Рішення від 21.03.2025 по справі 646/6521/24

Справа № 646/6521/24

№ провадження 2/646/1050/2025

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.03.25 м.Харків

Червонозаводський районний суд м. Харкова

у складі: головуючого - судді Білінської О.В.

за участю секретаря судового засідання Тихоновської Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Куп'янської районної військової адміністрації про визнання права власності на нерухоме майно,

встановив:

Представник позивачки ОСОБА_1 , адвокат Литвиненко В.Л., звернувся до Червонозаводського районного суду з даним позовом, в якому просить визнати за позивачем, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на житловий будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 107,6 кв.м. на праві приватної власності.

В обґрунтування позову зазначає, що позивачу на праві власності належить житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується договором купівлі-продажу № КФ-09-091-Н, від 27.09.2000 року, посвідченого Куп'янською філією акціонерного товариства «Харківська Універсальна Біржа». Право власності було зареєстроване 05.10.2000 року у Куп'янському міжміському бюро технічної інвентаризації за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та 05.10.2000 році записано в реєстрову книгу за № 59 за реєстрованим № 8573.

До 2013 року реєстрація права власності на житлові будинки проводилася Бюро технічної інвентаризації, із видачею про це документів (Витягів) або проставленням відповідних штампів (відміток) на самому документі. Така реєстрація проводилася БТІ в Реєстрі прав власності на нерухоме майно (в якому реєструвалися виключно квартири, будинки, приміщення). З огляду на те, що договір купівлі-продажу від 27.09.2000 року записано 05.10.2000 в реєстрову книгу за № 59 за реєстрованим № 8573, про що проставлений відповідний штамп КП «Куп'янське БТІ», позивач вважає що речове право на нерухоме майно є дійсним, оскільки його реєстрація проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення. На даний час КП «Куп'янське БТІ» не здійснює господарську діяльність, його будівля повністю зруйнована, база даних та архівні справи знищені внаслідок збройної агресії рф.

На даний час виникло питання про державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а саме, на зазначений житловий будинок, оскільки територія Куп'янського району наразі перебуває в зоні активних бойових дій, у зв'язку з чим позивачка, 26.04.2024 звернулася до Департаменту реєстрації Харківської міської ради.

Державний реєстратор прав на нерухоме майно Перепелиця М.В., Департамент реєстрації Харківської міської ради, Харківська область розглянувши заяву від 30.04.2024 за № 72880596 встановила наявність обставин, які є підставою для відмови в проведенні реєстраційних дій: так як подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження, а саме: «Під час розгляду заяви було здійснено консолідований пошук інформації в Державному реєстрі речових прав та реєстрації до 2013 року, стосовно реєстрації речових прав на заявлений об'єкт нерухомого майна. В результаті цього встановлено, що інформація про реєстрацію у Реєстрі прав власності на нерухоме майно - відсутня. Державним реєстратором було направлено запит до Куп'янської міської військової адміністрації Куп'янського району Харківської області № 3277/0/276-23 від 20.07.2023 щодо роботи Куп'янського бюро технічної інвентаризації та 24.07.2023 Департаментом реєстрації отримано відповідь Куп'янської міської військової адміністрації Куп'янського району Харківської області №1924 від 21.07.2023, відповідно до якої передбачається, що зберігачем інвентаризаційних справ на об'єкти нерухомого майна, розташовані на території Куп'янської громади, було визначено КП «Куп'янське БТІ». Через збройну агресію російської федерації в Україні будівля Комунального підприємства «Куп'янського бюро технічної інвентаризації», яке знаходиться за адресою: площа Центральна м. Куп'янськ, Харківської області, було зруйноване, а саме: комунальне підприємство та їх база даних, архівні справи, комп'ютерна техніка та інше майно знищені. Підприємство на даний час господарську діяльність не здійснює».

Таким чином, у позивача, на теперішній час немає документів, окрім договору купівлі-продажу про право власності та технічного паспорта, які б могли підтвердити право власності на вказаний житловий будинок.

Позивачка зазначає, що у зв'язку з тим, що її право власності на належний їй житловий будинок не визнається, вона змушена звернутися до суду з позовною заявою про визнання права власності.

