вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
про відкладення розгляду справи
"19" березня 2025 р. Справа№ 910/2461/24
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Коротун О.М.
суддів: Суліма В.В.
Майданевича А.Г.
за участю секретаря судового засідання Безрука Д.Д.,
за участю представниці сторони згідно з протоколом судового засідання від 19.03.2025;
за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "ГС-Трейдинг"
на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2024 (повний текст - 06.12.2024)
у справі № 910/2461/24 (суддя - Мандриченко О.В.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ГС-Трейдинг"
до Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
про стягнення 1 894 286,77 грн
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.11.2024 відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю "ГС-Трейдинг" у прийнятті додаткового рішення.
Не погоджуючись з постановленою ухвалою, 18.12.2024 (засобами поштового зв'язку) Товариство з обмеженою відповідальністю "ГС-Трейдинг" звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою (була зареєстрована 20.12.2024), в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції повністю. Ухвалити нове рішення, яким стягнути з відповідача на користь позивача 88 805,58 грн витрат на професійну правничу допомогу. Поновити строк на апеляційне оскарження.
14.01.2025 Північний апеляційний господарський суд постановив ухвалу, якою апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ГС-Трейдинг" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2024 у справі № 910/2461/24 залишено без руху. Запропоновано скаржнику заявити обґрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження або письмове пояснення-уточнення щодо обставин отримання копії ухвали для поновлення строку, про що надати суду заяву та докази в десятиденний строк.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 04.02.2025 задоволено клопотання скаржника про поновлення строку на апеляційне оскарження. Поновлено скаржнику пропущений строк на подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2024 у справі №910/2461/24. Відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "ГС-Трейдинг" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2024 у справі № 910/2461/24. Судове засідання призначено на 04.03.2025 о 14 год. 40 хв.
19.02.2025 Північний апеляційний господарський суд постановив ухвалу, якою призначено до розгляду в судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ГС-Трейдинг" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2024 у справі № 910/2461/24. Розгляд справи призначено на 03.03.2025.
03.03.2025 Північний апеляційний господарський суд постановив ухвалу, якою продовжено строк розгляду апеляційної скарги. Відкладено розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "ГС-Трейдинг" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2024 у справі № 910/2461/24 на 19.03.2025.
19.03.2025 (через Електронний суд) до суду апеляційної інстанції від позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Клопотання мотивовано тим, що було залучено нового адвоката у справу, а новому адвокату потрібен час для підготовки позиції для захисту прав та інтересів позивача.
19.03.2025 у судове засідання з'явилася адвокатка відповідача. Представник позивача у судове засідання 19.03.2025 не з'явився, про причини не з'явлення суд повідомив, причини були визнані судом поважними.
На підставі вище наведеного, суд апеляційної інстанції, в судовому засіданні, дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду справи.
Враховуючи вищевикладене, з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження фактичних обставин справи, необхідністю забезпечити права та інтереси усіх учасників справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що справа не може бути розглянута в даному судовому засіданні, а її розгляд підлягає відкладенню на підставі та ч. 11 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України.
Також в судовому засіданні 19.03.2025 адвокаткою відповідача було заявлено клопотання про продовження строку розгляду справи на підставі ст. 6 Конвенції. Суд дане клопотання задовольнив.
Керуючись ст. 6 Конвенції, ст. 7, 13, 234, 269, ч. 11 ст. 270, 271 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,
1. Продовжити строк розгляду апеляційної скарги.
2. Відкласти розгляд апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ГС-Трейдинг" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 28.11.2024 у справі № 910/2461/24 на 08.04.2025 о 13 год. 45 хв. (засідання відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1А, зал судових засідань № 7.
3. Запропонувати учасникам апеляційного перегляду повідомити суд про можливість розгляду справи без участі їх представників або участю у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
4. Роз'яснити учасникам справи обов'язок реєструвати офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України.
5. Всі документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо) подаються через систему "Електронний суд" із застосуванням кваліфікованого електронного підпису після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі. Для осіб, які зареєстровані в системі "Електронний суд", повідомлення, повістки, судові рішення та інші процесуальні документи надсилаються в електронному вигляді автоматично.
Ухвала набирає законної сили негайно та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя О.М. Коротун
Судді В.В. Сулім
А.Г. Майданевич