Єдиний унікальний номер 725/2059/25
Номер провадження 3/725/614/25
19.03.2025 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м.Чернівці Федіна А.В., розглянувши справу, яка надiйшла вiд Чернівецької митницi, про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi за ч. 3 ст. 471 МК України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 09.02.2023 року органом «ASP», -
Як вбачається з протоколу про порушення митних правил, 27.02.2025 року о 17 годині 27 хвилин на територію міжнародного автомобільного пункту пропуску «Мамалига-Крива» митного поста «Мамалига» Чернівецької митниці в напрямку «в'їзд в Україну», з метою перетину державного кордону по смузі митного контролю «зелений коридор» заїхав автомобіль «РЕНО», реєстраційний номер НОМЕР_2 який слідував з Молдови в Україну, під керуванням громадянина Молдови ОСОБА_2 . У даному транспортному засобі в якості пасажирів також слідували: доньки ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та дружина ОСОБА_5 .
Вказані громадянки формою проходження митного контролю обрали «зелений коридор», чим своїми діями заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо переміщення через митний кордон України.
Згідно ч. 5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Згідно ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації.
Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
При проведенні митного контролю ручної поклажі, яка належить громадянці Молдови ОСОБА_5 , було виявлено не задекларований, без ознак приховування, лікарський засіб іноземного фабричного виробництва «TYLOLHOT» у кількості 12 пачок з вмістом прекурсору «Псевдоефедрин» по 60 мг, загальною вагою прекурсору 0,720 г. Країна виробництва Туреччина. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року №770 зі змінами та доповненнями, прекурсор «Псевдоефедрин» відноситься до речовин, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються заходи контролю.
Відповідно до списку №1 «Прекурсори, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю» Таблиці № IV, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року №770 зі змінами та доповненнями, «Псевдоефедрин» відноситься до прекурсорів, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються заходи контролю.
Під час догляду вищевказаного автомобіля та речей громадян було застосовано службову собаку «Кіра».
Громадянка Молдови ОСОБА_1 митний контроль пройшла та виявлений лікарський засіб визнала своєю власністю. Дозвільні документи на право переміщення через митний кордон України вказаного лікарського засобу відсутні.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, хоча повідомлялась митним органом про час та місце розгляду справи судом, про причини своєї неявки суд не повідомив.
У відповідності до ч. 4 ст. 526 МК України справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
Враховуючи наявні в матеріалах справи відомості щодо належного повідомлення громадянки України ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи, дана справа може бути розглянута за його відсутності.
Диспозицією ч. 3 ст. 471 МК України передбачено відповідальність за недекларування товарів (крім валютних цінностей), що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами.
З матеріалів справи вбачається, що громадянка Молдови ОСОБА_1 перевозила через митний кордон товари, що підпадають під встановлені законодавством обмеження щодо вивезення за межі митної території України та не задекларував такі товари і не надав відповідних дозвільних документів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення повністю доводиться дослідженими та проаналізованими письмовими доказами по справі, а саме: протоколом про ПМП, протоколом огляду, іншими матеріалами справи.
При накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення та особа правопорушника.
Обставин, які б обтяжували чи пом'якшували відповідальність громадянина Ізраїлю ОСОБА_6 за наслідками розгляду справи не встановлено.
Санкцією ч. 3 ст. 471 МК України передбачено накладення штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких товарів або без такої.
З матеріалів справи вбачається, що переміщуваний ОСОБА_1 через митний кордон України товар підлягає конфіскації.
Згідно п.2 розділу №3 (Особливості покриття витрат) «Порядку відшкодування витрат за зберігання товарів та транспортних засобів на складах митних органів» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.06.2012 року №731, вбачається, що витрати митного органу за зберігання товарів, транспортних засобів, тимчасово вилучених у справі про порушення митних правил, після набрання законної сили рішенням, винесеним у справі про порушення митних правил, відшкодовуються у разі, якщо особу визнано винною, а вилучені у справі про порушення митних правил товари та/або транспортні засоби підлягають поверненню власнику.
Таким чином, витрати понесені митним органом на зберігання вилученого товару не стягуються з ОСОБА_1 , оскільки вказані товари підлягають конфіскації.
Доказів наявності підстав для звільнення від сплати судового збору відповідно до вимог ст. 5 Закону України «Про судовий збір» матеріали справи не містять.
На підставі вище викладеного та керуючись ст. 471, ст.ст. 525 - 529 Митного Кодексу України, ст.288 КУпАП, -
ОСОБА_7 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.471 МК України і накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5100 грн. (п'ять тис. сто грн.) та конфіскації в дохід держави вилучених згідно протоколу про ПМП № 0095/UA40800/25 від 27.02.2025 року товарів, а саме: лікарський засіб іноземного фабричного виробництва «TYLOLHOT» у кількості 12 саше.
Вилучені в порядку ч. 3 ст. 511 МК України грошові кошти згідно протоколу про ПМП № 0095/UA40800/25 від 27.02.2025 року в сумі 5100 грн. звернути в рахунок стягнення штрафу за даною постановою.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п'ять грн. 60 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти діб з дня винесення постанови до Чернівецького апеляційного суду через Першотравневий районний суд м. Чернівці.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці А. В. Федіна