Ухвалою суду від 02.07.2024 провадження у справі було відкрите.

Ухвалою суду від 17.03.2025 підготовче провадження у справі закрите, а справа призначена до судового розгляду.

Позивачка у судове засідання не з'явилася подала заяву, в якій просить розглядати справу без її участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, не з'явився у судове засідання та подав заяву про розгляд справи без його участі, заважив, що жодних неправомірних дій або бездіяльності відносно позивача з боку відповідача допущено не було, просив судові витрати, пов'язані з роглядом справи, поласти на позивача.

Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутністю учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та відповідні ним правовідносини.

Як вбачається з копії довідки від 15.04.2024 №6328-5003234544, яка видана Управлінням соціального захисту населення адміністрації Слобідського району Харківської міської ради, позивач ОСОБА_1 взята на облік як внутрішньо переміщена особа за фактичною адресою проживання: АДРЕСА_2 .

Згідно з копією довідки від 15.04.2024 №6328-5003234544, яка видана Управлінням соціального захисту населення адміністрації Слобідського району Харківської міської ради, позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Забори Харківської області, має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .

Будинок за адресою: АДРЕСА_1 ., належить ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу № КФ-09-091-Н, від 27.09.2000 року, посвідченого Куп'янською філією акціонерного товариства «Харківська Універсальна Біржа». Право власності було зареєстроване 05.10.2000 року у Куп'янському міжміському бюро технічної інвентаризації. за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та 05.10.2000 році записано в реєстрову книгу за № 59 за реєстрованим № 8573.

У договорі купівлі-продажу № КФ-09-091-Н, від 27.09.2000 року зазначено характеристику будинку: житловий будинок з гіпсоблоку обкладений цеглою, з надвірними будівлями, житловою площею 60,7 кв.м., є гараж. Рік будівництва житлового будинку - 1992р.

На зазначеному вище договорі міститься відбиток штампу Куп'янського бюро технічної інвентаризації Управління житлового комунального господарства Харківської обласної держаної адміністрації який свідчить про те, що вказаний у цьому документі будинок вцілому зареєстрований у Куп'янському бюро технічної інвентаризації за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та 05.10.2000 записано в реєстрову книгу за № 59 за реєстрованим № 8573.

В матеріалах справи наявна копія технічного паспорту на будинок.

За даними експлікації внутрішніх площ до плану будинку від 10.06.1992 у технічному паспорті на будинок станом на 23.03.2000, загальна площа будинку складає 107.6 кв.м, житлова площа 60,7 кв. м, та складається з: чотирьох житлових кімнат площею: 1-3- 11,4 кв.м, 1-4 - 16,6 кв.м, 1-5 - 22,3 кв.м, 1-6 - 10,4 кв.м; 1-8 кухні площею 17,6 кв.м; 1-7 ванної кімнати площею 5,4 кв.м; 1-2 коридору площею 9,8 кв.м; 1-1 веранди площею 10,1 кв.м; І веранди площею 4,0 кв.м.

26.04.2024 позивачка звернулася до Департаменту реєстрації Харківської міської ради з заявою (реєстраційний №60719038) про державну реєстрацію права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Під час розгляду вказаної заяви було здійснено консолідований пошук інформації в Державному реєстрі речових прав та реєстрах до 2013 року, стосовно реєстрації речових прав на заявлений об'єкт нерухомого майна, в результаті якого встановлено, що зазначена інформація у Реєстрі прав власності на нерухоме майно відсутня.

Тому Комунальне підприємство бюро технічних інвентаризації, яке розташовано на деокупованій території, не можуть надати повну та достовірну інформацію стосовно проведеної до 2013 року державної реєстрації прав, відомості про яку містяться виключно на паперових носіях, оскільки архіви були частково втрачені, пошкоджені в результаті воєнних дій.

Розглянувши заяву від 26.04.2024 № 60719038 та документи, додані до заяви, враховуючи отриману інформацію та відомості реєстрів, державним реєстратором було встановлено наявність підстав для відмови в проведенні державної реєстрації права власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , у зв'язку з тим, що подані документи не дали змоги встановити набуття речових прав на нерухоме майно.

