КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ
Справа №552/2045/25
Провадження № 2-а/552/53/25
21.03.2025 суддя Київського районного суду м. Полтави Кузіна Ж.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,-
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Позовна заява не відповідає ст. 160 КАС України.
Згідно ч. 1 ст. 42 КАС України учасниками справи є сторони, треті особи.
Нормами ст. 43 КАС України визначено, що здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами), адміністратором за випуском облігацій.
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Позивач звертається з позовними вимогами до ІНФОРМАЦІЯ_1 , який не має статусу юридичної особи, відповідно не може бути залучено до участі у справі в будь-якій процесуальній якості.
Постановою Кабінету Міністрів України № 154 від 23.02.2022 затверджено Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - Положення). Так, згідно з п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань, серед іншого, розглядають справи про адміністративні правопорушення та накладають адміністративні стягнення відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення. ІНФОРМАЦІЯ_2 представляє інтереси Збройних Сил у відносинах з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими держадміністраціями, органами місцевого самоврядування, іншими державними органами, підприємствами та громадянами на відповідній території. ІНФОРМАЦІЯ_2 має право, окрім іншого, розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначені статтею 235 Кодексу України, і накладати адміністративні стягнення (п. 12 Положення).
Відповідно до абз. 3 п. 3 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, м. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.
Враховуючи вищевикладені обставини, позивачу слід уточнити щодо суб'єкта владних повноважень, до якого він звертається з позовними вимогами.
Позовна заява містить клопотання щодо визнання підстав пропущення строку на оскарження постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 № 1166 від 15.11.2024 року поважною та поновити про пущений строк.
В обґрунтування даних обставин, позивач посилається, що оскаржувана постанова за адресою його місця проживання та реєстрації не надходила, а отже він не знав про її існування. Про вказану постанову позивач дізнався 14.02.2025 року після надходження на його поштову адресу постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження.
19.02.2025 року його представник звернулася із заявою до відповідача про ознайомлення із матеріалами справи про адміністративне правопорушення та 11.03.2025 року їй відмовлено у наданні даних документів.
11.03.2025 року позивач отримав копію оскаржуваної постанови від державного виконавця, а тому строк необхідно рахувати з 11.03.2025 року.
Проте, зазначені підстави для поновлення строку на оскарження постанови суд вважає неповажними з наступних підстав.
Як вказує сам позивач у позовній заяві, 14 лютого 2025 року ним отримано копію постанови про відкриття виконавчого провадження від 20.01.2025 року , щодо примусового виконання постанови № 1166 від 15.11.2024 року, документ видав ІНФОРМАЦІЯ_3 , про стягнення штрафу 25 500 грн.
Таким чином, з 14 лютого 2025 року позивач був достеменно обізнаний про наявність постанови від 15.11. 2024 року, якою притягнуто його до адміністративної відповідальності та з цього часу розпочався строк визначений ч.2 ст. 286 КАС України.
Згідно ч.2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Відповідно до ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
За таких обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу час для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст.123,160 КАС України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків п'ять днів з дня отримання копії даної ухвали.
Якщо недоліки не будуть усунені в зазначений строк позовна заява підлягатиме поверненню позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ж.В.Кузіна