директора державного закладу, відповідно до Статуту та наказу, вона наділена адміністративно-господарськими функціями (обов'язками) та організаційно-розпорядчими функціями щодо здійснення керівництва трудовим колективом.
Таким чином директор ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», вона була ознайомлена з вимогами та обмеженнями, встановленими Законом України «Про запобігання корупції» на займаній нею посаді директора комунального підприємства, і тому повинна дотримуватись обмежень у прийняті рішень в умовах реального конфлікту під час підписання наказів на свою користь, однак порушила дані вимоги .
Також судом встановлено, що згідно до п. 4 ч. 1 ст 3 Закону України «Про запобігання корупції» на директора КУ «Трудовий архів» Роздільнянської міської ради на ОСОБА_1 поширюється вимоги фінансового контролю, як особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків.
Згідно до Закону України №3384-ІХ від 20.09.2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій, осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», набрав чинності 12.10.2023 року, та п.п. 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконанні функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк яких для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 березня 2024 року.
В вимого вищенаведеного законодавства ОСОБА_1 несвоєчасно 17.11.2024 року подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45, п.п. 2-7 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» .
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.2 ст. 172-7 КУпАП - вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, ч. 1 ст. 172-7 КУпАП - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення на правопорушника, суд враховує, що обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення до ст.34 КУпАП, є визнання вини, щире каяття.
Обтяжуючих відповідальність ОСОБА_1 обставин, передбачених ст.35 КУпАП, судом не встановлено.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Суд при розгляді даної справи та накладенні стягнення керується вимогами ч.2 ст.36 КУпАП, так як ОСОБА_1 вчинила декілька адміністративних правопорушень і суд одночасно розглядає матеріали про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-7, ч. 1 ст. 172-7, ч. 1 с. 172-6 КУпАП за протоколами № 252/2025 від 16.01.2025 року; №251/2025 від 16.01.2025 року; № 250/2025 від 16.01.2025 року; 249/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 248/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 247/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 246/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 245/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 244/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 243/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 242/2025, справа № 511/278/25, провадження № 3/511/215/25, протокол № 241/2025, справа № 511/279/25, від 16.01.2025 року; протокол № 240/2025 16.01.2025 року; протокол № 239/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 238/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 237/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 236/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 234/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 235/2025 від 16.01.2025 року; протокол № 233 від 16.01.2025 року.
Відповідно, суд вважає, що з метою запобігання вчинення ОСОБА_1 нових корупційних правопорушень, достатнім для неї буде накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Також, відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП України з ОСОБА_2 слід стягнути судовий збір в сумі 605,60 грн на користь держави.
Керуючись статтями 33, 36, 40-1, 247, 283, 284 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-7, ч. 1 ст. 172-7, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення за правилами ч.2 ст. 36 КУпАП в межах санкції ч. 2. ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу у розмірі 300 (трьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 (п'ять тисяч сто гривень) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, паспорт НОМЕР_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи: директор Комунальна установа "Трудовий архів" Роздільнянської міської ради Одеської області, судовий збір у розмірі 605,60 гривень на користь держави.
Реквізити для сплати штрафу:
Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./м.Роздільна/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 37607526, Номер рахунку: UA848999980313000106000015710, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку МФО: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081100
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106,Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз'яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходженням його майна в порядку, встановленому законом і винується в порядку ст.307 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Роздільнянський районний суд Одеської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Ж. В. Теренчук