Так, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 24 Закону підставою для відмови в державній реєстрації прав є подання документів, які не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 24 Закону підставою для відмови в державній реєстрації прав є наявність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями.

Відповідно до п. 18 Порядку за результатом розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації.

За наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав, що визначені Законом, державний реєстратор приймає відповідне рішення, яке повинне містити вичерпний перелік обставин, що стали підставою для його прийняття, з відповідним обґрунтуванням їх застосування.

Враховуючи викладене, керуючись пунктами 4, 5, ч. 1 ст. 24 Закону, пунктами 18 та 23 Порядку № 1127 державним реєстратором 30.04.2024 було прийнято рішення № 72880596 про відмову в проведенні реєстраційних дій за заявою від 26.04.2024 № 60719038 про державну реєстрацію права власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 .

Враховуючи викладене, рішення державного реєстратора Департаменту реєстрації Харківської міської ради від про відмову в проведенні реєстраційних дій від 30.04.2024 було прийнято рішення № 72880596 є законним та обґрунтованим, прийнятим у межах повноважень та відповідно до норм чинного законодавства України.

Враховуючи ситуацію, що склалася під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, та неможливістю державним реєстратором надіслати запит та отримати запитувану інформацію від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав до 2013 року, у зв'язку із знищенням, пошкодженням архівів таких підприємств в результаті воєнних дій, Департаментом реєстрації Харківської міської ради було направлено лист до Міністерства юстиції України з проханням надати роз'яснення, яким чином діяти державним реєстраторам в таких випадках.

Листом від 12.06.2023 за № 75137/74555-9-23/8.4.4 (вх. № 3376/0/49-23 від 13.06.2023) Міністерство юстиції повідомило, що в окресленому випадку подані для проведення державної реєстрації прав документи, не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також наявність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями.

Звертаємо увагу, що відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 27 Закону однією з підстав для державної реєстрації прав є, зокрема, судове рішення, що набрало законної сили, щодо набуття, зміни або припинення права власності таінших речових прав на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості.

Згідно з ч. 1 ст. 20 Закону заява на проведення реєстраційних дій подається заявником у паперовій формі, а у випадках, передбачених законодавством, - в електронній формі разом з оригіналами документів, необхідних для проведення реєстраційних дій, чи їх копіями, засвідченими державними органами, органами місцевого самоврядування (якщо оригінали таких документів відповідно до законодавства залишаються у справах державних органів, органів місцевого самоврядування).

Статтею 26 Закону встановлено, що за результатом розгляду документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор на підставі прийнятого ним рішення про державну реєстрацію прав вносить відомості про речові права, обтяження речових прав до Державного реєстру прав.

Відповідно до ч. 5 ст. 3 Закону державна реєстрація прав проводиться за заявами у сфері державної реєстрації прав будь-яким державним реєстратором з урахуванням вимог, встановлених абзацами першим - третім цієї частини, крім випадку, передбаченого статтею 312 цього Закону, та автоматичної державної реєстрації прав у випадках, передбачених цим Законом.

Таким чином, законодавством визначена множинність суб'єктів, які надають послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Департамент реєстрації Харківської міської ради не є виключним суб'єктом державної реєстрації прав. Із заявою щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та відповідним рішення суду, що набрало законної сили, особа має право звернутись до будь-якого державного

Стаття 392 ЦК України визначає, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

У цій справі позивачка була вимушена звернутися до суду з позовом, оскільки держава фактично не визнає за нею права власності на нерухоме майно, про що свідчить відмова державного реєстратора у проведенні реєстраційних дій.

Так, згідно з ч.3 ст.3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними за наявності однієї з таких умов: 1) реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення; 2) на момент виникнення таких прав діяло законодавство, що не передбачало їх обов'язкової реєстрації.

Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, можуть вчинятися, якщо речові права на таке майно зареєстровані згідно із вимогами цього Закону, крім випадків, коли речові права на нерухоме майно, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними згідно з частиною третьою цієї статті у випадках, визначених статтею 28 цього Закону, та в інших випадках, визначених законом (ч.4 ст.3 цього Закону).

