Постанова від 19.03.2025 по справі 420/27249/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/27249/24

Перша інстанція: суддя Караван Р.В.,

повний текст судового рішення

складено 18.10.2024, м. Одеса

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача: Димерлія О.О.,

суддів: Шляхтицького О.І., Осіпова Ю.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2024 у справі №420/27249/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

УСТАНОВИВ:

29.08.2024 ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовною заявою, у якій просив суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні з 01.02.2023 перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №ЮО84244 від 05.07.2024, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01.01.2023;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.02.2023 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №ЮО84244 від 05.07.2024, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01.01.2023, з урахуванням вже виплачених сум.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він має право на перерахунок пенсії з 01.02.2023 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 про розмір грошового забезпечення №ЮО84244 від 05.07.2024.

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з позовними вимогами не погоджується та вважає їх необґрунтованими з підстав викладених у письмовому відзиві на позовну заяву наголошуючи на тому, що позивачем пропущено строк звернення до суду. Також, відповідач вказує, що орган Пенсійного фонду уповноважений здійснювати перерахунок пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів. На думку органу Пенсійного фонду, подану позивачем довідку відано з порушенням установленого законодавством порядку.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2024 у справі №420/27249/24 у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовлено повністю.

Приймаючи таке рішення суд першої інстанції вказав, що немає підстав для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №ЮО84244 від 05.07.2024 про розмір грошового забезпечення.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції ОСОБА_2 подано апеляційну скаргу у якій, з посиланням на неправильне застосування окружним адміністративним судом норм матеріального права, порушення норм процесуального права, неповне з'ясування обставин справи, позивачем викладено прохання скасувати оскаржуваний судовий акт із прийняттям нового судового рішення про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги ОСОБА_1 зазначає, що він має право на проведення перерахунку пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 №ЮО84244 від 05.07.2024 про розмір грошового забезпечення.

У свою чергу, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області до суду апеляційної інстанції подано відзив на апеляційну скаргу, у якому відповідач вказує, що наведені ОСОБА_3 в апеляційній скарзі доводи є безпідставними.

В силу приписів пунктів 1, 3 частини 1 статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними матеріалами.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, у системному зв'язку з положеннями чинного законодавства, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга позивача підлягає частковому задоволенню, з урахуванням такого.

Зокрема, колегією суддів установлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Уважаючи, що в ІНФОРМАЦІЯ_2 виникли підстави для виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 20.05.2024 по справі №420/34557/23 позов ОСОБА_1 задоволено.

Визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо відмови у підготовці та поданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 із зазначенням у ній посадового окладу і окладу за військове звання, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 (в розмірі 2684грн.) на відповідний тарифний коефіцієнт, та із зазначенням інших щомісячних видів грошового забезпечення, встановлених для відповідної категорії військовослужбовців за відповідною посадою станом 01.01.2023, в тому числі надбавки та щомісячної премії, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії з 01.02.2023.

Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_1 підготувати та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 із зазначенням у ній посадового окладу і окладу за військове звання, обчислених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 (в розмірі 2684грн.) на відповідний тарифний коефіцієнт, та із зазначенням інших щомісячних видів грошового забезпечення, встановлених для відповідної категорії військовослужбовців за відповідною посадою станом 01.01.2023, в тому числі надбавки та щомісячної премії, обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів, для здійснення перерахунку пенсії з 01.02.2023.

Такий судовий акт набрав законної сили.

На виконання рішення суду від 20.05.2024 у справі №420/34557/23 ІНФОРМАЦІЯ_1 05.07.2024 виготовлено довідку № ЮО84244 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, в якій визначено посадовий оклад 7090грн., оклад за військовим званням 2150грн., надбавка за вислугу років 45% 4158грн, надбавка за особливості проходження служби 65% 8708грн. 70коп, надбавка за таємність 15% 1063грн. 50коп, премія 140% 9926грн., всього 33096грн. 20коп.

У подальшому, ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою від 23.07.2024 щодо проведення перерахунку пенсію з 01.02.2023 у відповідності до довідки про розмір грошового забезпечення від 05.07.2024 № ЮО84244.

За наслідком розгляду такого звернення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області надано відповідь (лист від 16.08.2024 №23317-20962/Т-02/8-1500/24) щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії, оскільки відповідних повідомлень передбачених Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, про підстави перерахунку пенсії до органу Пенсійного фонду не надходило.

Не погодившись із такою відмовою Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області позивач за захистом прав, свобод та охоронюваних законом інтересів звернувся до суду з даною позовною заявою.

Здійснюючи перегляд справи в апеляційному порядку колегія суддів виходить із наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами п. 6 ч.1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, відповідно до п.24 якого про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток №5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Аналогічні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення визначено пунктами 2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45.

Згідно із частинами 1, 2 та 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, повідомляють орган ПФУ.

Із фактичних обставин справи убачається, що уповноваженим органом - ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовлено довідку від 05.07.2024 № ЮО84244 про розмір грошового забезпечення.

Таку довідку ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовлено на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 20.05.2024 по справі №420/34557/23, яке набрало законної сили.

Апеляційним судом з'ясовано, що з метою здійснення перерахунку пенсії позивачем подано до органу Пенсійного фонду довідку від 05.07.2024 № ЮО84244.

Натомість, отримавши довідку Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області протиправно ухиляється від проведення відповідного перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Отже, з огляду на вищевикладене, суд апеляційної інстанції вказує про наявність у Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області обов'язку із проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 05.07.2024 № ЮО84244.