Положення п.3 ч.3 ст.10 Закону передбачають, що державний реєстратор під час проведення державної реєстрації прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, а також під час проведення державної реєстрації прав, які набуваються з прав, що виникли в установленому законодавством порядку до 1 січня 2013 року, обов'язково запитує від органів влади, підприємств, установ та організацій, які відповідно до законодавства проводили оформлення та/або реєстрацію прав, інформацію (довідки, засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів тощо), необхідну для такої реєстрації, у разі відсутності доступу до відповідних носіїв інформації, що містять відомості, необхідні для проведення державної реєстрації прав, чи у разі відсутності необхідних відомостей в єдиних та державних реєстрах, доступ до яких визначено цим Законом, та/або у разі, якщо відповідні документи не були подані заявником, крім випадків, коли державна реєстрація прав здійснюється у зв'язку із вчиненням нотаріальної дії та такі документи були надані у зв'язку з вчиненням такої дії.

На момент отримання позивачами свідоцтва про набуття права власності спірного нерухомого майна у вересні 2000 року діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації такого права.

Так, правова норма статті 128 Цивільного кодексу Української РСР визначала, що право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передачі речі, якщо інше не передбачено законом або договором. Передачею визнається вручення речей набувачеві, а так само здача транспортній організації для відправки набувачеві і здача на пошту для пересилки набувачеві речей, відчужених без зобов'язання доставки. До передачі речей прирівнюється передача коносаменту або іншого розпорядчого документа на речі.

Укладення угод як одну з підстав набуття права власності передбачалося і статтею 12 Закону України від 07.02.1991 № 697-XII «Про власність».

В подальшому з 2002 року по 1 січня 2013 року державна реєстрація прав власності на нерухоме майно здійснювалася відповідними бюро технічної інвентаризації згідно з нормами Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України №7/5 від 07.02.2002.

Пунктом 1.3 цього Тимчасового положення передбачалося, що реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації.

Пункт 1.4 положення визначав реєстрацію прав власності на нерухоме майно як внесення запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно у зв'язку з виникненням, існуванням або припиненням права власності на нерухоме майно, що здійснюється БТІ за місцезнаходженням об'єктів нерухомого майна на підставі правовстановлювальних документів, за рахунок коштів особи, що звернулася до БТІ.

У вказаний період часу був прийнятий Цивільний кодекс України, який введений в дію з 01.01.2004 та яким було змінено підхід до визначення моменту виникнення права власності на нерухоме майно.

Так, відповідно до ч.1,2,4 ст.182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.

Згідно зі ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ст. 319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав.

Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом (ч. 1 ст. 328 ЦК України).

Згідно зі ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Позивачка вказує, що вона є власницею зазначеного житлового будинку, набувши право власності на нього раніше на законних підставах. Її право власності на житловий будинок підтверджується документами, копії яких вона додає до позовної заяви.

Крім того, 03.08.2004 набрав чинності Закон України від 01.07.2004 № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», сферою регулювання якого є відносини, пов'язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості.

Вказаний Закон № 1952-IV надав визначення державній реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень як офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень (стаття 2 Закону).

Нормами ст.4 Закону № 1952-IV було встановлено принцип обов'язковості державної реєстрації прав, за яким обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, зокрема, право власності на нерухоме майно.

Згідно з п.5 Прикінцевих положень Закону № 1952-IV реєстрація об'єктів нерухомості проводилася комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації до створення єдиної системи органів реєстрації прав, до якої за ст.5 Закону входять місцевими органами державної реєстрації прав виключно за місцем знаходження нерухомого майна, а саме: в містах Києві та Севастополі, місті обласного підпорядкування, районі, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру.

У цій справі державний реєстратор позбавлений можливості перевірити інформацію щодо фактів оформлення та/або реєстрації права власності на спірне майно за період з вересня 2000, коли позивач набув право власності на спірне майно, до 01.01.2013, коли повноваження з державної реєстрації прав власності на нерухоме майно були передані місцевими органами державної реєстрації прав.

Проте, відсутність об'єктивної можливості підтвердити факт оформлення та/або реєстрації права власності за позивачем на спірне майно у зв'язку зі знищенням будівлі, бази даних та документації КП «Куп'янське БТІ», а також відмова (незалежно від її правомірності) державного реєстратора провести реєстрацію права власності на спірне майно за позивачем, створили ситуацію, при якій позивач не може реалізовувати свої правомочності як власник майна, зокрема, щодо розпорядження цим майном, отримання передбаченої законом компенсації за знищення або пошкодження майна внаслідок збройної агресії російської федерації проти України тощо.

В той же час, Конституція України у статті 41 гарантує непорушність права власності та усі три правомочності власника: володіти, користуватися та розпоряджатися.

Невизнання державою права власності позивача на спірне майно є втручанням у це право, яке не переслідує легітимну мету та не є необхідним у демократичному суспільстві, а отже порушує гарантії, закріплені у статті 1 Протоколу Першого до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У постанові від 19.05.2020 у справі №916/1608/18 Велика Палата Верховного Суду зазначила, що вирішуючи спір про визнання права власності на підставі статті 392 цього Кодексу, слід враховувати, що за змістом вказаної норми права судове рішення не породжує права власності, а лише підтверджує наявне у позивача право власності, набуте раніше на законних підставах, якщо відповідач не визнає, заперечує або оспорює його. Отже, передумовами та матеріальними підставами для захисту права власності у судовому порядку є наявність підтвердженого належними доказами як права власності на майно, яке оспорюється або не визнається іншою особою, так і порушення (невизнання або оспорювання) цього права на спірне майно. Позивачем у такому позові може бути суб'єкт, який вважає себе власником певного майна, однак не може належним чином реалізувати свої правомочності у зв'язку із наявністю щодо цього права сумнівів з боку третіх осіб чи необхідністю одержати правовстановлюючі документи. Однією з підстав державної реєстрації права власності на нерухоме майно є рішення суду, яке набрало законної сили, щодо набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно (пункт 9 частини першої статті 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»). Якщо право власності на спірне нерухоме майно зареєстроване за іншою особою, то належному способу захисту права відповідає вимога про витребування від (стягнення з) цієї особи нерухомого майна. Задоволення віндикаційного позову, тобто рішення суду про витребування нерухомого майна з чужого незаконного володіння, є підставою для внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; такий запис вноситься виключно у разі, якщо право власності на нерухоме майно зареєстроване саме за відповідачем, а не за іншою особою.

У вищевказаній справі Велика Палата Верховного Суду зробила висновок, що правило за аналогією закону (а саме, статті 392 ЦК України) має застосовуватися не тільки у випадках, коли власник втратив документ, який засвідчує його право власності, а й у випадках, коли наявні в нього документи не дають змоги беззаперечно підтвердити своє право власності на нерухоме майно, але лише за умови, що право на майно не зареєстроване за іншою особою.

У справі за позовом ОСОБА_1 не було встановлено обставин, які б свідчили про наявність реєстрації права власності на спірне майно за будь-якою іншою особою.

При цьому, у позивача наявний договір купівлі-продажу, що свідчить про наявність про права власності майна, але з причин, які зазначені вище, цей документ не надає змоги позивачу беззаперечно підтвердити своє право власності на нерухоме майно, наслідком чого має бути державна реєстрація такого права.

Таким чином, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову, оскільки під час розгляду справи були підтверджені обставини, на які позивач посилається як на підставу свого позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 4, 5, 10, 13, 258, 259, 263-265 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позов ОСОБА_1 до Куп'янської районної військової адміністрації про визнання права власності на нерухоме майно - задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення, а у разі його ухвалення за відсутності учасників справи- в той же строк з дня складення повного судового рішення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, а якщо апеляційну скаргу подано- після закінчення апеляційного провадження.

Учасники справи:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання (взятий на облік як внутрішньо переміщена особа): АДРЕСА_2 .

Відповідач: Куп'янська районна військова адміністрація, місцезнаходження: 63701, Харківська область, м. Куп'янськ, проспект Конституції, буд. 3; код ЄДРПОУ 04058739.

Суддя О.В. Білінська