Установлені вище фактичні обставини справи у системному зв'язку із законодавчими приписами свідчать про неправильність безпідставність доводу відповідача стосвоно порушення визначеної Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, процедури подання до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Суд апеляційної інстанції також вкажує про неправильність підходу окружного адміністративного суду стосовно надання оцінки зазначеним у довідці від 05.07.2024 № ЮО84244 відомостям щодо грошового забезпечення позивача, адже такі правовідносини не є спірними у даній справі.

Вказуючи про те, що довідку від 05.07.2024 № ЮО84244 ІНФОРМАЦІЯ_1 видано без прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про перерахунок пенсій військовослужбовців у 2023 році, без урахування встановлення Верховною Радою України на 2023 рік розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів працівників інших державних органів, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, а також працівників податкових і митних органів у розмірі 2102 гривні та без визначення розмірів посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб виходячи з розміру 1762 гривні, окружний адміністративний суд фактично підриває висновок, який викладено у рішенні суду від 20.05.2024 у справі №420/34557/23, яке набрало законної сили, та перебирає на себе функції суду апеляційної існтанції, що є неприпустимим.

Відносно висновку суду першої про те, що в довідці неправильно відображено розмір премії колегія суддів зазначає таке.

У довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка визначена додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, зазначаються: посадовий оклад; підвищення посадового окладу; оклад за військовим (спеціальним) званням; надбавка за вислугу років; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за службу в умовах режимних обмежень; надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови; надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний»; доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання; надбавка за спортивні звання; премія.

Відповідно до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (у редакції, чинній до внесення змін постановою № 103, яку рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 визнано протиправною та нечинною у відповідній частині) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Пунктом 6 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, встановлено, що відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема, назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Отже, для цілей визначення розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавка за особливості проходження служби відповідно до пункту 5 Порядку Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, віднесена до інших щомісячних надбавок, доплат, підвищень, яка разом із щомісячною премією для перерахунку пенсії обчислюються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Правова позиція щодо застосування зазначених норм права сформована Верховним Судом у постанові від 05.03.2024 у зразковій справі №380/19324/23, яка підтримана Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 23.05.2024.

Відповідно до положень частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Аналізуючи пункт 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії щодо зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії (розмір яких є предметом спору у цій справі) належить указувати їх середній розмір, що фактично виплачений за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Згідно фактичних обставин даної справи, рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22.04.2024 у справі № 420/3054/24 визначено, що у позивача з 01.01.2023 виникло право на перерахунок пенсії у зв'язку із збільшенням з 01.01.2023 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з урахуванням якого здійснюється обчислення розміру грошового забезпечення, зокрема, посадового окладу та окладу за військовим званням.

За наслідком аналізу вищенаведених законадавчих приписів у системному зв'язку із правовими висновками суду касаційної інстанції колегія суддів зазначає, що премія в довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 має бути вказана у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію.

Як убачається із довідки ІНФОРМАЦІЯ_2 від 05.07.2024 №ЮО84244, премію ОСОБА_1 визначено в розмірі 140%, тобто у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки позивач звільнився на пенсію.

Крім того, слід відмітити, що склад та розміри грошового забезпечення, які відображено в довідці від 05.07.2024 №ЮО84244 про розмір грошового забезпечення не є предметом даного спорую.

Відповідно до положень частини 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У даному випадку предметом спору є правомірність відмови територіального органу Пенсійного фонду у перерахунку пенсії на підставі поданої довідки про розмір грошового забезпечення за умови, що до ГУПФУ в Одеській області не надходило повідомлення про складення списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Крім того, слід врахувати, що територіальний орган Пенсійного фонду будь-яких заперечень щодо правильності складення довідки не висловлював.

Законність та правомірність визначення уповноваженим органом в довідці від 05.07.2024 №ЮО84244 розмірів грошового забезпечення не є спірними.

За таких обставин суд апеляційної інстанції уважає неправильним висновок окружного адміністративного суду щодо відмови в задоволенні позову ОСОБА_1 .

Відповідно до п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Згідно із практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд, що і вчинено апеляційним судом у даній справі.

Межі перегляду судом апеляційної інстанції справи визначено статтею 308 КАС України, відповідно до частини 1 якої суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Згідно із п.2 ч.1 ст.315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити нове судове рішення у відповідній частині або змінити судове рішення.

Статтею 317 КАС України передбачено, що підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню.

Порушення норм процесуального права може бути підставою для скасування або зміни рішення, якщо це порушення призвело до неправильного вирішення справи.

Як установлено колегією суддів, викладені Одеським окружним адміністративним судом в рішенні від 18.10.2024 у справі №420/27249/24 висновки не відповідають обставинам справи, а тому такий судовий акт підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, апеляційний адміністративний суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2024 у справі №420/27249/24 скасувати.

Прийняти у справі нове судове рішення.

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови у проведенні з 01.02.2023 перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №ЮО84244 від 05.07.2024, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01.01.2023.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.02.2023 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №ЮО84244 від 05.07.2024, наданої ІНФОРМАЦІЯ_1 станом на 01.01.2023, з урахуванням вже виплачених сум.

Постанова суду набирає законної сили з дати її підписання суддями та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня отримання сторонами копії судового рішення.

Суддя-доповідач О.О. Димерлій

Судді О.І. Шляхтицький Ю.В. Осіпов